Dodaj do ulubionych

Zaczyna podobac mi sie ten Koń :O)

12.02.20, 19:22
List do pana Adama Tomczyńskiego podającego się wczoraj za sędziego SN

Roman Giertych
12 lutego 2020, 14:37

Szanowny Panie Mecenasie! W dniu wczorajszym podczas swojego wystąpienia przed mediami w sali budynku Sądu Najwyższego naruszył Pan wielokrotnie moje dobra osobiste poprzez: nazwanie mnie obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym; zarzucając mi wypowiedzi niemerytoryczne i obrażające sąd; oraz zarzucając mi nieprzestrzeganie zasad kultury i dobrego wychowania.

Jednocześnie doskonale Pan jako prawnik zdawał sobie sprawę z tego, że mówi Pan nieprawdę i próbuje Pan podważać zaufanie do mnie jako adwokata. Nigdy nie byłem obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym, gdyż nikt mi nie postawił żadnych zarzutów dyscyplinarnych i określanie mnie w ten sposób miało na celu poniżenie mnie w opinii publicznej i narażenie mnie na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania mojego zawodu. Nigdy również nie obrażałem w żaden sposób sądu.

W związku w powyższym na podstawie art. 24 kodeksu cywilnego wzywam Pana do niezwłocznych przeprosin poprzez opublikowanie na własny koszt na portalach internetowych: tvn24.pl, wyborcza.pl, onet.pl, wp. pl, natemat.pl, interia.pl przez okres 3 dni przeprosin o następującej treści:

"Ja, Adam Tomczyński przepraszam mecenasa Romana Giertycha za naruszenie jego dóbr osobistych, którego dopuściłem się w dniu 11 lutego 2020 roku w trakcie spotkania z mediami w budynku Sądu Najwyższego, gdzie fałszywie pomówiłem w/w o to, że jest obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym i że nie potrafi się należycie zachowywać. Czynu swego dopuściłem się ubrany w togę sędziego Sądu Najwyższego czym przyczyniłem się do pogłębienia przeświadczenia u postronnych osób, że słowa moje mają powagę wygłaszania uzasadnienia orzeczenia SN."

Jednocześnie wzywam Pan do wpłaty kwoty 30 tysięcy złotych na Polski Czerwony Krzyż (okradziony ostatnio przez działaczy PiS na kwotę 3 milionów złotych) tytułem przewidzianej w art. 24§1kc zapłaty na cel społeczny.

Brak dokonania przeprosin do końca przyszłego tygodnia lub brak wpłaty w/w sumy na PCK będzie skutkować niezwłocznym skierowaniem pozwu przeciwko Panu do Sądu Okręgowego w Warszawie.


Z należnymi wyrazami,

Roman Giertych

natemat.pl/blogi/romangiertych/299317,giertych-pisze-do-tomczynskiego-z-izby-dyscyplinarnej-sn-zada-przeprosin
To sie nazywa kochac wlasna ojczyzne, a nie to co reprezentuja soba te wszawe gnojki z PiSu oraz narodowo-koscielnej holoty - na czele z Konfederacja.
Obserwuj wątek
   • sinevajirapag Re: Zaczyna podobac mi sie ten Koń :O) 12.02.20, 20:56
    Jest jeszcze coś ważniejszego. Giertych, jak należało się spodziewać, nie wstał kiedy wszedł na salę "sąd". Nie wstałem bo to nie jest sąd. Potem była pyskówka a obrażeni "sędziowie" skazali Giertycha na 3000 złotych grzywny z zamianą na areszt. Giertych oświadczył, że nie zapłaci zostanie zatem aresztowany. Ma szansę zostać pierwszym w niepodległej Polsce więźniem politycznym. Może pisowcy się połapią i Pan Prezydent ułaskawi Giertycha nawet wbrew jego woli bo Giertych w więzieniu to dla PISu strzał w kolano.
    • benek231 Zaczyna podobac mi sie ten Koń :O) 16.02.20, 15:44
     sinevajirapag napisał:

     > Jest jeszcze coś ważniejszego. Giertych, jak należało się spodziewać, nie wstał
     > kiedy wszedł na salę "sąd". Nie wstałem bo to nie jest sąd. Potem była pyskówk
     > a a obrażeni "sędziowie" skazali Giertycha na 3000 złotych grzywny z zamianą na
     > areszt. Giertych oświadczył, że nie zapłaci zostanie zatem aresztowany. Ma sza
     > nsę zostać pierwszym w niepodległej Polsce więźniem politycznym. Może pisowcy s
     > ię połapią i Pan Prezydent ułaskawi Giertycha nawet wbrew jego woli bo Giertych
     > w więzieniu to dla PISu strzał w kolano.
     **
     Niedawno czytalem wywiad z jakims pisiorem, ktory przekonywal, ze zmusza Giertycha do zaplacenia poprzez wejscie mu na konto czy tez zajecie jakichs dobr materialnych. Przyznal, ze jednak nie lezy im zamykanie Giertycha w pudle.
   • benek231 Re: Zaczyna podobac mi sie ten Koń :O) 14.02.20, 08:26
    sinevajirapag napisał:

    > Trzeba mieć charakter. Jak Giertych. Ogromna metamorfoza osobowości ale któż miał okazję lepiej poznać PIS niż on? No i do tego przyzwoity. Gdyby mieli coś na niego dawno by użyli.
    **
    Kiedys niestety byl Kon antydemokratycznym gownem. Zaliczam to na konto jego wychowania, przez ojca. Pozniej jednak zaczal myslec o doszedl do rozsadnych pogladow. Pozytywna metamorfoza.
    W przeciwienstwie do Szkopa, ktory byl i pozostal glupcem, raz antydemokratycznym gownem.
  • felusiak1 Re: Zaczyna podobac mi sie ten Koń :O) 13.02.20, 04:31
   A tp parszywy kłamczuch. Postepowanie w Izbie Dyscyplinarnej przeciwko Giertychowi jest w toku.
   Kiedys nazwał Michnika "byłym partyjnym aparatczykiem" i przegrał sprawę o znieslawienie.
   Był wrogiem a teraz jest przyjacielem. Życie jest nieprzewidywalne. Plata figle.
   • dachs Re: Zaczyna podobac mi sie ten Koń :O) 14.02.20, 01:36
    felusiak1 napisał:

    > Był wrogiem a teraz jest przyjacielem. Życie jest nieprzewidywalne. Plata figle

    Tylko krowa i Krzyś nie zmieniają poglądów. smile
    --
    Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
   • benek231 Zaczyna podobac mi sie ten Koń :O) 14.02.20, 16:23
    felusiak1 napisał:

    > A tp parszywy kłamczuch. Postepowanie w Izbie Dyscyplinarnej przeciwko Giertychowi jest w toku.
    > Kiedys nazwał Michnika "byłym partyjnym aparatczykiem" i przegrał sprawę o znieslawienie.
    > Był wrogiem a teraz jest przyjacielem. Życie jest nieprzewidywalne. Plata figle.
    **
    Ale facet przejrzal na oczy, zaczal myslec, i - w przeciwienstwie do ciebie czy Szkopa - przestal byc antydemokratycznym gownem. Tego rodzaju metamrfozy, z gorszego na lepsze nie sa powodem do wstydu, lecz wrecz przeciwnie - do dumy.
    A ty jak byles antydemokratycznym gownem tak nim pozostales. Czy mam cie pochwalic za to, ze tak niezachwianie trwasz w swych pogladach(?) Bo np. Szkop, wyglada na to, stoczyl sie. Za duzo piwa wypil z Kretynem. Choc kiedys wygladalo na to, ze stoi po stronie demokracji to teraz bez watpienia jest antydemokratycznym gownem. Mozecie przybic sobie high five.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka