Dodaj do ulubionych

Grzegorz Schetyna:lider opozycji wewnętrznej

13.10.11, 15:16
Jarosław Kaczyński lider opozycji zewnętrznej.
Janusz Palikot , Waldemar Pawlak i Ryszard Kalisz do partii wewn,
Obserwuj wątek
    • oleg3 Sorki, nie rozwnąłem postu 13.10.11, 15:38
      Klawiatura zaczęła wariować, a bałem się stracić tekst. Teraz trochę rozwinę.

Wygląda na to, że wiceTusk Platformy Obywatelskiej utracił zaufanie cesarza i - w najlepszym dla niego wypadku - może liczyć na posadę ministra i po nieuchronnym procesie na prezydenckie ułaskawienie . O ile wcześniej lud* nie zmieni przypadkowego prezydenta.

• oleg3 Link 13.10.11, 18:28
      www.wiadomosci24.pl/artykul/tusk_schetyna_chcial_byc_moim_konkurentem_214876.html
      Premier, szef PO Donald Tusk zadeklarował, że choć Grzegorz Schetyna jest jego bardzo bliskim przyjacielem i współpracownikiem, to aspirował wielokrotnie do roli "konkurenta i lidera wewnętrznej opozycji". Tusk podkreślił, że "instytucje nie mogą ze sobą konkurować".

Co to teraz będzie? Chyba Śląsk (koszykówka) odzyska prezesa. Przynajmniej do czasu uchylenia immunitetu.
      • hymenos Re: Link 14.10.11, 10:31
        To dość typowe partyjne mocowanie się. Na Grzegorzu kreski bym nie stawiał, jest bardzo mocny. Wydaje się, że obaj panowie, póki co są zdolni do kompromisu.
        • oleg3 Re: Link 14.10.11, 10:40
          hymenos napisał:

> To dość typowe partyjne mocowanie się. Na Grzegorzu kreski bym nie stawiał, jes
          > t bardzo mocny. Wydaje się, że obaj panowie, póki co są zdolni do kompromisu.

Dziwi mnie nie tyle wojna co wypowiedź Tuska. To było spontaniczne? Wątpię! Chodziło o zastraszenie ludzi Schetyny?
          • hymenos Re: Link 14.10.11, 10:47
            Trudno wyrokować w temacie spontaniczności. Tuskowi, podobnie zresztą jak wielu innym liderom wymsknęło się to co miał akurat na myśli. Tak czy inaczej jego celem musi być neutralizacja opozycji wewnętrznej. I ku temu dąży.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka