Dodaj do ulubionych

moja prognoza wyborcza...

10.10.19, 03:25
...opublikowałem na Kraju.
forum.gazeta.pl/forum/w,28,168804669,168804669,osmielam_sie_postawic_prognoze_wyborcza_.html?p=168804669
W skrócie:
Poko dostaje łomot od Pisu kilkunastoma procentami, ale Pis ma problem z utworzeniem rządu, bo nieźle wypada lewactwo (kilkanaście) i eurochłopi-kukiz (okolice dziesięciu); wchodzi też konfederacja nad próg wyborczy. Powstaje słaby rząd lub powołanie rządu się bardzo przeciąga, bo nikt nie chce z poputczykami i sprzedawczykami się koalicjować.

Platfusi się rozpadają albo radykalnie reformują, albo jakaś ich resztka powołuje nowy byt polityczny. Nie wiadomo, kto z nich w sejmie pójdzie w którą stronę.

Jeśli nie będzie bezwzględnej większości, to wobec zamiarów obstrugania gowinowców (wyleci Jadzia Emilewicz) zaczną oni szukać alternatywy, z kim by tu. Tawariszcz Jarosław idzie na L4 na długo i zaczyna się napierdalanka w pisie, Zero próbuje wreszcie capnąć władzę. TYle że on nie jest w pisie, a jego partia nie ma w ogóle struktur terenowych. Jądro pisu też zaczyna fermentować wobec nieobecności Jara. Po pół roku pisi zaczną gnić. Być może wystawi ich Duda, który chce drugiej kadencji i pójdzie sam.

W międzyczasie będą różne hece, zastanawiające jest odłożone na po wyborach posiedzenie sejmu starego, być może agent Jar będzie chciał coś przepchnąć wobec rozczarowujących wyników. Po coś to jest zrobione. Na ulicach będą zamieszki i bitki i generalnie państwo pod nazwą III RP zacznie się sypać. Problem: czy to będzie jakiś ozdrowieńczy wstrząs czy początek upadku państwa z niewiadomymi konsekwencjami?
Obserwuj wątek
  • maksimum Kryszla poszla. 13.10.19, 23:32
   piq napisał:

   > Powstaje słaby rząd
   > lub powołanie rządu się bardzo przeciąga, bo nikt nie chce z poputczykami i spr
   > zedawczykami się koalicjować.

   ty jestes tak glupi,ze ci nawet lekarz nie pomoze.

   > Tawariszcz Jarosław idzie na L4 na długo i zaczyna się napierdalanka w pisie, Zero p
   > róbuje wreszcie capnąć władzę. TYle że on nie jest w pisie, a jego partia nie m
   > a w ogóle struktur terenowych. Jądro pisu też zaczyna fermentować wobec nieobec
   > ności Jara. Po pół roku pisi zaczną gnić. Być może wystawi ich Duda, który chce
   > drugiej kadencji i pójdzie sam.

   j.w.

   > Na ulicach będą zamieszki i
   > bitki i generalnie państwo pod nazwą III RP zacznie się sypać.

   j.w.
  • qwardian Re: moja prognoza wyborcza... 14.10.19, 06:27

   Trafna ocena. Jeżeli w nocy PiS nie oskubie Konfederacji to Korwin Mikke będzie zwycięzcą tych wyborów. PiS-owi zabraknie kilka mandatów do większości i starszy Pan z wąsem zostanie premierem. Pierwszą decyzją, będzie wygonienie Pani ambasadorowej Izraela i zamknięcie obiektu wrogiej agentury. Następnie zaczniemy proces rozluźniania związków z UE w porozumieniu z pozostałymi partiami faszystowskimi w Europie i szukania odpowiedniego momentu do zadania ostatecznego ciosu.
  • czuk1 Re: moja prognoza wyborcza... 14.10.19, 09:15
   piq napisał:
   > ...opublikowałem na Kraju.
   ...... Na ulicach będą zamieszki i bitki i generalnie państwo pod nazwą III RP zacznie się sypać. Problem: czy to będzie jakiś ozdrowieńczy wstrząs czy początek upadku państwa z niewiadomymi konsekwencjami?

   Wizję czytałem. Opinie są nietrafione. Nie doceniają sprawności politycznej PiS. Protesty będą możliwe . Ich skutki mogą powodować (jak to już było) korektę przygotowywanych decyzji jedynie słusznej partii; jeśli budzić będą powszechny sprzeciw. Można mówić o możliwościach osłabienia państwa pisowskiego a nie o upadku tego państwa. Jak do dziś , instynkt zachowawczy w państwie pisowskim istnieje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka