Dodaj do ulubionych

Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau

28.12.19, 16:36
Meine Oma fährt im Hühnerstall Motorad, Motorad, Motorad.
Das sind tausend Liter Super jeden Monat, meine Oma ist ne alte Umweltsau.
Meine Oma sagt, Motoradfahren ist voll cool, echt voll cool, echt voll cool.
Sie benutzt das Ding im Altersheim als Rollstuhl, meine Oma ist ne alte Umweltsau.
Meine Oma fährt im SUV beim Arzt vor, beim Arzt vor, beim Arzt vor.
Sie überfährt dabei zwei Opis mit Rollator, meine Oma ist ne alte Umweltsau.
Meine Oma brät sich jeden Tag ein Kotelett, ein Kotelett, ein Kotelett.
Weil Discounterfleisch so gut wie gar nichts kostet, meine Oma ist ne alte Umweltsau.
Meine Oma fliegt nicht mehr, sie ist geläutert, geläutert, geläutert. Stattdessen macht sie jetzt zehnmal im Jahr ne Kreuzfahrt, meine Oma ist doch keine Umweltsau.

Meine Oma ist doch keine Umweltsau.

Wir werden euch damit nicht davonkommen lassen! (cytat za Greta Thunberg )

Czytałem o wielkim skandalu związanym z piosenką. Do tego stopnia wielkim, że piosenka została wycofana.
Dla kogo to był skandal? Chyba dla zwolenników Grety Thunberg, bo jak dla mnie to, ta piosenka wyśmiewa jej działanie. Babcia, ta świnia ekologiczna, na koniec już nią nie jest , bo stała się wyrafinowana i pływa sobie rejsami dziesięć razy w roku. W domyśle, ekologicznymi rejsami.

Czy mylę się? Pytanie do dobrze znających język niemiecki.

www.youtube.com/watch?v=er4M785oMzo
Obserwuj wątek
    • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 16:51
      Mao Zedong pozdrawia z grobu, wykorzystywanie dzieci do urzeczywistnienia ich komunistycznej ideologii. Historia sie potarza, tym razem nie w Chinach tylko w samym sercu Europy.
      .....................

Nie dziwiem sie pogrozeniem Polski Polexem, za Polska ustawiaja sie juz do koleiki inni jak Hiszpania, Szwecja, Francja, kto nastepny?

--
      ......................................
      Ciekawe Info.
      www.youtube.com/watch?v=UtIWBU6lL8Y
    • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 17:08
      Reakcje:

Z Austrii, tekst do poczytania i przetlumaczenia sobie pod wideo:

www.youtube.com/watch?v=FrS64mtgwig

Z NIederland, dziennikarka ktora pracowala w WDR

www.youtube.com/watch?v=T0LNJltWCCg
      --
      Ciekawe Info.
    • dachs Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 17:09
      Piosenka jest chamska i głupia.
      Chyba nie chciałbyś, żeby Twoje wnuki śpiewały o Tobie, że jesteś świnia. Nawet ekologiczna. Na szczęście ktoś się zreflektował.
      Grety nie wyśmiewa, a raczej tylko ośmiesza.
      Naturalnie nie w oczach jej wyznawców.

--
      Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
      • andrzejg Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 17:17
        Jakoś mnie to nie obraża. Wszystko zależy od kontekstu. Słowa o babci, starej świni ekologicznej, nie są słowami jej wnuków, ale tych wszystkich walczących ekologów, którzy taki obraz chcą przedstawić młodemu pokoleniu, w tym dzieciom, które nagle dochodzą do wniosku, że jednak ich babcia nie jest tą świnią, bo zaczęła działać ."ekologicznie" jak Greta. Toż to jest wyśmianie się z działań Grety. Jej zwolennicy pewnie tego nie wyłapią, ale warto im to podpowiedzieć
        • dachs Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 19:26
          andrzejg napisał:

> Jakoś mnie to nie obraża. Wszystko zależy od kontekstu. Słowa o babci, starej ś
          > wini ekologicznej, nie są słowami jej wnuków, ale tych wszystkich walczących ek
          > ologów, którzy taki obraz chcą przedstawić młodemu pokoleniu, w tym dzieciom,
          > które nagle dochodzą do wniosku, że jednak ich babcia nie jest tą świnią, bo za
          > częła działać ."ekologicznie" jak Greta.

Akurat nie zaczęła, bo te ogromne statki pasażerskie należą do grupy najbardziej dla środowiska uciążliwych pojazdów.
          Trochę ma tu rację Monia, bo postulatów Grety nie da się wprowadzić bez drastycznej redukcji ilości mieszkańców naszej planety.Tak, gdzieś o 1/3. No, to kogo zredukować? Nas, dziadków. Nie tylko jesteśmy winni, to jeszcze bezużyteczni.

> Toż to jest wyśmianie się z działań Grety. Jej zwolennicy pewnie tego nie wyłapią, ale warto im to
          > podpowiedzieć

Zapewniam Cię, że intencją twórców tego dzieła nie było wyśmiewanie Grety.
          Nie w tej stacji.

--
          Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
          • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 19:59
            dachs napisał:

> Trochę ma tu rację Monia, bo postulatów Grety nie da się wprowadzić bez drastyc
            > znej redukcji ilości mieszkańców naszej planety.Tak, gdzieś o 1/3. No, to kogo
            > zredukować? Nas, dziadków. Nie tylko jesteśmy winni, to jeszcze bezużyteczni.

Czyimi postulatami jest redukcja czyli wymordowanie spoleczenstw, Borsuku?

Wlasnie, najbogatszych ludzi w Stanach, znaczy deep state z ktorym walczy Trump, dolaczyl do niego BoJo (Borys Johnson) z Wielkiej Brytanii. Znaczy Davos i Bilderberger towarzystwo ktore sa bojkotowane przez powyzej wymienione nazwiska

--
            Ciekawe Info.
            • dachs Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 22:01
              monalisa2016 napisał(a):

> Czyimi postulatami jest redukcja czyli wymordowanie spoleczenstw, Borsuku?

Ja napisałem coś innego:
              "postulatów Grety nie da się wprowadzić bez drastycznej redukcji ilości mieszkańców naszej planety"

To nie jest to samo, co postulat wymordowania.

--
              Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
              /G.K. Chesterton/
              • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 22:08
                W jaki sposob chcesz Borsuku zredukowac ludnosc naszej planety?
                Masz tylko pare mozliwosci.
                Pewne kregi w Stanach wypowiedziely sie dobitnie na ten temat, wybacz ich wypowiedzi szukac juz nie bede, brak checi szukania "igly w stogu siana".

--
                Ciekawe Info.
                • dachs Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 23:23
                  monalisa2016 napisał(a):

> W jaki sposob chcesz Borsuku zredukowac ludnosc naszej planety?

Ależ, ja nie chcę, Monaliso.

> Masz tylko pare mozliwosci.

Nie mam żadnej. Zresztą, po co mi?
                  Ludzkość sama się zredukuje.

--
                  Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
                  /G.K. Chesterton/
                  • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 29.12.19, 13:52
                    dachs napisał:

> Ależ, ja nie chcę, Monaliso.

Wiem ze ty nie chcesz, wiem ze to nie wyszlo z twojej wlasnej woli ale przytoczyles do gry mysl innych, nie wiem z jaka intencja.

> Nie mam żadnej. Zresztą, po co mi?
                    > Ludzkość sama się zredukuje.
                    >

W jaki sposob ma sie zredukowac ludzkosc skoro w pewnych czesciach kuli ziemskiej mnozy sie ona niesamowicie. Zreszta pomyslmy o wlasnym podworku, gdzie tez wspomina sie, przytacza sie cudze mysli np. Ted Turner'a (jednego z wielu przedstawicieli tych tez) a mimo tego stosuje sie teze otwartych wrot dla sprowadzenia jak najwiecej mlodych ludzi z innych kultur by powiekszyc populacje wedlug motta "koste es, was es wolle" niszczac nie tylko warunki zycia dla tubylczego spoleczenstwa.

Cytat z wypowiedzi swiatlego, niezapomianego Peter Scholl-Latour.

"Wer halb Kalkutta aufnimmt hilft nicht etwa Kalkutta, sondern wird selbst zu Kalkutta!"

--
                    Ciekawe Info.
      • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 17:57
        Och Borsuku jakiś ty skromny jakbyś nie rozumiał dzisiejszych czasów do których zmierzamy.

Klimamarxisten chcą, aby ich rewolucja kulturalna była wzorowana na chińskiej rewolucji kulturalnej Mao Zedonga, w której dzieci i młodzież podburzano przeciwko członkom starszego pokolenia, śpiewając na nich śmieszne piosenki (przykład WDR), nosząc czapki i dryfując po ulicach demonstracjami fridays for future.

Wykorzystwanie naturalnego zjawiska, gdy dzieci kochają swoje babcie i dziadków, wrecz zapalne i nieludzkie zjawisko, gdy ustawia się pokolenia przeciwko sobie, jak w przypadku ideologii z dolnej szuflady politycznej agitacji.

Warto przypomnieć sobie tegoroczny wywiad Richarda Davida Precht z Robertem Habeck (die Grünen/zieloni) o przeboksowaniu komunistycznej ideologii w Niemczech, w Europie z czasów Mao Zedonga. Idziemy milowymi krokami w tym kierunku!
        ..........................

www.youtube.com/watch?v=qJnRb3U9Aeo
        --
        Ciekawe Info.
        • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 18:32
          Nie dotyczy Omy czyli w j. polskim Babci ale przy okazji zacytuje moje dwa posty ktore napisalam na innym forum jako odpowiedz dla niezorientowanego w dzisiejszych czasach w jakich znajdujemy sie w Europie:

"monalisa2016
          Re: Podniesie sie czy nie?
          24.12.19, 00:00
          Przeciez sa opracowane nowe technologie produkcji energii zarowno paliw jak i elektrycznej i co? Fiasko totalne, uniwesytety, naukowcy pracowali latami po to by odpowiedzialne osoby na najwyzszych szczeblach powiedzieli NIX DA, nic nas to nie obchodzi, nie wprowadzamy nowych technologii, wiec stawia sie pytanie o co chodzi? Ano, o to by wyciagnac podatnikowi jak najwiecej pieniedzy z kieszeni, zniszczyc przemysl ktory utrzymuje panstwo jak i unie, ot przyszlosc z politycznym kartelem frontu jednosci starych partii. Jak dlugo? Jaki bedzie koniec? Jedynie pozostaje nadzieja ze po marazmie, po wyczyszczeniu nastapia nowe czasy z nowa rzadzaca kadra ktore odwroca stracone czasy. U nas sie diesel motory likwiduje a w Stanach przezywaja one renesans, dobre co nie."

"monalisa2016
          Re: Podniesie sie czy nie?
          24.12.19, 00:45
          Gdzie zyjesz jorl chyba nie w Niemczech ze nic na ten temat nie wiesz, moze na marsie? Nie wiem! smile Co opracowal Bosch, co opracowal juz nie pamietam z jakiego miasta uniwersytet (chyba z Dresden), co opracowali naukowcy w sprawie wykorzystywania znajdujacych sie w podziemiach odpadow z a-eletrowni? Co pracowali wykorzystujac fundusze panstwowe a teraz nasza pani wraz z jej odpowiedzialnym za ten resort powie NIE, w jakim celu??? Pisaly o tym wszystkim dosc szeroko media!!!
          Nie sposob rzucac puste hasla bez planu i przyszlosci przed siebie "Energiewende" sposobem jest opracowac je do konca z wszystkim tak jak i skladowaniem rotorow z wiatrakow ktore musza byc magazynowane w szczegolny sposob jak odpady z a-eletrowni. Co z spalona Tesla w Austrii, nie dotarlo to nic do ciebie? Nie dotarlo ze przemysl samochodowy leci na Sparflamme, ludzie sa pozbawiani pracy bo przeciez Elektromobilität musi sie planowo jak w socjalizmie wdrozyc bez koncowego planu jak postepowac w razie pozaru takiego auta i jak zagospodarowac wraki, akumlatory jego > najlepszy przyklad Austria i Tesla. No coz planowa gospodarka czyli socjalizm pur musi byc wdrozony bo tak chce nasza pani! Najlepiej produkowac wiatrakami energie w szczytach a potem doplacac panstwom za to ze odbiora nadmiar wyprodukowanej energii elektrycznej, ot gospodarka naszej pani, a jak nam zabraknie z braku slonca musimy kupicv za ciezkie pieniadze podatnika > "super ekonomia". NIe bez przyczny zabudowala Polska zapory by w razie szczytu nie wpuszczac nadmiar merkelowskiej energi i niszczyc elektryczne magistrale w Polsce. smile Nie dotarlo to jeszcze do ciebie jorl?"

Koniec cytatow.

forum.gazeta.pl/forum/w,50,169139137,169139137,Podniesie_sie_czy_nie_.html

Tak jak wspomnialam wyzej w Stanach spalinowy motor diesla przezywa renesans, Chinczycy odstepuja krok po kroku od e-motoryzacji czyli od elektrycznych aut a u nas na sile (w Francji tez) pod grozba wysokich oplat czy to za paliwo, czy ubespieczenie, czy KFZ-podatek wdraża sie je bez przygotowanej do tego infrastruktury.

Ot przyszlosc kraju, przyszlosc unii!!!

--
          Ciekawe Info.
    • monalisa2016 WDR: Oma to keine Umweltsau sondern eine Nazisau 28.12.19, 19:51
      Cytat z Twittera:

"Danny Hollek
      @dannytastisch
      2019-12-28 11:58:22
      Lass mal über die Großeltern reden, von denen, die jetzt sich über #Umweltsau aufregen. Eure Oma war keine #Umweltsau. Stimmt. Sondern eine #Nazisau."

twitter.com/dannytastisch/status/1210892743729451008
      www.hitweer.com/user/dannytastisch/1210892743729451008
      www.youtube.com/watch?v=-GRhX55I25M
      Kim jest Danny Hollek:

www1.wdr.de/fernsehen/aktuelle-stunde/dannyhollek-102.html
      W JAKIM KRAJU ZYJEMY, SOROSA?
      Ciekawe Info.
    • institoris2 jaki tam skandal 28.12.19, 20:35
      ten utwor to w miare dokladny obraz tego, co sie w tym pojebanym kraju aktualnie dzieje.
      Dzieciaki sa indokrynowane na potege.
      "Aktywisci" urzadzja blokady drog i pouczaja, szczegolnie wlasicieli SUVow, jakich to grzechow sie dopuszczaja.
      Dzieci rolnikow sa sekowane w szkolach, bo rodzice, to ekoprzestepcy.
      Akcyza na wyroby miesne pojawi sie najpozniej wraz z udzialem Zielonych w koalicji rzadowej, a spoleczenstwo zostalo juz do tego stopnia oglupione przez czerwono-zielona jurnalie, ze domaga sie wyzszych podatkow w celu ratowania planety.

• monalisa2016 Re: jaki tam skandal 28.12.19, 21:45
        institoris2 napisał(a):

> jaki tam skandal

Calkowicie sie zgadzam, jest to juz normalnosc w tym kraju ale ona odwraca sie coraz bardziej przez to media jak i ich przedstawiciele oraz ich polityczni mocodawcy sa coraz bardziej nerwowi ze spoleczenstwo nie chce ich droga podazac.
        Ich nerwowosc widzi sie szczegolnie w Bundestagu kiedy front jednosci partyjnej (CDU/CSU, SPD, FDP, die Grünen, die Linken) wyskakuja z skory by zniewazac i deformowac mloda opozycje, wedlug motta "a moze cos sie przylpi na niej i przemowi do durnego narodu".
        Tak nie jest, narod sie buntuje, tylko czekac az wybuchnie tak jak w Francji.
        Najlepszy przyklad widzielismy u Markus Lanz versus Hans-Georg Maaßen („Hase du bleibst hier! > Chemnitz), ogladalam na Mediathek poniewaz kolektywnego oglupiania narodu za pieniadze podatnika (przymusowa danina GEZ) od lat nie ogladam, po prostu bojkotuje.

A tu podsumowanie pojedynku Markus Lanz versus Hans-Georg Maaßen

www.youtube.com/watch?v=hLPVqwOue1w

--
        Ciekawe Info.
      • benek231 Re: jaki tam skandal :O) 29.12.19, 16:02
        institoris2 napisał(a):

> ten utwor to w miare dokladny obraz tego, co sie w tym pojebanym kraju aktualni
        > e dzieje.
        **
        A o ktorym to "pojebanym' kraju mowisz, jesli mozna?

> Dzieciaki sa indokrynowane na potege.
        **
        Dizeciaki zawsze byly indoktrynowane na potege.

> "Aktywisci" urzadzja blokady drog i pouczaja, szczegolnie wlasicieli SUVow, jak
        > ich to grzechow sie dopuszczaja.
        **
        Aktywisci to takze ludzie i obywatele. Maja swoje prawa a ponadto nie przytrzymuja sluchaczy za gardla.

> Dzieci rolnikow sa sekowane w szkolach, bo rodzice, to ekoprzestepcy.
        **
        Taaa, zdarzyl sie gdzies przypadek sekowania a ty bierzesz udzial w nadmuchiwaniu do rozmiarow globalnych.

> Akcyza na wyroby miesne pojawi sie najpozniej wraz z udzialem Zielonych w koali
        > cji rzadowej,
        **
        Jestem zwolennikiem diety miesnej urozmaiconej, ryba, warzywami i owocami. W ten sposob zjada sie mniej miesa i zabija mniej krow, czy swin. Ba, nie ma potrzeby hodowania az tak wielkiej ilosci zwierzat rzeznych.

a spoleczenstwo zostalo juz do tego stopnia oglupione przez czerw
        > ono-zielona jurnalie, ze domaga sie wyzszych podatkow w celu ratowania planety.
        **
        No tak, a ty pewnie wolalbys zby juz teraz zalozylo sobie line na szyje, weszlo na stolek i... dalo mu kopa.
        >
        • dachs Re: jaki tam skandal :O) 30.12.19, 19:20
          benek231 napisał:

> Aktywisci to takze ludzie i obywatele. Maja swoje prawa a ponadto nie przytrzymuja sluchaczy za gardla.

Ciekaw jestem ilu z tych "aktywistów" powstrzyma się jutro od puszczania fajerwerków z dziećmi, gdy te już wrócą z próby kolejnej, słusznie ekologicznej piosenki.

--
          /G.K. Chesterton/
    • monalisa2016 Re: Meine Oma ist ‘ne alte Umweltsau 28.12.19, 20:55
      Polecam ruch "Hallo Meinung" zalozony przez Peter Weber (Bauunternehmer).
      Ich bin auch dabei.

www.youtube.com/results?search_query=b%C3%BCrgerforum+hallo+meinung+peter+weber
      --
      Ciekawe Info.
    • oleg3 Może to przejaw ciężkiego, niemieckiego humoru 30.12.19, 09:21
      Na pewno incydent doskonale ilustruje różnice między pozycją kobiety w zaściankowej Polsce, a ultranowoczesnym gender uprawianym na zachód od Odry. W Polsce takie potraktowanie babci długo jeszcze nie będzie możliwe. Babcia ogniskuje w sobie najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Jest nietykalna.
      • dachs Re: Może to przejaw ciężkiego, niemieckiego humor 30.12.19, 10:04
        oleg3 napisał:

> Na pewno incydent doskonale ilustruje....itd.

Na pewno nie. Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę na temat Niemców, ale pomyśl o zmianie źródła

> W Polsce takie potraktowanie babci długo jeszcze nie będzie możliwe.
        Dobrze by było, ale podejrzewam, że się zdziwisz
        W Niemczech też to wyjątek. WDR jest akurat paskudnie lewackie.

> Babcia ogniskuje w sobie najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Jest nietykalna.

W zasadzie tak, ale dowód jej zabrać można.
        I jeszcze coś. Nie słyszałem, żeby w Niemczech ktoś oddawał na święta babcię do szpitala.

--
        Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
      • monalisa2016 Re: Może to przejaw ciężkiego, niemieckiego humor 30.12.19, 11:12
        oleg3 napisał:

> Na pewno incydent doskonale ilustruje różnice między pozycją kobiety w zaściank
        > owej Polsce, a ultranowoczesnym gender uprawianym na zachód od Odry.

Aaaa coś nowego, nowoczesność ma polegać na wyzywaniu babci (Oma) od ekologicznej-maciory (Umweltsau)? Przekaznik telewizyjny WDR na własnej stronie tego chóru twierdzi, że dzieci są pod kątem "ochrony klimatu" szkolone. Co o tym myśleć????

www.wdr-kinderchor.de/de/#termine

To nie pierwszy "wyskok" tego teleizyjnego koncernu (ARD), rok 2018 NDR-chór

cytat tytułu:

"Fick die Cops, sie sind Bullenschweine NDR-Chor"

www.youtube.com/watch?v=741qzkWAX7I

--
        Ciekawe Info.
        • oleg3 Re: Może to przejaw ciężkiego, niemieckiego humor 30.12.19, 12:52
          Wyżej doopy nie podskoczysz, mona! Nie wyłapujesz ironii i kontekstów. Po tym rozpoznaje się trolla.

--
          "Jeśli chcecie z nami współpracować, proszę bardzo. Tylko niech pan nie kłamie Polakom, że my tu z Rosją tworzymy jakiś sojusz, żeby wysłać na was czołgi. Nigdy się tak nie stanie. Ani na was, ani na Ukrainę"
          Alaksandr Łukaszenko
          • monalisa2016 Re: Może to przejaw ciężkiego, niemieckiego humor 30.12.19, 14:13
            oleg3 napisał:

> Wyżej doopy nie podskoczysz, mona! Nie wyłapujesz ironii i kontekstów. Po tym r
            > ozpoznaje się trolla.
            >

Jak ktos nie rozmie formuowego drzewka zarzucając innym trollowanie zachowuje sie tak jak te zlewicowane media tlumaczące sie satyrą. smile

--
            Ciekawe Info.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka