Dodaj do ulubionych

wirus ukazał Europę dwóch prędkości

16.03.20, 23:13
znaczy się o ex kulturze protestanckiej i prawie ex kulturze katolickiej, oprócz Polski i resztek Bawarii.
Otóż kultura protestancka mówi słowami Merkel i tego Dżonsa z GB - niech się wszyscy zarażą a wtedy stado się uodporni. A że umrą starzy i słabi to tylko korzyść ekonomiczna. I faktycznie to pozbycie się balastu finansowego. To kupiła Holandia, Szwecja, Brytania czy północne Niemcy.
Niemniej rozumowanie jest durne bo nie ma czegoś takiego jak stadne uodpornie się na wirusy. Inaczej grypę znalibyśmy tylko z książek.
Ale ta część wychowana w byłej kulturze katolickiej mówi nie, nie. Liczy się człowiek a nie kalkulacje finansowe. A ludziom starym należy się szacunek i opieka.
UE starała się nas na siłę skomunizować pod pretekstem oszukańczych haseł.
Dopiero wirus pokazał jakie przepaście w myśleniu są w rzekomo jednolitej Europie właśnie.
Obserwuj wątek
   • qwardian Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 17.03.20, 07:11
    czuk1 napisał:

    > Co prawda w Niemczech zostało zdiagnozowanych aż 2078 przypadków zakażenia, ale walkę z koronawirusem przegrały jedynie trzy osoby.


    Czuku, felieton został opublikowany 12 marca. Dzisiaj ofiar jest 17.

    www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/    --
    Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
   • institoris2 debilstwo tego artykulu, 17.03.20, 10:33
    (jak i wasze tow. czuk1) jest porazajace.
    Wynikaloby z niego, ze dystansu dzielacego nas do Czech nie da sie wyrazic, bo do wczoraj nie bylo tam zadnych zgonow.

    czuk1 napisał:

    > Istotnie..... pokazał - natemat.pl/302191,koronawirus-pokazal-przepasc-miedzy-polska-a-niemcami-te-dane-szokuja
    • oleg3 Re: debilstwo tego artykulu, 17.03.20, 10:44
     institoris2 napisał(a):

     > (jak i wasze tow. czuk1) jest porazajace.

     Czuk się chwalił, że był zaawansowanym liczydłem. Nic co statystyczne nie jest mu obce! A ten debil czy debilka z Natemat stosuje statystykę do j e d n e g o przypadku.

     "Jak dotąd nad Wisłą zdiagnozowano zaledwie 51 przypadków zakażeń COVID-19, ale bardzo szybko pojawiła się pierwsza ofiara śmiertelna. Dającą do myślenia różnicę widać w ujęciu procentowym. W Polsce przypadki śmiertelne to ok. 2 proc. wszystkich zakażeń. "
     --
     Cisza wyborcza
    • xiazeluka Re: debilstwo tego artykulu, 18.03.20, 11:13
     Debil cytuje debila. Szkoda, że nie powołali się obaj na dane z Ukrainy - pierwsza zarażona zmarła im błyskawicznie, a więc śmiertelność wyniosła 100%.

     --
     Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
   • perla_roztocza Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 17.03.20, 22:59
    to wy czuk1 nadal wierzycie Niemcom? Wy szwabska brunatna i brudna świnio, czasy maszerowania po zamojskim rynku w rytm pieśni SS już dawno skończyły się.
    Ale was uświadomię czuk1. Niemcy oszukują w bardzo prosty sposób.
    Otóż człowieka określają 2 dokumenty. Akt urodzenia i akt zgonu. O ile akt urodzenia jest banalny to akt zgonu to inna półka jest. Gdy wam czuk1 wypiszą akt zgonu (co nie znaczy, że nie żyjecie), to już po was. Ksiądz, a w waszym komunistycznym przypadku mistrz ceremonii powiewając czerwonymi flagami zakopie was. I po was. Koniec z dokumentami, kontem w banku i emeryturą. Niemniej może tak być, że jednak żyjecie i szybciej po latach zejdziecie niż udowodnicie przed niezawisłym sądem, że wy to wy.
    Taka jest moc aktu zgonu.
    Ale ja przestudiowałem setki o ile nie tysiące aktów zgonu. I wiecie czuk1, taka jest rubryka - przyczyna zgonu.
    Nigdy nie spotkałem się aby lekarz tam wpisał - grypa. Bo by się ośmieszył. Tam są wpisane skutki grypy, czyli np. niewydolność krążeniowo sercowa. Podobnie jak nikt nie wpisze jako przyczynę zgonu - koronawirus. I tak oszukują Niemcy, wzięci za mordę politpoprawnością.
    Niemniej urocze to jest, że w przypadku zgonów ludzi starszych istnieje uniwersalny termin - miażdżyca. W większości aktów zgonów tak jest wpisane.
    No więc po kiego stary durniu Niemcy mają podawać o jakim wirusie jak można podać - miażdżyca właśnie.
    • rumia100 Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 18.03.20, 10:15
     Oczywiście, że w rubryce "przyczyna zgonu" nie można napisać w ten sposób. To absurd. Nie trzeba studiować setek kart zgonów, żeby tego dociec do tej konkluzji wink

     Podaje się konsekwencje istniejących chorów: niewydolność krążenia, ustanie krążenia, niewydolność oddechowa. A nie " po prostu umarł ze starości" lub "koronawirus" smile Cudne to jest. Śmiech obecnie jest na wagę złota, a więc warto czytac.

     Podoba mi się założenie, że"'człowieka określaja dwa dokumenty".
     Może nie określają ale są niewatpliwie najważniejszymi smile określającymi początek i koniec na planecie Ziemia.

     Współistniejące choroby zwiększają śmiertelność w przypadku każdej infekcji wirusowej czy bakteryjnej.
     Miażdzyca naczyń? To jest przyczyna, w wyniku miażdżycy naczyń - i tu podaje się, co się stało. To jest żart.
     Powikłania grypowe czyli: niewydolnośc, o której napisano, masywny wysięk w osierdziu, zapalenie płuc i ustanie pracy serca pomimo resuscytacji.

     Moznaby wypisywać, jeśli "miażdzyca" jest przyjmowana - "nerwy" - jako zawał serca. Zdenerwował sie i dostał zawału.


  • qwardian Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 17.03.20, 06:53
   Może masz rację, moja opinia jest, że lepiej przeżyć zarazę w pełni sił niż starości, ale nie zamierzam się sprzeczać. Przygotowując się na najgorsze, powinniśmy być gotowi na śmierć męczeńską i na niewiele więcej zasługujemy. Nie pójdę do szpitala ani na respirator i jeżeli to ma być szacunek i opieka, to na wstępie doradzam szybką budowę pieców krematoryjnych w tych placówkach. Nie udziela mi się strach, ani smutek, tylko lekkie zdziwienie, że ludzie nie są gotowi..

   --
   Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
  • czuk1 Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 17.03.20, 06:53
   Dziennikarze "Newsweeka" zapytali Ministerstwo Zdrowia, jakie czynności podjęto w styczniu i lutym, kiedy wirus był już u bram naszego kraju.

   Dzien­ni­ka­rze po­ka­za­li bier­ność rządu wobec ko­ro­na­wi­ru­sa. Dwa mie­sią­ce sie­dze­nia przy biur­ku
   kiedy na świecie epidemia kornawirusa przybierała na sile i było wiadomym, że prędzej czy później dotrze do Polski, Ministerstwo Zdrowia nie robiło praktycznie nic. "Resort głównie monitorował sytuację" – wynika z ustaleń "Newsweeka".

   Dziennikarze poprosili o raport z przygotowań Ministerstwa Zdrowia: od poczatku stycznia, do końca lutego. To okres, kiedy epidemia koronawirusa rozwijała się na świecie. Przypomnijmy, że do Polski – według oficjalnych informacji – dotarła na początku marca. W dwa tygodnie zmarły już z tego powodu cztery osoby, a łącznie u 177 stwierdzono zakażenie.   Resort w odpowiedzi odesłał tabelkę z podsumowaniem swoich prac. I tak, GIS i MZ skupiało się przez na dwa miesiące "śledzeniu doniesień w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa", przygotowywaniu ulotek, zwoływaniu sztabów, konferencji, posiedzeń i spotkań roboczych. W międzyczasie, minister Łukasz Szumowski był jeszcze z rodziną na nartach we Włoszech.

   ]natemat.pl/302191,koronawirus-pokazal-przepasc-miedzy-polska-a-niemcami-te-dane-szokuja

   Generalnie, patrząc na tabelkę nie dostrzeżemy żadnej informacji o odpowiednim przygotowywaniu szpitali, czy tworzeniu punktów do testowania się na obecność SARS-CoV-2.

   Tak, jak to uczyniono w np. Niemczech, gdzie stworzono zakrojony na szeroką skalę program walki z koronawirusem. Pomimo większej liczby wykrytych zakażeń u zachodnich sąsiadów, aktualnie śmiertelność jest w Niemczech dziesięciokrotnie niższa niż w Polsce.
   • benek231 Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 17.03.20, 07:14
    czuk1 napisał:

    "Pomimo większej liczby wykrytych zakażeń u zachodnich sąsiadów, aktualnie śmiertelność jest w Niemczech dziesięciokrotnie niższa niż w Polsce."
    **
    A to dlatego, ze - jak twierdzi Perla - w kulturze katolickiej " liczy się człowiek a nie kalkulacje finansowe, a ludziom starym należy się szacunek i opieka". Znaczy do Polski mozemy smialo dodac Wlochy, ktore takze maja swoje humanitarne osiagniecia.

    Perla niech sie masturbuje dalej - to wszystko co mu zostalo.
    • czuk1 Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 17.03.20, 09:37
     Benku. Przypomnijmy, że KK zamierzał pomóc wirusowi, przez gromadzenie katolików w wielkich wielkopostnych uroczystościach i tam skuteczne ich nawiedzenie.
     Dopiero presją społeczną i nawoływaniem mediów wymuszono na klerze moralne zachowanie. Jednak i tu wyciągnięte zostały chyba duże pieniądze od nas podatników, na wypełnienie luki finansowej , na utrzymanie machiny kk.

     Na marginesie, centrum rządowe nawołuje społeczeństwo do stosowania procedur ochrony a sami zarządzający państwem nie wykonali testów i nie wyeliminowali (spośród siebie) ew. zakażonych. Aż teraz dochodzi do odwołania Rady Gabinetowej i pilnego testowania. To wstydliwy stan zdrowia rządzących a właściwie to, że z centrum idą złe przykłady dla Polaków i groźba samo paraliżu centrum.

  • rumia100 Re: wirus ukazał Europę dwóch prędkości 18.03.20, 09:24
   Tytuł wątku jest niewątpliwie interesujący, a więc stąd moja obecność.

   delikatnie mowiąc, karkołomne zestawienie (ex) protestantyzmu z katolicyzmem w kontrze, ktora ma wykażać w obecnym czasie "wyższość" katoliciej myśli nad protestancką. miesiąc temu prowadziłam rozmowę z arcybiskupem Rysiem i biskupem Cieślarem, jeszcze kilkoma osobami. O myśli nurtach chrześcijaństwa włącznie z Martinem Luterem i 95 tezami myślą chlubną inkwizycji, słynny franciszkanin Giovanni da Capestrano spolszczone Jan Kapistran lub Kapistrano, wyniesiony przez Benedykta XIII na ołtarze... na marginesie.

   teza, że protestantyzm mówi słowami Merkel i "tego Dzonsa z BG" jest - jak wspomniałam - karkołomna.

   Historia z COVID pokazała wszystkim jak bardzo jesteśmy bezradni wobec systemów w których żyjemy, wobec nieodpowiedzialnych osób, które nami chcą sterować, wobec natury. bezmyślonść Włochów jest porażająca.
   Natomiast Chiny wykazały się dyscypliną niesamowitą, jak to Azjaci.

   Rozpolitykowana, rozkrzyczana Europa, skąpana w megakonsumpcji raptem stanęła zdziwiona przed murem.
   Kiwający sie Szumowski sprawia wrażenie (ale tylko wrażenie) "porządnego człowieka" który może dac poczucie bezpieczństwa. Ale tak nie jest.

   Jest coś takiego jak uodpornianie się na wirusy, których fruwa w air multum i większości nie znamy. Zalezy odt osobniczej odpowiedzi układu immunologicznego. Prościej mówiąc, organizm jeśli sam zwalczy wirusa, wywarza przeciwciała.

   Wyższość katolicyzmu? nie. Wszyscy zarabiają na atawistycznych odruchach, które uruchomiły się: strach i ucieczka. I katolicy i porotestanci i wszyscy inni.

   Wirus pokazał bezradność i niewiedzę, jakimi jesteśmy ignorantami ,sądziliśmy, że jesli obstawimy się jeepami, laptopami, hybrydami, mikrofalami, panujemy. Tak nie jest, niezależnie od religii.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka