Dodaj do ulubionych

Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow

23.01.20, 21:46
No to teraz jest jawna rewolta. SN wydal uchwalę, bezprawna uchwale i tym samym stanąl na barykadzie anarchii.
Towarzyszka brygadzistka Gersdorf rozwineła czerwony sztandar i z piesnia na ustach broni Kon-sty-tu-cji.
No coż, towarzysze sedziowie pragną konfrontacji z ustawodawcą. W tym miejscu należy nadmienić, ze ustawodawce wybral wyborca a towarzysze sadziowie wybrali sie sami.
Towarzyszka Gersdorf uznala KRS za niekonstytucyjną co przeczy werdyktowi Trybunału Konstytucyjnego, ktory jako jedyny jest powolany do rozstrzygania tego typu sporow zatem towarzyszka Gersdorf zlamala prawo uzurpujac sobie funkcje TK.

A wszystko przez niezrozumienie intencji TSUE zawartej w wyroku z 19 listopada 2019.
TSUE wyraźnie dal do zrozumienia aby Sad Najwyzszy przestał macić co towarzyszka zrozumiala jako zielone swiatło do rewolty. Wyglada na to, ze TSUE bedzie zmuszony przyciac towarzyszce Gersdorf uszy bo jej uchwala stawia pod znakiem zapytania legalność powolania wszystkich sedziow w Niemczech, Francji, Hiszpanii i w wiekszości państw Unii Europejskiej.
Obserwuj wątek
  • benek231 Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 23.01.20, 22:21
   Te swoja ruska propagande to ty sobie w dupe wepchnij, ty antydemokratyczne owno.

   Gdyby podejmowanie takich uchwal bylo niezgodne z prawem, ty glabie, to pisiory nie stawaliby na uszach by zablokowac to posiedzenie SN. Po co?

   A swoja droga to powinienes zglosic sie o przyznanie ci tytulu profesowa zwyczajnego praw wszelkich, a nastepnie zatrudnic sie do nauczania i pouczania polskich prawnikow, bo matoly niczego nie wiedza. A zwlaszcza te po stronie demokratycznej. Ozesz ty...ruska swolocz...
  • babaobaba Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 23.01.20, 22:26
   Brednie. Jakiś czas temu trzech magistrów prawa napisało ustawę, stawiając się wyżej od profesorów. Pampersy mądrzejsi od całego składu SN. Zastanów się felusiak i nie kieruj siē emocjami.

   --
   Pobożność jest niezwykle ważna ale rozumu nie zastąpi - ks. prof. Józef Tischner
   • t_ete Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 23.01.20, 23:29
    babaobaba napisał:

    > Brednie. Jakiś czas temu trzech magistrów prawa napisało ustawę, stawiając się
    > wyżej od profesorów. Pampersy mądrzejsi od całego składu SN. Zastanów się felus
    > iak i nie kieruj siē emocjami.

    Umeczylam sie w dwoch watkach rozmawiajac z Felusiakiem - i moim
    zdaniem to nie sa emocje a zgodne z dogmatem PiS przeswiadczenie, ze
    'wola polityczna wyrazona przez narod jest nadrzedna wobec prawa'
    (za prof Ehrlichem - mistrzem Jaroslawa Kaczynskiego).

    Teoretycznie. Bo w praktyce 'wola narodu' to tylko
    na uzytek propagandowy.

    Mamy 'dobre prawo' w wydaniu politykow Zjednoczonej Prawicy
    i 'zle prawo' produkowane przez 'klike w togach'.
    'Dobre prawo' wyraza oczekiwania 'narodu'
    a 'zle prawo' to 'zdrada stanu'.

    W gruncie rzeczy chodzi wylacznie o to by sady byly
    'sterowalne', zalezne, podporzadkowane.

    Zwyciestwo Zjednoczonej Prawicy nad 'klika w togach'
    zapewni Prezydentowi Dudzie druga kadencje ?

    Jesli tak - to znaczy, ze zbyt wczesnie przyjeto nas do UE.

    tete

    • benek231 Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 24.01.20, 16:24
     t_ete napisała:

     Umeczylam sie w dwoch watkach rozmawiajac z Felusiakiem - i moim zdaniem to nie sa emocje a zgodne z dogmatem PiS przeswiadczenie, ze 'wola polityczna wyrazona przez narod jest nadrzedna wobec prawa' (za prof Ehrlichem - mistrzem Jaroslawa Kaczynskiego).
     **
     No przeciez mowie, ze Felusiak to antydemokratyczne gowno tyle, ze bez wzgledu na tego Ehrlicha. Rownie dobrze moglby pierac sie na Leninie badz na Pinochecie - antydemokratyczne gowno tak czy owak.
     Czyli nie ma z nim dyskusji, zwlaszcza, ze Felusiak to przede wszystkim ruski troll, tak jak Kretyn. W dodatku czarpiacy satysfakcje z wprowadzania ludzi w zaklopotanie. A mowi to co najbardziej odpowiada mu w danej chwili - bez specjalnego ogladania sie na to co powiedzial wczesniej.

     Ale jesli tylko interesuja Cie rozwazania nad tym czym by tu astapic demokracje, oraz nad potrzeba likwidacji trojpodzialu wladzy to to Felusiak jest jak znalazl. Ja moge go tylko pogonic, trolla.
  • piq Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 23.01.20, 23:12
   Się mylisz, istotą działania SN rzadko jest jakiekolwiek sądzenie. SN ma za zadanie ujednolicanie stosowania prawa oraz rozstrzyganie wątpliwości i robi to poprzez uchwały w różnym składzie. Odwołanie do SN polega na skontrolowaniu poprawności działania niższych instancji i sąd wraca sprawę z wydaniem zalecenia prawnego, jeśli uzna, że było coś źle. Tyle pamiętam z prawa. Sam w kwestiach procesu w naszej kamienicy często wertuję uchwały i orzeczenis NS i NSA. Porównując to z prawem usańskim orzeczenia i uchwały SN stosuje się jak precedensy w USA. Jeśli się mylę, niech ktoś poprawi
   • piq Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 23.01.20, 23:33
    Nawiasem mówiąc człowiek Ziobry ale świadomy prawnik Maciej Mitera, rzecznik nowej KRS już stwierdził, że wykładnia SN jest obowiązująca. Przewodniczący nowej KRS już kilka dni temu stwierdził, że podpisy na listach poparcia mają być jawne, bo jeśli coś jest nie tak, to KRS jest nieprawomocne i nielegalne. Tymczasem PiS imie się wszystkiego, żeby nikomu list poparcia nie pokazać. Bo jest tam przekręt.
   • maksimum Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 24.01.20, 00:48
    piq napisał:

    > Porównując to z prawem usańskim orzeczenia i uchwały SN stosuje się jak precedensy w USA.
    > Jeśli się mylę, niech ktoś poprawi
    ------------
    Zdecydowanie NIE.
    W Polsce nie ma prawa precedensowego i orzeczenia SN dotycza TYLKO danej sprawy.
    Uchwaly SN stosuje sie podobnie jak precedensy w USA......do momentu kiedy SN nie uchwali NOWEJ zasady prawnej i ta dziala jako precedens do momentu kiedy SN uchwali nowa zasade prawna itd.
  • felusiak1 Polskie sprawy mnie nie emocjonuja 24.01.20, 01:09
   od dawna. Z pewnym zainteresowaniem obserwuję rewoltę ale nie wywoluje to we mnie emocji. Mnie to nie dotyczy.
   I szczerze mówiąc nie dziwi mnie wasza emocjonalność ale dziwi, ze dostrzegacie drzewa a nie widzicie lasu.

   na wstepie pomijam osobnika benek gdyż argumentowanie do niego nie dociera ze wzgledu na niski stopień inteligencji. Dorosly a ciagle nie zdolny do myslenia abstrakcyjnego.

   Ad babaobaba - Zgodnie z Konstytucją RP tryb wyboru czlonków KRS reguluje ustawa. Trybunal Konstytucyjny badał te kwestie i jednoznacznie stwierdzil zgodność znowelizowanej ustawy z Konstytucja RP. KRS jest cialem rekomendujacym kandydatów na sedziów ale mianowanie jest prerogatywa Prezydenta RP.
   Sad Najwyższy swoim rozporzadzeniem podważa Konstytucję uniewazniając prezydenckie nominacje. Innymi słowy SN stawia siebie jako organ ponad prezydentem i Sejmem dodatkowo nie wskazując na remedium.

   Ad t_ete - Mnie dyskusje nie meczą. Pozwolę sobie wskazać, że napisalaś pamflet propagandowy. Wychodzisz z błednego zalożenia, że moje argumenty pochodzą z katechizmu PiS. Muszę cię zmartwić. Z PiSem nie mam nic wspólnego. Ani mnie ziebi ani grzeje. Nie ma najmniejszego wpływu na mije życie. Generalnie uważam, że polskie elity polityczne są niedojrzałe i aroganckie.
   Dodatkowo w naszych poprzednich dyskusjach to ty odmówilaś udzielenia odpowiedzi na proste pytania
   wklejając linki do artykułów nie majacych z pytaniem nic wspolnego.

   Napisałem to w lipcu 2017: uznaję iż sędziowie są polityczni zawsze i wszedzie zatem prezydent jako wybrana głowa państwa nominuje a legislatura jako, ze pochodzi z wyboru zatwierdza. Bardziej demokratycznie nie można. Minister nie pochodzi z wyboru. KRS i rożne komitety prawników mogą mieć rolę doradczą, mogą rekomebdować, oceniać itd ale nie powinny decydować bo bedziemy mieli koterie kolesi.

   A tu moja opinia o Ziobro z lipca 2007: Pan Ziobro jest piekny, przystojny, dobrze ubrany i w zasadzie
   wysławia sie poprawnie. Ale qrwa nie potrafi przygotować solidnego wniosku o ekstradycję i po wyrzuceniu z sadu ma pretensje do koloru atramenu. To samo w sobie podważa kompetencje pana ministra. Rozumiem, ze pan minister sam wniosku nie przygotowywał, oddelegował. Ciekaw jestem czy wiedział do kogo oddelegował. Po solidnej porażce mówi sie publiczności, że nie wszystko stracone, że odwołamy sie i .... bla, bla, bla. Pan minister może odwoływać się do kogo chce a o ekstradycji powinien zapomnieć i zajac sie czyms pożytecznym,
   Na przykład tańcem towarzyskim
   ,


   Ad piq - Napisałes "odwolanie do SN". W tym wypadku odwołala się prezes Gersdorf. Taka sytuacja nie jest możliwa w USA. Sady rozpatrują konkretne sprawy konkretnych ludzi, których werdykt dotyczy. W amerykańskich sadach powod musi mieć tzw. standing czyli być bezpośrednio poszkodowanym. Nie mozna wnieść sprawy do sadu motywując prawdopodobieństwem bycia poszkodowanym w przyszlości.
  • benek231 Re: Sund wydaje uchwaly zamiast wyrokow 24.01.20, 17:13
   felusiak1 napisał:

   > Towarzyszka Gersdorf uznala KRS za niekonstytucyjną co przeczy werdyktowi Trybunału Konstytucyjnego, ktory jako jedyny jest powolany do rozstrzygania tego typu sporow zatem towarzyszka Gersdorf zlamala prawo uzurpujac sobie funkcje TK.
   >
   > A wszystko przez niezrozumienie intencji TSUE zawartej w wyroku z 19 listopada 2019. TSUE wyraźnie dal do zrozumienia aby Sad Najwyzszy przestał macić co towarzyszka zrozumiala jako zielone swiatło do rewolty.
   Wyglada na to, ze TSUE bedzie zmuszony przyciac towarzyszce Gersdorf uszy bo jej uchwala stawia pod znakiem zapytania legalność powolania wszystkich sedziow w Niemczech, Francji, Hiszpanii i w wiekszości państw Unii Europejskiej.
   **
   A oto co pisal Felusiak gdy w listopadzie TSUE uchylil sie od decyzji w kwestii KRS i wskazal polski SN jako wlasciwy organ orzekajacy.

   20.11.19, 02:07
   TSUE orzekl, ze polski sąd najwyższy jest stosownym organem w sporach o KSR.
   A to oznacza, ze stwierdzil iż nie ma w tej kwestii jurysdykcji.


   Teraz, liczac na zbiorowa amnezje antydemokratyczne gowno i ruski troll w jednym diametralnie zdanie zmienil, gdyz w nowych okolicznosciach tak wlasnie lepiej mu pasuje do jego trollskiej ukladanki.

   Dlaczego nie wyrzucicie go na ten jego zbity faszystowski pysk?
    • benek231 SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 24.01.20, 19:31
     felusiak1 napisał:

     > Tu nie ma sprzeczności ale ty benek masz zbyt maly mozg aby to ogarnać. No cóż
     > bozia nie dala glowy ale za to morde od ucha do ucha.
     **
     We wczesniejszej, listopadowej, wypowiedzi stwierdziles, ze sąd najwyższy jest stosownym organem w sporach o KSR. Wowczas chciales sie jednak wymadrzyc, ze to nie TSUE bedzie rozstrzygal w kwestiach dot. KRS i ID lecz to lezy w gestii SN.

     Teraz natomiast gdy juz nie pasuje ci znaczenie listopadowej decyzji TSUE, ze "sąd najwyższy jest stosownym organem w sporach o KSR", gdyz wolelibyscie pisiory aby byl to TK, zmieniasz zdanie i twierdzsz, ze to "towarzyszka Gersdorf zlamala prawo uzurpujac sobie funkcje TK." I co ciekawe nie widzisz sprzecznosci w tym co tutaj wciskasz powaznym ludziom - sprzecznosci w tym, ze raz Gersdorf ma prawo a drugim razem ona to prawo sobie uzurpuje. Ty nie masz wstydu ty ruska mendo.

     A jesli masz to powinienes teraz przykucnac, gleboko sie nachylic i wetknac sobie ten glupi leb w odbyt. A nastepnie splonac ze wstytu. Badz udusic sie.
     • felusiak1 Re: SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 24.01.20, 20:42
      benek ty jesteś tak durny jak klamka u drzwi do toalety na dworcu w Koluszkach.
      W listopadzie napisalem, ze TSUE uznal, ze sprawa nie lezy w jego jurysdykcji i sad, ktory wniosł sprawę (a byl to SN) powinien rozpatrzyć.
      Towarzyszka Gersdorf miala zbadać niezależność KRS i tego nie zrobila. Najpierw postawila tezę, że KRS nie jest niezależna a potem uniewaznila sędziów mianowanych przez Prezydenta. Nie wyjasnila na czym polega brak niezalezności KRS.
      Sem wybrany przez społeczeństwo, Senat wybrany przez spoleczeństwo i Prezydent wybrany przez spoleczeństwo podlegają teraz towarzyszce Gersdorf z nadania Komorowskiego.

      Jak wyjmiesz glowę z doopy to ci nie bedzie ciemno w oczy.
      • benek231 SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 24.01.20, 21:14
       felusiak1 napisał:

       W listopadzie napisalem, ze TSUE uznal, ze sprawa nie lezy w jego jurysdykcji i sad, ktory wniosł sprawę (a byl to SN) powinien rozpatrzyć.
       Towarzyszka Gersdorf miala zbadać niezależność KRS i tego nie zrobila.
       **
       Ona stwierdzila, ze KRS nie jest niezalezny i to musi wystarczyc, kropka. Nie probuj krecic, motac i mataczyc, jak to ty, ty antydemokratyczne gowno.


       Przy okazji...

       Odnosnie zwrocenia sie Morawieckiego do TK wypowiedzial sie A.Strzembosz.       "Zdaniem byłego I prezesa Sądu Najwyższego prawnicy zasiadający w rządzie powinni wiedzieć, że Trybunał Konstytucyjny nie stoi ponad Sądem Najwyższym. – On nie ma nic do powiedzenia na temat uchwały Sądu Najwyższego, bo nie jest to akt prawny, który powołuje jakieś normy ogólne – tłumaczył profesor dziwiąc się, że przedstawiciele rządu nie rozumieją tego. Lub udają, że nie rozumieją."

       A ja mysle, ze ci przedstawiciele rzadu to sa takie same matoly jak ty, Felusiak. Magistry ktorym wydaje sie, ze potrafia ogarnac i rozwiazac kazdy problem.

       Wynos sie na F. Swiat. Stesknili sie tam za toba.

       • felusiak1 Re: SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 24.01.20, 21:29
        No sam widzisz jaki jesteś cienki. Towarzyszka stwierdzila i wszyscy muszą sie podporządkować.
        Ty benek jesteś kryptokomuch. Lubisz system nakazowy.
        A Strzembosz powinien wstydzić się tego co mowi. Towarzyszka Gersdorf zanegowala wazność nominacji sedziowskich prezydenta a to kwestia konstytucyjna zatem TK jest wlasciwym organem.
        Interesujace, ze w Polsce jedni polityczni sedziowie sa dobrzy a inni polityczni sedziowie sa niedobrzy i trzeba ich wyrzucić.
        • benek231 Re: SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 24.01.20, 22:05
         felusiak1 napisał:

         A Strzembosz powinien wstydzić się tego co mowi. Towarzyszka Gersdorf zanegowala wazność nominacji sedziowskich prezydenta a to kwestia konstytucyjna zatem TK jest wlasciwym organem.
         **
         Ty jestes wyjatkowo tepy leb, oprocz tego, ze antydemokratyczne gowno i ruski szpion.

         Ale wiedz, matolku, ze SN nie zakwestionowal sedziowskich nominacji prezydenta lecz zgodnosc z prawem naboru sedziow KRS (niezgodne z wymogami listy poparcia). KRS zostala obsadzina przez pisiorow w sposob niezgodny z prawem i w tym skladzie jest izba 'skazona', w zwiazku z czym wszelkie jej nominacje takze sa skazone, a prezydent nominuje kandydatow wysunietych przez skazona KRS.
         To nie jest wina prezydenta, ze zatwierdza skazonych sedziow lecz zasyfionej KRS, ktora wypuszcza do prezydenta zasyfionych kandydatow na sedziow. Te kandydatury nie powinny zostac wysuniete, gdyz wczesniej KRS powinien byl byc powolany zgodnie z prawnymi wymogami (uuczciwe listy poparcia w miejsce sfalszowanych).

         Gdybys nadal trzymal swoj leb we wlasnej dupie to przynajmiej zaoszczedzilbys sobie niniejszego a kolejnego ponizenia. Jestes smiec.
         • maksimum benio za gupi by zrozumiec role prezydenta. 24.01.20, 22:41
          benek231 napisał:

          > To nie jest wina prezydenta, ze zatwierdza skazonych sedziow lecz zasyfionej KR
          > S, ktora wypuszcza do prezydenta zasyfionych kandydatow na sedziow.

          KRS dostarcza prezydentowi liste kandydatow a prezydent zatwierdza KOGO CHCE z tej listy,a jak nie chce to nie zatwierdzi jak to juz miejsce mialo wczesniej.

          Rola KRS jest drugorzedna bo prezydent moze nikogo z listy KRS nie zatwoerdzic jak mu sie nie podobaja.

          prawo.gazetaprawna.pl/galerie/946134,duze-zdjecie,1,sedziowie-duda-nie-powoluje-kandydatow-krsu.html

          > Te kandydatury nie powinny zostac wysuniete, gdyz wczesniej KRS powinien byl byc powolany
          > zgodnie z prawnymi wymogami (uuczciwe listy poparcia w miejsce sfalszowanych).

          Lista KRS nie ma znaczenia,nawet jakbys trzymal swoj leb w swojej doo pie to tego nie zmienisz.
         • felusiak1 Re: SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 24.01.20, 22:45
          KRS jest powołany zgodnie z ustawą i ta ustawa zgodnie z wyrokiem TK jest konstytucyjna.
          Nikt nie zarzuca, ze listy poparcia zostaly sfalszowane. Jak ty tym swoim tepym rozumem dochodzisz do takich pietrowych bzdur. Musisz mieć jakiś specjalny korzeń zamiast mozgu.

          Ty benek naprawdę myślisz, ze mnie poniżasz. To niemożliwe bdyz musialbyś być wyższy ode mnie a nie taki intelektualny liliput (karzel).
          • benek231 SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 25.01.20, 05:13
           felusiak1 napisał:

           > KRS jest powołany zgodnie z ustawą i ta ustawa zgodnie z wyrokiem TK jest konstytucyjna.
           **
           Bo tyle zalatwil sobie Kaczynski na obiedzie w mieszkaniu Przylebskiej. Tylko pozniej mieli pisiory problemy z wykazaniem, ze listy sfalszowane nie byly.

           Co rozumialbys, matole, gdybys nie byl antydemokratycznym gownem, oraz pisiacka qrwa.
           • benek231 PS.... SN takze wydaje uchwaly, barania glowo :O) 25.01.20, 05:56
            Dla przypomnienia ty wstretny klamco


            >> We wczesniejszej, listopadowej, wypowiedzi stwierdziles, ze sąd najwyższy jest stosownym organem w sporach o KSR. Wowczas chciales sie jednak wymadrzyc, ze to nie TSUE bedzie rozstrzygal w kwestiach dot. KRS i ID lecz to lezy w gestii SN.

            Teraz natomiast gdy juz nie pasuje ci znaczenie listopadowej decyzji TSUE, ze "sąd najwyższy jest stosownym organem w sporach o KSR", gdyz wolelibyscie pisiory aby byl to TK, zmieniasz zdanie i twierdzsz, ze to "towarzyszka Gersdorf zlamala prawo uzurpujac sobie funkcje TK." I co ciekawe nie widzisz sprzecznosci w tym co tutaj wciskasz powaznym ludziom - sprzecznosci w tym, ze raz Gersdorf ma prawo a drugim razem ona to prawo sobie uzurpuje. Ty nie masz wstydu ty ruska mendo. >>
            • felusiak1 Re: PS.... SN takze wydaje uchwaly, barania glowo 25.01.20, 07:25
             Napisałem tak baranie benek bo w wyroku TSUE, ktory w przeciwieństwie do ciebie przeczytałem stoi napisane, ze organem wlasciwym do zbadania niezalezności KRS
             jest sąd odsylajacy a tym jest SN.
             Jest zasadnicza róznica pomiedzy funkcją zbadania czy KRS jest niezależna a stwierdzeniem, ze jest zależna bez zbadania i uniewaznieniem decyzji prezydenta.
             Ale nie zamarwiaj się. Zbuntowani sedziowie przegraja gdyż nastepnym razem TSUE nie pozwoli im decydować i wyda wyrok zmuszajacy ich do posluszeństwa. To tylko kwestia czasu. Teraz jest to nie tylko problem Polski. Sprawy wyszly poza granice i zagrażają porzadkowi sadow w Niemczech, Francji, Hiszpanii i innych krajach gdzie sadziów wybieraja politycy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka