Dodaj do ulubionych

Polska może być drugą Japonią! Nareszcie!

17.01.20, 19:06
Pod warunkiem, że wybierzemy właściwego Prezydenta RP - Jana Zbigniewa Potockiego. Zapowiedział On zakończenie stanu wojny z Cesarstwem Japonii, co musi zaowocować eksplozją relacji gospodarczych, a w efekcie dominacją osi Warszawa-Tokio w globalnym pejzażu geopolitycznym.

Kandydat ów jednocześnie uzależnia zawarcie pokoju z Niemcami od uzyskania przez RP reparacji. Karta japońska bez wątpienia skłoni Berlin do rezygnacji z dotychczasowej obstrukcji.

Potocki zapowiada też, że każda polska rodzina (chłopak i dziewczyna) dostanie 5 tys. zł. - stać nas, bo mamy rudy żelaza. Co prawda Wałęsa obiecywał po 100 mln, ale może tych rudych ubyło?

W zasadzie start w wyborach jest ze strony J.Z. Potockiego gestem dobrej woli, bo urząd ten należy się Mu jak psu buda. Ma On mocne papiery (wydane w obecności urzędnika państwowego w Colchester, najstarszym rzymskim mieście na Wyspach) świadczące o tym, że jest legalnym Prezydentem.

Trochę się martwię, że niedoinformowani Rodacy zamiast owego legalnego Prezydenta ze wspaniałą wizją mogą wybrać jakiegoś hiphopowca albo pederastę. Cóż - już Wieszcz wieszczył: Polak i przed szkodą, i po szkodzie głupi ;-( https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8e/00_Jan_Zbigniew_hrabia_Potocki_IMG_9702_%28small%29.jpg?1579282799378

---
- To zbyt inteligentne teksty jak na XX i zbyt poprawnie napisane - ortografia, niemal brak literówek, bez chaosu, uporządkowane, czyste cytaty, interpunkcja, ogólna estetyka, dbałość o czytelność. Tego nie da się w jednej chwili nauczyć. Jenisiej?
- Kompletnie o nim zapomnialem. Moze byc Jeni.wink
- Też o nim myślałem.
Obserwuj wątek
  • sinevajirapag Re: Polska może być drugą Japonią! Nareszcie! 17.01.20, 21:28
   Z których Potockich ów się wywodzi?
   Potoccy herbu Drzewica; Potoccy herbu Janina; Potoccy herbu Lubicz; Potoccy herbu Ostoja; Potoccy herbu Pilawa; Potoccy herbu Poraj; Potoccy herbu Prawdzic; Potoccy herbu Szeliga; Potoccy herbu Szreniawa; Potoccy herbu Tępa Podkowa
   www.youtube.com/watch?v=WZhyKExqMIE

   Jak to dobrze, ze Pan Prezydent Potocki wygrał wybory parlamentarne. Teraz czas na prezydenturę.
  • kalllka Re: Polska może być drugą Japonią! Nareszcie! 18.01.20, 12:37
   CUs pieknego: Potocki z wizja!

   (...)Przede wszystkim uprzedzam cię, abyś nigdy nie przywiązywał się do obrazu, ani do symbolu, lecz abyś wnikał w myśl w nich ukrytą.
   Źródło: s. 326
   Zobacz też: obraz, symbol
   (...) w hebrajskim każda litera jest liczbą, każdy wyraz przemądrą kombinacją, każde zdanie straszliwą formułą, która, gdy ją kto potrafi wymówić z potrzebnym przydechem i akcentem, z łatwością może poruszyć góry i osuszać rzeki.(...) Słowo wprawia w ruch powietrze i umysł, działa na zmysły i duszę zarazem (...) słowo jest koniecznym pośrednikiem między materią a wszelkim umysłem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka