Dodaj do ulubionych

Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o tych im

21.11.22, 20:58
Hej wszystkim,
Jestem w 35tc i wciaz mamy mieszane uczucia co do imienia dla synka. Prosze Was o opinie. Wiem, ze to imie to kwestia gustu, jednemu podoba sie takie a drugiemu inne, ale moze macie osoby o tych imionach w swoich srodowiskach i jakie one sa? Jak odbieracie te imiona?
Imiona ktore wchodza w gre to: Dawid, Nikodem, Tymoteusz, Szymon, Jakub.
Szczegolnie dwa pierwsze sa w moich myslach.
Kazde z tych imion pasuje do nazwiska.
Licze na Was, czekam na jakis impuls i decyzja zapadnie jeszcze przed porodem 😊 z gory dziekuje 😘
Obserwuj wątek
    • annthonka Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 21.11.22, 23:04
      Z podanych przez Ciebie zdecydowanie wybrałabym Tymoteusza.

Nikodem w pełnym brzmieniu też jest ok, ale nie podoba mi się zdrobnienie Nikoś, którego pewnie trudno byłoby uniknąć.
      Jakub przez ostatnich dwadzieścia lat był na pierwszym miejscu pod wzgledem popularności, Szymon też od wielu lat jest w czołówce. Pora dać im odpocząć wink
      Za Dawidem nie przepadam.
      • adalwinka Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 21.11.22, 23:17
        annthonka napisała:
        > Jakub przez ostatnich dwadzieścia lat był na pierwszym miejscu pod wzgledem pop
        > ularności, Szymon też od wielu lat jest w czołówce. Pora dać im odpocząć wink
        > Za Dawidem nie przepadam.

Myślę tak samo.
    • adalwinka Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 21.11.22, 23:20
      Wybierałabym pomiędzy Nikodemem, a Tymoteuszem (osobiście bardziej podoba mi się Tymek). Nie sądzę, żeby imię wpływało na osobowość lub przyszłość wink
    • kiwka.5 Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 21.11.22, 23:20
      Oj jestem zakochana w Tymoteuszu i Nikodemie oraz Szymonie, z tym że u mnie Szymon odrazu by miał na drugie Piotr.
      Osobiście najbardziej podoba mi się Tymoteusz. Taki dostojny. Niemowlak Tymuś, przedszkolak Tymek, nastolatek Tymon i Pan Tymoteusz
      U Nikodema jest mniej zdrobnień. Jest tylko mały Nikoś, nastolatek Niko i Pan Nikodem
      Szymon za to pasuje do każdego wieku. Jeśli natomiast uwzględniacie nadanie dziecku drugiego imienia, to może właśnie pokusicie się na Szymona Piotra 🤔😁

Ps. Dajcie znać jak wasz bobasek przyjdzie na świat 😘
    • sulimira Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 01:36
      Tymoteusz najbardziej mi sie podoba, Nikodem rowniez mi sie podoba, ale w tym roku jest tak popularny, ze nie odwazylabym sie na niego. Jakub, Szymon i Dawid rowniez odpadaja z tego powodu- byly lub sa oblednie poopularne i przestaly mi sie podobac.
    • dalenia Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 02:55
      Chyba nie będę bardzo oryginalna - najbliżej mi do Tymoteusza smile Bardzo ładne imię, przy czym dla mnie minusem jest popularność. Poza Tymkiem-Tymoteuszem jest też sporo Tymków-Tymonów, co tylko pogarsza sprawę. No, ale skoro rozważacie Jakuba, to chyba popularność jest dla Was drugorzędną kwestią?

Szymon i Jakub to dla mnie bardzo klasyczne, fajne imiona, ale też zupełnie przezroczyste z uwagi na wszechobecność. Od wielu lat są w czołówce, Jakub niemal 20 lat był numerem 1. Stąd te imiona brzmią dla mnie przebrzmiale i nijak. Mam wrażenie, że w ogóle nie zauważam w otoczeniu chłopców o tych imionach.

Nie jestem zupełnie fanką Nikodema i Dawida. Oba odbieram pretensjonalnie. Dawid to dla mnie właśnie taki Nikodem z lat 80-90.
    • paula.anna Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 08:56
      W moim sąsiedztwie mieszka(ł?) Dawid- początkujący narkoman. I co ci daje taka informacja?
      Jakubów znam wieeelu- pewnie każdy jest inny...

Jak odbieram- Jakub przezroczysty, co za dużo to niezdrowo itp, itd.
      Szymon- podobnie, jednak w przeciwieństwie do Kuby lubię go, dobrze mi się kojarzy- choć nie nadałabym.
      Nikodem, Dawid- zupełnie nie mój styl, odbieram te imiona jako pretensjonalne.
      Tymoteusz- dla mnie najlepsza opcja z podanych, jednak szukałabym dalej 🙂.
    • sulimira Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 12:15
      Tak mysle, ze jezeli zadne z tych imion nie ujelo was za serce calkowicie to moze warto przejrzec jeszcze raz kalendarz lub liste nadan imion z tego roku, bo widze, ze podobaja sie te najpopularniejsze. Zalaczam liste

Top 30 imion dla chłopców:

1. Antoni – 3431 (zeszłoroczny lider)
      2. Jan – 3246 (bez zmian)
      3. Aleksander – 3039 (bez zmian)
      4. Franciszek – 2923 (bez zmian)
      5. Nikodem – 2805 (awans z 13. miejsca)
      6. Jakub – 2751 (spadek z 5. miejsca)
      7. Leon – 2499 (awans z 8. miejsca)
      8. Stanisław – 2174 (awans z 10. miejsca)
      9. Mikołaj – 2165 (spadek z 7. pozycji )
      10. Szymon – 2154 (spadek z 6. miejsca)
      11. Filip - 2105 (spadek z 9. miejsca)
      12. Ignacy - 2003 (spadek z 11. miejsca)
      13. Wojciech - 1829 (spadek z 12. miejsca)
      14. Kacper - 1692 (awans z 15. miejsca)
      15. Adam - 1622 (awans z 16. miejsca)
      16. Tymon - 1602 (spadek z 14. miejsca)
      17. Marcel - 1542 (bez zmian)
      18. Maksymilian - 1535 (awans z 20. miejsca)
      19. Wiktor - 1407 (bez zmian)
      20. Michał - 1393 (spadek z 18. miejsca)
      21. Oliwier - 1265 (awans z 23. miejsca)
      22. Tymoteusz - 1188 (spadek z 21. miejsca)
      23. Miłosz - 1149 (awans z 25. miejsca)
      24. Igor - 1130 (spadek z 22. miejsca)
      25. Piotr - 1046 (spadek z 24. miejsca)
      26. Julian - 1002 (bez zmian)
      27. Oskar - 962 (bez zmian)
      28. Gabriel - 886 (awans z 30. miejsca)
      29. Dawid - 781 (bez zmian)
      30. Krzysztof - 703 (awans z 31. miejsca)

Jak widac pierwsza 30-stka juz w pierwszym polroczu miala tysiace nadan.

31. Bartosz (spadek z 27)
      32. Mateusz -
      33. Dominik -
      34. Karol -
      35. Natan (awans z 42)
      36. Bruno (awans z 38)
      37. Alan -
      38. Hubert (spadek z 35)
      39. Fabian -
      40. Maciej -
      41. Tomasz - (spadek z 36)
      42. Henryk (awans z 44)
      43. Tadeusz (awans z 46)
      44. Artur (awans z 47)
      45. Cezary -
      46. Paweł (spadek z 43)
      47. Ksawery (spadek z 42)
      48. Daniel (awans z 59)
      49. Kazimierz (awans z 58)
      50. Bartłomiej (spadek z 49)
      51. Borys (spadek z 48)
      52. Kuba (spadek z 50)
      53. Kajetan (spadek z 51)
      54. Milan (awans z 63)
      55. Jozef -
      56. Kamil (spadek z 54)
      57. Teodor (awans z 62)
      58. Witold (spadek z 56)
      59. Olaf (spadek z 53)
      60. Eryk (awans z 61)

Te imiona beda mialy tysiace i blisko tysiaca nadan wiec synek nie bedzie sie wyroznial.

Moze ktores imie zrobi piorunujace wrazenie jak jeszcze raz rozpatrzycie imiona.
    • sulimira Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 12:19
      A synek bedzie po czesci jak rodzice, a po czesci jak bedzie wychowany. Kazde z waszych proponowanych imion ma tylu nosicieli, ze znajdzie sie i kryminalista (znam) i gwiazda (znamy wszyscy) i narkoman itd. Jezeli rozwazacie imiona pod tym wzgledem to moze sprobujcie numerologi?
    • remigia1 Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 12:44
      Cześć smile Osoby o tych imionach są bardzo różne, trudno mówić o jakichś wspólnych cechach mężczyzn je noszących.
      Dawid to IMO sezonowe imię, kojarzy mi się z przejściową modą, dlatego odrzuciłabym je.
      Nikodem nie podoba mi się brzmieniowo i chyba też jest sezonówką.
      Jakub i Szymon są ogromnie popularnymi imionami, ale brzmieniowo mi się podobają, zwłaszcza Szymon.
      Z tych pięciu propozycji wybrałabym Tymoteusza. Podoba mi się pełna forma, ładne jest IMO zdrobnienie Tymek i nie jest to aż tak popularne imię, jak pozostałe cztery.
    • polik17 Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 15:51
      Hej smile Z podanych przez Ciebie imion bardzo lubię Nikodema i Tymoteusza. Podobnie jak dziewczyny odrzuciłabym Jakuba ze względu na wieloletnią popularność. To imię zdecydowanie mi się przejadło. Szymon i Dawid osobiście nie podobają mi się, u kogoś jednak są dla mnie "ok, ale bez szału" wink Nikodem nie kojarzy mi się pretensjonalnie, uważam go za wyjątkowo wdzięczne i dostojne imię z ładnymi zdrobnieniami Niko, Nikoś smile Na minus jedynie ta rosnąca popularność. Tymoteusz też jest popularny, ale trochę mniej. Myślę, że na ten moment przymykając oko na popularność wybrałabym jednak Nikodema, bo najbardziej podoba mi się brzmieniowo. Uważam natomiast, że imię zdecydowanie nie ma wpływu na charakter człowieka big_grin
    • emnilda.wolna Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 19:43
      Wybrałabym Tymoteusza, a odrzuciła jako pierwsze Dawida i Nikodema.

Na temat tego, jacy są ludzie, trudno uogólniać.
    • kocynder Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 20:01
      Jakub i Szymon są od lat w czołówce popularności, ja bym nie chciała, żeby mój synek był "fefnastym" Kubusiem czy Szymusiem w grupie czy to podwórkowej czy szkolnej. Nikodem w pełnej wersji jest ok, choć mnie nie zachwyca, ale zdrobnienie Miłość odrzuca (tym bardziej, że to ksywa znanego niegdyś gangstera). Tymoteusza bym uwielbiała, gdyby nie jedno. Nie uniknie się Tymka, i dywagacji Tymoteusz czy Tymon? Zostaje Dawid. Imię na tyle popularne, że nie będzie zaskakiwać, a równocześnie nie na tyle modne, by miał kilku imienników w klasie. Trochę brak fajnych zdrobnień, ale... Obstawiam Tymoteusza albo Dawida.
      • kocynder Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 21:45
        Zdrobnienie Nikoś a nie Miłość, na Zeusa! Głupi telefon! W sumie od kiedy mi zmienił Buckingham na cycki powinnam wiedzieć, że nie można mu ufać...
        • emnilda.wolna Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 21:56
          > zmienił Buckingham na cycki

big_grin
    • sulika Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 21:42
      Żadne z zaproponowanych imion nie jest do końca w moim stylu.
      Zdecydowałabym chyba się na Tymoteusza, na drugim miejscu jest Dawid. Jakub byłby na trzecim miejscu za brzmienie, ale jest tak popularny od dwóch dekad, że bym go odrzuciła całkowicie. Więc Nikodem wskakuje na trzecie miejsce. Szymona odrzuciła bym z tych samych powodów co Jakuba. Jakie będzie dziecko noszące dane imię, nie da się przewidzieć. Wiele zależy od jego charakteru, wychowania, środowiska, wydarzeń w życiu. Raczej nie od imienia, chyba, że wiązałyby się z nim jakieś przeżycia.
      Jakubow znam na pęczki każdy jest inny. Podobnie Szymonow. Tymka i Nikodema kojarzę ze szkoły (mieli oryginalne wtedy imionawink. Ale znam ich po jednej sztuce i nie mogę na tej podstawie stwierdzić, ,,jacy są wszyscy nosiciele tego imienia". To, że Tymek był gruby, przez co się z niego śmiano, a poza tym uzdolniony historycznie, nie znaczy że Twój synek taki będzie.
    • jestem_nutka Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 22.11.22, 23:30
      Dziekuje za odpowiedzi 😙. Jeszcze Maksymilian nam wpadl do glowy, ale serio nie wiedzialam, ze bedzie tak trudno klepnac decyzje. I w sumie widze, ze moj faworyt czyli Dawid jest raczej średnio odbierany...
      • sulimira Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 23.11.22, 01:31
        Maksymiliam rowniez jest fajny. Jezeli Dawid bardzo sie wam podoba to nie patrz jakie imiona sa dla nas, ani nikogo innego najladniejsze. Niezaleznie czy to Demetriusz czy Antoni najwazniejsze, zeby rodzicom podobalo sie imie poniewaz beda go uzywali miliony razy.
      • paula.anna Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 23.11.22, 08:44
        Dawid jest w pierwszej 30 rankingu, a to wg mnie znaczy, że generalnie jest nieźle odbierany.
        Imię ma się podobać rodzicom dziecka, nie rodzinie czy "otoczeniu"!
        I tak wszystkim nie dogodzisz.
        • sulimira Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 24.11.22, 00:12
          Dokladnie. Na forum Dawid moze nie cieszy sie popularnoscia, ale w populacji ogolnie jest to lubiane imie. 20 lat temu bylo w pierwszej dziesiatce wiec ekstrymalnie lubiane tylko teraz juz troche moze przebrzmiale.
      • dalenia Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 23.11.22, 11:14
        Maksymilian jest w podobnym klimacie, jak Nikodem - czyli zupełnie nie w moim wink ale chyba wolałabym mieć syna Maksa niż Nikosia.

Co do Dawida, to zgadzam się z Paulą Anną wink to Wam ma się podobać imię, a nie całemu otoczeniu, bo to nierealne. Dawid nie jest w żaden sposób obraźliwy, a czy dla kogoś pretensjonalny, czy nie -to już kwestia gustu. Moja koleżanka z pracy ma 4-letniego wnuka Dawida i nie słyszałam żadnych komentarzy na temat jego imienia. Raczej, że "oryginalne", bo ludzie zdają się dostrzegać tylko pierwszą 5-tkę z rankingu wink Ogólnie, jeśli czujecie, że to Dawid, to na dajcie Dawida. To silne imię z historią, do tego międzynarodowe, ma swoje plusy.
      • emnilda.wolna Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 23.11.22, 11:27
        Maksymilian całkiem całkiem. Realnie mogłabym nadać gdyby mąż chciał po pradziadku czy coś w tym stylu.
        • polik17 Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 23.11.22, 12:35
          Maksymilian bardzo mi się podoba big_grin I zgadzam się z dziewczynami, że najważniejsze jest, żeby imię podobało się Wam, bo wszystkim i tak nie da się dogodzić☺️ A Dawid to IMO zupełnie normalne imię, obecnie mniej popularne niż kiedyś smile Także jeśli Wam się podoba to jak najbardziej nadawajcie.
      • annthonka Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 23.11.22, 14:39
        Wybór między Maksymilianem i Tymoteuszem byłby dla mnie trudny, bo obydwa te imiona bardzo mi się podobają.

Owszem, Dawid nie cieszy się popularnością tutaj na forum, ale imię ma się podobać rodzicom, a nie wszystkim dookoła. Jeżeli czujesz, że Dawid jest właśnie tym najlepszym imieniem to nadawaj śmiało i nie patrz na to, co mówią obce osoby.

• gaudencja Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 24.11.22, 00:42
        Wybrałabym Tymoteusza, ew. Maksymiliana lub Nikodema.
        Dawid w dzieciństwie mi się podobał, ale od tego czasu bardzo się spopularyzował. Obecnie mogłabym go porównać do Sebastiana, tylko o pokolenie młodszego - chodzi mi oczywiście o stereotypowy wizerunek "Sebiksa".

Oczywiście, jak pisały wcześniej dziewczyny, jeśli czujesz, że to to imię i żadne inne, to nie ma powodu, żeby z niego rezygnować.
    • niii Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 24.11.22, 20:00
      1. Dawid 2. Maksymilian i Tymoteusz 3. Nikodem 4. Szymon i Jakub. Najbardziej podoba mi się Maksymilian, za to Dawid obecnie rzadziej nadawany. Kolejne imiona są bardzo popularne niestety.
    • muezza Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 27.11.22, 18:50
      Żadne nie jest w moim guście, ale chyba jakbym miała wybierać, to padłoby na Dawida ew. Nikodema. Tymoteusza nie lubię, Szymon i Jakub zbyt popularne i nie lubię Tymusiów i Szymusiów i Kubusiów wink
      • emnilda.wolna Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 27.11.22, 19:59
        A Nikusiów? wink
        • muezza Re: Poradzcie imie dla synka. Jskie sa osoby o ty 04.12.22, 17:47
          Też nieszczególnie przepadam za tym zdrobnieniem. Nie układa się jakoś w ustach naturalnie ta forma, żadna z nich - wg mnie. Ale Nikodem brzmi przynajmniej mniej oklepanie, bo Jakuby, Szymony i Tymoteusze to raczej szczyt rankingów popularności imion 🤷 dla mnie to spory minus.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.