Dodaj do ulubionych

Jak to dobrze, że podatki nie rosną

14.02.20, 18:15
Odwiedziłem dziś kolegę, żyjącego ze sprzedaży drewna kominkowego, które z resztą sam przygotowuje. Tnie bele drewna, łupie pakuje i dowozi. Dostał właśnie całkiem niedawno pismo urzędowe, że podniesiono VAT z 8 na 23%
PIS potrzebuje 'na gwałt' pieniędzy na realizacje wyborczych obietnic. Kolega obawia się, że interes stanie się nieopłacalny. Tymczasem gadające w TV pisowskie głowy twierdza, że podatki nie rosną.
Obserwuj wątek
  • benek231 Dodaj do tego przyspieszajaca inflacje :O) 14.02.20, 21:21
   sinevajirapag napisał:

   > Odwiedziłem dziś kolegę, żyjącego ze sprzedaży drewna kominkowego, które z resz
   > tą sam przygotowuje. Tnie bele drewna, łupie pakuje i dowozi. Dostał właśnie ca
   > łkiem niedawno pismo urzędowe, że podniesiono VAT z 8 na 23%
   **
   >>
   To się nazywa inflacja! Są nowe dane GUS. Ceny rosną najszybciej od ponad dziewięciu lat

   Mikołaj Fidziński
   14.02.2020 10:28


   Inflacja wchodzi na kolejne szczyty niewidziane od lat. Ceny w styczniu 2020 r. wzrosły aż o 4,4 proc. w porównaniu z poziomem ze stycznia 2019 r. - wynika ze wstępnych danych GUS. Tak wysokiego odczytu inflacji nie było od grudnia 2011 r.

   ak wynika z opublikowanych w piątek wstępnych danych GUS, inflacja w styczniu wyniosła aż 4,4 proc. w skali roku. Takiego tempa wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych nie widziano w Polsce od ponad dziewięciu lat. Aby odnaleźć ostatni wyższy odczyt inflacji, trzeba by sięgnąć aż do danych z 2011 r., gdy w grudniu ceny rosły w tempie 4,6 proc. rok do roku.

   Także pierwszy raz od bardzo dawna - konkretnie od września 2012 r. - poziom inflacji "wyskoczył" ponad górny poziom dopuszczalnych odchyleń od celu inflacyjnego NBP. Cel inflacyjny wynosi 2,5 proc., ale z odchyleniem plus / minus 1 pkt proc. (czyli od 1,5 proc. do 3,5 proc.).
   (...) >>

   next.gazeta.pl/next/7,151003,25695730,to-sie-nazywa-inflacja-sa-nowe-dane-gus-ceny-rosna-najszybciej.html#s=BoxOpImg3
   A gdy dostana kopa w dupe od TSUE to Kaczor zafunduje wam taka ekonomie jaka uprawiali Chinczycy pod rzadami Mao. Po to w koncu jezdzili do Chin, na poczatku swych rzadow - by sie dowiedziec jak to sie robi.
   Swego czasu Francuzi nauczyli sie jesc szczury, Chinczycy za Mao - wszelkie robactwo. A pod Kaczorem nauczycie sie wsuwac pijawki.
  • monalisa2016 Re: Jak to dobrze, że podatki nie rosną 14.02.20, 21:52
   PiS wie i się zabezpiecza, że nie bedzie tak roskosznie jak dotychczas było, co dalej?
   Zaczną uciekać pasażerowie z tonącego Titanica?

   A po wyjściu Wielkiej Brytanii z EU w unijnym budżecie zabraknie ogromnych funduszy w nadchodzących latach.
   Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mówi o luce w wysokości 75 miliardów euro.
   Von der Leyen oznaimiła, że ​​nie zaakceptuje budżetu, który nie wykorzysta 25% funduszy na ochronę klimatu, w przeciwnym wypadku jej dumny program (na ochronę klimatu > bilion euro) nie będzie możliwy.
   Von der Leyen zagroziła: "jeżeli budżet nie zostanie wkrótce uchwalony i uzupelniony, nie będziemy w stanie sfinansować nowych zadań w przyszłym roku".

   Zegar tyka. smile

   Ciekawe na co potrzebuje te 75 miliardów euro? Na doradców z McKinsey tam gdzie pracują jej syn i córka? Żeśmy już to przerabiali, z jej aferą doradców nie ma końca mimo tego wykatapultowała jak jej wszyscy "po fachu i zdolności" poprzednicy na jeszcze większe stanowisko.
   Ile wydała na nich, znaczy na doradców? Pół miliarda z naszych podatków, a może więcej?

   --
   ......................................
   Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka