Dodaj do ulubionych

"Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O)

01.01.20, 15:23
Dariusz Wiśniewski
2019-12-22

Po sądach idą media.

Jedno po drugim.

Nie od razu.


Odbieranie wolności obywatelskich dokonuje się w Polsce systematycznie, ale stopniowo. Inaczej ludzie mogą czegoś nie strawić i wypluć. Dlatego w przerwach podaje się im „marchewkę”. Jako słodzik albo utrwalacz. W każdym razie coś przyjemnego na języku. Tym zajmuje się Morawiecki oraz PiS-owskie media. Chodzi o to, aby nakarmić naród liczbami i pozytywną wizją.

Już za rok przeskoczymy Portugalię, a potem zaraz Niemcy. Francja jest już chyba za nami. Jest coraz lepiej. PiS-owska propaganda nie jest skierowana do wszystkich, a głównie do prostych ludzi, którymi można dowolnie kręcić. Programy kurwizji są przekładane antysemickimi gagami i odpowiednimi aluzjami, aby podtrzymywać stereotypy, rasizm oraz nacjonalizm. Potem wszystko będzie do wykorzystania.

Duda bardzo się stara, bo jest podwójnie zmotywowany. Prezydent szczuje na polskich sędziów nie tylko z powodów politycznych, ale także osobistych. Chaos w polskim prawie i konflikt z Unią jest mu na rękę, a ustawa „kagańcowa” to prezent, który wreszcie odsuwa od niego wizję Trybunału Stanu. PiS będzie mógł dyscyplinować sędziów, kiedy zechce. Kto wtedy zarzuci prezydentowi zdradę narodową i łamanie Konstytucji?

Gdzie ma podpisać?

Duda to młody i energiczny człowiek. Jeździ więc po kraju i przekonuje suwerena, że sędziowie to postkomunistyczna kasta. Państwo w państwie – krzyczy. Wy zostaliście w gnoju, a sędziowie pływają w luksusach – przekonuje. Klasyczna gra o sumie zerowej, stosowana od wieków przez politycznych hochsztaplerów. Wam jest gorzej, ale to dlatego, że oni wam zabrali. Trzeba więc ich zgnoić.

Każda współczesna dyktatura niszczy niezależność władzy sądowniczej i zastępuje ją marionetkową strukturą. Gdyż niezależne sądy w dyktatorskim państwie to oksymoron; jedno wyklucza drugie. W tureckich więzieniach siedzi około 1.5 tys. sędziów i prokuratorów. Wolnych mediów już dawno tam nie ma. Podobnie jest na Węgrzech. PiS-owska Polska zmierza w tym samym kierunku.

Niezależne polskie sądownictwo umiera. PiS nic już nie musi robić.

Reżymowa propaganda potrzebuje teraz chwilki oddechu. I oto kolejne zadanie. Zaraz suwerenowi się przypomni, że Niemcy nas kontrolują poprzez gazety. I wrogie telewizje. A Internet to właściwie pornografia; odciąga młodych od Kościoła i od rodziny, a w ogóle to forum dla ideologii LGBT. Merkel nami obraca, jak chce. Macron – wiadomo.

I to wystarczy.

Duda podpisze, bo będzie teraz oburzony na niepolskie media. Opozycja zakwestionuje nowe prawo jako niekonstytucyjne.

Pewnie, że może. Żyjemy przecież w demokracji.

Ale za drzwiami już czeka Przyłębska z Piotrowiczem. A kuku! I odrzuci. I już chyba nie będzie potrzeby uzasadniać. Bo po co? Wszystko jest zgodne z nowym prawem, tylko tyle, że kontrolowanym przez polityczną mafię.

Dlaczego to dzieje się w Polsce?

Bo Poncyliusz nie był na głosowaniu nad ustawą „kagańcową” albo Kluzik-Rostkowskiej zmarła akurat babcia i też nie mogła być? Nie.

Bo społeczeństwo jest niedojrzałe, bo mamy słabo rozwiniętą kulturę polityczną.

Ale za to posiadamy silną tradycję do samodestrukcji.

Oraz zwykłego pecha.


studioopinii.pl/archiwa/196262

Nie tylko dlatego, obawiam sie. Spore zaslugi mozna przypisac dzialaniu ruskiej agentury - takze na tym forum. Agenci Putina, na czele z Kretynemluka, Szkopem, Piqiem, Olegiem3, Institorisem, Felusiakiem, Monia, Qwardianem, i reszta antydemokratycznego gowna, ciesza sie teraz jak dzieci i rechocza do rozpuku bo ich nadzieje wlasnie sie ziszczaja: bedzie wymarzona przez nich dyktatura, badz inna forma autorytaryzmu.
Obserwuj wątek
     • benek231 "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 01.01.20, 19:00
      Kretynaluka napisała:

      > Mła nie jest posłem, Kretynie52, a przecież podmiotem powyższych infantylnych n
      > arzekań jest rozdzierający jęk "sundy nam zabierajo!".
      **
      No wiec wyobraz sobie, idioto, ze od dawna wiem, iz nie jestes poslem. Po coz wiec mowisz mi o Konfederacji skoro to nie ty wstrzymales sie od glosu. Co i tak nie mialo znaczenia, bo gdyby nawet Konfederacja zaglosowala z opozycja to wynik bylby 233 : 213 dla PiSu, czyli mogli sobie pozwolic na udawanie bezstronnych. Przekonany jestem przy tym, ze gdyby "wagarowicze" z opozycji stawili sie na glosowaniu to Konfederacja poratowalaby swoimi 10 glosami PiS. W tym przypadku jednak nie mialo znaczenia kogo Konfederacja poprze, badz wstrzyma sie, gdyz w najgorszym dla PiSu ukladzie i tak wygralby on 233 : 213. A tak, dzieki postawie Konfederacji PiS wygral 233 : 203. To ich wstrzymanie sie mozesz wiec sobie wetknac.

      Infantylny, natomiast, jestes ty sam bo trzeba byc takim nieodpowiedzianym glupkiem jak ty by zgadzac sie na wprowadzanie rzadow autorytarnych.
      Ten "rozdzierający jęk "sundy nam zabierajo!" dotyczy ustroju a nie samych sadow, debilu, wiec ciesz sie dalej. Bedziesz mial swoje autorytarne rzady, ty plynne gowno w ludzkiej skorze.
      • xiazeluka Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 01.01.20, 19:20
       Gdybyś poznał uzasadnienie wstrzymania się Konfederacji od głosu, to byś takich głupot nie wypisywał. No ale Ty wierzysz sobie, a nie faktom. Dlatego notorycznie mijasz się z rzeczywistością, czego przykład dajesz powyżej, cytując jakiegoś propagandystę i jego stronnicze absurdy.
       Ustawa o sądach w zasadzie powtarza zapisy OTUA, więc wygląda na to, że stałeś się rewizjonistycznym antydemokratycznym gownem, Ty amoralne płynne gowno.

       --
       Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
       • benek231 "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 01.01.20, 20:31
        Kretynaluka napisała:

        >> Gdybyś poznał uzasadnienie wstrzymania się Konfederacji od głosu, >>
        **
        Ich uzasadnienia to ja mam gdzies. Oni warci sa tyle co ty, i na odwrot.

        *
        Ustawa o sądach w zasadzie powtarza zapisy OTUA,
        **
        No popatrz popatrz, czyli nie wiadomo o co pyskuje opozycja, UE, oraz wiekszosc obywateli, ktorzy twierdza, ze ustawa nie jest zgodna z Konstytucja (uznajac jednoczesnie, ze jest potrzebna).

        No i na co ty liczysz frajerze, z tym swoim "w zasadzie". Jestes antydemokratyczne gowno i doprawdy nie wiem dlaczego poswiecam ci moj czas, ty plynne gowno w ludzkiej skorze.

        Stawiajac na zwalczanie demokracji zaprezentowales sie tu jako wielki glupiec. Ktorym nadal pozostajesz w wypadku swiadomej pracy dla ruskich.


        • felusiak1 Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 01.01.20, 21:24
         Ale ty benek dowalasz tym agentom Putina. Szpieg i wrog i agent czai sie za kazdym rogiem.
         I tylko jeden benek broni demokracji i przeciwstawia się zapędom autorytarnych płynnych goowien w ludzkich skórach. Oczywiście to są goowna antydemokratyczne, które róznią się od goowien demokratycznych. I to jest przewodnia myśl benkowych wpisów. benek zna sie na goownach. Poeta powiedzialby goowno sie zna. Tak czy owak benek i goowno sa znajomymi a moze nawet przyjaciołmi.
         • benek231 Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" 01.01.20, 22:15
          Juz na wstepie wpisalem cie, Felusiak, do antydemokratycznego gowna. Obnazyles sie na tym forum jako antydemokrata, no i zostales zntydemokratycznym gownem.

          Zatem powiedz sam jaki jest sens dyskutowania z toba, czy Kretynem skoro nie istnieje dla nas plaszczyzna dyskusji, na ktorej mozna dojsc do jakiegos minimum porozumienia. My, po prostu, calkowicie odrzucamy siebie, wraz z pogladami. Na dyskusje nie ma miejsca.
          Twoj aktualny wpis tylko to potwierdza. Gdybym sie mylil to juz dawno pokazalbys, ze jako Amerykanin oraz demokrata zainteresowany jestes dzialaniami na rzecz demokracji. A ty wolisz byc antydemokratycznym gownem. I twoim przyjacielem nie zostane nigdy.
        • xiazeluka Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 02.01.20, 07:08
         Ty w ogóle wszystko masz gdzieś, wierzysz tylko kapłanom swojego propagandowego kościółka. Innymi słowy jesteś fanatykiem odpornym na rozsądną argumentację, więc nie opowiadaj bajek o dyskutowaniu, ponieważ jesteś do niej niezdolny.

         Ustawa jest w zasadzie zgodna z OTUA, wbrew pyskowaniom Totalnej Targowicy (która z urzędu pyskuje), Mumii (ci pyskują także z urzędu, bez sprawdzania faktów - przegłosowali jakąś głupkowatą rezolucję nt. dewiacji seksualnych tylko na podstawie nonsensów opowiedzianych im przez tow. Biedronia) oraz "większości" obywateli (którzy w rzeczywistej większości nie mają pojęcia o co chodzi). To jest taki machinalny gęgot, który zawsze rozlega się na hasło "łamanie praworządności!!!"

         "W zasadzie", ponieważ powtarzanie zapisów OTUA w ustawie to sztuka dla sztuki i tworzenie bałaganu legislacyjnego, a ponadto leczenie nowotworu kroplami do oczu. Ustawa ta niczego systemowo nie naprawia, jest zbędna, niewłaściwie utargetowana, służy bolszewii do walki z nielubianymi pseudosędziami.

         Gdzie tu jednak zauważyłeś "zwalczanie demotfukracji", Kretynie52? Jako amoralne nazikomunistyczne płynne gowno nie jesteś wiarygodny wystawiając takie oceny.


         --
         Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
         • oleg3 Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" 02.01.20, 09:00
          xiazeluka napisała:

          > Ty w ogóle wszystko masz gdzieś, wierzysz tylko kapłanom swojego propagandowego kościółka. Innymi
          > słowy jesteś fanatykiem odpornym na rozsądną argumentację, w ięc nie opowiadaj bajek o dyskutowaniu,
          > ponieważ jesteś do niej niezdolny.

          Krzysiu obwołał się jednoosobowym sądem skorupkowym nie zadając sobie sprawy, że w ten sposób przestaje być demokratą i staje się totalniakiem.
          • xiazeluka Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" 02.01.20, 11:39
           On już jest totalniakiem. Otwarcie napisał, że zwalczanie antydemokratycznych gowien (czyli wszystkich, których poglądy się Kretynowi52 nie podobają) dozwolone jest metodami antydemotfukratycznymi.

           --
           Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
          • benek231 "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 02.01.20, 15:48
           oleg3 napisał:

           > Krzysiu obwołał się jednoosobowym sądem skorupkowym nie zadając sobie sprawy, że w ten sposób przestaje być demokratą i staje się totalniakiem.
           **
           Znow wyszlo, ze jestes totalnym glombem, Oleg. Bo wielokrotnie tlumaczylem na tym forum o co chodzi w demokracji, oraz jak ma sie ona do moich osobistych opinii, i na odwrot.

           I w dalszym ciagu zyczylbys sobie bym mogl nazwac ciebie antydemokratycznym gownem wtedy i tylko wtedy gdy dysponowalbym odpowiednia wiekszoscia glosow. Rany, straszny z ciebie glup.
           Rece opadaja na takie wodoglowia i nieukow jak ty. No bo Kretyn raczej jest ruskim agentem. On wie co robi gdy przywoluje posuniecie Konfederacji, sugerujac, ze oni sa blizej demokratow. Zupelnie jakbym mial zapomniec, ze jest wsrod nich np. J*M.
           • oleg3 Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 02.01.20, 16:33
            Krzysiu,
            zdrowia życzę. Rozumu to nawet złota rybka dać ci już nie może.,

            --
            "Jeśli chcecie z nami współpracować, proszę bardzo. Tylko niech pan nie kłamie Polakom, że my tu z Rosją tworzymy jakiś sojusz, żeby wysłać na was czołgi. Nigdy się tak nie stanie. Ani na was, ani na Ukrainę"
            Alaksandr Łukaszenko
  • benek231 Re: "Sędziowie byli wczoraj. Dzisiaj my" :O) 03.01.20, 06:31
   "Pewnie, że może. Żyjemy przecież w demokracji.

   Ale za drzwiami już czeka Przyłębska z Piotrowiczem. A kuku! I odrzuci. I już chyba nie będzie potrzeby uzasadniać. Bo po co? Wszystko jest zgodne z nowym prawem, tylko tyle, że kontrolowanym przez polityczną mafię."
   **
   Piq pewnie zorientowal sie co do wlasnych zaslug dla rzadow mafii i postanowil wycofac sie z honorem z pisania na Gazeta i GW. Prawie cala reszta nabrala wody w geby - jak te male, podle, i nedzne zlodziejaszki. Zostali najbardziej bezczelni "wolnosciowcy", na czele z Kretynem. Sam hardcore antydemokratycznego gowna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka