Dodaj do ulubionych

może mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe, że...

22.06.04, 11:47
świat chrześcijański w obronie życia zakładnika przyjmuje zasadę warunkującą
od spraw wojennych, czyli wycofania wojsk z terenów działania terrorystów
czyżby bliższa była chrześcijanom postawa tych, którzy krzyczeli "wolność dla
Barabasza" ?

danka
Obserwuj wątek
        • indris Manhattan a Drezno 22.06.04, 12:33
          Belfast był dla IRA ICH terytorium. Nie wiem na ile mieli rację, ale
          subiektywnie byli o tym przekonani (bo w końcu Belfast ley w Irlandii a nie w
          Angli).
          Manhattan i Madryt były traktowane jak terytorium wroga. Dokładnie tak, jak w
          lutym 1945 potraktowano Drezno. Tam też zginęli niewinni ludzie i w dodatku o
          wiele więcej niż we wszystkich zamachach terorystycznych w XXI wieku (ponad 200
          000).
          Dla uniknięcia nieporozumień wyjaśniam, że jestem przeciwny zabijaniu
          niewinnych ludzi w każdej wojnie. ALe jestem też przeciwnikiem podwójnej miary.
          Zamachy na Manhattan czy Madryt uważam za zbrodnie. Ale za taką samą zbrodnię
          uważam zniszczenie Drezna.
          • Gość: lucyperek Re: Manhattan a Drezno IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.04, 13:06
            wychodzi więc na to , że każdy atak odwetowy strony uprzednio zaatakowanej
            (przypominam niektórym, bo to sie ostatnio jakby zamazuje, że to jednak Niemcy
            wypowiedziały wojne niemal całemu światu i to nie enigmatyczni naziści tylko
            naród niemiecki!!) jest obrzydliwym dziełem terroru i postepkiem niegodnym
            prawego prawusia. Lepiej jest jak rozumiem nadstawić drugi półdupek, co by
            obito. Wtedy jest godnie i honorowo. Życzę ci więc idioto indris, żebys tak
            honorowo zaliczył obecność ponownego islamskiego zamachu w twoim poblizu.

W Dreźnie nie do końca zginęli niewinni ludzie. Można dyskutowac o Włochach czy
            Japońcach, ale niemiecki hitleryzm nie powstał z pyłu. Stworzył go sfrustrowany
            naród niemiecki z zapotrzebowania na sukcesy i przestrzeń życiową. I oni
            wszyscy za to odpowiadają. Na jednym z pawilonów w Auschwitzu, chyba
            holenderskim jest napisane (z grubsza tak jak pamiętam) : those who forget the
            history will be bound to live it through again.
            • indris Kiedyś Niemcy chciały zdominować świat... 22.06.04, 13:35
              ...a teraz USA (i ich fagasy). Oczywiście pisząc "Niemcy" mam na myśli PAŃSTWO
              a nie wszystkich jego mieszkańców i podobnie USA. Dlatego właśnie jestem
              przeciwny "odwetom", które nie mają żadnego innego celu jak prymitywna zemstę.
              W Dreznie nie byli sami tylko zwolennicy niemieckiej ekspansji a w WTC sami
              zwolennicy amerykańskiego szarogęszenia sie na świecie. A w Madrycie z
              pewnością WIĘKSZOŚĆ i to duża była przeciwnikami polityki zagranicznej Aznara.
              Świat był zaatakowany przez III Rzeszę i miał prawo a nawet obowiązek ją
              zwalczyć, ale to nie usprawiedliwiało bezsensownego barbarzyństwa z Dreznem.
              Ale i świat muzułmański mógł mieć poczucie zaatakowania przez USA i - w sojuszu
              z nimi - Hiszpanię. Potraktował więc Madryt tak jak kiedyś Amerykanie Drezno.
      • panidanka Re: kiedy jest się 22.06.04, 12:24
        Gość portalu: siedem napisał(a):

> na terytorium terrorysty to on wtedy nazywa sie partyzant Ty Nazistowski
        Debilu
        >
        > 5040

naziści to byli 2000 lat później
        a debili nigdy nie brakowało

danka
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka