Dodaj do ulubionych

Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sondażowe

IP: *.ols.vectranet.pl 13.12.06, 03:41
Trochę tutaj zagościłam dzisiejszego wieczoru/nocy i muszę przyznac - jestem
zdumiona. Szukałam akurat postów dotyczących imienia mojego dziecka -
Oliwiera. I nagle okazuje się,ze imię takie jest beznadziejne,żałosne i
obciachowe - ok,tu nie polemizuję,nie to ładne,co ładne - ale to,co się komu
podoba.Natomiast informacja,że imię to jest najcżęsciej nadawane w środowisku
kryminogennym i biedoty - jeży mi włos na głowie.
Pochodze akurat z inteligenckiej rodziny, i imię Oliwier kojarzy mi się z
małym paniczem,dandysem...Że trochę zbyt pretensjonalne?Być może, zawsze
jednak wpajano mi,że należy równać w górę smile Za to mój pies,szanucer miniatura
wabi się Laurent.I co Ty na to?

Poprosze zatem o rzetelne badania, nie forumowe...Jestem socjologiem z
wykształcenia, dodatkowo studiuję prawo i oczekiwałabym solidnych podstaw do
formułowania tak radykalnych opinii..

Poza tym, dziwię się Gaudencjo,że tak piętnujesz inność, gloryfikująć tylko i
wyłącznie własne preferencje.

Eustachy...? ROTFL tongue_out

Poza tym równie dobrze można by wysnuć hipotezę,że imiona typu Staś,Wicek,
Bonifacy,Franek, Kazik etc - sa obciachowe i plebejskie...A tym czasem - mija
się to z prawdą.

Odwołaj się zatem do empirri, jestem ciekawa, jako mama dziecka nosząca
"wstydliwe" wg Ciebie imię, jak również zainteresowania moje wynikają z
dociekań na tle zawodowym.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • sparkling Re: Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sonda 13.12.06, 09:40
        > Acha, córka miałaby się nazywać Stella - pewnie też obciach po pachy...?????

no troche...

Wracajac do Twojego pierwszego postu, rowniez jako socjolog pragne zauwazyc, ze
        jest roznica miedzy stwierdzeniem, ze imie Oliwier "jest najcżęsciej nadawane w
        środowisku kryminogennym i biedoty" a stwierdzeniem, ze imie Oliwier nie jest
        nadawane rownomiernie we wszystkich klasach spolecznych i w klasach nizszych
        ilosc Oliwierow jest procentowo wyzsza niz w klasach wyzszych. Poniewaz nie
        zdefiniowalismy liczebnosci klas, i na szczescie "środowisko kryminogenne i
        biedoty" nie jest w Polsce jeszcze az tak liczne, byc moze w wartosciach
        bezwzglednych "inteligenckich Oliwierow" jest wiecej niz tych "kryminogennych".
        Pozdrawiam
        • gaudencja Re: Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sonda 13.12.06, 11:59
          sparkling napisała:

byc moze w wartosciach
          > bezwzglednych "inteligenckich Oliwierow" jest wiecej niz
          tych "kryminogennych".

Tu powstają liczne trudności definicyjne. Po pierwsze, obecnie inteligencja nie
          równa się klasom wyższym i na odwrót. Również biedota nie równa się klasom
          niższym i na odwrót. Po drugie, nie wiadomo jak definiować inteligencję (bo na
          pewno nie na podstawie tego, że ma ukończone jakieś studia). Po trzecie, jest
          jeszcze spora strefa nie zaliczająca się ani do inteligencji, ani do środowisk
          kryminogennych, czy to łącznie, czy rozdzielnie. Poczyniwszy te wszystkie
          zastrzeżenia, pozwolę sobie na uwagę, że wydaje mi się mało prawdopodobne,
          jakoby ilość tych "inteligenckich" Oliwierów była w ogóle zauważalna. Co o tym
          sądzisz, sparkling smile? Pozdrawiam smile))
    • gaudencja Re: Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sonda 13.12.06, 11:52
      Znów ten sam temat, który został przedyskutowany z kazdej możliwej strony w
      toku różnych dyskusji. Na poczatku odniosę się do następującego Twojego
      komentarza:

> Eustachy...? ROTFL tongue_out

Skoro Twoim zdaniem można w ten sposób skomentować jakieś imię, bardzo jestem
      zdziwiona, że analogiczny treściowo komentarz odnoszący się do imienia Twojego
      syna wywołuje u Ciebie aż chęc założenia oddzielnego wątku.

Po drugie, nie rozumiem, czemu Ty możesz głosić własny pogląd, ale odmawiasz
      innym analogicznego prawa (przy okazji, że użyję modnego ostatnio określenia,
      dokonując "nadużycia semantycznego", nazywając proste wyrażanie przez kogoś
      poglądu "gloryfikacją własnych poglądów").

Natomiast informacja,że imię to jest najcżęsciej nadawane w środowisku
      > kryminogennym i biedoty - jeży mi włos na głowie.
      [...]
      > Poprosze zatem o rzetelne badania, nie forumowe...

Ok, ale nie wiem, czemu zwracasz się z tym pytaniem do mnie. Proponuję, zebyś
      zaadresowała swoje pytanie do osób, które tak twierdziły - być może mając do
      tego jakieś podstawy, być może formułując tego typu opinie na podstawie
      własnych obserwacji. Ja osobiscie identyfikuję się z opinią, że jest to imię
      obciachowe, na co, jak doskonale zdajesz sobie sprawę, nie ma i nie może być
      żadnych badań.

Że trochę zbyt pretensjonalne?Być może, zawsze
      > jednak wpajano mi,że należy równać w górę smile

- z kontekstu wnioskuję, ze równanie w górę to równanie do osób najbardziej
      pretensjonalnych? wink

Za to mój pies,szanucer miniatura
      > wabi się Laurent.I co Ty na to?

Pies może się nazywać i Prezydent, imiona psów bywają różne. Chyba nie
      porównujesz na serio tych dwóch dziedzin nazewnictwa?

> Poza tym równie dobrze można by wysnuć hipotezę,że imiona typu Staś,Wicek,
      > Bonifacy,Franek, Kazik etc - sa obciachowe i plebejskie...A tym czasem - mija
      > się to z prawdą.

Niektórzy na forum tak twierdzili, proponuję zatem założenie drugiego wątku z
      protestem i w tej sprawie.
        • blaszany_dzwoneczek Re: Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sonda 13.12.06, 13:10
          Skoro jesteś socjologiem, to sama sobie te rzetelne badania sondażowe
          przeprowadź, jesli Cię to interesuje. To jest forum publiczne, gdzie wypowiada
          się kto chce i każdy prezentuje własne poglądy oparte na własnym guście i na
          własnym doświadczeniu oraz własnych subiektywnych, niekoniecznie
          przeprowadzonych wg rzetelnej metodologii, obserwacjach. Nie ma obowiązku być
          naukowcem i stosować naukowe metody badawcze, zanim się napisze o pewnych
          zjawiskach, które obserwuje się wokół siebie. A że zaobserwowanie tendencji, o
          której mowa w tym wątku, potwierdza, na skutek bardzo niemetodologicznych
          obserwacji, wiele osób - może to sygnał do fachowców takich ja Ty, do
          przeprowadzenia rzetelnych badań w celu ich zweryfikowania. A Ty laików się
          pytasz o rzetelne badania sondażowe??
          • gaudencja Re: Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sonda 13.12.06, 13:15
            Z chęcią poczytam takie badania. Może nareszcie mamy socjologa, który je
            przeprowadzi. Chciałabym tylko zobaczyć, w jaki sposób tenże socjolog prowadzi
            przygotowania metodologiczne, bo dobre zdefiniowanie pojęć i grup społecznych
            na użytek badania w tym przypadku jest tak trudne, że aż nieosiągalne (IMO).
        • gaudencja Re: Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sonda 13.12.06, 13:13
          Gość portalu: mamaoliwiera napisał(a):

> Nie uzyskałam odpowiedzi na swoje pytanie,ok - tego się spodziewałam.

Po pierwsze - jest źle sformułowane, po drugie - postawione niewłaściwej
          osobie. Skoro zdajesz sobie z tego sprawę i wiesz, że odpowiedź na nie jest
          niemożliwa, po co w ogóle pytasz?
    • erba Re: Gaudencjo - Poproszę o rzetelne badania sonda 13.12.06, 14:53
      Gość portalu: mamaoliwiera napisał(a):

szanucer miniatura
      > wabi się Laurent.

ah jak sznaucer miniatura to imię jak najbardziej, gdzieżby to Reksio mógł
      być! wink)

Poza tym, dziwię się Gaudencjo,że tak piętnujesz inność,

Gaudencja piętnuje inność?? surprised czy my mówimy o tym samym forum?!?!
      >
      > Poza tym równie dobrze można by wysnuć hipotezę,że imiona typu Staś,Wicek,
      > Bonifacy,Franek, Kazik etc - sa obciachowe i plebejskie...A tym czasem - mija
      > się to z prawdą.
      >

Poproszę o rzetelne badania wink)

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.