Dodaj do ulubionych

Pisiorki, te gazete lubicie, wiec

04.03.11, 07:39
www.rp.pl/artykul/10,621365_Dymisja--z-powodu-Marka-P--.html
prosze bardzo.wink
Wiceminister odszedł z Komisji Majątkowej w 2005 r., bo nie godził się na żądania byłego esbeka.
Zbigniew Wrona, obecny wiceminister sprawiedliwości, był współprzewodniczącym Komisji Majątkowaj przez prawie siedem lat. Pracował w niej od 29 grudnia 1998 r. do 31 października 2005 r. jako przedstawiciel strony państwowej. Wówczas pracował w Biurze Prawnym MSWiA.

Wrona ujawnił „Rz", że odszedł ze względu na konflikt z Markiem P., byłym esbekiem, reprezentującym przed komisją parafie i zakony. Dziś P. jest podejrzany o korupcję.

Zbigniew Wrona miał też wątpliwości co do sposobu działania samej komisji.
We wrześniu 2005 r. Wrona odmówił wydania orzeczenia przekazania nieruchomości na rzecz Towarzystwa Pomocy dla Bezdomnych im. św. Brata Alberta w Krakowie, które też reprezentował Marek P. Wrona domagał się w tej sprawie stanowiska prezydenta Krakowa (był nieobecny na posiedzeniu). Miał także wątpliwości, czy grunty powinno otrzymać Towarzystwo (będące stowarzyszeniem) czy też bezpośrednio Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Krakowie. Towarzystwo jest bowiem podmiotem kościelnym działającym na rzecz albertynek, lecz grunty w PRL straciło nie ono, ale zakon.

– Współprzewodniczący Komisji ze strony kościelnej zarzucił mi brak dobrej woli i zbędne przedłużanie tego i innych postępowań – wspomina Wrona.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka