Dodaj do ulubionych

"Władza jako choroba" :O)

28.03.20, 21:00
Jarosław Kurski
28 marca 2020 | 14:17


Mafii najlepiej było rządzić z zachowaniem demokratycznych pozorów. A skoro nie da się ich zachować, to trudno. Trochę ludzi zachoruje, trochę umrze.

W czasach epidemii ludzie, którzy kochają innych ludzi, martwią się i pomagają sobie nawzajem. Ludzie dobrzy i mądrzy bez rozgłosu szyją maseczki, dostarczają ratownikom darmowe posiłki, samotnym i starszym robią zakupy. Ludzie szczodrzy ofiarowują dotacje na ratowanie życia. Ludzie o dobrym sercu dzwonią do siebie, pocieszają się i pocieszają innych. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, kasjerki, kierowcy, dziennikarze i przedstawiciele innych zawodów – pracują, jak potrafią najlepiej, bo ich praca ma dziś szczególne społeczne znaczenie.

Wszyscy wiedzą, że nie ma obecnie wrogów innych niż podstępny i cichy morderca - koronawirus COVID-19. Wiedzą, że idzie potężna recesja, że będą serie bankructw, bezrobocie, dramaty społeczne. Ludzie chorują, umierają, tracą pracę i oszczędności życia. Świat wali się im na głowę.

Tym ludziom potrzebna jest ochrona państwa. Po to w niecodziennych warunkach zebrał się Sejm. I choć pieniądze, dziś potrzebne jak nigdy, zostały rozdane wcześniej - na propagandę w TVP, na kult „żołnierzy wyklętych”, na nagrody, które „po prostu się nam należały"... - to konieczne jest ratowanie miejsc pracy, ulżenie przedsiębiorcom, by zamortyzować skutki recesji i stworzyć warunki do odrodzenia się gospodarki.

Zagonić do urn. Po trupach
Jest wszakże człowiek ogarnięty manią władzy, który ludzi kochających, dobrych, szczodrych i skłonnych do poświęceń uważa za zwykłych frajerów, za pionki na szachownicy, za ziarnka piasku w klepsydrze. Obsesyjnie musi tych ludzi „ograć” i w czasach zarazy zagonić do urn. Po trupach.

To szef mafii, którego ludzie obsiedli państwo. Dziś ma wszystkie narzędzia przymusu w ręku i żadnej odpowiedzialności prawnej. Ma państwo stanu wyjątkowego bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Może wszystko bez żadnego trybu. Bo ma być tak, jak on chce.

W czasach pandemii dla niego i jego ludzi pośród wieluset artykułów ustawy o tzw. tarczy antykryzysowej liczyła się ta jedna jedyna poprawka nr 177 wrzucona, jak zwykle, w pisowskim trybie - bez uzasadnienia, zza węgła, nocą. Znów pogwałcono zasady prawa, konstytucję i ustawy.

Złamano orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Nie można wszak zmieniać prawa wyborczego przez pół roku przed wyborami, nie można ukrywać inicjatywy ustawodawczej pod pozorem poprawki do ustawy. Nie można tworzyć nierówności wobec prawa w dostępie do wyborów itd. O tym wszystkim mówi wieloletni przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej i sędzia Trybunału Wojciech Hermeliński.

To koniec resztek wiarygodności rządzącej Polską partii i jej prezydenta. Ich wezwania do jedności w czasach zarazy są bezczelnym oszustwem.

Dudę wybiorą sobie sami
Chodzi o to, że szef tej mafii nie musi już nikogo „ogrywać” i niczego udawać. Mafia poszła za daleko. Ma zbyt wiele do stracenia. Mafia zrobi wszystko, by nie stracić władzy. Mafii najlepiej było rządzić z zachowaniem demokratycznych pozorów. A skoro nie da się ich zachować, to trudno.

Dudę wybierzemy sobie sami. Bez spotkań, bez debat, bez kampanii wyborczej, za to ze wsparciem naszych mafijnych mediów. Do komisji wyślemy naszych ludzi. Nasi ludzie policzą głosy. Trochę ludzi zachoruje, trochę umrze. Trudno, ofiary muszą być. Duda będzie dumny ze zwycięstwa. Wygra w pierwszej turze. Będzie można mówić, że „dostał silny społeczny mandat”.

Czy o taki mandat od Polaków pan zabiega, panie prezydencie?

Nie, nie warto o to pana pytać, a tym bardziej oczekiwać odpowiedzi. Pan nie ma nic do powiedzenia. Pan się tu zupełnie nie liczy. Liczy się boss.

Pięć lat niszczenia demokracji zredukowało system rządów w Polsce do jedynowładztwa. Byliśmy demokratycznym państwem prawa. Dziś jesteśmy niedemokratycznym państwem bossa. Witajcie we wschodniej satrapii.

My, demokraci, świadomi obywatele, nie możemy takiego stanu Rzeczypospolitej potwierdzać naszym uczestnictwem w wyborach, które stają się zwykłym oszustwem. Zbojkotować powinni je wszyscy demokratyczni kandydaci. Zbojkotować powinni wyborcy.

wyborcza.pl/7,75968,25827565,wladza-jako-choroba.html
A ja uwazam, ze zanim dojdzie do bojkotu nalezy dolozyc wszelkich staran by naklonic pisiorow do ogloszenia kleski zywiolowej, i przelozenia wyborow.

Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: "Władza jako choroba" :O) 28.03.20, 23:51
   Te, Kretyn52, a właściwie dlaczego chcesz przekładać wybory? Przecież Kidawa nie stanie się atrakcyjniejsza za pół roku.

   Po drugie - skoro krwawy dyktator zagania do urn, do czemu do tych urn nie pójść i zagłosować na Bosaka? Co za różnica, czy na Bosaka głos oddasz 10 maja czy 10 grudnia?

   --
   Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
   • benek231 "Władza jako choroba" :O) 29.03.20, 15:22
    xiazeluka napisała:

    > Te, Kretyn52, a właściwie dlaczego chcesz przekładać wybory? Przecież Kidawa ni
    > e stanie się atrakcyjniejsza za pół roku.
    >
    > Po drugie - skoro krwawy dyktator zagania do urn, do czemu do tych urn nie pójś
    > ć i zagłosować na Bosaka? Co za różnica, czy na Bosaka głos oddasz 10 maja czy
    > 10 grudnia?
    **
    Jestes Kretyn wyjatkowo tepym kretynem. Tu nie chodzi o to, ze Kidawa bedzie atrakcyjniejsza, badz Du*a zbrzydnie do tego czasu, lecz o to by nie robic wyborow gdy szaleje epidemia koronawirusa, czyli ten twoj katar debilu. Czy klero-faszysc zrobia wybory gdy dzienna zachorowalnosc siegnie 500 osob? Kaczynski twierdzi, ze tak. - znaczy jest zboczencem i zwyrodnialcem jak ty, Kretynie.
    Moze i mialbym ochote podywagowac nad tym, ale nie z toba. Ty jestes plynne gowno w ludzkiej skorze i ja odrzucam mozliwosc dyskutowania z toba.

    A ten Bosak moglby nawet byc najlepszy ale ja nie glosowalbym na niego chocby wylacznie dlatego, ze on tobie sie podoba. Dla mnie bylby to wystarczajacy powod. Reszta mnie zupelnie nie interesuje.

    A teraz wynos sie w cholere ty antydemokratyczne gowno.
    • xiazeluka Re: "Władza jako choroba" :O) 29.03.20, 18:53
     Cały czas wybory są więc dla Ciebie korzystne, Kretynie52: pójdą do urn tylko pisiory, zarażą się nawzajem na śmierć, dzięki czemu następne wybory Totalna Targowica wygra do zera. Powinieneś więc zachęcać do jak najszybszych wyborów.
     Po drugie - Mła nie wierzy, by LiN uparł się na tę demotfukratyczną szopkę, gdyby katar rzeczywiście się za dwa tygodnie nasilił. Już dzisiaj półgębkiem przyznał to jakiś Gowin czy inne takie cuś. Badają teren, a Ty się podniecasz, jakbyś zobaczysz swojego Murzyna wychodzącego spod prysznica.

     --
     Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
     • benek231 Re: "Władza jako choroba" :O) 29.03.20, 19:34
      Sp....

      Kretynaluka napisała:

      > Cały czas wybory są więc dla Ciebie korzystne, Kretynie52: pójdą do urn tylko p
      > isiory, zarażą się nawzajem na śmierć, dzięki czemu następne wybory Totalna Tar
      > gowica wygra do zera. Powinieneś więc zachęcać do jak najszybszych wyborów.
      > Po drugie - Mła nie wierzy, by LiN uparł się na tę demotfukratyczną szopkę, gdy
      > by katar rzeczywiście się za dwa tygodnie nasilił. Już dzisiaj półgębkiem przyz
      > nał to jakiś Gowin czy inne takie cuś. Badają teren, a Ty się podniecasz, jakby
      > ś zobaczysz swojego Murzyna wychodzącego spod prysznica.
      >
  • monalisa2016 nowe logo: mycie rak 29.03.20, 14:55
   Nowe logo unii: mycie rak.

   www.youtube.com/watch?v=sLa_QiWulPE

   --
   Ciekawe wypowiedz. www.efuel-europe.com/
   www.gdib.eu/ingenieur-entwickelt-brennstoffzelle-mit-2-400km-reichweite-nur-4-000e-als-umbau-set-fuer-benziner-diesel/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka