Dodaj do ulubionych

Media rządowe - tuba PiS

15.12.19, 18:13
"Polacy pytają i apelują do dziennikarzy! Zacznijcie twardo przepytywać PiS a jak nie odpowiadają, nie chodźcie na ich konferencje. Dość milczenia i tych kłamstw! Czemu nie pytacie ich o prawdę? Dlaczego pozwalacie by kłamali? Polacy mają dość sytuacji, w której politycy PiS nie odpowiadają na pytania lub ignorują dziennikarzy. I apelują, żeby dziennikarze przestali chodzić tam, gdzie nie mają okazji zapytać o prawdę. Odpowiedź dziennikarzom to psi obowiązek władzy – piszą."
„U nas na konferencjach, władzunia często nie raczy odpowiadać na żadne pytania. A dziennikarze i tak biegną na każde gwizdniecie. Gdyby solidarnie przestali przychodzić, władzunia musiałaby wybrać: standardy lub medialny niebyt” – napisała jedna z internautek. " Facebook

Takie apele są trudne do spełnienia . Przecież od rządzących można dowiedzieć się najwięcej ( o stanie i zamierzeniach władzy). Pozostaje więc mocne domaganie się konkretnych informacji i przedstawianie opinii/ żądań opozycji. Świetnym źródłem wiedzy o kulisach władzy są dochodzenia i relacje dziennikarzy śledczych.
Rządzącym bardzo szkodzą niezależne media , stąd przecieki o zamiarze zdyscyplinowania dziennikarzy, podobnie jak sędziów.
Obserwuj wątek
  • felusiak1 Re: Media rządowe - tuba PiS 15.12.19, 20:03
   Jeśli tzw. media publiczne są rzadowe to są tubą rzadu. Poprzedni władcy mogli zadbać o to ale nie zadbali i teraz cierpią za swoją krótkowzroczność i pazerność.
   Za rzadów PO tzw. publiczne media byly przychylne wladzy tak jak teraz. Nic sie nie zmieniło.
   Czy ci "polacy co apeluja do dziennikarzy" domagali sie twardego przepytywania kiedy PO sprawowalo rzady?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka