Dodaj do ulubionych

Kościół w Polsce o koronawirusie milczy.

10.03.20, 09:14
W Polsce kościół o koronowirusie milczy - tak byli rozgadani o LGBT o Gender a obecnie nabrali wody w usta. Wiedzą że żadna bozia, modły czy woda święcona nie pomoże gdyż światem rządzi matka natura która nas stworzyła i która może nas unicestwić.
Obserwuj wątek
  • oleg3 Jesteś słabo zorientowany 10.03.20, 10:17
   marc.pl napisał:

   > W Polsce kościół o koronowirusie milczy

   zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10303165/epidemia-koronawirusa-episkopat-wydal-komunikat-dla-wiernych.html
   Komunikat, pod którym podpisał się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, to ogólne zalecenie dla duchowych i wiernych w związku z ryzykiem pojawienia się w Polsce koronawirusa. „W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy – w kościołach i pomieszczeniach parafialnych – przez czas jego trwania starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny” – napisał hierarcha.

   --
   Emigracja wewnętrzna
   • sinevajirapag Re: Kościół w Polsce o koronawirusie milczy. 10.03.20, 21:04
    emmi-nika napisała:

    > A co maja mowic? Opowiadac głupoty, ze to kara za grzechy?

    Chciałaś - maszsmile

    Jak poinformowała wrocławska Gazeta Wyborcza, mimo prośby Episkopatu o poinformowanie wiernych w sprawie koronawirusa i istniejącego zagrożenia epidemiologicznego, ksiądz z parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu, podczas mszy nie tylko nie odczytał wskazanych przez KEP zaleceń, ale dowodził, że epidemia jest karą za homoseksualizm, pary żyjące bez ślubu i aborcję.
  • benek231 Juz nie milczy i zajal zdecydowane stanowisko :O) 10.03.20, 16:35

   "Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował do wszystkich parafii w Polsce o zwiększenie liczby niedzielnych mszy, aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych. Apel ma związek z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi organizacji zgromadzeń. Arcybiskup podkreślił, że Kościół stosuje się do zaleceń służb sanitarnych ws. koronawirusa."

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,25774048.html#s=BoxMMt1
   Czyli katabasy wychodza naprzeciw potrzebom spoleczenstwa ktore stanelo w obliczu mozliwosci zarazania sie w kosciolach. Maja ogrona potrzebe uczestnictwa ale jednoczesnie targani sa obawami.

   Gadecki zacheca wiernych by przychodzili na msze ktore jedak nie beda "imprezami masowymi", gdyz bedzie ich wiecej przez co w poszczegolnej mszy moga wziac udzial parafianie w liczbie mniejszej niz tysiac.
   Bo najgrozniejsze sa wprawdzie imprezy masowe, ale gdy rozbic np. jedna msze z 2700 parafianami na trzy msze po 900 parafian to ryzyko nowych przypadkow zarazen wydatnie sie zmniejszy.
   • qwardian Re: Juz nie milczy i zajal zdecydowane stanowisko 10.03.20, 18:20
    W mojej parafii msze zostały już dawno rozbite na różne godziny z praktycznego powodu, żeby ludzie mieli gdzie siedzieć. Wyborcza publikuje rocznie tuzin felietonów jak kościoły opustoszały, a nagle stały się imprezami masowymi. Nie przesadzajmy w jedną, albo drugą stronę..

    --
    Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
  • benek231 Od morowego powietrza zachowaj nas, Panie! :O) 10.03.20, 17:23
   >>
   Codzienna modlitwa na Jasnej Górze: Od morowego powietrza zachowaj nas, Panie!

   - Jasna Góra włącza się w ogólnokościelną modlitwę o ustanie epidemii rozprzestrzeniania się koronawirusa - poinformowało biuro prasowe sanktuarium.

   Jak można przeczytać na stronie biura - w informacji pod hasłem „Od morowego powietrza zachowaj nas, Panie!” - modlitwa zanoszona będzie od wtorku, 10 marca podczas Apelu Jasnogórskiego.

   - Modlitwą obejmujemy chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują – informuje o. Waldemar Pastusiak, kustosz sanktuarium.

   Apel Jasnogórski odbywa się codziennie o godz. 21. – Prosimy wszystkich wiernych o włączanie się we wspólną modlitwę w godzinie Apelu, łącząc się z Jasną Górą przez dostępne środki przekazu – zachęca kustosz. >>

   czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,25775344,codzienna-modlitwa-na-jasnej-gorze-od-morowego-powietrza-zachowaj.html
   W znanym serialu "Blackadder", w odcinku o epidemii dzumy, jeden z glownych bohaterow, Baldrick, twierdzil, ze najpewnej mozna uniknac plagi zjadajac jednego szczura dziennie.


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka