Dodaj do ulubionych

Cenie i lubie Tokarczuk, ale... :O)

27.02.20, 08:21
>>
Podatek od Nagrody Nobla – jest rozporządzenie w sprawie Tokarczuk
JMK 26.02.2020, 22:59

Olga Tokarczuk została zwolniona z podatku od Nagrody Nobla. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów, zgodnie z którym „zarządza się zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów otrzymanych przez podatników tego podatku z tytułu Nagrody Nobla oraz Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii”.

W rozporządzeniu zaznaczono, że zaniechanie to „ma zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 października 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.”, co oznacza, że ze zwolnienia będą mogli skorzystać potencjalni polscy nobliści, którzy w tym czasie zostaliby uhonorowani nagrodą. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia. (...) >>

www.tvp.info/46851147/podatek-od-nagrody-nobla-jest-rozporzadzenie-w-sprawie-tokarczuk
Cenie i lubie Tokarczuk ale tu chodzi takze o rownosc wobec prawa, czyli takze prawa podatkowego. Bo obawiam sie, ze wyjatek typu Tokarczuk jest stopa wlozona w drzwi dla przyszlych naduzyc.

Panstwo polskie moze ustanowic swoja nagrode dla polskich noblistow - nagrode ktora zrekompensuje im zaplacone podatki. Na przyklad, jesli to naprawde konieczne bo takie jest zycie wszystkich podatnikow, ze musza placic chocby mieli sie zaplakac. I tu nie mozna sobie pozwolic na wyjatki i przywileje.

Jesli powyzsza forma wynagradzania przyjmie sie w Polsce to osobiscie spodziewam sie, ze wkrotce Minister Finansow bedzie plodzil rozporzadzenia natury ogolnej ktorych szczegoly pozwola na obnizenie, badz podwyzszenie, podatkow bardzo konkretnego Stefana Kowalskiego - w zaleznosci od rzadowych potrzeb, oraz ich stosunku do wymienionego.

Gest MF jest bardzo ladnym gestem ale pamietajac o polskiej sklonnosci do tworzenia systemow przywilejow, obawiam sie, ze jest gestem koruptogennym.



Obserwuj wątek
   • benek231 Niezle rabuja was w tej Polsce :O) - Link 27.02.20, 21:40
    benek231 napisał:

    > Od dochodu ca. 3,5 mln zl Tokarczuk zaplacilaby 1,25 mln zl. podatku. Nie oplac
    > a sie miec pieniedzy bo Kaczynski zaraz obrabuje.
    **
    Link

    www.money.pl/gospodarka/olga-tokarczuk-nie-zaplaci-podatku-od-nagrody-nobla-jest-projekt-rozporzadzenia-6456327114176129a.html
   • oleg3 Re: Cenie i lubie Tokarczuk, ale... :O) 28.02.20, 07:20
    felusiak1 napisał:

    > Mnie interesuje na jakiej podstawie minister moze zmienić ustawę w stosunku do
    > indywidualnej osoby.
    > Tylko Sejm może zwolnić p. Tokarczuk od podatku.


    sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/ordynacja-podatkowa-16799056/art-22
    sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zaniechanie-poboru-podatku-dochodowego-od-osob-fizycznych-od-nagrody-18961139

    Na podstawie art. 22 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:
    § 1.
    Zarządza się zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów otrzymanych przez podatników tego podatku z tytułu Nagrody Nobla oraz Nagrody Banku Szwecji im. Alfreda Nobla w dziedzinie ekonomii.



    --
    Emigracja wewnętrzna
   • benek231 Cenie i lubie Tokarczuk, ale... :O) 28.02.20, 15:37
    felusiak1 napisał:

    > Nie musisz dopisywać. Wszyscy uznali, że masz racje.
    > Mnie interesuje na jakiej podstawie minister moze zmienić ustawę w stosunku do indywidualnej osoby.
    > Tylko Sejm może zwolnić p. Tokarczuk od podatku.
    **
    Musialem dopisac drugi artykul gdyz zawieral on informacje o wysokosci nagrody oraz podatku - uznalem, ze interesujace.

    Ponizej widzialem, ze siegnales do ustawy z 1997r. Istotnie, wcale nie dziwie sie twojej reakcji na "w przypadkach uzasadnionych interesem publicznym lub ważnym interesem podatników". Mnie interesuja motywacje pisiorow bo w ich dobre serca, czy uznanie dla Tokarczuk - nie wierze. A gdy juz raz siegnal minister po te ustawe by zwolnic od podatku Tokarczuk to tylko patrzec jak to samo zrobi dla ktoregos z przyjaciol kroliczka. Jak znam te pisiorska bande to potrzebowali wspolnika do przestepstwa. Przyszlego przestepstwa oczywiscie, gdy zrobia przysluge np. Ziobrze czy Morawieckiemu. Takze uzasadniajac swoj krok "interesem publicznym lub ważnym interesem podatników".Tyle, ze po cichutku. A jakby co to o co chodzi? To Tokarczuk mozna bylo dac a naszemu zasluzonemu to juz nie?! Dlatego napsalem, ze jest to koruptogenny gest. Bo moze gdzies indziej nie bylby ale to jest Polska wlasnie.

    Po czym zwolnia od podatku Rydzyka.
    • oleg3 Re: Cenie i lubie Tokarczuk, ale... :O) 28.02.20, 16:41
     > Mnie interesuja motywacje pisiorow

     Oj. Krzysiu. Jak by tu przypierdolić pisiorkom? Zwolili źle. A jakby nie zwolnili to byłby hejt.
     Sprawdź czy poprzednia noblistka Wisława Sz. zapłaciła podatek dochodowy. Lech W. ksywa Bolek miał z tym niemałe przejścia.



     --
     Emigracja wewnętrzna
     • benek231 Re: Cenie i lubie Tokarczuk, ale... :O) 28.02.20, 17:17
      oleg3 napisał:

      > > Mnie interesuja motywacje pisiorow
      >
      > Oj. Krzysiu. Jak by tu przypierdolić pisiorkom? Zwolili źle. A jakby nie zwolnili to byłby hejt.
      > Sprawdź czy poprzednia noblistka Wisława Sz. zapłaciła podatek dochodowy. Lech
      > W. ksywa Bolek miał z tym niemałe przejścia.
      **
      Jak by nie zwolnili to ja nie oponowalbym - z cala pewnoscia. Zwykli obywatele placa podatek od nagrody za czyny bardziej heroiczne niz zdobycie Nobla. Dlaczego nie powini byli zwalniac - juz napisalem.

      Ustawa z 1997r. nie dotyczy noblistow lecz daje MF prawo do zwalniania z podatku. Dlaczego jest to niebezpieczne - napisalem takze. Skoro Ziobro bierze pensje za MS oraz za PG to z cala pewnoscia zal mu jest zwracac panstwu 30%(?) czyli kawal krwawicy.

      Najpierw robi sie wyjatek, pozniej kilka wyjatkow, a nestepnie masz mase wyjatkow... dla wtajemniczonych. Tak to dziala w Polsce - pamietam jak dzis.
      • benek231 PS... Popelilem blad :O) 29.02.20, 07:30
       Sadzac, ze najpierw pisiorom potrzebna byla Tokarczuk, jako wspolnik do przestepstwa, by pozniej mogli spokojnie obdarowywac zwolnieniami swoich ludzi.Otoz nie bylbym zaskoczony gdyby pisiory, rekami swego MS, juz dopuscili sie tego typu uslug dla krewnych i znajomych. Czyli, ze Tokarczuk zostala tylko dokooptowana do grona (juz) wyroznionych. W celu opisanym wczesniej, czyli jako "wspolnik", jako pewnego rodzaju dupokrytka - dla ewentualnego zademonstrowania, ze oni nie tylko o siebie tak dbali.
       • oleg3 Re: PS... Popelilem blad :O) 29.02.20, 09:15
        benek231 napisał:

        > .Otoz nie bylbym zaskoczony gdyby pisiory, rekami swego MS, juz dopuscili sie tego typu
        > uslug dla krewnych i znajomych.

        Czy ty Krzysiu musisz się systematycznie samoośmieszać? Ściąganiem podatków, a wiec i zwolnieniami podatkowymi, zajmuje się w Polsce (i pewnie na całym świecie) M. Finansów, a nie M. Spraw. Dodatkowo, nieuku, nic w zakresie stosowania zwolnienia na podanej przeze mnie podstawie prawnej (post do Felusiaka) nie może być tajne. Konieczne jest rozporządzenie MF. Każde rozporządzenie musi (warunek legalności) zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw. Masz tu link i znajdź dowód na twoje oskarżenia
        www.infor.pl/dziennik-ustaw/




        --
        Emigracja wewnętrzna
        • benek231 Re: PS... Popelilem blad :O) 29.02.20, 18:12
         oleg3 napisał:

         Sam jestes nieuk ty antydemokratyczne gowno. W dodatku nieuk pelen zlej woli. Kilkakrotnie pisalem wczesniej MF (Minister Finansow) a pozniej sie "przejezyczylem". Krotko mowiac jestes wszarz.

         Jesli twoje pisiory moga sobie bez problemow lamac Konstytucje, czy przeznaczac miliardy z kieszeni wszystkich podatnikow na pro-partyjna propagande w "publicznej" TV, to tym bardziej moga lamac prawa nizszego rzedu. Lacznie z jawnoscia rozporzadzen MF. Znaczy znow zaprezentowales sie jako głąb.
          • benek231 PS... Popelilem blad :O) 01.03.20, 15:19
           oleg3 napisał:

           > Wszyscy są winni. Główni pisiory, w tym oleg! A Krzyś to mędrzec, prekursor. Br
           > ednie sąsiadują z chamstwem.
           **
           No ale skoro wypisujesz tu brednie to trzeba ci czasem dac kopa w dupe, i przywolac do porzadku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka