Dodaj do ulubionych

Czy pis-prezes wie co robi?

09.09.10, 19:37
Kaczyński "obcina skrzydła"? Dyscyplinuje swoją prywatną pis-partyję?

Niektórzy już zaczynają podejrzewać pis-prezesa o chorobę główki. Mam jednak inne zdanie. Nim nie powodują w tak dużym stopniu emocje, jak niektórzy przypuszczają. To zimny, cyniczny gracz polityczny, dla którego wzorcem w polityce jest makiawelizm. Dla zaspokojenia żądzy władzy zrobi praktycznie wszystko - dał przykład jak można wykorzystać tragedię narodowa jaką była katastrofa smoleńska. Dał przykład jak można się ubrać w skórę "owieczki" na potrzeby kampanii prezydenckiej.

Jest po prostu niebezpiecznym zjawiskiem dla Polski jako państwa. Szczęście że nie ma już szans na rządzenie. Natomiast na dalsze psucie państwa i brużdżenie - sił ma nadto bo ma żelazną grupę zwolenników. Niestety. Trzeba będzie przeżyć z jak najmniejszymi stratami czas jego aktywności i wpływu na swoich zwolenników - około 5-8 lat. Poważnie, bez śmiechu oceniając - to partia Prawa i Sprawiedliwości pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego staje się partią pozasystemową, antydemokratyczną. Niszczącą państwo.

Tak się dzieje kiedy w nieustabilizowanym jeszcze systemie demokratycznym istnieje partia typu wodzowskiego. Ale przeżyjemy, ze stratami ale przeżyjemy. Jednak powolutku i w Polsce kończy się czas takich partii...
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka