Dodaj do ulubionych

Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? :)

09.04.08, 14:14
Oceńcie smile

żeńskie:
Ewa
Wiktoria
Dorota
Zofia
Zoja
Wiganna
Samara
Sławina

męskie:
Gustaw
Mariusz
Sławoj
Stanisław
Filip
Obserwuj wątek
    • abiela Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 09.04.08, 15:48
      Podoba mi się Dorota, Zoja, Stanisław i bardzo Gustaw.
      • Gość: makowa_panienka Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : IP: *.nat.tvk.wroc.pl 09.04.08, 16:05
        a mnie Ewa, Wiktoria, Filip, Mariusz
    • aedo Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 09.04.08, 16:05
      Podoba mi się Ewa, Wiktoria,Zofia i Zoja.Dorota też może być. Z
      męskich Gustaw i Filip.
    • adziunia Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 09.04.08, 16:19
      > żeńskie:
      > Ewa - gdyby nie to ze mam ich wiele w rodzinie to bralabym pod
      uwage dla ewentualnej corki
      > Wiktoria - ladne, ale potwornie popularne
      > Dorota - podoba mi sie
      > Zofia- to samo co Wiktoria
      > Zoja - podoba mi sie, ale kojarzy mi sie z soją
      > Wiganna- zdecydowanie nie
      > Samara- moze byc
      > Sławina- sama nie wiem
      >
      > męskie:
      > Gustaw- bardzo mi sie podoba
      > Mariusz- nie moj gust
      > Sławoj- bardzo mi sie podoba
      > Stanisław- nie podoba mi sie, wiele "starych" imion lubie ale tego
      akurat nie
      > Filip- bardzo podoba mi sie, mam na swojej liscie
    • aneladgam Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 09.04.08, 17:32
      do mojego użytku żadne - ani córce, ani synowi nie nadałabym wymienionych imion
      (ewentualnie Ewa, ale tylko na drugie, po mojej ukochanej przyjaciółce).
      czysto teoretycznie podoba mi się jeszcze Dorota.

wszystkie pozostałe odbieram albo neutralnie, albo jednoznacznie negatywnie, w
      tym trzy meganegatywnie smile
    • koza_w_rajtuzach Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 09.04.08, 19:23
      Ewa, Dorota, Zofia, Zoja - bardzo ładne imiona.
      Wiktoria - nie znoszę tego imienia. Nie wiem nawet czemu..
      Wiganna - osobiście kojarzy mi się z waginą.
      Samara - kojarzy mi się z pewnym horrorem, brr wink.
      Sławina - oj, niezbyt wdzięczne imię.

Gustaw, Stanisław - bardzo lubię te imiona smile
      Mariusz - nie w moim guście
      Sławoj - trochę ładniej niż Sławomir.
      Filip - dość ładne.
    • tanizaki Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 10.04.08, 11:24
      Zosia, Zoja, Gustaw , Stanisław bardzo ładne
    • chayah Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 20.09.20, 15:52
      Stary wątek, ale wyciągam, strasznie lubię takie wątki <3

> żeńskie:
      > Ewa - lubię, mam pozytywne skojarzenia, ale zajęte w rodzinie. Ostatnio na Facebooku cały czas trafiam na małe Ewy, głównie w wieku przedszkolnym
      > Wiktoria - popularne w moim otoczeniu, głównie wśród nastolatek, dodatkowo spotkałam ostatnio około 8-letnią Wiktorię i zarówno ona, jak i jej rodzice nie zrobili na mnie zbyt dobrego wrażenia tongue_out
      > Dorota - nie nadałabym, niektórzy pewnie odbierali to imię jako "ciotkowate"; najmłodsza Dorota, jaką znam. ma ok. 16 lat
      > Zofia - zawsze lubiłam, ale ostatnio w mojej okolicy wysyp Zosiek. Mam wrażenie, że ilekroć spotykam małe dziewczynki, słyszę tylko cztery imiona: Maja, Ola, Hania, Zosia tongue_out
      > Zoja - nie nadałabym
      > Wiganna - zdecydowanie nie mój gust, przeszkadza mi pewne skojarzenie
      > Samara - za bardzo kojarzy mi się z Ładą
      > Sławina - nie znałam takiego imienia wink ciekawe, ale nie nadałabym

> męskie:
      > Gustaw - fajne, kojarzy mi się z Gustawem ze "Ślubów panieńskich", ale na razie bym nie nadała
      > Mariusz - ok, lubię to skojarzenie z Dmochowskim
      > Sławoj - brzmieniowo trochę za blisko sławojki tongue_out
      > Stanisław - moje drugie najulubieńsze imię męskie. Mam do tego imienia mnóstwo pozytywnych skojarzeń: Stach z "Rodziny Połanieckich", Anioł z "Alternatywy 4", czy wreszcie mój ukochany Wokulski. Do tego przeżywam teraz zachwyt "Przygodą Stasia" wink Jak mi się marzy, żeby kiedyś mieć synka Stasia... Jedyną przeszkodą jest rosnąca popularność (VIII miejsce pod względem liczby nadań w moim mieście w I połowie 2020 r.). Znam dwóch Stasiów w wieku przedszkolnym, jednego około 2,5-letniego. W moim zespole szkół (LO + siódme i ósme klasy SP), w każdym roczniku od 2003 do 2007, jest przynajmniej po jednym Staśku. Coś czuję, że ta rosnąca popularność się nie zmieni… sad
      > Filip - bardzo popularne w moim rejonie; rok temu miałam wrażenie, że co drugi chłopiec, którego spotykam, jest Filipem (a jeśli nim nie był, to najczęściej okazywał się być Jasiem, Kacperkiem, Michałkiem, Bartusiem, ewentualnie Marcelkiem albo Leosiem)
    • boy_named_sue Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 21.09.20, 08:46
      Ewa - tak
      Wiktoria - nie
      Dorota - nie
      Zofia - przejadło się mi
      Zoja - u kogoś ok
      Wiganna - u kogoś ok
      Samara - u kogoś ok
      Sławina - u kogoś ok

męskie:
      Gustaw - tak
      Mariusz - nie
      Sławoj - nie
      Stanisław - za dużo małych Stasiów
      Filip - u kogoś ok
    • remigia1 Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 16.08.22, 17:35
      Ewa - nie podoba mi się, zbyt pospolite i IMO bezbarwne;
      Wiktoria - bardzo ładnie brzmi, ale minusem jest popularność;
      Dorota - zbyt twarde, nie lubię;
      Zofia - zupełnie mi się nie podoba, wolę angielski odpowiednik - Sophie;
      Zoja - po polsku to Zoe i wolę tę wersję;
      Wiganna - niestety, mam nieciekawe skojarzenia;
      Samara - zbyt twarde;
      Sławina - pierwsze słyszę, nie podoba mi się;
      Gustaw - ładne;
      Mariusz - wujkowate i niezbyt ładnie brzmi;
      Sławoj - nie podoba mi się;
      Stanislaw - całkiem ładne;
      Filip - nie podoba mi się.
    • q_fla Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 17.08.22, 14:39
      Żadnego bym nie nadała.
    • polik17 Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 19.08.22, 08:20
      Ewa- nigdy mi się nie podobała, kojarzy mi się bardzo ciotkowato i wydaje mi się taka „bezbarwna”, podobnie jak Anna.
      Wiktoria - piękne imię, jedno z moich najbardziej ulubionych 😀😍🥰 Cudowne znaczenie, wdzięczne, dostojne brzmienie, masa ładnych zdrobnień 😊 Na minus jedynie duża popularność, chociaż w rankingu obecnie spada smile
      Dorota - nie przepadam, podobnie jak Ewa kojarzy mi się bardzo ciotkowato, bo moja mama ma wiele koleżanek o tym imieniu.
      Zofia - nie podoba mi się w żadnej formie, chociaż skojarzenia mam pozytywne, bo moja babcia od strony taty to właśnie Zosia smile Do tego ogromnie popularna, bardzo często spotykam małe Zosie.
      Zoja - nie mój gust, kompletnie mi się nie podoba.
      Wiganna - wydaje mi się zbyt udziwniona, nie podoba mi się. Musiałabym się osłuchać😅
      Samara - pierwsze słyszę o takim imieniu. Też niezbyt mi się widzi.
      Sławina - też pierwsze słyszę😀 Nie podoba mi się😂
      Gustaw - może być, u kogoś go doceniam, jednak swojego syna na pewno bym tak nie nazwała smile
      Mariusz - nie podoba mi się, za bardzo wujkowate.
      Do tego kojarzy mi się z pewnym memem😂😅
      Sławoj - w sumie też pierwsze słyszę. Na pewno musiałabym się osłuchać, ale jakieś złe nie jest smile
      Stanisław - lubię, podoba mi się i mam pozytywne skojarzenia😀 Mój dziadek od strony taty to Stanisław. Na minus na pewno duża popularność, dość często trafiam na małych Stasiów. Nie przepadam jedynie za formą „Staszek” i „Stasiek”, bo ogólnie nie lubię zgrubień. Najładniejsza jest dla mnie pełna forma i zdrobnienie Staś dla chłopca smile
      Filip - podobnie jak Ewa nigdy mi się nie podobał, brzmienie takie sobie, zdrobnienia jeszcze gorsze, do tego bardzo popularny, czego nie rozumiem😆
    • n.ataleczk.aa Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 19.08.22, 09:07
      Ewa - nie lubię, ale znam dwie bardzo miłe Ewy i to trochę poprawia moją opinię o tym imieniu.

Wiktoria - tutaj nie umiem nie być subiektywna, najbliższa mi osoba nosi to imię i od tego czasu jestem w nim zakochana.

Dorota - kojarzy mi się ciotkowato, ale Dorotka jest urocza.

Zofia - bardzo lubię Zosię, tylko przeszkadza mi ogromna popularność.

Zoja - ciągle się próbuję przekonać do tego imienia. Chyba mi się nie podoba, ale może bym doceniła u kogoś.

Wiganna - bardzo ciekawe imię, nie nadałabym, ale doceniam oryginalność.

Samara - nie podoba mi się.

Sławina - ciekawe, nie znałam wcześniej.

Gustaw - nie nadałabym, ale od jakiegoś czasu coraz bardziej mi się podoba.

Mariusz - kojarzy mi się wujkowato i nie potrafię inaczej spojrzeć na to imię.

Sławoj - ciekawe, nie znałam wcześniej.

Stanisław - Staś to przesłodkie zdrobnienie. Ma bardzo dużo pięknych form, ale przeszkadza mi zwiększająca (a przynajmniej tak mi się wydaje) popularność.

Filip - neutralnie.

To na tyle, bardzo ciekawe takie ocenianie imion ☺️.
      • polik17 Re: Moje ulubione imiona- jak wam się pdoobają? : 20.08.22, 02:17
        Ja też jestem zakochana w Wiktorii😀 Wszystkie Wiktorie, jakie poznałam w swoim życiu to były świetne dziewczyny. Przepiękne imię☺️❤️
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.