adalia_decempunctata
02.06.23, 17:01
Witajcie!

Jestem dziewczyną o wielu pasjach, a jedną z nich jest kolekcjonowanie starych fotografii. Czasem zdarza się, że na odwrocie zdjęcia zapisane jest imię osoby bądź osób na nim widniejących, ale to niestety rzadkość.
Gdy osoba z fotografii pozostaje anonimowa, lubię sobie wyobrażać, kim mogła być, jakie były jej dalsze losy, no i oczywiście - jak miała na imię.
Proponuję więc nową zabawę - próbę dopasowania imienia do takiej właśnie anonimowej postaci uwiecznionej przed laty w czerni i bieli bądź sepii.
Na pierwszy ogień niech pójdzie urocza młoda Krakowianka w ciemnej sukni.
Dla mnie to panna Salomea zwana przez bliskich Salcią lub Salką.
Jakie są Wasze typy?
P.S. Jeśli zgadywanka się spodoba, mogę wrzucać kolejne zdjęcia np. co tydzień, mam ich setki. A jeśli są tu na forum inni pasjonaci zarówno imion jak i starych fotografii, to zapraszam do dorzucania perełek z Waszych kolekcji.