Dodaj do ulubionych

pozbawianie swobód w imię "bezpieczeństwa"...

05.04.20, 14:14
...idzie coraz dalej. W Singapurze stworzono aplikację, która rejestruje osoby, z którymi miało się kontakt, w celu oczywiście "walki z demokrawirusem". Ludność masowo ją ściąga, bo dobra władza w ten sposób ich zbawi. A przy okazji będzie ich śledzić.

U nas w tzw. "drugiej tarczy antykryzysowej" władzuchna daje poczcie (czyli sobie) uprawnienia do otwierania przesyłek urzędowych, skanowania i wysyłania mejlem (czy jakoś, ciekawe jak). To zgrabne ominięcie zasady tajemnicy korespondencji, oryginalne zwłaszcza w kontekście głosowania zdalnego.

A ludzie żwawo popierają kręcenie powrozów na ich rączki i nóżki. To jest prawdziwie zabójcza zaraza i dlatego rozkręca się ponadnormatywnie panikę demokrawirusową. Co ciekawe, jednocześnie majstrując przy liczbach zgonów i zakażeń w zależności od bieżącego interesu (w dół, w górę, wszystko jedno).
Obserwuj wątek
  • sinevajirapag Re: pozbawianie swobód w imię "bezpieczeństwa"... 05.04.20, 14:24
   Poczytaj sobie o Tyfusowej Mary a zrozumiesz.... lub nie zrozumiesz, ale spróbuj.

   weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,25837529,tyfusowa-mary-wszedzie-gdzie-sie-pojawiala-zaczynali-umierac.html

   Czy Gazetę można podejrzewać o sympatię do aktualnie nam panujących? - odpowiedź brzmi NIE a zatem są pozapolityczne powody by wolność ograniczać.
   Serdeczności piqusiu i nie bój się tak tego braku wolności. Pomyśl sobie (wiem, że to trudne), że ograniczenia służą również Tobie. Rząd Ciebie kocha.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka