Dodaj do ulubionych

Anodina i Lasek powinni być wdzięczni biegłemu...

12.01.18, 16:49
...prokuratury okręgowej w Krakowie, powołanemu do badania zamachu na Gosposię Rzeczypospolitej w Oświęcimiu. Oto skutki wjechania w drzewo z prędkością 30 km/h (wg biegłego) dla opancerzonego audi a8 l security:
https://i.iplsc.com/wg-bieglych-tak-wyglada-opancerzone-audi-a8-po-uderzeniu-w-d/000743NFTRG0M5VW-C122-F4.jpg

Oto charakterystyka owego auta: spełnia normy bezpieczeństwa klasy VR7 do VR10. Jest w stanie wytrzymać m.in. ostrzał z dowolnej broni strzeleckiej, ostrzał z RPG oraz detonację ładunku wybuchowego.
moto.pl/MotoPL/1,88389,15301800,Audi_A8_L_Security___Luksusowa_ochrona.html

I przy prędkości 30 km/h ulega zmiażdżeniu, a pasażerowie idą doszpitala na dwa tygodnie.

A tymczasem ażurowe skrzydło tu154m po wjechaniu w inne drzewo z prędkością 270 km/h w innym zamachu pozostaje nienaruszone, dopiero wybuch wewnątrz je urywa.

Mam jeden wniosek: mecenas Pociej powinien poprosić Anodinę i Laska o jakieś rzetelne ekspertyzy dla tego biednego Sebastiana K., bo PiSowski system prokuratorsko-mechaniczny funkcjonuje w jakiej innej rzeczywistości - z pewnością nie jest równoległa, raczej poprzeczna.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Anodina i Lasek powinni być wdzięczni biegłem 12.01.18, 19:13
      A ja straciłem zainteresowanie do tamtego wypadku, teraz nurtuje mnie kolejny, Bombardiera, który w samym 2007 roku miał osiem przypadków z wysuwaniem podwozia przez system zaworków, o- ringów i selenoidów, który w całym bloku prezentuje się mniej więcej jak ten poniżej..
      okigihan.blogspot.com/p/va.html?m=1

Kilka lat później ktoś sprowadził dziesięć sztuk tego badziewia. Komu przeszkadzały proste i niezawodne włoskie ATR-y obsługujące lokalne połączenia...
    • monalisa2016 Re: Anodina i Lasek powinni być wdzięczni biegłem 12.01.18, 19:38
      No dobrze piq, ale co mówią próbki pobrane z ekshumacji wysłane do laboratoriów poszczególnych państw: Włoch, Hiszpanii i dwie do Wielkiej Brytanii w celu stwierdzenia na nich materiałów wybuchowych? Do jasnej anielki w końcu powinien PiS jak i komisja do spraw "badan katastrofy samolotu" lecącego do Smoleńska powiedzieć ludziom prawdę, a nie ośmieszać sie można powiedzieć na całym świecie. Co z wynikami tych ekspertyz robionych poza granicami Polski?
      • benek231 Re: Anodina i Lasek powinni być wdzięczni biegłem 12.01.18, 19:46
        monalisa2016 napisał(a):

No dobrze piq, ale co mówią próbki pobrane z ekshumacji wysłane do laboratoriów poszczególnych państw: Włoch, Hiszpanii i dwie do Wielkiej Brytanii w celu stwierdzenia na nich materiałów wybuchowych?
        Podejrzewam, ze gdyby odkryli jakies slady materialow wybuchowych to teraz nie zadalabys tego pytania.
      • benek231 OK Monia, sprobujmy inaczej :O) 12.01.18, 22:07
        monalisa2016 napisał(a):

No dobrze piq, ale co mówią próbki pobrane z ekshumacji wysłane do laboratoriów poszczególnych państw: Włoch, Hiszpanii i dwie do Wielkiej Brytanii w celu stwierdzenia na nich materiałów wybuchowych?
        Czy doprawdy nie slyszalas o tym, ze wszystkie badania zakonczono z wynikiem pozytywnym? We wszystkich probkach stwierdzono istotna ilosc materialow wybchowych o charakterystyce typowej dla materialow produkowanych przez przemysl rosyjski.

Rzad Kaczynskiego otrzymal wszystkie wyniki badan, ale nie sa znane powody dla ktorych do tej pory ich nie ujawnia. Mozliwe, iz jego zdaniem korzystniej jest "gonic kroliczka" - ile tylko sie da...
        • monalisa2016 Re: OK Monia, sprobujmy inaczej :O) 12.01.18, 22:16
          benek231 napisał:

Benio231 wiarygodny link proszę do oryginalnych a nie polskich ekspertyz. smile

> Czy doprawdy nie slyszalas o tym, ze wszystkie badania zakonczono z wynikiem po
          > zytywnym? We wszystkich probkach stwierdzono istotna ilosc materialow wybchowyc
          > h o charakterystyce typowej dla materialow produkowanych przez przemysl rosyjsk
          > i.

Przecież o to chodzi! smile Wmówienie wszystkim własnej urojonej prawdy, Orwell pozdrawia.

> Rzad Kaczynskiego otrzymal wszystkie wyniki badan, ale nie sa znane powody dla
          > ktorych do tej pory ich nie ujawnia. Mozliwe, iz jego zdaniem korzystniej jest
          > "gonic kroliczka" - ile tylko sie da...

Nie wiem kto był autorem tego zdjęcia wraku samochodu a szczególnie Audi 8, PiS czy media i tej prędkości 30 kmh? Człowiek nie jedno widział, nie jedno przeżył ale takiego robienia ludzi za niepoczytalnych widzi sie tylko w Polsce. Jak długo dadzą sie ludzie robić w Polsce za niepoczytalnych?
        • monalisa2016 Re: Anodina i Lasek powinni być wdzięczni biegłem 12.01.18, 23:03
          Jak można sie az tak blamować w świecie jak blamuje sie PiS z "Smoleńskiem" ale będziemy mieli jeszcze więcej blamażu gdyż Antos został powołany na szefa komisji "Smoleńska" wiec będzie blamaż bez końca przez "x" lat w nieskończoność.

500 plus, niewpuszczenie najeźdźców to pozytywne atuty które pochwalam u PiS ale reszta jest pożal sie Boże. Daje jeszcze im szanse z Morawieckim, może ten młody facet sie spamięta i zaprowadzi troche porządku, zobaczymy.

Mówiąc szczerze prawdziwej opozycji nie ma w Polsce, ona musi kiedyś powstać ale proszę nie z tymi zużytymi starymi twarzami, oni są niewiarygodni!!!
    • perla niestety piq, ale nie wiesz co to jest zderzenie 13.01.18, 00:11
      z drzewem.
      Byłem na kilku pogrzebach znajomych, którzy mieli okoliczność zderzyć się z drzewem.
      Sam miałem 3 poważne wypadki gdzie auta szlag trafił a ja wyszedłem cało, bo to nie było drzewo.
      Słup betonowy to pikuś. Ale drzewo to co innego. Drzewo jest żywe i oddaje uderzenie podwójnie. Auta które ty czy ja użytkujemy nie uratują nam życia przy zderzeniu z drzewem nawet przy prędkości kolizji 30 km/h. Drzewo odda tak, że wyrwie nam aortę z serca.
      Tylko specjalnie opancerzone auta mogą uratować życie przy spotkaniu z drzewem a same ulegając destrukcji właśnie.
      • piq elementarz fizyczny, czyli bezwładność:... 14.01.18, 18:51
        ...przy zderzeniu dwóch ciał o znacznie różniącej się masie wpływ na oddanie energii ma masa ciała o mniejszej masie. Masa tu154m ma niewielkie (prawie żadne) znaczenie, liczy się bezwładność brzozy smoleńskiej (mechanika tego jest dość skomplikowana, bo brzoza jest giętka i utwierdzona w gruncie). Kluczowym czynnikiem (w kwadracie) jest prędkość. Natomiast w wypadku Gosposi skoro drzewo stoi, to wielkość oddanej energii zależy od masy auta razy jego prędkość kwadrat przez dwa.
        • maksimum Wiara czyni cuda. 14.01.18, 20:33
          piq napisał:

> ...przy zderzeniu dwóch ciał o znacznie różniącej się masie wpływ na oddanie en
          > ergii ma masa ciała o mniejszej masie. Masa tu154m ma niewielkie (prawie żadne)
          > znaczenie, liczy się bezwładność brzozy smoleńskiej (mechanika tego jest dość
          > skomplikowana, bo brzoza jest giętka i utwierdzona w gruncie).
          ------------
          I tu komentarz.

www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs
        • lont12 Re: elementarz fizyczny, czyli bezwładność:... 14.01.18, 20:57
          liczy się bezwładność brzozy smoleńskiej (mechanika tego jest dość skomplikowana, bo brzoza jest giętka i utwierdzona w gruncie)

Nie kwestionując giętkości brzozy, jej utwierdzenie w gruncie (zwłaszcza podmokłym) nie bardzo mnie przekonuje. Nie raz widziałem drzewa wyrwane z korzeniami przez wiatr.
            • boavista4 Re: elementarz fizyczny, czyli bezwładność:... 15.01.18, 03:33
              Jezeli to nie byla brzozka , to nikt nie jest na tyle odwazny zeby pokazac paluszkiem na winowajce, ani Putin , ani Macierewicz., chyba ze chce zaczac 3 wojne. Z tego co czytalem wynika ze byl wybuch, o wtym wypadku Pitin powiedzial, samolot lecial z Warszawy, a tam bylu karygodne zaniedbania , prorocznie i grozby od samego Bronka , Tuska i innych. Czyzby ktos cos wiedzial ? Sadze ze PiS bedzie starac ie utrzymac tak dlugo jak mozna, Putin nie ma zdnego interesu zeby narazic swoj kraj na niebezpieczenstwo zemsty globalnych strategow tej zbrodni. Wszyscy czekaja az stratedzy wpadna we wlasne sidla. Przedziwne ze Polacy daja tyle wiary w propagande rusofobow. A przeciez wystarczy przeanalizowac, w czyim to bylo interesie.
              • maksimum Putin jest glupim czlowiekiem 15.01.18, 07:44
                boavista4 napisał(a):

> Putin nie ma zdnego interesu zeby n
                > arazic swoj kraj na niebezpieczenstwo zemsty globalnych strategow tej zbrodni.

A Krym?
                Przeciez te wszystkie sankcje i nedza w Rosji to efekt sankcji po aneksji Krymu.
                Putin jest glupim czlowiekiem,ktory nie potrafi przewidziec konsekwencji swoich dzialan.
      • t_ete link 16.01.18, 21:36

twitter.com/KrzysztofBrejza/status/953269086234009600/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F7%2C114883%2C22906376%2Cbor-potwierdza-limuzyna-beaty-szydlo-w-momencie-wypadku-nie.html
        • monalisa2016 Re: link 17.01.18, 00:53
          t_ete napisała:

>
          > twitter.com/KrzysztofBrejza/status/953269086234009600/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F7%2C114883%2C22906376%2Cbor-potwierdza-limuzyna-beaty-szydlo-w-momencie-wypadku-nie.html
          .........................
          No to pięknie, nic nie nauczyli sie z Smoleńska ani z słynnego lotu do Tbilisi czy wizyty nieżyjącego już pana L. K w gruzińskiej strefie przygranicznej z Abchazją.
          Z pisma wynika ze chcieli miec naprawę gwarancyjna czyli za darmo mimo ze sami spowodowali wypadek, ot "reklama" (lol) dla BOR.

twitter.com/KrzysztofBrejza/status/953269086234009600/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F7%2C114883%2C22906376%2Cbor-potwierdza-limuzyna-beaty-szydlo-w-momencie-wypadku-nie.html
            • boavista4 Re: link 20.01.18, 06:15
              polecial , bo jego wiadomosci stalt sie zagrozeniem dla strategow zwyciestwa globalizmu. Sprawcy nie mozna ujawic poniewaz dowody sa w Rosji, i kazde oskarzenie zostaloby zbite dowodami.
      • babaobaba Re: Opancerzone auto 20.01.18, 10:45
        t_ete napisała:

> .............. za 2,5 mln - nie mialo AC ; podobno z oszczednosci - bo kosztowa
        > loby to ponad 100 tys rocznie ;
        >
        > Kto bedzie placil ?
        >
        > tete
        ================================
        Kto będzie płacił? - jeśli uznają winę kierowcy Seicento to za skutki wypadku zapłaci jego ubezpieczyciel. Jeśli winny okaże się kierowca rządowego audi to zapłacimy my.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka