Dodaj do ulubionych

dlaczego zolnierzom zabroniono

21.01.10, 20:55
rozdawac zywnosc-- tylko i wylacznie wode?
jak dlugo ofiary tej katastrofy beda czekac na zywnosc?

www.militarytimes.com/news/2010/01/gns_soldiers_food_handouts_haiti_012010/
Obserwuj wątek
    • dana33 Re: dlaczego zolnierzom zabroniono 21.01.10, 21:02
      nowa obsesja, annaste?
      dlaczego nie pojedziesz tam i nie zaczniesz rozdawac czegokolwiek?

--
      ona jest jak ten mur wokol izraela ktorego gola glowa nie rozbijesz (forumowicz
      melord o mnie)

nie ma tolerancji dla nietolerancji
      religia pokoju
      • annaste1 Re: dlaczego zolnierzom zabroniono 21.01.10, 21:19
        dana33 napisała:

> nowa obsesja, annaste?
        > dlaczego nie pojedziesz tam i nie zaczniesz rozdawac czegokolwiek?
        >

nie boj sie dana, nie zapomnialam ani o tobie ani o gazie, juz za kilka dni powrocimy do tematu, teraz powyzsze jest wazniejsze,
        czasem mozna zrobic wiecej z daleka, a poza tym to koniecznie mi napisz jako ze ty przeciez mieszkasz tak blisko----jakze to pomagasz ofiarom gazy??? ale tez niekoniecznie dzisiaj......
        • dana33 Re: dlaczego zolnierzom zabroniono 21.01.10, 21:49
          nie pomagam.
          dostaja dosyc i maja wlasny rzad z miliardami miedzy innymi od ciebie.
          trzesienia ziemi tam tez nie bylo.
          niech se radza sami.
          --
          melord o mnie)

religia pokoju
    • polski_francuz Re: dlaczego zolnierzom zabroniono 21.01.10, 21:05
      Pewnie sie pomoc juz robi bardziej strukturalna. Kazdy ma swoje zadanie.

Wiesz, najwiekszym problemem akcji pomocy ofiarom katastrof naturalnych jest
      logistyka. Innymi slow, sama dobroc nie wystarcza, trzeba byc jeszcze
      zorganizowanym.

Pozdro

PF
      • annaste1 Re: dlaczego zolnierzom zabroniono 21.01.10, 21:31
        polski_francuz napisał:

> Pewnie sie pomoc juz robi bardziej strukturalna. Kazdy ma swoje zadanie.
        >
        > Wiesz, najwiekszym problemem akcji pomocy ofiarom katastrof naturalnych jest
        > logistyka. Innymi slow, sama dobroc nie wystarcza, trzeba byc jeszcze
        > zorganizowanym.
        >
        > Pozdro
        >
        > PF

jaka dobroc pf?
        tu nie chodzi o dobroc tylko o to ze ludzie po 8 dniach niejedzenia zwykle schodza z tego swiata...
        jak ta logistyka sie bedzie rozwijac tak jak sie rozwija to beda sobie mogli sami zezrec te dary bo Haitanczykow juz niewielu pozostanie, tez mi dobre chronic dary przed ofiarami dla ktorych te dary byly przekazane
        tez cie pozdrawiam ale sie z Toba nie zgadzam sie
        • polski_francuz Chcesz ich dobra 21.01.10, 21:41
          i za to Cie nalezy szanowac.

Ale, raz jeszcze, to jest calkowicie zdemoralizowany kraj. Bez struktur
          panstwowych, bez organizacji, zyjacy na zasadzie "silniejszy ma wieksze prawa".

I to juz od 1957 czy 1958 roku, tj. od wyboru Douvaliera na prezydenta (Papa
          Doc). Ponad pol wieku anarchii i bezholowia.

Bedzie to przypuszczalnie pierwszy kraj, ktory wroci z niepodleglosci do stanu
          kolonialnego. Bo jako wolny zyc nie potrafil.

Ale, i tu sie z Toba zgadzam, Haitanczycy sa takimi samymi ludzmi jak Ty i ja. I
          trzeba im w biedzie pomoc.

Ale wyglada na to, ze to Amerykanie chce sie odkupic za swoje grzechy i pomagaja
          jak trzeba.

I chwalic Boga.

PF
          • annaste1 Re: Chcesz ich dobra 21.01.10, 22:57
            polski_francuz napisał:

> Bedzie to przypuszczalnie pierwszy kraj, ktory wroci z niepodleglosci do stanu
            > kolonialnego. Bo jako wolny zyc nie potrafil.
            >
            > Ale, i tu sie z Toba zgadzam, Haitanczycy sa takimi samymi ludzmi jak Ty i ja.
            > I
            > trzeba im w biedzie pomoc.
            >
            > Ale wyglada na to, ze to Amerykanie chce sie odkupic za swoje grzechy i pomagaj
            > a
            > jak trzeba.
            >
            > I chwalic Boga.
            >
            > PF

mam pytanie: gdyby to byla twoja wlasna rodzina pf to rowniez bylo by ci wszystko jedno kiedy po przezyciu trzesienia ziemi, po smierci kilku najblizszych krewnych beda jesc?
            nie mam tam rodziny ale nawet wrogowi bym nie zyczyla zeby pomoc ktora dla niego zostala wyslana nie doszlaby z powodow w gruncie rzeczy niewiadomych
            • dana33 annaste.... 21.01.10, 23:14
              a dlaczego nie pochwalisz bogatych panstw arabskich, co to pospieszyly z
              pieniedzmi i zywnoscia, takoz z lekarstwami, na pomoc dla tych ludzi?
              przeciez piszesz ciagle, ze to tacy dobrzy ludzie... tak pomagaja...
              tacy ludzcy.... to nalezy im sie od ciebie teraz przynajmniej jakies slowo
              podzieki i uznania, nie? big_grin big_grin big_grin big_grin
              --
              melord o mnie)

religia pokoju
              • annaste1 Re: annaste.... 21.01.10, 23:22
                dana33 napisała:

> a dlaczego nie pochwalisz bogatych panstw arabskich, co to pospieszyly z
                > pieniedzmi i zywnoscia, takoz z lekarstwami, na pomoc dla tych ludzi?
                > przeciez piszesz ciagle, ze to tacy dobrzy ludzie... tak pomagaja...
                > tacy ludzcy.... to nalezy im sie od ciebie teraz przynajmniej jakies slowo
                > podzieki i uznania, nie? big_grin big_grin big_grin big_grin

dana, czy to teraz chodzi o arabow? poza tym czy mozesz mi przypomniec kiedy to arabowie "uszczesliwiali" haiti jak to ponoc zrobilo kilka innych panstw?
                • dana33 Re: annaste.... 21.01.10, 23:34
                  nie rozumiem, annaste.... jestes tak oburzona brakiem pomocy lub niedostateczna
                  pomoca swiata dla haiti... przeciez nie pisze o arabach, tylko wlasnie o ich
                  pomocy dla haiti, nie?
                  a co ma wspolnego z dawaniem pomocy, czy jakies panstwo "uszczesliwialo" haiti
                  czy nie... israel uszczesliwial? dziesiatki innych panstw uszczesliwialo????

nie myslisz, ze panstwom arabskim nalezy sie uznanie za pomoc dla haiti? jakby
                  nie bylo wysilili sie na telegram kondolencyjny, nie?
                  tak samo wlasnie pomagaja twoim pupilkom w gazie... big_grin big_grin big_grin
                  --
                  melord o mnie)

religia pokoju
        • dana33 Re: dlaczego zolnierzom zabroniono 21.01.10, 21:53
          ludzie nie umieraja z powodu braku zywnosci po 8 dniach.
          z powodu braku wody umieraja.
          jak beda mieli dostatecznie wody, to bez zywnosci wytrzymaja dluzej niz 8 dni...
          wytrzymaja tez i 3 tygodnie i dluzej... ale wode musze miec...
          pieprzysz znow bez pojecia...
          --
          melord o mnie)

religia pokoju
        • rycho7 miedzy 40 a 45 dniem 21.01.10, 22:00
          annaste1 napisała:

> ludzie po 8 dniach niejedzenia zwykle schodza z tego swiata...

Po trzech dniach nie picia moga umrzec. Gornik Piatek wiedzial, ze musi pic swoj
          mocz.

Chrystus glodowal na pustyni 40 dni. I tak jak inni ludzie nie umarl.

> chronic dary przed ofiarami dla ktorych te dary byly przekazane

Ocalencow z obozow koncenracyjnych najlatwiej bylo usmiercic dajac im sie najesc
          do syta.
          --
          Pozdrawiam Rycho7
          PS. Hasz jak zwykle
          koncy
          w wodu
    • cyniol Re: jedynie niewielu haitanskich wolontariuszy 21.01.10, 22:23
      pojechalo na Haiti. Spolecznosc haitanska w Montrealu liczy 100 000 osob.
      Uwazam, ze to skandal.

Volunteers, including police officers, nurses, doctors, paramedics and chefs,
      check into a flight headed to Haiti, at Montreal's Trudeau Airport, on
      Wednesday, Jan. 20, 2009.

Volunteers, including police officers, nurses, doctors, paramedics and chefs,
      check into a flight headed to Haiti, at Montreal's Trudeau Airport, on
      Wednesday, Jan. 20, 2009.
      100 volunteers from Montreal head to Haiti

Updated: Wed Jan. 20 2010 19:01:09

CTV.ca News Staff

Nearly 100 volunteers from Montreal, many of them from the city's Haitian
      community, left on a flight early Wednesday morning to join the massive relief
      effort in the earthquake-ravaged country.

calgary.ctv.ca/servlet/an/local/CTVNews/20100120/quake_troops_100120/20100120?hub=CalgaryHome&utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter&utm_campaign=CTVcalgary.ca

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka