Dodaj do ulubionych

A co na wywod tego pana powiesz, Tete? :O)

19.11.12, 01:58
www.youtube.com/watch?v=_VoPkOSDN2M
Bo wedlug mnie facet Ziemkiewicz czaruje publicznosc, ktora nalezy jednak walic po lbach filmami typu "Poklosie", oraz innymi Jedwabnymi. Tak dlugo nalezy po lbach walic az im sie utrwali raz na jutro, ze te Jedwabne jednak mialy miejsce, i nie powinno sie strugac glupa.
Obserwuj wątek
    • krates-8 dobra metoda 20.11.12, 01:27
      nalezy jednak walić
      po lbach filmami typu poklosie
      oraz innymi jedwabnymi
      jeśli się chce
      rozbudzić nienawiść

benek231 napisał:

> www.youtube.com/watch?v=_VoPkOSDN2M
      > Bo wedlug mnie facet Ziemkiewicz czaruje publicznosc, ktora nalezy jednak walic
      > po lbach filmami typu "Poklosie", oraz innymi Jedwabnymi. Tak dlugo nalezy po
      > lbach walic az im sie utrwali raz na jutro, ze te Jedwabne jednak mialy miejsce
      > , i nie powinno sie strugac glupa.
      • benek231 Re: dobra metoda 20.11.12, 13:53
        krates-8 napisał:

> nalezy jednak walić
        > po lbach filmami typu poklosie
        > oraz innymi jedwabnymi
        > jeśli się chce
        > rozbudzić nienawiść
        >
        >
        *Czyzbys sugerowal, ze strona narodowo-katolicka zdolna jest do nienawisci?
    • gandalph Mam kłopot z Ziemkiewiczem... 20.11.12, 15:41
      Facet niewątpliwie inteligentny, erudyta, mógłby robić za komika. Kiedyś, dawno temu, nawet lubiłem go słuchać, np. w radio, gdy komentował różne zdarzenia gospodarczo-społeczne. Niestety, w którymś momencie (a może to był proces) doznał czego na kształt "ukąszenia heglowskiego"; nie wiem, jak je nazwać. W każdym razie gość nie tyle zgłupiał, co sparszywiał.
      A teraz ad rem:
      Są dwie, że tak powiem, szkoły postępowania wobec naszej (i nie tylko naszej) przeszłości, jedna - brązowniczo-defekacyjna, polegająca na brązowaniu-pudrowaniu-lukrowaniu pewnych rzeczy, zjawisk i osób oraz wręcz przeciwnie, obrzucaniu innych błotem i fekaliami. Jest też druga szkoła, polegająca na dociekaniu prawdy, niezależnie od tego, jaką ona jest. Nie muszę dodawać, że uczestnicy tej pierwszej w różnych epokach różnią się tylko obiektem "brązownictwa" i "defekacji", zmiana obiektu nie zmienia istoty rzeczy. Otóż pan Ziemkiewicz wstąpił do tej pierwszej i robi wredną robotę. Dlaczego? Jest w Polsce wiele rzeczy i spraw, które należy stale i zawsze wyśmiewać i piętnować, ale akurat nie te, które z całą swadą i erudycją "obrabia" Ziemkiewicz. "Wredna robota" polega na tym, że posługuje się on przy tym piekielną mieszaniną prawd, pół-prawd i zwykłych kłamstw. Ich rozdzielenie wymagałoby jednak komentarza znacznie dłuższego niż jego wypowiedź; właściwie każde jego zdanie wymagałoby osobnego komentarza. Nie mam na to ani czasu, ani chęci. Dla mnie to po prostu wredny typ!
      • benek231 Zdort z pewnoscia jeszcze glupszy, ale Wujec :O) 22.11.12, 20:46
        ladnie odpowiedzial debilowi.

wyborcza.pl/1,75478,12903801,Wujec_do_Zdorta__Pan_sie_smial__a_ja_na___Poklosiu__.html?utm_source=HP&utm_campaign=wyborcza&utm_content=cukierek1&utm_medium=AutopromoHP
        W tekscie Wujca jest link do wypowiedzi Zdorta, w Rzepie. Ten facet nie lubi sie spierac gdy idzie o fakty. Jego zdaniem albo to sa fakty albo nie, a on rozstrzygal nie bedzie.
    • t_ete Benku 20.11.12, 23:33
      nie trawie Ziemkiewicza, podobnie jak nie trawie Semki i kilku innych ;

nie wiem czy nalezy walic po lbach ... jeszcze nie tak dawno wydawalo mi sie ze jesli historycy z IPN beda zabierac glos w takich sprawach - to dyskusja bedzie bardziej cywilizowana ; teraz widze ze to nic nie daje ; moga sobie historycy mowic o faktach - ale jesli to odbiega od 'narodowego mitu' - i tak jest odrzucane ;

Pasikowski faktycznie zrobil 'bejsbola' (to chyba dobre okreslenie). Celowo. I choc uczciwie przyznalam ze film jako 'artystyczne dzielo' mnie nie zachwycil - po tej rzece fekaliow ktore wylano na rezysera, aktora - przychodzi mi go bronic. Bo nie sa to glosy krytyczne wobec scenariusza, przesady, teatralnosci, niektorych dialogow itd.
      Czepiaja sie o temat. I z tym sie nie zgadzam.

tete

• gandalph Re: Benku 21.11.12, 12:11
        Filmu (jeszcze) nie widziałem, ale struga fekaliów lejąca się na autorów film bynajmniej nie z powodu walorów artystycznych, lecz targania za "świętości", przekonuje mnie, w czym się z Tobą zgadzam, że tak trzeba: walić po łbach (zakutych).
      • benek231 Debilizm polskich prawicowcow kato-narodowych:O) 21.11.12, 16:01
        t_ete napisała:
        >
        >
        > nie wiem czy nalezy walic po lbach ...
        >
        > Pasikowski faktycznie zrobil 'bejsbola' (to chyba dobre okreslenie). Celowo.
        > Czepiaja sie o temat. I z tym sie nie zgadzam.
        >
        >
        *Uzylem jedynie zwrotu, ktorym posluzyl sie Ziemkiewicz. A jesli oni uwazaja, ze wymienionymi tematami wali sie ich po lbach to my na to nic nie mozemy poradzic. Oni rzeczywiscie tak widza przypominanie o Jedwabnem, odmienne od wlasnych opinie na temat sensownosci niektorych polskich powstan, oraz bohaterstwa niektorych bohaterow. Oni po prostu nie chca slyszec i sluchac pogladow odmiennych od wlasnych. A gdy tylko ktos takowe wyglasza to tym samym wali "prawdziwych Polakow" po lbach.

Pamietam jak stawali na rzesach by zgnoic dochodzenia tragedii typu Jedwabne. Nie udalo im sie. Przelkneli te lyzke goryczy majac nadzieje, ze to bylo wszystko co im przyszlo przelykac. Tymczasem pozniej zostali znow walnieci przez leb przez Grossa czy Grabowskiego. Pare lat uplynelo i wszystko tak ladnie szlo w zapomnienie a tu ten Pasikowski "kaze im sie wstydzic" za Jedwabne i tym podobne. No ile mozna sie wstydzic?! Czy nie wystarczy, ze juz raz dyskutowano ten temat i raz sie wstydzili?

Ciekawe podejscie z tym wstydzeniem sie, co Tete? Co za debile na tej polskiej prawej stronie.
        • rycho7 Re: Debilizm polskich prawicowcow kato-narodowych 21.11.12, 20:54
          benek231 napisał:

> wali "prawdziwych Polakow" po lbach.

Nie choczesz nie nada. Po co brutalnie walic, wystarczy sublelnie bezbolesnie gilotynowac.

> No ile mozna sie wstydzic?!

Tu jest u Wasz najzabawniejsza idiosynkrazja. Sam Ksysiu nie masz umiaru. Masz problemy z miekkim serduszkiem w uzywaniu Mizerykordii.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka