Dodaj do ulubionych

Niepamięć

02.08.18, 04:26
Dziś w GW sporo materiałów o '89 roku i przebudowie systemu politycznego.

Nazwiska działaczy, programy zmiany, negocjacje, mediacje ---

To wszystko odbywało się na moich oczach. Byłem świadkiem.

Przebiegłem to wzrokiem i - muszę wyznać/stwierdzić - że właściwie niewiele z tego pamiętam. Może trochę, tylko trochę więcej niż nic.

Ktoś liczy na moją niepamięć?
Obserwuj wątek
    • cepekolodziej Re: Niepamięć 02.08.18, 10:26
      gdyby nie to, że endoproteza przyswoiła się, nie sprawia już - po 2 miesiącach - żadnego kłopotu.

I gdyby nie to, że słucham z 10-go piętra - chmur radosnych wykrzyknień sporego stadka przedszkolaków
    • cepekolodziej Re: Niepamięć 02.08.18, 20:12
      Wygląda na to, że wszyscy tu obecni dysponują - w odróżnieniu ode mnie - doskonałą pamięcią.

A ja - cóż ja - przebiegam wzrokiem po tytułach książek i rozpoznaję je, pamiętam nawet nazwiska autorów, ale słabe wspomnienie treści; muszę te książki otwierać, niekiedy wystarcza spis rozdziałów, jednak nie zawsze.
      • czuk1 Re: Niepamięć 03.08.18, 09:04
        U mnie podobnie, choć byłem w wirze wydarzeń. Np. jako kierujący w regionie wyborami z 4.VI.89, jako uczestnik odpraw u premiera Mazowieckiego,.....
        Po prostu. Minęło blisko 30 lat, które było i jest bogate ciągle w wydarzenia, eksperymenty na organizmie państwa polskiego , przez różnego rodzaju chirurgów i anestezjologów usypiających skutecznie obywateli państwa.
        Jak można mieć dobrą pamięć po tylu operacjach ?
      • czuk1 Re: Niepamięć 03.08.18, 09:06
        cepekolodziej napisał: A ja - cóż ja - przebiegam wzrokiem po tytułach książek i rozpoznaję je, pamiętam nawet nazwiska autorów, ale słabe wspomnienie treści; muszę te książki otwierać, niekiedy wystarcza spis rozdziałów, jednak nie zawsze.

Nie przesadzaj . Spis rozdziałów wystarcza Ci chyba by tam pisać swoją książkę. smile
        • czuk1 Re: Niepamięć 03.08.18, 09:11
          Nie przesadzaj . Spis rozdziałów wystarcza Ci chyba by tam pisać swoją książkę.

.... a te radosne przedszkolaki i tych ok. 80 % szczęśliwych Polaków (z tego co jest) pozwala na optymistyczne trwanie....
          wbrew próbom zawracania nas z drogi obranej w 1989 i latach kolejnych.
          • cepekolodziej Re: Niepamięć 03.08.18, 10:38
            Piszesz: > nie przesadzaj. No tak.

Ale wczoraj zdumiałem się, kiedy usłyszałem określenie "dobrej zmiany" (rząd Dobrej Zmiany).

Czy dopiero teraz zaczęto tego określenia masowo używać? czy robiono już to wcześniej - tylko ja -

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka