Dodaj do ulubionych

Ślimak jest odrażający w każdej postaci

27.05.04, 18:40
Z forum "Kuchnia"
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=10331600&a=10332743
---------------------------------------------------------------------------
Re: Odrażające smakołyki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gość: kaska 23.01.2004 09:51 odpowiedz na list

slimak jest dla odrazajacy w kazdej postaci czy to po prowansalsku czy w
panierce. Koszmar.
---------------------------------------------------------------------------

Ciekaw jestem, czy zgadzacie się z Kaśką?
Obserwuj wątek
    • janusz2_ Ślimaki wzbudzają we mnie obrzydzenie 27.05.04, 19:27
      Z forum "Kuchnia"
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=10331600&a=10336247
      --------------------------------------------------------------------------------
      Re: Odrażające smakołyki
      Autor: kasia_57
      Data: 23.01.2004 12:46 + dodaj do ulubionych wątków

Mrówy - wielkie odwłoki mrówcze. Smażone na patelni. Trochę to wyglądałojak
      napęczniały ryż w paseczki... najgorsze było sie przemóc. Tymbardziej, ze rano
      widziałam jak mrówy nadlatywały, potem traciły skrzydełka, i opadały na ziemię.
      Tłumaczono mi to jako biblijną mannę. Smaku nie pamiętam, bo to było dość dawno.
      Mięso małpy jest niezłe, natomiast kraby i ślimaki do dzisiaj wzbudzają we mnie
      obrzydzenie.
      --------------------------------------------------------------------------------

Radykalne głosy pojawiają się na forum "Kuchnia"
    • indris Ślimaki są wspaniałe! 27.05.04, 19:34
      Szkoda, że w Polsce tak mało się wykorzystuje to naturalne bogactwo do
      konsumpcji wewnętrznej. Jest to chyba dowodem, że KIEDYŚ w Polsce było lepiej
      niż we Francji. Bo przecież Żabojady zaczęły konsumować żaby i ślimaki po
      prostu z braku czegoś lepszego. O klęskach głodu w dawnej Francji mówią liczne
      źródła. O klęskach głodu w dawnej Polsce słychać mniej.
      • janusz2_ Re: Ślimaki są wspaniałe! 27.05.04, 19:42
        indris napisał:

> Szkoda, że w Polsce tak mało się wykorzystuje to naturalne bogactwo do
        > konsumpcji wewnętrznej. Jest to chyba dowodem, że KIEDYŚ w Polsce było lepiej
        > niż we Francji. Bo przecież Żabojady zaczęły konsumować żaby i ślimaki po
        > prostu z braku czegoś lepszego. O klęskach głodu w dawnej Francji mówią
        liczne
        > źródła. O klęskach głodu w dawnej Polsce słychać mniej.

Zgadzam się, że dobrze przyrządzone winniczki są pyszne.
        Natomiast mam wątpliwości wobec Twojej tezy, iż Francuzi zaczęli jadać ślimaki
        z głodu.
        Może jakiś "ekspert" kulinarny wypowie się na ten temat?
      • Gość: Hans Re: Ślimaki są wspaniałe! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.04, 19:50
        indris napisał:

> Szkoda, że w Polsce tak mało się wykorzystuje to naturalne bogactwo do
        > konsumpcji wewnętrznej. Jest to chyba dowodem, że KIEDYŚ w Polsce było lepiej
        > niż we Francji. Bo przecież Żabojady zaczęły konsumować żaby i ślimaki po
        > prostu z braku czegoś lepszego. O klęskach głodu w dawnej Francji mówią
        liczne
        > źródła. O klęskach głodu w dawnej Polsce słychać mniej.

Wszystko przed nami. Jak mulat wyprowadzi naszych chłopców z Iraku, to będzie
        znaczyło, że doszedł do koryta władzy i będziem wpierdalać nie tylko ślimaki,
        ale także korę z drzew.
        • limakty Re: Ślimaki są wspaniałe! 27.05.04, 20:00
          Gość portalu: Hans napisał(a):

> indris napisał:
          >
          > > Szkoda, że w Polsce tak mało się wykorzystuje to naturalne bogactwo do
          > > konsumpcji wewnętrznej. Jest to chyba dowodem, że KIEDYŚ w Polsce było lep
          > iej
          > > niż we Francji. Bo przecież Żabojady zaczęły konsumować żaby i ślimaki po
          > > prostu z braku czegoś lepszego. O klęskach głodu w dawnej Francji mówią
          > liczne
          > > źródła. O klęskach głodu w dawnej Polsce słychać mniej.
          >
          > Wszystko przed nami. Jak mulat wyprowadzi naszych chłopców z Iraku, to będzie
          > znaczyło, że doszedł do koryta władzy i będziem wpierdalać nie tylko ślimaki,
          > ale także korę z drzew.

smile) Hans??????? Pamietasz?

LIMAKTY
        • janusz2_ Przepis na ślimaki 27.05.04, 21:54
          Gość portalu: Hans napisał(a):

> Wszystko przed nami. Jak mulat wyprowadzi naszych chłopców z Iraku, to będzie
          > znaczyło, że doszedł do koryta władzy i będziem wpierdalać nie tylko ślimaki,
          > ale także korę z drzew.

Te ślimaki to chyba nie taki najgorszy pomysł smile))
          Na forum "Kuchnia" można znaleźć np. taki przepis:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=12389445&a=12390201
          Re: ŚLIMAKI!!! Proszę o jakieś przepisy.
          Autor: Gość: goska IP: *.gizycko.mm.pl
          Data: 04.05.2004 11:35 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz na list

Znalazłam taki:

"Escargots ŕ l

Usunąć skórkę i pestki z pomidorów. Usunąć pestki z zielonej papryki. Pokroić
          pomidory i paprykę razem z kawałkiem surowego selera. Roztopić masło na patelni
          i dodać zmielony czosnek, szafran, szczyptę tymianku, szałwię i sól. Po kilku
          minutach dodać pokrojone warzywa. Ułożyć 24-48 ślimaków (w zależności od
          wielkości) w naczyniu z uchwytami i polać masłem z warzywami. Piec w piekarniku
          w 260 stopni C przez 10 minut lub do momentu kiedy warzywa będą odpowiednio
          przypieczone.
          Możemy podawać z bagietką oraz białym wytrawnym winem np. Chablis.

Składniki:
          ślimaki,
          2 pomidory,
          1 zielona papryka,
          25-50 g selera,
          50 g masła,
          2 ząbki czosnku,
          szafran, tymianek, szałwia, sól;

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka