Dodaj do ulubionych

Ranking zdrowia i głupoty

30.10.17, 15:26
Światowa Organizacja Zdrowia we współpracy z organizacją Clinic Compare ogłosiła ranking najbardziej niezdrowych krajów świata. Ranking jest oparty na trzech wskaźnikach: ilości wypijanego alkoholu na osobę rocznie, ilości wypalanych papierosów i częstotliwości występowania otyłości wśród obywateli.

Ranking wygrały Czechy, a zbiorowo Europa Wschodnia (spoza naszego regionu do 1-szej dziesiątki załapały się tylko USA). Jakie kraje są zdaniem WHO najzdrowsze? Za najzdrowszy kraj świata został uznany Afganistan, z drugim najniższym wskaźnikiem otyłości (2,7 proc. jest otyłych). Dodatkowo w kraju obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu ze względów wyznaniowych. Na drugim miejscu znalazła się Gwinea, na trzecim Niger, a na czwartym - Nepal. Czołową "10" najzdrowszych krajów świata zamyka Mozambik i Etiopia.

Czytaj więcej na twojezdrowie.rmf24.pl/czlowiek/news-jest-ranking-najbardziej-niezdrowych-panstw-swiata-bedziecie,nId,2446303#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Wszystko jasne? Głod proszę państwa jest zdrowy! Zdrowa jest wojna. Zdrowa jest bieda, niedożywienie, brak lekarstw i opieki zdrowotnej. Szkodliwe jest piwo i mała stabilizacja.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka