Dodaj do ulubionych

kolejny sabotaż PiSu w polskich siłach zbrojnych,

31.01.20, 20:46
...czyli zakup f-35.
Obserwuj wątek
   • piq za Donka zrobiono podobnie,... 31.01.20, 23:26
    ...ale nie na taką skalę i był to jednorazowy wyskok. Kongsbergi rakietowego dywizjonu nadmorskiego, najlepsze pono rakiety do rażenia celów morskich na odległościach do prawie 200 km mogą strzelać tylko do 40 km, bo nie mają odpowiedniego systemu namierzania celów.

    Ale to, co zrobiły błaszczaki, to już ewidentny sabotaż. Stopień wykorzystania f-35 nie przekroczy 20% a koszty utrzymania sięgną 10% budżetu MON. Stosowanie f-35 w amerykańskiej doktrynie odbywa się przy przewadze w powietrzu, a my jej nie będziemy mieli.

    Mają zastąpić su-22 (wsparcie pola walki) i migi-29 (lekki myśliwiec przewagi powietrznej) czyli dwa skrajnie różne typy maszyn. Za około 10 lat, k-wa.
   • piq każdy średnio rozgarnięty w temacie... 01.02.20, 02:10
    ...widzi, gdzie jest problem. Istota efektywności f-35 w walce polega nie na tym, że to świetny samolot, bo świetnym samolotem nie jest. W walce kontaktowej dostaje wciry od f-16 w try miga, oprócz tego, że ma naddźwiękową prędkość przelotową podobno, modułową konstrukcję podobno oraz zmniejszone echo na radarze nie ma jako samolot żadnych szczególnych zalet. Jego wartość polega na byciu elementem wykonawczym sieciocentrycznego systemu zarządzania polem walki, którego Polska nie ma i w przewidywalnym czasie nie będzie miała. Środowisko informacyjne czyni z niego myśliwiec tzw. 5. generacji. Dlatego też kosztuje kupę kasy, bo jest wypchany elektroniką i oprogramowaniem. Ze względu na to, że jest dość wolny, mało zwrotny i w konfiguracji stealth zabiera mało uzbrojenia jest przeznaczony do precyzyjnego działania przy własnym panowaniu w powietrzu, co Amerykanie mogą osiągnąć, a my nie. Musi również mieć chronione lotniska z pełną infrastrukturą do wypasionego serwisu, czego my nie możemy sobie zapewnić, bo ponad połowa Polski pozostaje w zasięgu rakiet Iskander z Królewca. DOLe nie są dla niego. My potrzebujemy maszyn zdolnych się samodzielnie bronić w powietrzu, mogących korzystać z improwizowanych lotnisk, o krótkim czasie odwrócenia, czyli serwis, obrót, ponowny start, a także zdolnych do prowadzenia działań przeciwko celom naziemnym. Rosja nie będzie miała przewagi jakościowej w powietrzu, bo su-57 jeszcze długo nie powstanie na serio. Moglibyśmy zatem kupić f-15, które z powodzeniem wystarczą na rosyjskie samoloty jeśli chcemy się bić o lokalną kontrolę przestrzeni powietrznej, albo kupić najnowszy f-16 w wersji V i apgrejdować posiadane block 52+ do tegoż standardu. To drugie rozwiązanie jest lepsze, tańsze i szybsze, bo czas również gra kluczową rolę. Odpada szkolenie od zera, a i koszty utrzymania maszyn w gotowości są wielokrotnie niższe. To kolejny kluczowy element, bo nie mamy bwp, większość czołgów powinna iść na złom, nie mamy systemów zarządzania polem walki nawet na podstawowym poziomie, artyleria rakietowa jest jeszcze sowiecka, marynarka jest w stanie zapaści a helikopterów nie ma, bo agent rosyjski Macierewicz utrącił bardzo dobry kontrakt na caracale (ze świetnym offsetem). Plus trzeba szybko wykonać kolejne powłoki tarczy rakietowej, bo na razie ma być tylko zestaw starawych patriotów zdolnych obronić wyłącznie Warszawę. Na to wszystko trzeba kupę kasy i to szybko. W rankingu Global Firepower armii na świecie Polska w niepewnych czasach osunęła się z 17. miejsca w 2014 na 24. w 2019. To ilustruje skalę PiSowskiego sabotażu, bo na głupotę to już nie wygląda. PiSi topią pieniądze w nonsensowne wydatki po to, żeby ich nie było na to, co potrzebne. Na przykład w odmalowanie szrotowych t-72; za takąż kasę Węgrzy kupili 50 leopardów - w najnowszej wersji 2a7+ plus pakiet 2a4 do szkolenia. Tak właśnie jak PiS działa agentura wpływu.
    • maksimum Donek i Bronek nie chcieli F-35 01.02.20, 03:14
     piq napisał:

     > ...widzi, gdzie jest problem. Istota efektywności f-35 w walce polega nie na ty
     > m, że to świetny samolot, bo świetnym samolotem nie jest. W walce kontaktowej d
     > ostaje wciry od f-16 w try miga,

     Czesto bywasz gup szy nawet od ben ka.

     wpolityce.pl/polityka/485009-blaszczak-gdyby-prezydentem-byl-komorowski-nie-byloby-f-35
     Bronek i Donek kombinowali jak kupic rosyjskie samoloty,bo byli wrogami USA.

     > Rosja nie będzie miała przewagi jakościowej w powietrzu, bo su-
     > 57 jeszcze długo nie powstanie na serio. Moglibyśmy zatem kupić f-15, które z p
     > owodzeniem wystarczą na rosyjskie samoloty jeśli chcemy się bić o lokalną kontr
     > olę przestrzeni powietrznej, albo kupić najnowszy f-16 w wersji V i apgrejdować
     > posiadane block 52+ do tegoż standardu. To drugie rozwiązanie jest lepsze, tań
     > sze i szybsze, bo czas również gra kluczową rolę.

     Chcesz za wszelka cene udowodnic ,ze amerykanie za glupsi od ciebie i nie widza roznicy miedzy F-16 a F-35 czy F-15.
     Ty samodzielnie w domu rozstrzygasz co jest lepsze dla bezpieczensstwa USA,ale Amerykanie nawet za darmo nie chca twoich rad.     > a helikopterów nie ma , bo agent rosyjski Macierewicz utrącił bardzo dobry kontrakt na caracale (ze ś
     > wietnym offsetem).

     Kontrakt byl "bardzo dobry" poza tym ze Caracale nie lataly.
     Rosyjska agentura POpierala ten kontrakt,ale patrioci polscy sie na to nie zgodzili.

     > Plus trzeba szybko wykonać kolejne powłoki tarczy rakietowej

     Sikorski z donkiem odmowili budowy Tarczy Atntyrakietowej i dzieki temu zdradek przymierzany byl na szefa NATO albo i polska prezydenture. Wszystko bylo ladnie ulozone w moskwie ale wyborcy w 2015 pokrzyzowali plany patologii obywatelskiej.

     > W rankingu Global Fire
     > power armii na świecie Polska w niepewnych czasach osunęła się z 17. miejsca w
     > 2014 na 24. w 2019. To ilustruje skalę PiSowskiego sabotażu, bo na głupotę to j
     > uż nie wygląda.

     W rankingu bierze sie pod uwage ilosc czolgow,samolotow i wielkosc armii,nie biorac pod uwage wyszkolenia zolnierzy.
     90% czolgow w rosji nie nadaje sie do uzytku,samoloty same spadaja z nieba jak ulegalki,a armia jest tak wyszkolona,ze umie stracac niemal wylacznie samoloty pasazerskie z "pola walki".
     W Polsce bylo podobnie za czasow PO/PSL ale postawilismy na bardzo dobra jakosc bo 1 F-35 jest w stanie stracic 100 rosyjskich samolow bez zadnych strat wlasnych.
     Przy obecnej broni do czolgow rosyjskich strzela sie jak do kaczek.


     • piq porównaj sobie po pierwsze listę... 01.02.20, 04:57
      ...udziałowców tego programu, a po drugie jeśli się wysilam i piszę wypracowanie, to je przynajmniej przeczytaj dokładnie. Ale powtórzę: nie mamy sieciocentrycznego systemu zarządzania polem walki, który sprawiałby, że f-35 będzie wkorzystany przynajmniej w 50%. Bez niego jest przciętnym samolotem.

      Magiczne pojęcie: koszty utrzymania. Sami USAńcy stwierdzili, że nie udźwigną założonej liczby raptorów f-22 i ograniczyli się do 180. Zobaczymy, co powiedzą o f-35, gdy już będzie w pełni w służbie, bo na razie wciąż go naprawiają.

      No i nie porównuj krajów w zupełnie innych sytuacjach geopolitycznych od nas i między sobą. Belgia, Izrael i my to trzy różne rzeczywistości.

      Sam rząd amerykański po symulacji konfliktu z Chinami, gdy okazało się, że liczba samolotów chińskich przeważy nad jakością amerykańskich i zdejmie im awacsy oraz tankowce powietrzne, zamówili sporą liczbę nie raptorów czy lajtningów, ale f-15x, bo to ciężarówka na pociski i jako taki może wziąć na siebie na poważnie kwestie przewagi powietrznej. Samolot o 50-letniej historii.

      Bo istota tkwi właśnie w posiadaniu lub nie przewagi powietrznej. Mając przewagę powietrzną i odpowiedni system sieciocentryczny można sobie używać f-35 do woli. Jeśli nie, to w razie czego trza ewakuować je dokądkolwiek, bo drogi jest. Te, które przetrwają pierwsze uderzenie.
       • xiazeluka Re: porównaj sobie po pierwsze listę... 01.02.20, 14:06
        Jest tak, jak napisał Kol. piq: nie mamy infrastruktury (technicznej i sieciowej) do obsługi tego czegoś. Nie mamy bezpiecznych baz. Będziemy - w razie czego - pierwszą linią frontu, zatem potrzebujemy samolotów taktycznych i przewagi powietrznej, zdolnych do bójek w zwarciu. F-35 mogą efektywnie operować z baz za Odrą, wspierane technologią Sojuszu. Potrzebujemy F-16 i czegoś cięższego (Mła nie wie, czy F-15 nie są jednak za stare; najlepsze byłyby Raptory, ale są za drogie).
        Reżim PiS wyrzuca więc pieniądze w błoto:
        1. Kupuje przestarzałe, nieefektywne Patrioty
        2. Wypuszcza w morze okręt, który trudno w ogóle sklasyfikować, przypisać do jakiejś klasy, a tym samym wyznaczyć mu zadania, w dodatku praktycznie nieuzbrojony
        3. Pacykuje farbą złom typu T-72, zamiast sprzedać go jakimś frajerom z Afryki.
        4. Tworzy OT, która jest zapewne mniej efektywne od Volkssturmu. Volkssturm miał panzerfausty, OT nie ma żadnych środków oddziaływania przeciwpancernego.

        --
        Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
      • maksimum BMS Jasmin 01.02.20, 08:06
       piq napisał:

       > Ale powtórzę: nie mamy sieciocentry
       > cznego systemu zarządzania polem walki, który sprawiałby, że f-35 będzie wkorzy
       > stany przynajmniej w 50%.

       Ty caly czas opierasz sie na tym co mowi putin a wszyscy wiedza ze on lze jak bura suka.

       www.teldat.com.pl/oferta/produkty/systemy/92-bms-jasmin.html
       Za Bronka,Zdradka i Donka nie mielismy go,ale te czasy minely.


       > Bez niego jest przciętnym samolotem.

       Ty jestes przecietnym gawedziarzem na tym forum. Patologia jest w ciebie zapatrzona.

       > Sam rząd amerykański po symulacji konfliktu z Chinami, gdy okazało się, że licz
       > ba samolotów chińskich przeważy nad jakością amerykańskich i zdejmie im awacsy
       > oraz tankowce powietrzne, zamówili sporą liczbę nie raptorów czy lajtningów, al
       > e f-15x, bo to ciężarówka na pociski i jako taki może wziąć na siebie na poważn
       > ie kwestie przewagi powietrznej. Samolot o 50-letniej historii.

       Symulacje sa caly czas i pokazuja,ze bysmy przegrali z Chinami czy nawet Rosja.
       Ciemnota sie cieszy ze USrancy sa tacy slabi aw tych symulacjach chodzi tylko i wylacznie o wiecej kasy na zbrojenia,bo gdyby wyszlo,ze bysmy przykryli Czajnikow i sovietow czapkami,to kasa z budzetu na obronnosc kraju poszlaby na cos innego.

       www.theatlantic.com/politics/archive/2019/07/china-us-war/594793/
       taskandpurpose.com/russia-china-war-games
       A w miedzyczasie F-35

       www.businessinsider.com/the-f-35-tore-apart-fourth-gen-fighters-in-major-combat-exercise-usaf-2019-2
       The F-35A participated in Red Flag, the service's top air combat exercise, for the first time two years ago. At that time, the powerful stealth aircraft was only at its initial operating capability, yet it still destroyed the opposition with a 20:1 kill ratio.
       • maksimum Re: BMS Jasmin 01.02.20, 08:34
        maksimum napisał:

        > A w miedzyczasie F-35
        >
        > www.businessinsider.com/the-f-35-tore-apart-fourth-gen-fighters-in-major-combat-exercise-usaf-2019-2
        > The F-35A participated in Red Flag, the service's top air combat exercise, for
        > the first time two years ago. At that time, the powerful stealth aircraft was o
        > nly at its initial operating capability, yet it still destroyed the opposition
        > with a 20:1 kill ratio.
        ----------------
        I zeby nie bylo lipy F-35 walczyly przeciwko F-16 i F-15 a nie jakies ruskie czy chinskie badziewie.
        • qwardian Re: BMS Jasmin 01.02.20, 08:51
         maksimum napisał:

         > I zeby nie bylo lipy F-35 walczyly przeciwko F-16 i F-15 a nie jakies ruskie cz
         > y chinskie badziewie.


         Max, czy Ty czytasz uważnie?

         "counter air" mission against a "Red Force" made up of "equally capable" fighters.


         --
         Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
         • maksimum Re: BMS Jasmin 01.02.20, 10:19
          qwardian napisał:

          > "counter air" mission against a "Red Force" made up of "equally capable" fig
          > hters.

          -------------------
          No wlasnie te F-16 i F-15 sa "equally capable" fighters.
          Dokladnie te same,ktore piq chce sprowadzac zamiast F-35 bo piq jest "equally capable" analityk rzeczywistosci w porownaniu np ze mna.

          Gdyby F-35 byly przeciwko znakomitym i niedosciglym ruskim czy chinskim badziewiem,to stosunek bylby 100:1 i ten jeden nasz bylby stracony przez piorun.

          • qwardian Re: BMS Jasmin 01.02.20, 10:38
           Ale to już sobie sam wymyśliłeś Max, bo nie brakuje Mig-ów w NATO-wskiej rodzinie żeby przetestować je przeciw F35..

           --
           Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
           • maksimum Re: BMS Jasmin 01.02.20, 15:34
            qwardian napisał:

            > Ale to już sobie sam wymyśliłeś Max, bo nie brakuje Mig-ów w NATO-wskiej rodzin
            > ie żeby przetestować je przeciw F35..
            -----------------
            No ale jak sam wiesz Migi nie sa "equally capable" fighters.

            Mig to jest badziew ktory dobrze udaje samolot,ale bronek,donek i zdradek juz chcieli je zakupic.

            A tu jest najlepszy szmonces jaki slyszalem,czyli...mysli nieuczesane geniusza.

            www.youtube.com/watch?v=VgQQKbqF56M
           • maksimum Re: BMS Jasmin 01.02.20, 16:29
            qwardian napisał:

            > Ale to już sobie sam wymyśliłeś Max, bo nie brakuje Mig-ów w NATO-wskiej rodzin
            > ie żeby przetestować je przeciw F35..
            -------------
            Mowisz o tych MIGach,ktore Niemcy dali Polakom za darmo,bo strach na nich latac i w kazdej chwili moze spasc jak kamien na ziemie.

            Takie wlasnie sily zbrojne ma rosja i caly swiat o tym wie-tylko w onecie i gw gloryfikuje sie armie putina,ktore nie daje sobie rady na wschodzie Ukrainy.

            Armia Czerwona nie ma zadnych szans z jakimkolwiek krajem NATO jak Polska w walce bronia konwencjonalna.

            Putin o tym wie i dlatego na kazdym kroku wsciekle atakuje Polske.

            Dobrze im wychodzi strzelanie do nieuzbrojonych cywilow i stracanie cywilnych samolotow-taka to nich tiochnika i takie wyszkolenie tych kretynow w mundurach.
       • piq towarzyszu ćwierćinteligencie żoliborski... 01.02.20, 22:28
        ...maksimow, jesteście łgarzem. System Jaśmin istnieje już kilkanaście lat, a polskie siły zbrojne nadal nie mają sieciocentryczności. PiSowski MON wolał zrobić konsorcjum z PGZ jako głównym operatorem, żeby wymyślić coś, co jest już wymyśłone, czyli BMS, zamiast kupić kompletnego Jaśmina. Bo w PGZ siedzą PiSowskie przydupasy i muszą mieć wziątki oraz premie z "przeprowadzania procedur". Ty masz szczęście - jesteś zwykłym durniem, przeto nie będziesz miał w życiorysie ani łapówki, ani zdrady narodowej.

        Jeśli chodzi o f-35 - jest świetny, jeśli leci przez ocean naprzeciwko wrogim maszynom, bo jest je w stanie atakować spoza zasięgu wykrywania. Ale jeśli zaatakowany samolot wykryje wystrzeloną przez f-35 rakietę, odpala swoją kierującą się biernym wykrywaniem wiązki radarowej. Jeśli ma wystarczający zasięg, f-35 jest w kłopotach. Chyba że wyłączy swój aktywny radar z którego korzysta wystrzelony pocisk dalekiego zasięgu, ale wtedy atak jest na nic. Wystrzelawszy się z pocisków dalekiego zasięgu f-35 zmienia się w obiekt polowania. Każde wejście dowolnego samolotu w obszar walki manewrowej, co w warunkach frontu w Europie jest nieuniknione, powoduje zestrzelenie f-35. Jest za wolny, słabo skręca i szybko traci energię, a na dodatek pilot nic nie widzi w tylnej półsferze. Jego ślad cieplny jest znaczny, co powoduje wrażliwość na pociski idące ku podczerwieni.

        Personalizowany kask kazdego pilota kosztuje 600 tysięcy dolców, bez niego pilot nie ma kontroli nad niczym. Gdy kask się zepsuje na ziemi, trzeba wydać 600 tysięcy dolców, gdy w powietrzu, trzeba się pożegnać z ćwierć milardem złotych. Absurdalne, zwłaszcza że piloci ponoć narzekają na słabą jakość obrazowania i woleliby wyświetlacze ekranowe jak w f-15.

        Góvvno wiesz i taki sam odchód jesteś, tawariszczu maksimow. Nie wtrącaj się, kiedy dorośli rozmawiają.
        • maksimum Komuch piq-tuba kremla,wychowana na onecie 02.02.20, 04:27
         piq napisał:

         > Jeśli chodzi o f-35 - jest świetny, jeśli leci przez ocean naprzeciwko wrogim m
         > aszynom, bo jest je w stanie atakować spoza zasięgu wykrywania. Ale jeśli zaata
         > kowany samolot wykryje wystrzeloną przez f-35 rakietę, odpala swoją kierującą s
         > ię biernym wykrywaniem wiązki radarowej.

         Sluchajcie no komuch piq-wszystkie Red Flag manewry odbywaja sie nad ladem(w Nevadzie obok Las Vegas czy na Alasce),wiec mozecie sie zaczaic tam ze swoja proca i zestrzelic kilka F-35.

         Na papierze toaletowym wyprodukowanym w moskwie rosja wygrywa wszystkie wojny z kazdym. Ich badziewne maszyny na tym samym papierze maja osiagi,ale jak dochodzi do manewrow to sa zestrzeliwane jak kaczki w stosunku 100:1 i w ten jeden nasz uderzyl piorun.F-16 i F-15 mimo ze szybsze od F-35 przegrywaja z nim na polu walki 20:1.
         Wszystkie taktyki i manewry sa dozwolone. Mozesz ich podchodzic z boku ,z tylu,a gory z dolu,nie ma zadnego znaczenia.
         Po to sie robi Red Flag zeby wyprobowac samoloty w warunkach jak blizszych do bojowych.

         > Personalizowany kask kazdego pilota kosztuje 600 tysięcy dolców, bez niego pilo
         > t nie ma kontroli nad niczym. Gdy kask się zepsuje na ziemi, trzeba wydać 600 t
         > ysięcy dolców, gdy w powietrzu, trzeba się pożegnać z ćwierć milardem złotych.
         > Absurdalne, zwłaszcza że piloci ponoć narzekają na słabą jakość obrazowania i w
         > oleliby wyświetlacze ekranowe jak w f-15.

         Nasluchales sie ruskich madrosci jak swinia grzmotow i szpanujesz przed patolami takimi jak ty sam.

         www.youtube.com/watch?v=R6WsHO8CKrQ

         Nasi piloci nie dorosli do nowoczesnego sprzetu i narzekaja jak dzieci.
         Pewno nie dotyczy to wszystkich lecz tylko takich kolkow jak ty.

         > Góvvno wiesz i taki sam odchód jesteś, tawariszczu maksimow. Nie wtrącaj się, k
         > iedy dorośli rozmawiają.

         Napisz cos po rosyjsku,bo to bylo smieszniejsze.
         Poza tym jeste tepak,ktory nie zna angielskiego,ale....po co ci angielski jak znasz rosyjski.
         Mormalne wyswietlacze jak w F-15 czy F-16 kosztuja 100 tys doll czyli tez nie sa za darmo,a te w F-35 kosztuja 400 tys ale sa 10x lepsze.

         Do nowych technologii trzeba dorosnac ty patologio rosyjska.
  • qwardian Re: kolejny sabotaż PiSu w polskich siłach zbrojn 01.02.20, 06:47
   Należało dokupić F16, ale to nie było już chyba możliwe, następna generacja myśliwców i tak będzie bezzałogowa i należy wejść w kooperację przy ich produkcji. W ogóle przyszłość to drony, w powietrzu i pod wodą, oraz broń rakietowa. Helikoptery to kaczki w powietrzu, okręty to żółwie w wodzie, czołgi to dziki na polowaniu. Na Ukrainie w wojnie bierze udział prawie sama artyleria..

   --
   Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
  • piq a f-16 ubyło, nie ma już dwóch,... 01.02.20, 14:28
   ...a pozostałe się kanibalizuje. Zdaniem pilotów nie jesteśmy w stanie wykorzystać pełnego ptencjału nawet f-16. Tymczasem ten pajac o aparycji upadłego wikarego Błaszczak kupuje za kupę kasy coś, co będziemy wykorzystywać w jeszcze mniejszym stopniu.
   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dwa-mysliwce-f-16-skasowane-przez-wojsko-wiele-maszyn-nie-jest-w-stanie-latac/bnytn8p
   • xiazeluka Re: a f-16 ubyło, nie ma już dwóch,... 01.02.20, 14:33
    Ale z donosu Łonetu nie wynika, by F-16 były kanibalizowane, lecz że kanibalizacja jest praktykowana we flocie myśliwców (do których redaktorzyna zaliczył Su-22M). Nie jest żadną tajemnicą, że MiGi i Su faktycznie są składakami.

    --
    Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
   • maksimum Re: a f-16 ubyło, nie ma już dwóch,... 01.02.20, 16:17
    piq napisał:

    > ...a pozostałe się kanibalizuje.

    Tj gvn "pravda".
    Onet gvn wie co sie dzieje w polskich silach zbrojnych tak samo zreszta jak ty.
    Onet niedlugo oglosi ze rowery rozdaja na Placu Czerwonym.

    > Zdaniem pilotów nie jesteśmy w stanie wykorzystać pełnego ptencjału nawet f-16.

    Tj jest prawda,bo trzeba miec pelny software i hardware a to extra kosztuje,albo jak sie zepsuje,to trzeba czekac na naprawe.

    F-16 NIE sa kanibalizowane,bo taki samolot wytrzymuje 50 lat latania.
    Naprawy sa utrudnione,bo czesci trzeba kupowac za granica a nastepnie autoryzowac naprawe za granica.

    MIGi sa kanibalizowane,bo to jest badziew nie warty naprawiania i wydawania pieniedzy na nowe czesci.


    > Tymczasem ten pajac o aparycji upadłego wikar
    > ego Błaszczak kupuje za kupę kasy coś, co będziemy wykorzystywać w jeszcze mnie
    > jszym stopniu.

    A ty pewno masz wielki szacun do slimoniaka i zdradka.
    Cytujesz glupawy onet i podniecasz sie jakbys cos madrego pisal.

    Przeciez wg onet-u PIS sie sypie i nie jest w stanie wygrac wyborow prezydenckich.
    W onecie sa sami patole,bo tu jest kilku ludzi na poziomie.
   • qwardian Re: a f-16 ubyło, nie ma już dwóch,... 02.02.20, 09:12
    piq napisał:

    > f-16 ubyło, nie ma już dwóch..

    Okazuje się, że nadal jest 48. Przybyły dwa szroty F16, które armia sprowadziła na potrzeby szkolenia, a po szkoleniu wycofali. Onet jak zwykle wykorzystał ten fakt w dniu podpisania umowy do tworzenia iluzji. Dałem się nabrać podobnie jak Ty Piq-u, ale jestem podatny na każdy fejk jak przysłowiowy młody pelikan..
    --
    Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
    • maksimum Re: a f-16 ubyło, nie ma już dwóch,... 02.02.20, 14:43
     qwardian napisał:

     > piq napisał:
     >
     > > f-16 ubyło, nie ma już dwóch..
     >
     > Okazuje się, że nadal jest 48.

     Okazuje sie ze jest tyle ile ja powiedzialem a nie jakas komunistyczna szuja piq.

     > Dałem się nabrać podobnie j
     > ak Ty Piq-u, ale jestem podatny na każdy fejk jak przysłowiowy młody pelikan..

     Na glupoty daja sie nabierac ludzie malo ogarnieci,ale slyszalem ze piq chcial pisac nowa historie Polski tak jak Putin i to pod jego dyktando.

     PS. Wyobrazcie sobie ze ten komunistyczny cwaniaczek bylby w dalszym ciagu uznawany za bohatera tutaj,gdyby nie moja tu obecnosc. Taka jest roznica miedzy komunistycznymi szumowinami a inteligentnymi ludzmi.
      • maksimum Re: a f-16 ubyło, nie ma już dwóch,... 02.02.20, 18:34
       qwardian napisał:

       > Maks, frajer jesteś. Napisz ile płacisz rocznie podatku za dom na Long Island,
       > bo ja właśnie uiściłem niecałe 700 złotych..
       ----------
       Ale ty w nagrode do niskich podatkow masz zdemoralizowana sluzbe zdrowia.
       Jak nie przygotujesz poteznej kasy na lapowki w szpitalu to szybko umrzesz,a mnie to nie odpowiada.
       Na dodatek kazdy trudniejszy do leczenia przypadek wysylacie do USA.
      • maksimum Re: a f-16 ubyło, nie ma już dwóch,... 02.02.20, 18:51
       qwardian napisał:

       > Maks, frajer jesteś. Napisz ile płacisz rocznie podatku za dom na Long Island,
       > bo ja właśnie uiściłem niecałe 700 złotych..
       ------------
       W zasadzie to macie dwa extra podatki:
       1-dla owsiaka
       2-dla pana dochtora
       3-

       antykorupcja.gov.pl/ak/analizy-i-raporty/badania-opinii/12639,CBOS-nt-korupcyjnych-doswiadczen-Polakow.html
       "Częściej osobistą znajomość osób przyjmujących łapówki deklarują osoby z wyższym wykształceniem, osiągające stosunkowo wysokie dochody per capita, mieszkające w dużych (100–499 tys. mieszkańców) miastach, w przedziale wiekowym 25–34 lata, oceniające swoją sytuację finansową jako złą i deklarujące lewicowe poglądy polityczne. "

       Wszyscy wiedza,ze lapowki to jest domena LEWICY.
       "za 10 tys nie da sie zyc"
       "za 6 tys pracuje tylko wariat i zlodziej"
   • maksimum stan twojego umyslu na dzisiaj:... 03.02.20, 19:38
    piq napisał:

    > ...żałosny.
    ------------
    Jest zalosny.
    Ile F-35 spadlo z nieba tak jak MIGi spadaja?

    Kazdy nowy produkt tak sie wdraza.
    Z Windows jest identycznie.
    Dopiero co wyjdzie nowy Windows i juz sa jakies poprawki.

    Co innego z MIG ami.
    Wychodza z fabryki wypolerowane na blysk i ...nie wiedziec czemu spadaja z nieba jak dojrzale gruszki.
    Niemcy nam je za darmo oddali,bo ...sa nic nie warte.

    Z KADYM nowym produktem jest identycznie tak samo. Co rok jest unowoczesniany...poza MIG-ami,bo im nic juz nie pomoze.

    Z toba jest tak samo jak z MIG-ami. Tepy jestes jak baran i nie ma sily zeby cie naprawic.
    Pan Jan Pietrzak dobrze was okreslil:Tak glupiej opozycji Polska nie miala.To kupa idiotow.

    www.youtube.com/watch?v=ZKU3boCpAsA
    • piq nie "Pan Jan Pietrzak", misiu,... 03.02.20, 21:08
     ...tylko towarzysz Jan Pietrzak, pupil peerelowskiej telewizji za Gierka i ulubieniec towarzysza Wincentego Kraśki. Dostał Złoty Krzyż Zasługi, był w zetempe jak ty, potem jak ty wstąpił do peetpeeru, a w końcu nawet poszedł do tzw. Wyższej Szkoły Nauk Społecznych przy KC pezetpeer. Dobry komunistyczny towarzysz. Jak ty, maksiu. Był wentylem władzy ludowej i nigdy nie napisał niczego, co nie przeszłoby przez cenzurę.

     Co do migów, hahaha: w bezpośrednim starciu na krótkim dystansie mig-29 załatwia f-35 w trymiga, bo jest szybszy, zwrotniejszy i ma celną broń pokładową. F-35 w wersji B, czyli tej co ma ten cymbał i zdrajca Płaszczak nabyć na nasz koszt, ma problem z celnością działka. Jako konstrukcja czysto lotnicza mig-29 jest lepszy niż twój "pingwin".

     Muszę stwierdzić, że jesteś ogromnie zabawnym głupkiem.
     • maksimum Re: nie "Pan Jan Pietrzak", misiu,... 04.02.20, 01:00
      piq napisał:

      > Co do migów, hahaha: w bezpośrednim starciu na krótkim dystansie mig-29 załatwia f-35 w trymiga,

      Dlatego Putin jest taki wsciekly na Polske,ze kupuje F-35 a nie MIGi.
      II wojna swiatowa dawno sie skonczyla i teraz nie ma bezposrednich starc,bo jestes zestrzelony na duuuza odleglosc,kiedy nawet nie pomyslisz o tym,ze jest wrog przed toba.
      I mysle ze to jest lepsze,bo mniej boli.
      Poprosiles kogos by ci wytlumaczyl jak ta pilotka pilota F-35 dziala,ze widzi wszystko naokolo a nawet pod spodem i nad soba bez skrecania samolotu.
      W Polsce chlopakom siem w pale nie miesci ze cos takiego moze byc i dlatego nie moga sie przyzwyczaic.
      A moze bysmy zorganizowali bezposrednia walke miedzy Trumpem a Putinem?
      Ten kuc by umarl ze strachu jakby mu donald dal z liscia.

      > Jako konstrukcja czysto lotnicza mig-29 jest lepszy niż twój "pingwin".

      Juz sie domyslam co bysmy kupili gdyby tacy patole jak ty dostali sie do wladzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka