Dodaj do ulubionych

Ordo Iuris, kk, Putin, Agenda Europe :O)

08.03.20, 15:28
>>
Anna Dryjańska: Dlaczego napisałaś tę książkę?

Klementyna Suchanow: Chciałam zrozumieć przeciwko czemu występował tak naprawdę Ogólnopolski Strajk Kobiet, ten kobiecy zryw, który zaczął się jesienią 2016 roku.

Wyszłyśmy na wkurwie na ulice miast i miasteczek, by zatrzymać projekt Ordo Iuris ws. totalnego zakazu aborcji, wsparty przez PiS. W miarę zbierania materiałów zorientowałam się, że kobiety tak naprawdę przeciwstawiły się siłom, których znaczna część była dla nas niewidoczna. Widziałyśmy tylko wierzchołek góry lodowej.

Czyli katolickich prawników z Ordo Iuris?

Tak. Tymczasem to tylko jeden z elementów układanki, składających się na Agendę Europe i inne fundamentalistyczne sieci, dziwnie powiązane z sektami lub Kremlem, które przeprowadzają konserwatywną rewolucję, mającą odebrać nam prawa człowieka, by zaprowadzić do autorytaryzmu.

Ten plan jest realizowany przez organizacje fundamentalistów w różnych częściach świata, którzy regularnie się spotykają i wymieniają doświadczeniami. Małymi kroczkami, ograniczeniami to tu, to tam, które mogą się wydawać przypadkowe, ale są częścią większej całości.

Takie czasy, to nie moja wina, ja tylko opisuję rzeczywistość. Grono Agendy Europe, do którego należy Ordo Iuris, stara się zachować swoje zjazdy w tajemnicy, ale na szczęście zdarzają się przecieki i to w dużej mierze dzięki różnym przeciekom mogłam opowiedzieć tę historię. Tak m.in. dzięki przeciekowi do francuskiej telewizji Arte i informatorowi, który wkręcił się na jedno ze spotkań Agendy w Warszawie na kilka dni przed 3 października 2016, wiemy, jakie zamiary wobec społeczeństwa mają chrześcijańscy fundamentaliści.

Zakaz przerywania niechcianej ciąży to nie wszystko. To tylko krok na drodze do wprowadzenia reżimu quasi–wyznaniowego, od zakazu edukacji seksualnej, przez wyłączenie "jednorazowego" pobicia z definicji przemocy domowej, po zakaz rozwodów. A wszystko to ze sporym udziałem Rosji, która sponsoruje nie tylko zjazdy konserwatystów, nazywane dla niepoznaki kongresami rodziny, ale i wspiera działalność części organizacji anty-aborcyjnych w poszczególnych krajach. Podobnie jak czyni to obecnie z grupami prawicowymi, nacjonalistycznymi czy faszystowskimi.

Jaki interes Putin ma w tym, by zdelegalizować zabieg dla polskich kobiet? Przecież ten facet był w KGB, to nie jest fundamentalista religijny.

Tylko pozornie mówimy o wartościach i religii, tu chodzi o grubą politykę. A celem polityki Kremla jest w tym momencie nie rechrystianizacja świata, a osłabienie Unii Europejskiej za pomocą spolaryzowanych społeczeństw. Wielką Brytanię już udało się wyprowadzić ze Wspólnoty.

W USA od kilku lat rządzi prorosyjski Trump, za co spotkał go impeachment. Prawo do aborcji czy tabletka dzień po w Polsce obchodzą Putina tyle, co zeszłoroczny śnieg, ale to dzięki takim tematom może rozhuśtać łajbę, na której wszyscy siedzimy. A kobiety są jedyną siłą, która się autorytarnemu złu masowo przeciwstawia.

Czyli wojna z tytułu twojej książki to wojna z kobietami?

Tylko pozornie. Tak naprawdę to wojna przeciw wolnemu społeczeństwu, w którym przestrzegane są prawa człowieka. Jeśli więc mężczyźni myślą, że to ich nie dotyczy, są w błędzie. Oni też oberwą i to nie tylko pośrednio, przez zakazy i nakazy, którymi objęte zostałyby ciała ich partnerek. Dotknie ich to osobiście.

W jaki sposób?

Choćby przez zakaz rozwodów, do którego dąży Agenda Europe. Albo upolitycznione sądy – bo to druga twarz tego samego autorytarnego problemu.

Przecież nikt się nie zgodzi na zakaz rozwodów.

Oczywiście nikt z dnia na dzień nie uchwali ustawy delegalizującej zakończenie małżeństwa. To się będzie działo stopniowo. Już teraz są próby wprowadzenia przymusowej mediacji między małżonkami, którzy chcą się rozwieść. Na pierwszym etapie chodzi o utrudnienie rozwodu. I takie propozycje – często na poziomie rozporządzeń rządu, a nie ustawy – będą się mnożyć. Na początku roku Ordo Iuris ogłosiło, że organizuje debatę "Czy czas zakazać rozwodów?". Pod wpływem krytyki opinii publicznej zmienili tytuł, ale przecież nie zmienili swoich celów.
(...)

natemat.pl/301139,czy-ordo-iuris-to-sekta-jakie-znaczenie-maja-jej-projekty-ustaw-i-kontakty
JUz kiedys mowilem tu o zbieznosci interesow polskiego kleru katolickiego oraz Putina. Wszystkim chodzi o oslabienie demokracji oraz Unii Europejskiej. Rozne przeslanki - wpolne cele.
Obserwuj wątek
    • sinevajirapag Re: Ordo Iuris, kk, Putin, Agenda Europe :O) 08.03.20, 18:08
     benek231 napisał:

     > Tak myslalem, ze to pewnie ty, glupia ruska qrwo.
     >
     > xiazeluka napisała:
     >
     > > "W USA od kilku lat rządzi prorosyjski Trump, za co spotkał go impeachmen
     > t. "
     > >
     > > Kolejna idiotka, który plecie trzy po trzy.
     > >
     Ech, ten to chyba nie ale ta Ruska co to zawzięcie tu politykuje i popiera AfD to ani chybi robi propagandę dla niecnych celów. Dlatego osobnika, który ubzdurał sobie, że jest kniaziem nazwałem targowiczaninem bo to targowica właśnie czyli Ruscy, Kościół i fanatycy. Raz im się udało Polskę na 123 lata wtrącić do niewoli i chcą spróbować znów. Szansę mają bo jak ogląda się filmy o Ścianie Wschodniej, kompletnie ogłupionej przez faroszków to prostactwa i chamstwa tam nie brakuje i daliby się pokroić, im się wydaje, że w obronie wiary ale to z wiarą niewiele ma wspólnego. Właśnie na tej stonce, którą zalinkowałem jest kilka takich filmów pokazujący co kler zrobił ze swoich wyznawców, zwyczajnych bezmózgich osiłków. A kobiety zieją wręcz histeryczną nienawiścią. Tam nawet sam Chrystus, gdyby zstąpił byłby opluty i wyśmiany.
     • benek231 Ordo Iuris, kk, Putin, Agenda Europe :O) 08.03.20, 19:59
      Przy okazji (znow) odnotowalem jaki uczciwy jest ten przybleda Felusiak. Wiedzac ze to Suchanow ma racje z impeachmentem Trumpa, gdyz zostal impeachniety przez Izbe Reprezentantow i nikt mu tego nie odbierze, choc nie zostal usuniety z urzedu, konserwatysta i milosnik prawdy Felusiak udal, ze Kretyn mial racje.

      To o czym pisze Suchanow, w swej ksiazce, jedynie potwierdza poprawnosc moich obserwacji i wnioskow. Mianowicie tego, ze powstalo nowe "swiete przymierze" ktorego celem jest zniszczenie demokracji i UE, oraz wyprodukowanie konserwatywnego obywatela i porzadkow (jak w Hiszpanii Franco), w miejsce porzadku liberalnego. Krotko mowiac i ci spieprza co tylko sie da w nadziei zatrzymania czasu, a pozniej trzeba bedzie odgruzowywac. Ale to juz bedzie robota dla potomkow Kretyna. ;o

      sinevajirapag napisał:

      • sinevajirapag Re: Ordo Iuris, kk, Putin, Agenda Europe :O) 08.03.20, 21:02
       Pocieszające, Benku, jest to, że nawet frankistowska Hiszpania sterowana przez Opus Dei nie była w stanie powstrzymać postępu. Dziś kościoły są tam puste. Kler słodziutki jak miód, starający się zatrzymać chociaż małą "trzódkę" przy kościele.. Cały tej bajzel przeniósł się do Polski.Powstają "zacne" organizacje, które młodych cwaniaczków przeniosą z pomocą biskupów na państwowe, wysoko płatne posadki. Ja może tego nie doczekam ale upadek tych "pseudoideowych" organizacji zacznie się z chwilą kiedy pewni swego zaczną się wywyższać. Kler im ze swej strony tez pomoże. Już sporo wygonili z kościołów. Progres w tej sprawie jest już co raz bardziej widoczny. Już sięgają po ryczące kibicowsko pseudopatriotyczne bydło. Oglądałem niedawno film z marszu sławiącego powojenne bandy morderców kobiet i dzieci. Żenada. Zauważ - Kibole, bandyci i kościół. Policji strzegącej tych osiłków było więcej niż ich samych. To już "zasługa" pisowców, którzy nie pogardzą żadnym głosem poparcia.
       • benek231 Ordo Iuris, kk, Putin, Agenda Europe :O) 08.03.20, 21:20
        sinevajirapag napisał:

        Żenada. Zauważ - Kibole, bandyci i kościół. Policji strzegącej tych osiłków było więcej niż ich samych. To już > "zasługa" pisowców, którzy nie pogardzą żadnym głosem poparcia.
        **
        Jutro TSUE ma sie wziac za te Izbe Dyscyplinarna. Zobaczymy jaka bedzie reakcja pisiorow. Czy tak jak ten zlodziejski kosciolek w sytuacjach podbramkowych z godziny na godzine diametralnie zmienia zdanie, czy tez beda probowac isc dalej na udry. Nauczyli sie od katabasow ustawiania twardo na NIE, sonduja na ile moga sobie pozwolic, a jak przychodzi co do czego to zmieniaja zdanie jak rekawiczke - jak gdyby nic istotnego nie mialo miejsca wczesniej. I, zauwaz, nie sa to przepychanki z jakas wroga organizacja lecz z organizacja w ktorej sa (dobrowolnie) stowarzyszeni, ktorej sa czescia. Czarna owca i zepsute jabluszko w jednym. Mam nadzieje, ze TSUE dojrzal juz do tego, ze polskich klero-faszystow nie da rady wychowac, gdyz rozumieja oni jedynie kijem przez leb. Zatem licze na zawieszenie tej ID, a gdy gnoje beda oszukiwac to na maksymalne kary. Gdy pobozny narod polski takze dostanie po dupie to bardzo predko wystapi przeciwko tym podlym i wstretnym sukinsynom.

        A nasz pisiorek Kretyn robi robote ruskiego trolla a wiec dla mnie jest ruskim trollem. Szansa na pomylke - minimalna.

  • institoris2 to milo Krzys, zes o Ordo Iuris 08.03.20, 20:40
   wspomnial. Nigdy za wiele popularyzowania tej zacnej instytucji, ktora pomimo skromnych srodkow stojacych jej do dyspozycji ( ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/Sprawozdanie_finansowe_2018.pdf ), ma spore zaslugi w obronie spoleczestwa przed wscieklymi atakami bolszewii.
   Sam wspieram od jakiegos czasu i namawiam do tego samego.

   • benek231 Re: to milo Krzys, zes o Ordo Iuris 08.03.20, 21:24
    institoris2 napisał(a):

    "...ma spore zaslugi w obronie spoleczestwa przed wscieklymi atakami bolszewii.
    > Sam wspieram od jakiegos czasu i namawiam do tego samego. "
    **
    Bolszewia to wy jestescie - antydemokratyczna i antyunijna bolszewia.

    Tak przypuszczalem nawet, ze moze cie cos laczyc z tymi mendami, bo jestescie podobni do siebie.
    • monalisa2016 Re: to milo Krzys, zes o Ordo Iuris 08.03.20, 23:41
     benek231 napisał:


     > Bolszewia to wy jestescie - antydemokratyczna i antyunijna bolszewia.
     >
     > Tak przypuszczalem nawet, ze moze cie cos laczyc z tymi mendami, bo jestescie p
     > odobni do siebie.

     Bolszewik cytuje bolszewię. smile
     Ciekawe, ciekawe że ta pani miała i ma nadal wielki związek z Fundacją im. Stefana Batorego, a kto ją założył? Benio powinien nam bliżej objaśnić. smile

     --
     Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
     www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
      • monalisa2016 Re: to milo Krzys, zes o Ordo Iuris 09.03.20, 18:39
       benek231 napisał:

       > Gdy rano wstaniesz to nie zapomnij sie umyc, Moniu.
       >

       Benio nie jestem blondynką, nie mam brązowej albo ciemniejszej skóry, myję się dziennie bez twojej zgody albo polecenia. smile To jest tak, jak przyłapie się ciebie na rzeczach które bezmyślnie cytujesz bez wgłębienia się historię danej osoby albo rzeczy.smile       --
       Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
       www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/
   • benek231 Najpierw zapoznawaj sie z tekste, gamoniu :O) 09.03.20, 15:29
    Oto jego fragment:

    >> ...wiemy, jakie zamiary wobec społeczeństwa mają chrześcijańscy fundamentaliści.

    Zakaz przerywania niechcianej ciąży to nie wszystko. To tylko krok na drodze do wprowadzenia reżimu quasi–wyznaniowego, od zakazu edukacji seksualnej, przez wyłączenie "jednorazowego" pobicia z definicji przemocy domowej, po zakaz rozwodów. A wszystko to ze sporym udziałem Rosji, która sponsoruje nie tylko zjazdy konserwatystów, nazywane dla niepoznaki kongresami rodziny, ale i wspiera działalność części organizacji anty-aborcyjnych w poszczególnych krajach. Podobnie jak czyni to obecnie z grupami prawicowymi, nacjonalistycznymi czy faszystowskimi. >>


    institoris2 napisał(a):

    > wspomnial. Nigdy za wiele popularyzowania tej zacnej instytucji, ktora pomimo skromnych srodkow stojacych jej do dyspozycji ( ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/Sprawozdanie_finansowe_2018.pdf ), ma spore zaslugi w obronie spoleczestwa przed wscieklymi atakami bolszewii.
    > Sam wspieram od jakiegos czasu i namawiam do tego samego.
    >
    • xiazeluka Re: Najpierw zapoznawaj sie z tekste, gamoniu :O) 09.03.20, 15:45
     "Zakaz przerywania niechcianej ciąży to nie wszystko"

     Zakaz mordowania niechcianego życia to naprawdę za dużo? W tej kwestii, Kretynie52, nie ma znaczenia religia, lecz biologia - nie ma czegoś takiego jak organizm o nazwie "ciąża", jest natomiast człowiek w bardzo wczesnym okresie życia. Wyda Ci się to niewiarygodne, lecz Ty także taką "ciążą" byłeś. Pewnie jesteś zaskoczony...?

     --
     Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
     • benek231 Najpierw zapoznawaj sie z tekstem, gamoniu :O) 09.03.20, 18:00
      xiazeluka napisała:

      > "Zakaz przerywania niechcianej ciąży to nie wszystko"
      >
      > Zakaz mordowania niechcianego życia to naprawdę za dużo?
      ***
      Zdecydowanie jestes psychol.

      **
      W tej kwestii, Kretynie52, nie ma znaczenia religia, lecz biologia - nie ma czegoś takiego jak organi
      > zm o nazwie "ciąża", jest natomiast człowiek w bardzo wczesnym okresie życia. W
      > yda Ci się to niewiarygodne, lecz Ty także taką "ciążą" byłeś. Pewnie jesteś za
      > skoczony...?
      ***
      Nie biologia, debilu, lecz zdrowy rozsadek. Ktorego tobie brakuje, ty koscielna qrwo.

