Dodaj do ulubionych

Wirusy jako broń biologiczna.

24.03.20, 21:21
Czy wirusy nadają się do produkcji broni biologicznej, za i przeciw?
Prosta odpowiedź, da się i zapewne takie próby są podejmowane.
1. Łatwość przechowywania i transportu. Wirusy nie są organizmami żywymi, nie odżywiają się, nie wydalają, nie oddychają i nie rozmnażają się. Nasz COVID co prawda ginie w naturalnych warunkach ale wystarczy go ochłodzić, by przedłużyć jego istnienie do czasu niezbędnego do umieszczenia go w dowolnym miejscu i terminie.
2. Wysokie możliwości specjalizacji. Nasz COVID posiada zadziwiające cechy powodujące atakowanie z dużo większą mocą określone grupy ludzi. Poziom wiedzy naukowej w zakresie genetyki jest na tyle wysoki, że w laboratoriach, zwłaszcza wojskowych, da się sterować genomem w taki sposób, by wirus atakował z góry założone komórki i typy ich właścicieli.
3. Struktura wirusa również sprzyja w wykorzystaniu wirusów do produkcji broni biologicznej. Otoczka, którą można modyfikować i wzmacniać z zabójczym środkiem DNA/RNA daje wiele możliwości.
4. Wreszcie coś na nie. Łatwość mutacji wirusów stwarza olbrzymie niebezpieczeństwo, że wirus w szybkim czasie zmutuje na wirusa atakującego własnych stwórców.

PS
COVID-19 powstał w wyniku mutacji naturalnych. Tak sądzę.


--
H.
Obserwuj wątek
    • taniarada Re: Wirusy jako broń biologiczna. 24.03.20, 21:39
      Współautor pracy prof. Kristian Andersen, immunolog i mikrobiolog ze Scripps Research, powiedział, że po analizie publicznie dostępnych danych dotyczących koronawirusa SARS-CoV-2 i koronawirusów pokrewnych, naukowcy z całą pewnością mogą stwierdzić, że koronawirus wywołujący COVID-19 powstał naturalnie.Naukowcy zawsze mnie przerażali.Pozdrówka,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka