Dodaj do ulubionych

Strategia wobec wirusa z koroną

20.03.20, 11:08
nczas.com/2020/03/20/sposob-na-walke-z-koronawirusem-jaki-wybrala-wiekszosc-swiata-jest-droga-donikad-jego-efektem-bedzie-smierc-jeszcze-wiekszej-ilosci-ludzi-opinia/

--
Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 11:31
   Wirus nazywa się quantitative easing, poluzowanie polityki pieniężnej, a konkretnie skup obligacji miliarderów oprocentowanych na jeden procent za pieniądze podatników. Czy ktoś przy zdrowych zmysłach by to kupił, a jednak skorumpowane rządy to robią za naszą kasę.

   --
   Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
   • kalllka Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 12:13
    Zdaje się ze od dawna jest jasne- dotychczasowa globalna / socjotechniczna?/ polityka, negatywnie wpływa na tradycyjne pojmowanie, życia -ekonomi. Zwłaszcza /negatywnie/ gdy większość populacji jest stałe przekonywana ze znajduje się w grupie ryzyka- staruszków na garnuszku gymbazy. .
    Cóż, mam wrażenie ,ze czas zmienić postrzeganie i ton. Przeformułować siebie jako human being- z istoty produktywnej w produkcyjna. Starzy wciąż dużo potrafią a jeszcze więcej mogą. To jest powerfull..
    i tak jeszcze a propo, uważam ze podstawowym dla uporania się z epidemia /strachu/ jest zmiana formuły komunikacji.
    Tu, by ręce były porządnie umyte / 20 sec. minimum/ proponują odśpiewania happy birthday! to you... może być w wersji Stevie Wondera..
    No to., za azerka, zdrówka życzę!
    • qwardian Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 13:32
     Szósta jest ofiarą megazbrodni, bo nie posłuchała się moich rad. Powtarzać będę do śmierci, najdalej od szpitali. Mam nadzieję, że jej dziecko oskarży ten obiekt kaźni, a strażnicy w białych kitlach skończą w pierdlu..

     --
     Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
  • sinevajirapag Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 14:27
   Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że izolacja o ile nie jest prowadzona w zamordystyczny sposób nie jest skuteczna.

   To cytat z linka n.czas.
   No więc jeśli chcesz uchronić lud swój od śmierci weź go w niewolę, będzie ci za to wdzięczny. Trupy zwykle nie okazują wdzięczności.
    • sinevajirapag Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 15:22
     xiazeluka napisała:

     > O to właśnie chodzi - izolacja nie jest skuteczna. Nie ma więc potrzeby marnowa
     > nia czasu i środków na działania pozbawione sensu.
     >
     Rozchwiane jest to zdanie redachtora z N.cz. Pisze:
     Państwa Zachodu przyjęły w kwestii epidemii bardzo dziwną strategię. Początkowo wydawało się, że potraktują SARS-CoV-2 tak jak grypę sezonową, która mimo bardzo dużej liczby zarażonych nie powoduje żadnych ekstraordynaryjnych działań ze strony państw.

     To było wtedy kiedy "towarzystwo" rechotało z działań podjetych w Polsce dając za przykład Brytoli.


     W obecnej chwili zmierza to bardziej w kierunku modelu chińskiego tyle, że zamykane są całe państwa. Co gorsza jeżeli ta strategia miałaby być właściwa to trzeba było działać dużo wcześniej ograniczając migrację ludzi czego nie zrobiono.

     Brawo. Trzeba było, ale wolność nade wszystko. Łącznie z przedwczesnym umieraniem. Myślę, że tego błazeńskiego blondyna na kopach wyniosą z 10 Downing Street.
  • hymenos Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 18:40
   Podana alternatywa jest tak samo a może i bardziej "drogą do nikąd" jak krytykowana w czambuł metoda zamordyzmu przyjęta przez większość państw. Coś ja wybór między dżumą a cholerą czy sarsem a grypą. Dobrego sposobu na covida świat nie wymyślił, zatem liczyć się powinna skuteczność a o niej ani słowa w publikacji.

   --
   H.
   • kalllka Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 19:43
    Większość państw przejęło metodę Chin, Korei- skuteczne mniejsze zło.Albo może inaczej, jedyna skuteczna -bo tylko taka wypróbowaliśmy, metoda na utrzymanie wirusa pod kontrola.
    Ekonomiczne skutk: pandemia czy Wwalka z nią, moim zdaniem, byłyby jednakowe.
    Świat / z mojego punktu widzenia oczywiscie/ i tak się już zatrybil rozpaczliwie łapiąc zanieczyszczone powietrze- Możliwej więc, ze w obecnej sytuacji i przy okazji szukania lekarstwa, przypomnimy sobie podstawy czlowieczenstwa(?), na powrót zajmiemy praca w i dla lokalnych społeczności . Bez niepotrzebnego globalizowania czy „europeizowania„ prostych relacji czy kontaktów towarzyskich.
    Gdzieś na którymś z naszych (!) zapyziałych forow, ktoś ładnie przypomniał o tym co nas charakteryzuje jako ludzi... nawet jeśli temu ogniście zaprzeczamy: tylko wtedy naprawdę żyjemy gdy mamy dla kogo.
    • hymenos Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 20:20
     Ale można odwoływać się do specyfiki wirusów ogółem i covida w szczególności. Ponadto stwierdzenie, że zarażenie przechodzi się lekko, bo nie ma potrzeby hospitalizacji pomija w kontekście ekonomicznym różnego rodzaju reperkusje, chociażby masowe nieobecności z powodu zwolnień lekarskich, żeby wskazać jedną z nich.

     --
     H.
     • kalllka Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 21:58
      Cokolwiek byśmy nie powiedzieli czy wiedzieli o genotypach wirusa.. nie mamy bo nie potrzebowaliśmy wykształcić, narzędzia porównawczego.
      Dlatego tez wszystkie podejmowane działania hamujące rozprzestrzenianie i zabójcze działania wirusa- ze wszystkimi jego bezpośrednimi psychologicznymi konsekwencjami dla całej ludzkości. izolacja- depresja itp/ już są skutecznymi działaniami.
   • kalllka Re: Strategia wobec wirusa z koroną 20.03.20, 23:22

    Pod kanapkę z szynka xx

    No i proszę.. już się dobiera do Manna...
    Po czym „ dobra zmiana” obrobi ze szpakkem bociana - i wina kota, po czym reklama
    radia baobab / szpargala robota/
    Chojnacki sobie sprawy nie zdaje w co dał się wkleić...

   • institoris2 smiertelnosc 22.03.20, 14:53
    CFR (Case Fatality Rate) - Wskaźnik śmiertelności przypadków

    "Ponieważ COVID-19 działa w większości przypadków z łagodnymi objawami przeziębienia lub nawet bezobjawowymi, bardzo prawdopodobne jest, że nie wszystkie faktyczne infekcje zostaną zarejestrowane, ale zgony będą prawie całkowite. Prowadzi to do przeszacowania CFR. Według badania przeprowadzonego z 565 Japończykami, którzy zostali ewakuowani z Wuhan i którzy zostali przebadani (niezależnie od obecności objawów), tylko 9,2% zakażonych jest wykrywanych przez obecnie praktykowane monitorowanie COVID-19 zorientowane na objawy [5]. Oznaczałoby to, że liczba zarażonych osób będzie prawdopodobnie około 10 razy większa niż liczba zarejestrowanych chorób. CFR wynosiłby wtedy tylko około jednej dziesiątej obecnie mierzonych. Inni zakładają jeszcze większą liczbę niezgłoszonych przypadków, co jeszcze bardziej obniżyłoby współczynnik CFR."

    jak kogos interesuje, to tu jest caly tekst (po niemiecku, ale google tlumaczy w miare czytelnie)

    www.ebm-netzwerk.de/de/veroeffentlichungen/covid-19
    • institoris2 Re: smiertelnosc 22.03.20, 15:01
     "Obecnie w wielu krajach, w tym w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, liczba zdiagnozowanych przypadków podwaja się co około 2–2,5 dnia [1]. Prognozy przewidują, że możliwości klinik i szpitali w zakresie opieki nad chorymi w krajach niemieckojęzycznych zostaną wyczerpane najpóźniej na początku kwietnia [2]. Nie jest pewne, czy obecnie podejmowane środki będą miały pozytywny wpływ na scenariusz."

     Nie wiem jakie sa prognozy dla Polski, ale wydaje sie, ze najlepszym wyjsciem byloby jak najpredzej sie zarazic, bo w razie ciezkiego przebiegu istnialaby szansa na miejsce na intensywnej terapii.
     • hymenos Re: smiertelnosc 22.03.20, 19:21
      Wnioski: "Nie można jednak wykluczyć, że pandemia COVID-19 stanowi poważne zagrożenie, a NPI – pomimo w dużej mierze braku dowodów – są jedynymi rzeczami, które można zrobić, jeśli nie chce się tylko oglądać i mieć nadzieję."

      W rozważaniach brakuje mi dwóch elementów.
      Jaki wpływ na ogólną sytuację społeczeństw będą miały wpływ w sytuacji zaniechania NPI lżejsze przypadki zarażenia COVID-19. Rozważanie w zasadzie wyłącznie na bazie śmiertelności nie da pełnej odpowiedzi dotyczącej skutków pandemii w takim czy innym scenariuszu przeciwdziałania pandemii. Zapalenie płuc nawet w lżejszej postaci niepowodującej zgonu czy leczenia szpitalnego jest przypadłością mocno wpływającą na sposób funkcjonowania ludzi.
      Po drugie mimo wzmianek o mutacji wirusa brak jest rozważań jaki wpływ na powstawanie nowych wersji covida będzie miało rozpowszechnienie się w jednym czasie pandemii na znacznie większą populację niż w przypadku zastosowania NPI.


      Ponadto, nie wydaje mi się, żeby rozważania w stylu jeśli na 1000 zarażanych osób zgon w wyniku zakażenia wystąpi w 50 przypadkach należy podjąć drastyczne środki a gdy liczba ta wyniesie 5 możemy sobie odpuścić i pójść na żywioł miało solidne podstawy. Tu chodzi o ludzkie życie a nie o uzyskanie założonych wskaźników statystycznych.

      --
      H.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka