Dodaj do ulubionych

Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)?

02.12.22, 23:30
Które z tych imion bardziej Wam się podoba, przymykając oko na popularność Ali? smile
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 02:52
      Chyba jednak Alicja.

Lubię w niej pełną wersję, jest taka elegancka. Zdrobnienia też, choć pamiętam, że na forum swego czasu wiele osób bardzo nie przepadało za Alą - mnie się podobają chyba wszystkie zdrobnienia, żartobliwie może być nawet Alutka.

Do Urszuli ciągle próbuję się przekonać i ciągle nie mam 100% pewności. Coraz bardziej lubię pełną wersję. Podoba mi się też Urszulka, Uleńka, pozostałe zdrobnienia też okej. Na plus literackie skojarzenia (choć w sumie dość przykre), rzadkość wśród dziewczynek. No, ale coś mi tam w niej lekko wadzi, sama nie potrafię konkretnie powiedzieć co.
      • polik17 Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 10:25
        Mi też bardzo podoba się zdrobnienie Ala (przyznam, że myślałam, że jestem jedyna😅). Moja mama ma tak na imię, wszyscy mówią do niej Ala, więc zdążyłam się z nim osłuchać i uważam je za bardzo przyjemne smile Ula też mi się podoba, jednak pełna forma już zdecydowanie mniej.
    • emnilda.wolna Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 06:06
      Alicja, choć i Urszula niczego sobie. Natomiast zdrobnienia Ala nie znoszę, Ula ujdzie.
    • paula.anna Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 07:46
      Podoba mi się brzmienie Alicji, Ala już zdecydowanie nie.
      Urszula niestety przez większość czasu pewnie byłaby Ulą 😕.
      Także nie wiem. Żadnej nie brałam pod uwagę do nadania.
    • dasza_dm Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 11:46
      Bardziej podoba mi się Ula i to od zawsze. Chciałabym nazwać tak moją córkę (po mojej babci), ale czy namówię na to męża to nie wiem...
    • remigia1 Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 16:25
      O wiele bardziej podoba mi się Alicja. Urszula jest dla mnie zbyt twardym imieniem.
      • polik17 Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 16:41
        Mam podobne odczucia co do Urszuli smile Też wydaje mi się jakaś taka twarda, ciężka, wręcz "agresywna" w brzmieniu big_grin Ale Ula już bardzo mi się podoba.
    • kocynder Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 17:28
      W moim otoczeniu jest 5 (słownie: PIĘĆ) małych Urszulek (mniej niż 7 lat), a ani jednej Alicji! Więc jakoś mi się Ulka ugruntowała jako bardziej popularna.
      Obydwa imiona są u mnie na podobnym poziomie lubienia, czyli abstrahując od mody żadnego bym nie rozważała do nadania, ale ogólnie dosyć wdzięczne. Obydwa mają sporo ładnych zdrobnień, obydwa brzmią dobrze po polsku, a równocześnie są dość "międzynarodowe", nie na tyle częste by dziecko miało pięć imienniczek w klasie, a równocześnie nie tak rzadkie, by ktoś dopytywał "Ale jak?".
      • dasza_dm Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 04.12.22, 10:05
        5 Ulek? Szok!
    • annthonka Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 18:21
      Alicja zdecydowanie. Bardzo lubię pełną formę i zdrobnienie Ala też.
    • sferoplast Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 03.12.22, 22:59
      Alicja mi się podoba, Ala nie. Urszulę lubię, ale trochę za mocno kojarzy mi się z 'Trenami'.
    • zamarzenia90 Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 04.12.22, 01:20
      Bardzo lubię Urszulę, przepadam za Ulą i Uleńką. Mogłabym tak nazwać córkę, gdybym wybierała imię sama wink
      Alicję lubię, ale nie widzę żadnego uroku w Ali. Myślę, że to przez popularność, a każda Alicja jaką znam była/jest całe zycie Alą i może ta forma jest dla mnie zbyt osłuchana.
      • polik17 Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 04.12.22, 16:47
        Ja też znam same Alicje, które są nazywane Alami smile Ale dla mnie to na plus, bo pełna forma wydaje mi się zbyt oficjalna (podobnie jak Joanna, Katarzyna, Małgorzata), żeby używać jej na co dzień, chociaż jest piękna.
    • muezza Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 04.12.22, 17:41
      Urszula. Brzmi ładniej dla mnie, elegancko. Alicja nie podobała się mi nigdy.
    • katarzynkaa Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 04.12.22, 21:59
      Alicja. Nie lubię Urszuli, dla mnie jest ciotkowa w stylu Beaty czy Marzeny.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 04.12.22, 22:20
      Urszula.
    • gaudencja Re: Ala (Alicja) czy Ula (Urszula)? 04.12.22, 23:15
      Urszula. Nigdy nie lubiłam zdrobnienia "Ala".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.