      Taki 5-centymetrowy czlowiek to moze i czlowiek ale jesli jego mama go nie chce, co czasem sie zdarza i jest uzasadnione, to musi mec prawo zdecydowania o pozbyciu sie tego czlowieka. Jej szczescie jest znacznie wazniejsze niz ten 5-centymetrowy czlowiek.
      Wiem wiem, dla takich glupkow jak ty, z woda swiecona zamiast mozgow, to zawsze jest albo czarne albo biale, i nic po srodku - od sciany do sciany.

      A ja nie mam nic przeciwko temu aby mnie mama usunela gdy bylem ciaza - jesli tylko uznala to za stosowne, pisiorku. smile
      • xiazeluka Re: Najpierw zapoznawaj sie z tekstem, gamoniu :O 09.03.20, 18:49
       Kretytnie52, jeśli wolno zabijać pięciocentymetrowych ludzi, to wolno i w każdym innym rozmiarze. Jeśli Mła zabije Ciebie, bo Mła Cię nie chce, a jest to zaprawdę uzasadnione, to Mła może już otwierać ogień?

       Tak się starasz, a co chwila wychodzi, że jesteś nazikomunistyczne amoralne gowno.

       --
       Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
       • oleg3 Re: Najpierw zapoznawaj sie z tekstem, gamoniu :O 09.03.20, 19:05
        xiazeluka napisała:

        > Kretytnie52, jeśli wolno zabijać pięciocentymetrowych ludzi, to wolno i w każdym innym rozmiarze.

        Sprawę może rozwiązać aborcja pourodzeniowa. Kretyn52 i inni zwolennicy zabijana kilkucentymetrowych ludzi zgłaszają się ochotniczo do loterii. Codziennie jedna osoba na tysiąc zarejestrowanych uczestników loterii jest losowana do aborcji pourodzeniowej. Aborcja "na żądanie" stanie się obowiązującym prawem następnego dnia, w którym zarejestrowani uczestnicy loterii będą stanowić większość wyborców.

        --
        "Segregacja śmieci - kiedy musimy się jej nauczyć - bywa jak pole minowe. Jeden fałszywy ruch i odpad ląduje nie w tym pojemniku."
        gazeta.pl
        • xiazeluka Re: Najpierw zapoznawaj sie z tekstem, gamoniu :O 09.03.20, 21:21
         To jest naprawdę mocny tekst:

         "jesli jego mama go nie chce, co czasem sie zdarza i jest uzasadnione, to musi mec prawo zdecydowania o pozbyciu sie tego czlowieka."

         No i logicznie rzecz biorąc - jeśli "mama" uzna, że jej 18-letni bachor nie rokuje, domaga się co rok nowego ajfona, nie chce iść do roboty ani się uczyć - co się zdarza - no to jest uzasadnione podjęcie decyzji o zabiciu "tego człowieka".

         Ba, JE Matka może uznać, że są uzasadnione powody, by zabić swoje dziecko w dowolnym wieku, czyli np. 88-letnia mamusia 65-letniego synka wydaje dyspozycję byle lekarzowi, by ów lekarz zamordował to podstarzałe dziecko. Czemu nie?

         A, ale nie zapominajmy, że mamy równość. Skoro mamie wolno zabijać dzieci bez porozumienia z ojcem, to genderowo ten sam przywilej powinien być dostępny dla tatusiów. Jednym słowem dzieci do końca życia swoich starych będą funkcjonować na tymczasowych papierach, nie znając dnia i godziny.

         To są pomysły największego demokraty w całym wszechświecie i jego okolicach.

         --
         Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
       • monalisa2016 Re: Najpierw zapoznawaj sie z tekstem, gamoniu :O 09.03.20, 19:18
        xiazeluka napisała:

        > Kretytnie52, jeśli wolno zabijać pięciocentymetrowych ludzi, to wolno i w każdy
        > m innym rozmiarze. Jeśli Mła zabije Ciebie, bo Mła Cię nie chce, a jest to zapr
        > awdę uzasadnione, to Mła może już otwierać ogień?
        >
        > Tak się starasz, a co chwila wychodzi, że jesteś nazikomunistyczne amoralne gow
        > no.
        >

        Wedlug Benia swoich zabijac a innych kulturowo sprowadzac. Dokad to prowadzi?


        --
        Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
        www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka