Dodaj do ulubionych

Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere

06.09.22, 22:50
Jest taka rodzina, 19-scioro dzieci i kazde ma imie na "J".
Mozecie wybrac dowolna litere
Obserwuj wątek
    • remigia1 Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 06.09.22, 23:34
      Ja wybrałabym L, dużo imion na tę literę mi się podoba wink

Córki: Lea, Lawinia, Letycja, Leoncja, Ludmiła, Leontyna, Liwia, Laura, Laurencja
      Synowie: Leonard, Lenart, Leopold, Liberat, Lotar, Lubomir, Lutosław, Lucjusz, Lubgost, Litoriusz
    • sulimira Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 07.09.22, 03:29
      Ja wybralabym D

Corki: Damroka, Dobrawa, Domaczaja, Dobroniega, Dobrosułka, Danika, Diodora, Druzjanna i Daria
      Synowie: Domarad, Dalwin, Dargorad, Dobrutro, Dobrobąd, Drogowit, Damazy, Dorian, Dacjan i Dagobert.
    • n.ataleczk.aa Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 07.09.22, 10:13
      Ja wybrałabym literę A.
      dla chłopców: Apolinary, Artemiusz, Antoni, Arkadiusz, Anatol, Akacjusz, Adam, Amadeusz, Aleksy, Aureliusz
      dla dziewczynek: Arystea, Aurora, Astoria, Alodia, Azalia, Anastazja, Ariana, Aniela, Atena
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 08.09.22, 09:47
      Michał, Marcin, Mieszko, Miron, Miłosz, Melchior, Mojmir, Maksymilian, Mikołaj, Miłosław

Marcjanna, Maria, Malwina, Małgorzata, Mojmira, Marcelina, Marzanna, Magdalena, Miłosława
    • burakota Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 08.09.22, 09:51
      Narzuciłam sobie D wink Kilka moich "wyborów" mnie zaskoczyło, ale skoro trzeba się konsekwentnie trzymać inicjału, to trudno. Przyjęłam, że zdrobnienia mają się różnić. smile

1. Dobromira
      2. Debora
      3. Diana
      4. Damroka
      5. Druzjanna
      6. Dobroniega
      7. Dagna
      8. Dalia
      9. Daniela
      10. Dionizy
      11. Dalebor
      12. Damazy
      13. Dobiegniew
      14. Doroteusz
      15. Dyzma
      16. Dagobert
      17. Dymitr (wiem, że powinien być Demetriusz, ale w tym wypadku wybrałabym wschodnią wersję)
      18. Dunstan
      19. Damian
    • polik17 Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 08.09.22, 10:15
      Ja wybieram M, wyjątkowo dużo imion z niej mi się podoba smile
      1. Marcelina
      2. Matylda
      3. Melania
      4. Maja
      5. Marika
      6. Malina
      7. Monika
      8. Magdalena
      9. Manuela
      10. Marceli
      11. Mikołaj
      12. Mateusz
      13. Marcin
      14. Michał
      15. Maksymilian
      16. Makary
      17. Mieszko
      18. Miron
      19. Maciej

Kilka imion trochę „na siłę”, ale skoro wszystko na jedną literkę to trzeba się dostosować 😀
      • sulimira Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 18.09.22, 03:14
        Duzo lepiej niz w tamtej rodzinie wink
    • majkaja Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 08.09.22, 14:05
      1. Marcjanna
      2. Matylda
      3. Melania
      4. Malina
      5. Michalina
      6. Miłosława
      7. Magdalena
      8. Maria
      9. Malwina
      10. Mieszko
      11. Maksymilian
      12. Marceli
      13. Maurycy
      14. Mikołaj
      15. Melchior
      16. Mojżesz
      17. Marek
      18. Miłosz
      19. Miron
    • sferoplast Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 08.09.22, 17:46
      Na A:

1. Auksencja 2. Aglaja 3. Apolonia 4. Anastazja 5. Alina 6. Aniela 7. Altea 8. Ariadna 9. Araminta
      1. Antoni 2. Anastazy 3. Agaton 4. Aleksander 5. Aureliusz 6. Anatol 7. August 8. Argymir 9. Artemiusz 10. Alaryk
      • sulimira Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 22.09.22, 20:02
        Argymir fajny, a pierwszy raz slysze, dziekuje smile
    • sulika Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 17.09.22, 21:13
      S
      Sabina, Stefania, Salomea, Stella, Saskia, Samboja
      • sulika Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 17.09.22, 21:13
        ups, za szybko wysłałam
    • sulika Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 17.09.22, 21:32
      K
      Kalina, Klara, Kasjana, Ksenia, Kleonika, Kazimiera, Krystyna, Kora, Kordula
      Kalikst, Klemens, Kornel, Kajmir, Konstanty, Ksawery, Krzesimir, Kleofas, Kryspin, Kaleb
    • misslucky133 Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 22.09.22, 17:47
      Nawoja, Natalia, Noemi, Nela, Nadia, Nastazja, Natasza, Nina, Niestanka i najmniej chetnie ale wyglada na to, ze bedzie rowniez Nikola wink

Z meskimi robie pas.
      • misslucky133 Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 22.09.22, 17:49
        Ogolnie pomysl mi sie nie podoba bo przy takiej ilosci dzieci, pewnie conajmniej polowa dostanie ''nielubiane'' lub tak sobie lubiane imiona tylko po to, zeby literka sie zgadzala. Bezsensu.
        • sulimira Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 22.09.22, 20:09
          Zgadzam sie. Moze przy dwojce, trojce dzieci to jeszcze przejdzie, ale planujac wielka rodzine to bezsens. Jednak ludzie maja rozne podejscia do imion. Nie kazdemu zalezy na wyborze "idealnego" imienia, a dla niektorych "idealnym" imieniem dla rodzenstwa jest wlasnie takie na taka sama litere wink
    • gramag Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 24.09.22, 20:58
      Jan, Józef, Jerzy, Jędrzej, Juliusz, Joachim, Jonasz, Jeremiasz, Jacek, Jaromir
      Julianna, Jagna, Józefina, Janina, Jagoda, Jaśmina, Judyta, Joanna, Jadwiga
      Przy Jagodzie i Jagnie musiałabym pomyśleć nad mocno różnicującymi zdrobnieniami.
      Ogólnie poroniony pomysł, gdzieś tak w połowie byłoby mi już wszystko jedno i rzucałabym monetą chyba.
    • sulika Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 25.09.22, 00:52
      Jonasz, Jędrzej, Joachim, Jerzy, Joel, Jeremiasz, Jesse, Jazon, Jakert, Jonatan
      Judyta, Jaśmina, Jana, Jadwiga, Julianna, Józefina, Jagna (ale przy Janie średnio), Jurata
    • niwius Re: Zabawa: 9 corek, 10 synow na ta sama litere 27.09.22, 15:20
      W

Wiktoria, Wanda, Waleria, Weronika, Wilburga, Wera, Wiola, Wergilia, Wisława

Wilhelm, Witold, Wincenty, Wawrzyniec, Wacław, Włodzimierz, Wolfgang, Wenerand, Wigbert, Wolebor

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.