Dodaj do ulubionych

Nela czy Zoja?

18.10.22, 19:47
Nie potrafię zdecydować się na imię dla córki.

Nela od początku jakoś tak grzała mnie w serce, ale jednocześnie czułam, jakby jej czegoś brakowało, jakby było niekompletne (wiadomo-jest skrótem, mimo, ze funkcjonuje już jako samodzielne imię).
Nela jest wg mnie piękne, ale obawiam się tego, że będę miała poczucie, że coś jest z nim nie do końca ok, że czegoś brak.

Z tyłu głowy miałam też od zawsze Zoję - uważam, że to piękne, ładnie brzmiące imię i mimo, że także krótkie, to jednak bardziej "kompletne". W Polsce jest dość rzadko spotykane, podobnie z resztą jak i Nela.

Uprzedzając mało konstruktywne komentarze: tak, wiem, że to wschodnie imiona. Wiem, że jest dużo pięknych, długich imion, które można zdrabniać - ale na tym polega mój problem. Nie chcę Wiktorii, która będzie Wiką, nie chcę Amelli, która będzie 10 w klasie Amelką.

Rozumiem, że ktoś może mieć psa o tym imieniu, mój kot jest Jan, ale proszę zwyczajnie jeśli ktoś ma jakieś odczucia odnośnie tych dwóch imion, żeby się wypowiedział, może szala zacznie się przechylać mocniej w którąś stronę, bo na razie jest to bardzo zmiennesmile

Obserwuj wątek
    • remigia1 Re: Nela czy Zoja? 18.10.22, 20:00
      Cześćsmile
      Nela robi się coraz popularniejsza i za niedługo nie będzie już rzadko spotykana. Co powiesz na Anielę zdrabnianą do Neli? Lub podobne imię - Nilę (nie jest to zdrobnienie)?
      Zoja raczej nie podoba mi się, kojarzy mi się ze słowem: "soja". Ale mając do wyboru Nelę i Zoję wybrałabym jednak to drugie imię.
    • pierwsza_katarakta Re: Nela czy Zoja? 18.10.22, 20:37
      Witaj smile

Co do Neli to kiedyś lubiłam to imię, ale kiedy zobaczyłam, że staje się coraz bardziej popularne to moje uczucia znacznie osłabły i teraz jest to dla mnie imię pod tytułem "ujdzie, ale szału nie ma".
      Natomiast to do Zoi to uwielbiam ją. Jest dla mnie czymś innym od popularnej Zosi, w brzmieniu trochę mi się z tą Zofią kojarzy, ale jest rzeczywiście mniej popularne i takie... świeże, chyba mogę tak się wyrazić.
      Znam nawet małą Zosię, do której zdarza mi się zwrócić "Zojka" jednakże nie traktuję Zoi jako zdrobnienia od Zofii tylko normalnie jako "samobieżne" imię. smile
    • sferoplast Re: Nela czy Zoja? 18.10.22, 20:47
      Neli całym sercem nienawidzę, wybrałabym Zoję, ale żadne z tych imion mnie nie przekonuje.
    • n.ataleczk.aa Re: Nela czy Zoja? 18.10.22, 21:30
      Cześć ☺️.
      Chyba zdecydowałam się na Zoję, mimo że Nelę bardzo lubię, ale raczej jako zdrobnienie od np. Anieli, Kornelii lub Petroneli.
      A może spodoba Ci się jeszcze jakieś z krótkich imion?
      Lea, Gaja, Ida?
      A jeśli wybór musi być dokonany pomiędzy dwoma wspomnianymi imionami to myślę, że Zoja jest naprawdę ładnym imieniem.
    • muezza Re: Nela czy Zoja? 18.10.22, 23:56
      Dla mnie definitywnie Zoja z tych dwojga. Ale jeśli szukasz czegoś mniej oklepanego, ale krótkiego podobnej bajki, jak Zoja i Nela to jest więcej imion spełniających podobne kryteria, warto się im przyjrzeć, jeśli nie czujesz, że Zoja czy Nela nie są idealne.
    • annthonka Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 10:45
      poprostumarta napisała:

> Nela jest wg mnie piękne, ale obawiam się tego, że będę miała poczucie, że coś
      > jest z nim nie do końca ok, że czegoś brak.
      >
      > Z tyłu głowy miałam też od zawsze Zoję - uważam, że to piękne, ładnie brzmiące
      > imię i mimo, że także krótkie, to jednak bardziej "kompletne".

No właśnie.

Dlatego ja wybrałabym Anielę albo Kornelię i zdrabniała ją do Neli. Wtedy masz "kompletne" imię z ładnym zdrobnieniem.

Zoja zupełnie nie w moim guście, więc się nie wypowiem.
      • poprostumarta Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 12:00
        Dzięki za komentarz. Aniele i Kornelie mi się nie podobająsmile stąd cały problem, żeby było krótkie i nie miało zbyt wielu form, a jednak ładnie brzmiące.
        • paula.anna Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 12:53
          Myślę, że imion krótkich (zakładam, że niekoniecznie 4 literowych), ładnie brzmiących jest trochę do wyboru 🙂.
          Pytanie, czy dasz im szansę.

Czy lubisz raczej nowoczesne imiona?
          I tak jak Aniela, odpada też np Łucja i Klara?

Może Róża?
          Tekla?
          Ewa?
        • annthonka Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 21:19
          X krótkich imion, które nie maja zbyt wielu form jest jeszcze Olga, Kaja, Gaja, Inga, Łucja, Sara, Liwia, Emma, Daria, Roma, Iga.

• paula.anna Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 12:48
      Trudna sprawa, bo oba nie w moim stylu.

Nela rośnie w siłę, to chyba dla ciebie minus?
      Przy obecnych trendach może za chwilę zostać "kolejną w klasie Amelką".
      Bo moda jaka jest- wyraźnie widać 🤷.

Jeśli już czujesz, że Neli "czegoś brak", to może rozważ inne imię, które można zdrabniać do Neli lub Zoi.
      Lub poszukaj imienia krótkiego, jeśli takie lubisz, które jednak nie jest świeżo usamodzielnionym (i coraz modniejszym) zdrobnieniem.
      Lub takiego, które nie ma oczywistych zdrobnień, które ma wygodną pełną formę.
      Niekrótkiego, a rzadziej nadawanego od wspomnianej Amelii 🙂.

Ile masz czasu na ten wybór?
      • poprostumarta Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 16:47
        Jeszcze sporo, z 3 miesiące. Nie zależy mi specjalnie, żeby się wyróżniało. Rozważam po prostu te, które mnie w jakiś sposób ruszają i przyjemnie dla mnie brzmiąsmile
        • paula.anna Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 18:39
          A które, poza Nelą i Zoją, cie "ruszają" i przyjemnie brzmią?
          Jakieś kryteria?
          Żebyśmy mogły coś zaproponować.
          • poprostumarta Re: Nela czy Zoja? 20.10.22, 10:01
            Dziękuję za chęć pomocywink zależy mi na krótkim, ładnie brzmiącym imieniu, które nie ma wielu form i jednocześnie jest nie tyle rzadko spotykane, co raczej oryginalne. Najlepiej proste, niekoniecznie rzadko nadawane. Ale też nie zniosę kolejnej Zosi czy Amelki, choć to piękne imiona. Hania, Aniela - mam w rodzinie, nie chcę powielać.
            • paula.anna Re: Nela czy Zoja? 20.10.22, 16:16
              poprostumarta napisała:

> jest nie tyle rzadko spotykane, co raczej
              > oryginalne.
              > niekoniecznie rzadko nadawane.

🤔
              Dla mnie często nadawane to już nieoryginalne.
              Mimo wszystko pomyślę i spróbuję trafić w twój gust 🙂.
    • remigia1 Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 13:08
      Czy jesteś otwarta na inne propozycje, poza tymi dwoma imionami?
      Bo tak, jak napisało już tu wiele osób - jest wiele imion krótkich lub takich, które nie mają oczywistych zdrobnień.

Imiona krótkie, niezbyt popularne to np.: Ida, Lea, Gaja, Zyta, Sara
      Imiona nieco dłuższe, bez oczywistych zdrobnień: Aurelia, Kalina, Bianka, Estera, Oktawia i wiele innych.
      • poprostumarta Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 16:49
        Jestem otwarta. Te całkiem krótkie typu Ida podobają mi się, ale jednak nie na tyle, żeby je rozważać poważnie. Kalina i Aurelia ładne, chociaż np. Aurelia ciężko się wymawia wg mnie
        • remigia1 Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 18:54
          Ok smile Co do Kaliny, to podałam ją, bo nie jest zbyt popularna - jest na 57. miejscu w rankingu najpopularniejszych imion żeńskich.
        • sulimira Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 19:46
          Propozycje: Cyntia, Eulalia, Gaja, Greta, Rita, Hilaria, Iryda, Ksenia, Lidia, Ligia, Melisa, Niceta, Nila, Raisa, Taida, Tekla, Tulia, Alma, Dalia, Eligia, Flora, Gracja, Liwia, Lucja, Maura, Wera, Zywia
    • katarzynkaa Re: Nela czy Zoja? 19.10.22, 22:41
      Zoja jest wydziwiana i nowomodna. Wybrałabym Zofię i zdrabniałabym do Zoi. A Nela to imię-skrót. Trochę niepoważnie brzmi.

Propozycje: Laura, Iga, Ida, Jaśmina (zdrobnienie Inka), Estera, Kalina, Róża, Łucja.
    • polik17 Re: Nela czy Zoja? 20.10.22, 10:51
      Nela to dla mnie tylko zdrobnienie od Kornelii albo Anieli, bardzo ładne swoją drogą smile Za nic nie mogę przekonać się do niej jako pełnego imienia, w moich uszach brzmi mocno infantylnie. Nela rośnie na popularności, także zdecydowanie nie powiedziałabym, że jest rzadka😅 Zoja niestety w ogóle mi się nie podoba, kojarzy mi się wyłącznie z soją. Nie potrafię dostrzec w niej uroku. Poza tym mamy polską Zofię smile
      Mając do wyboru Nelę i Zoję - sama nie wiem, bo do obu nie jestem przekonana big_grin Ale chyba jednak Nela, brzmieniowo dużo bardziej mi odpowiada.
      Jeśli jesteś otwarta na inne propozycje może spodoba Ci się Lea, Ida, Gaja, Ignacja, Cyntia, Kalina, Melania (zdrobnienie Mela, podobne jak Nela), Rozalia? smile
      • niii Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 15:58
        W moim odczuciu imiona skrócone, takie jak Nela, są utworzone w identyczny sposób, jak np. Pola i nie brzmią infantylnie jako pełne imię. Nela w niczym nie różni się pod względem skrócenia od Poli smile
        • polik17 Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 20:54
          Tylko, że ja popieram Apolonię zdrabnianą do Poli, a nie usamodzielnione zdrobnienie smile Dla mnie zarówno Pola, jak i Nela brzmią infantylnie jako pełne imię. Nie mam oczywiście nic do rodziców, którzy wolą je nadać w takiej formie, każdy nazywa swoje dziecko tak, jak mu się podoba, ale sama tego pomysłu nie popieram.
          • niii Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 00:45
            Rozumiem, że masz swoje zdanie i upodobanie i podobnie każdy z nas odmienne; kiedyś czytałam Twój post, gdzie chciałaś mieć ma imię Pola smile
            • polik17 Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 16:09
              Tak - Pola, ale w pełnej formie Apolonia big_grin
    • adalwinka Re: Nela czy Zoja? 20.10.22, 12:26
      Z tej dwójki - Zoja. Nela brzmi zbyt infantylnie, poza tym jest dość częstym imieniem wśród małych dzieci.
      Popieram podaną już Liwię, Florę, Ksenię czy Gaję.
      Chyba jeszcze nie padły: Diana, Lilia/Lilla, Stella, Flawia, Ruta.
    • lukrecja_86 Re: Nela czy Zoja? 20.10.22, 21:15
      Zdecydowanie Zoja. Ładne, niezbyt popularne, ale nieudziwnione. Tekla mnie powaliła smile
    • dalenia Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 09:55
      Zdecydowanie Zoja. Lubię to imię, mimo że zdrobnieniowe i wschodnie. Zgadzam się z Twoim argumentem, że nie jest aż tak infantylna jak Nela. Zdrobnienie zdrobnienie nierówne.

Nela właśnie dla mnie mocno infantylna. To bardzo urocze zdrobnienie, ale niekoniecznie widzę dorosłą panią prezes Nelę (Zoję prędzej). Nela też częstsza, choć nie wiem, czy Wam do przeszkadza. A teraz jeszcze wśród celebrytów popularyzuje się Nel.
      • dalenia Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 09:56
        Zdrobnienie zdrobnieniu nierówne*
      • poprostumarta Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 10:28
        ja też rozpatrywałam właśnie w kontekście "a co jak będzie panią prokurator?" smile Doszłam do wniosku, że za 40-50 lat dorosła pani Pola czy Maja czy Nela nie będzie już tak "rażące" jak dziś dla nas. Kieruję się jednak zwykle mocno tym jakie mam odczucia co do danej kwestii i już raczej odpuszczę Nelę właśnie z powodu powyższych rozterek.
        Dziękuję za super komentarzsmile
        • niii Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 15:51
          Można pomyśleć o kompromisie - zamiast Neli- NELIA, NELIA albo tradycyjnie, Nel.
          Inne propozycje z imion krótkich: NILA, NOLA, Nia, Noelia, Noella, Nivia, Nessa, Nissa, Nidia, Nita, Naja, Nayla ( czytane: Nejla), Nayeli, Neonia, Nika, Nike, Nikia, Niva, Nova, Nawia. Ewentualnie Zoe jako wersja Zoi, czy Zoella, Zorza wink
          • adalwinka Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 18:11
            Jeszcze Nessie, jak ten legendarny potwór. Albo Nivea big_grin
            Anniko, może pozostańmy wśród imion obecnych już w Polsce, jest ich bardzo dużo i naprawdę można coś wybrać bez tworzenia nowych.
            • niii Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 00:43
              Adalwinko, sprawdzałam krótkie i rzadkie imiona w rejestrze imion nadanych w Polsce tym razem wink Każda z nas ma inne odczucia, lubi coś odmiennego, ja tworzenie nowych uwielbiam ale nikomu nie narzucamwink Podane przeze mnie imiona, takie jak Nila, Nola czy Nia, są już teraz w Polsce często wybierane jako pierwsze dla dziewczynki wink A Nessa to tylko celtyckie imię znalezione również w rejestrze, nie jest wymyślona ani polecana przeze mnie wink Pozdrawiam serdecznie smile
              • dalenia Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 10:13
                Taaaaa, Nila, Nola i Nia są niezwykle często wybierane w Polsce wink
        • niii Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 16:04
          Ja już teraz twierdzę ( a może przybywam jako prekursorka czy podróżnik w czasie wink , że absolutnie NIE ma nic ośmieszającego w zdrobnieniach typu : Nela, Lena, Zoja. Za niedługo wszyscy będą uznawać je jako kompletne formy. Nie wiem, skąd w ogóle bierze się to odczucie w przypadku imion zdrabnianych bez końcówki - sia, - CIA i innych uważanych za spieszczenia. Ani Nela, ani Zoja takim imieniem nie jest. Byłoby niefajnie dla dziecka, gdyby w przyszłości musiało przedstawiać się jako Kubuś, Jasinek, Sarcia, Misiu i takich form nie popieram jako pełnoprawnych wink
          • adalwinka Re: Nela czy Zoja? 21.10.22, 18:07
            niii napisała:

> Ja już teraz twierdzę ( a może przybywam jako prekursorka czy podróżnik w czasi
            > e wink , że absolutnie NIE ma nic ośmieszającego w zdrobnieniach typu : Nela, Len
            > a, Zoja.

Gwoli ścisłości:
            1. Nikt nie twierdzi, że są ośmieszające, a jedynie, że są infantylne i nie pasują do poważnej, dorosłej osoby.
            2. Zoja nie jest zdrobnieniem (choć dla niektórych może tak brzmieć), jest to wschodnia wersja greckiego imienia Zoe (życie), nie ma nic wspólnego z Zofią (mądrość).

> Za niedługo wszyscy będą uznawać je jako kompletne formy.

Śmiem wątpić.
            • niii Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 00:55
              Wiem, że obecnie Zoja jest też traktowana jako nieformalne, bezpośrednie zdrobnienie Zofii i do tego się odniosłam wink Nikt nie kwestionuje pochodzenia źródłowego ( Zoe), nawiązałam do tendencji rodziców, którzy imię Zofia zdrabniają jako Zoja, a niektórzy Fia i nie chcą typowej Zofii, Zosi, ani Sofii. Zarówno Zoja ( Zoe) jak i Fia, to odrębne imiona obecnie, a Fia pochodzi od innego imienia celtyckiego. Oczywiście zgadzam się ze spostrzeżeniem, poruszam temat powszechnej mody ma krótkie pełne imiona oraz zdrobnienia funkcjonujące już samodzielnie. W Polsce nie przyjęła się też Chloe, na zasadzie Zoe, więc może powstanie Kloja. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź smile
              • gaudencja Re: Nela czy Zoja? 26.10.22, 00:47
                Greckie "Χ", nie jest wymawiane jako "k" w polszczyźnie, vide Charon, Chronos i chronometr.
                • niii Re: Nela czy Zoja? 26.10.22, 02:17
                  W polszczyźnie nie ale międzynarodowo Chloe wymawia się przez 'K'.
                  • sulika Re: Nela czy Zoja? 26.10.22, 22:57
                    No tak, ale napisałaś, że powstanie Kloja. A Kloja nie może powstać, bo polskie imiona muszą być zgodna z zasadami polszczyzny. najwyżej powstałaby Chloja, co jest niepotrzebne, bo polskia forma tego imienia to Chloe , czytana jak się pisze.
                    • niii Re: Nela czy Zoja? 31.10.22, 09:53
                      Nie twierdziłam, że powstanie na pewno. Zauważyłam tendencję do przenoszenia nazw z greki, łaciny w transkrypcji angielskiej. Polakom w większości nie podoba się wymowa przez ' ch', wolą ' k', szczególnie w tym imieniu ( niezorientowani mieliby skojarzenia z 'chlorem', i 'chlaniem', dlatego kopiowaliby K z ' Klołi'. Zgadzam się, że jest to niepotrzebne, by zmieniać Chloe, choć zmienili na potrzeby polskie m.in. Zoe w Zoję. Pokazałam jedynie ogólne odczucia, w szkołach czy urzędach, kiedy występuje takie imię, Polacy nadający to imię w Polsce protestują wobec oryginalnego brzmienia i żądają nazywania 'Kloe' bądź 'Klołi' i to nie tylko moja obserwacja. wink Pozdrawiam serdecznie smile
                      • gaudencja Re: Nela czy Zoja? 02.11.22, 23:26
                        niii napisała:

> zy urzędach, kiedy występuje takie imię, Polacy nadający to imię w Polsce prote
                        > stują wobec oryginalnego brzmienia i żądają nazywania 'Kloe' bądź 'Klołi' i to
                        > nie tylko moja obserwacja. wink

Widzę, że do wybitnej wrażliwości oraz innych niesłychanych zalet ducha i charakteru, z mitomanią włącznie, należy dodać jeszcze niebywałą przenikliwość obserwacji. Nadawalność Chloe ostatnio to 5 dziewczynek w całej Polsce w pierwszym półroczu 2022 r.
                        • niii Re: Nela czy Zoja? 03.11.22, 01:03
                          Rozumiem, droga Gaudencjo ale poza samą nadawalnością liczą się też osoby napływowe pozostające na stałe w Polsce i rosnąca popularność w/w imienia, właśnie w wersji anglojęzycznej i niestety taka przeważy z czasem o ile imię upowszechni się w Polsce. Nie muszę podkreślać swoich walorów, przeglądam forum odkąd skończyłam 14 lat, w 2022 r. i rzadko spotykam ludzi wyrażających własne zdanie, a to zaświadcza o wyższym stopniu świadomości i samorealizacji. Wyróżniam się elastycznym, wyprzedzającym i nieszablonowym myśleniem i wiem też, że każdy z nas ma prawo do zachowania swojej opinii i odczuć smile Nie szkaluję też żadnego imienia, każde zasługuje na uwagę i żadne nie jest gorsze od drugiego. Ta wyśmiewana wciąż Marina ( choć nie jestem jej amatorką, podobnie jak Martyny) nie stoi niżej od Marcjanny czy Melchiora, jeśli chodzi o kręgi społeczne. Pozdrawiam serdecznie wink
                          • gaudencja Re: Nela czy Zoja? 03.11.22, 23:45
                            niii napisała:

> to zaświadcza o wyższym stopniu świadomości i samorealizacji. Wyróżniam się ela
                            > stycznym, wyprzedzającym i nieszablonowym myśleniem

Wszyscy już tu dawno wiedzą, jak wspaniała jesteś, raczyłaś nas tą wiedzą po wielekroć, ale dobrze byłoby jeszcze, gdybyś pamiętała to, co przed chwilą napisałaś, bo wprawdzie każdy może mieć amnezję, ale posty wiszą i w każdej chwili można do nich wrócić - nie da się tak łatwo udawać, że napisałaś coś zgoła innego niż w rzeczywistości.

A napisałaś: ", Polacy nadający to imię w Polsce protestują wobec oryginalnego brzmienia i żądają nazywania 'Kloe' bądź 'Klołi' i to nie tylko moja obserwacja", ergo znacie (wraz z "nie tylko tobą") serię przypadków nadań imienia Chloe w Polsce przez Polaków, protestujących przed nazywaniem swoich córek Chloe i nakazujących je wymawiać z francuska lub angielska. Biorąc pod uwagę znikomą liczbę Chloe w Polsce, jest to albo boska wszechwiedza, albo daleko posunięta mitomania, połączona z kompletnym brakiem odpowiedzialności za słowo - obecnie już nie poczuwasz się do tego, co wcześniej napisałaś.
                  • gaudencja Re: Nela czy Zoja? 30.10.22, 00:30
                    Nie istnieje wymowa międzynarodowa.
    • poprostumarta Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 01:10
      Dziękuję za wszystkie wypowiedzi. Wiadomo, oprócz brzmienia i pochodzenia, imię musi także pasować do nazwiska i trafiać w odczucia rodziców. U nas będzie więc Zojasmile
      • sulika Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 02:00
        Miałam właśnie pisać, że wybrałąbym Zojęsmile
      • niii Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 07:25
        Świetny wybór i gratuluję Córeczki <3
      • n.ataleczk.aa Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 09:32
        Gratulacje! 😊
      • dalenia Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 10:13
        Cieszę się smile daj znać, gdy Zojka będzie na świecie!
      • polik17 Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 16:12
        Cieszę się, że wybraliście takie imię, które Wam pasuje big_grin Zoja to na pewno oryginalniejszy wybór niż coraz częstsza Nela smile Gratulacje.
      • adalwinka Re: Nela czy Zoja? 22.10.22, 16:58
        Fajnie, czekamy zatem na informacje, kiedy córeczka pojawi się na świecie smile
      • lukrecja_86 Re: Nela czy Zoja? 30.10.22, 21:24
        Brawo. Piękne imię .
      • remigia1 Re: Nela czy Zoja? 30.10.22, 21:52
        Gratuluję! big_grin
      • annthonka Re: Nela czy Zoja? 31.10.22, 08:57
        Dobry wybór smile
      • zamarzenia90 Re: Nela czy Zoja? 03.11.22, 23:54
        Dobry wybór, Zoja jest ciekawa wink
        Szczęśliwego rozwiązania
    • finichloe Re: Nela czy Zoja? 02.11.22, 07:14
      Nela
      Zoja jakoś mi nie podchodzi i uważam, że to imię jest zbyt wydumane

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.