Dodaj do ulubionych

Czy dla opozycji Wolne Sądy" są ważne? Eee tam ..

19.12.19, 14:16
Ugrupowania opozycyjne przegrały dwa głosowania dotyczące wprowadzenia do porządku obrad pierwszego czytania ustawy dyscyplinującej sędziów oraz kształtu debaty sejmowej. Przyczyną była nieobecność niektórych posłów. Borys Budka poinformował o karach finansowych dla polityków, którzy nie wzięli udziału w porannych głosowaniach. Coraz więcej posłów tłumaczy się w mediach społecznościowych ze swojej nieobecności.

Podczas dzisiejszych porannych głosowań na sali sejmowej nie stawiło się 11 posłów Koalicji Obywatelskiej, 12 polityków z ugrupowania Lewicy, 7 posłów z PSL-Kukiz i 2 posłów Konfederacji. Gdyby więcej posłów opozycji przyszło zagłosować, to przy nieobecności 34 posłów Prawa i Sprawiedliwości, opozycja mogłaby wygrać.

Andrzej Rozenek, przeprasza za swoją nieobecność za pośrednictwem Twittera. "Przepraszam, byłem przekonany, że głosowania będą później. Tak wynikało z informacji jaką otrzymałem"

Katarzyna Kotula z Lewicy tłumaczy z kolei, że jej nieobecność na dzisiejszych głosowaniach związany jest z pobytem w szpitalu, o którym informowała swoje ugrupowanie. Posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak wskazywała na sprawy rodzinne: "Z powodów rodzinnych musiałam pilnie wrócić na noc do domu. Wczoraj wieczorem zgłaszałam w Klubie, że nie mogę być rano na 10 w Sejmie" - mówiła polityk.

Poseł Lewicy Maciej Gdula w rozmowie z OKO.press powiedział z kolei, że nieobecność posłów opozycji nie przesądziłaby o wynikach głosowania, ponieważ PiS "i tak postawiłoby na swoim": - Już jestem w Sejmie. Wcześniej zajmowałem się dziećmi. Nie było alertu, że trzeba być wcześniej. Waga tych głosowań jest przeceniana, PiS i tak postawiłby na swoim. Większym problemem jest to, że opozycja nie wie, jak zareagować na te ustawy - mówi Maciej Gdula.
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25529674,opozycja-przegrala-glosowanie-koalicja-obywatelska-i-lewica.html#s=BoxMMt2

A wczoraj naiwni protestowali!
warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25526284,protest-pod-sejmem-w-warszawie-czesc-i-chwala-sedziom.html
Ponad 200 miast w całej Polsce i jedna sprawa - sprzeciw wobec ustawy zakazującej polskim sędziom stosowania prawa Unii Europejskiej. W środę, 18 grudnia na ulicę wyszły tysiące Polaków.

--
"Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej"
18 art. Konstytucji
Obserwuj wątek
    • benek231 Sadze, ze mocno przeginasz, Pisiorku :O) 19.12.19, 15:19
      Bo owszem nieobecnosc na glosowaniach nie swiadczy dobrze o poslach, ale tez nie swiadczy o tym, ze wolne sady nie sa dla opozycji wazne.

Jako pisior powinienes wiedziec, ze wasza maszynke do glosowania pobic moze tylko bardziej liczna maszynka. A, ze opozycja jest w mniejszosci, wiec nie ma wiekszego znaczenia czy przyjda wszyscy czy tez nie przyjda. Bo nawet gdy przyjda a nawali ktos w pisie i opozycja wygra to wiadomo, ze Kaczynski z Witek uniewaznia glosowanie i poczekaja na dolaczenie opieszalych kolegow. Juz praktykowaliscie i to oszustwo wiec wiadomo, ze na wasza podlosc zawsze mozna liczyc.

Na koniec, wprawdzie racje ma posel Gdula twierdzacy, ze "waga tych głosowań jest przeceniana, PiS i tak postawiłby na swoim", niemniej jego zakichanym obowiazkiem bylo uczestnictwo w tym glosowaniu, bo za to jest na utrzymaniu podatnika - za obecnosc, a nie za absencje.
      • oleg3 Re: Sadze, ze mocno przeginasz, Pisiorku :O) 19.12.19, 15:26
        Poseł Gdula ma oczywiście rację. Tylko po co były wczorajsze protesty? Były już polityk Petru twierdził, że protest jest najważniejszy i zabrał kochanicę na Maderę.

--
        "Erekcja u mężczyzny nie oznacza, że on cię pragnie ani że cię kocha"
        Led na stronie głównej gazeta.pl
        • benek231 Re: Sadze, ze mocno przeginasz, Pisiorku :O) 19.12.19, 15:36
          oleg3 napisał:

> Poseł Gdula ma oczywiście rację. Tylko po co były wczorajsze protesty? Były ju
          > ż polityk Petru twierdził, że protest jest najważniejszy i zabrał kochanicę na
          > Maderę.
          **
          Owszem, powinni byli stawic sie na glosowanie, niemniej ich nieobecnosc nie swiadczy na rzecz twojej tezy, ze "dla opozycji Wolne Sądy" nie są ważne". A glownie o poprawnosc tej tezy chodzilo.
          • oleg3 Re: Sadze, ze mocno przeginasz, Pisiorku :O) 19.12.19, 15:43
            benek231 napisał:

> Owszem, powinni byli stawic sie na glosowanie, niemniej ich nieobecnosc nie swi
            > adczy na rzecz twojej tezy, ze "dla opozycji Wolne Sądy" nie są ważne". A glown
            > ie o poprawnosc tej tezy chodzilo.

Jasne Krzysiu. "Wolne sądy" przegrywają z praktycznymi potrzebami życia, ale w teorii są najważniejsze.
            Biedne te lemingi! A może tylko głupie?

--
            "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej"
            18 art. Konstytucji

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka