Dodaj do ulubionych

Przyspieszona edukacja Obywateli

08.04.20, 21:53
Mam nadzieję, że, w krótkookresowej perspektywie, wywoła to efekt wyborczy. Dla mnie to od lat abecadło.

Kto ma dochody, a skorzysta z trzymiesięcznego zwolnienia z ZUS, nie zyska 1431,48 zł miesięcznie. Musi odjąć 515 zł, bo tyle więcej weźmie fiskus.

Czytaj więcej na biznes.interia.pl/firma/news-na-zwolnieniu-ze-skladek-na-zus-zarobi-skarbowka,nId,4428632#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Myślicie, że to sprawia kapitalistów/nieudaczników*

MF odpowiada: jeżeli przedsiębiorca pobrał z dochodu pracownika składki, których nie przekazał do ZUS, to o ich kwotę może pomniejszyć dochód zatrudnionego dla potrzeb obliczenia zaliczki na podatek. W tej sytuacji bowiem pracownik zapłacił ze swojego dochodu składki na ubezpieczenia społeczne.

Jeżeli pracodawca nie tylko nie odprowadził do ZUS składek w części finansowanej przez pracownika, ale również ich nie potrącił, to nie może odliczyć niepobranych przez siebie składek przy obliczaniu zaliczki na podatek. Nie zmieniła się bowiem - przypomina Ministerstwo Finansów -Czytaj więcej na biznes.interia.pl/firma/news-na-zwolnieniu-ze-skladek-na-zus-zarobi-skarbowka,nId,4428632#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
___________________________________________________
* Do tej porz nie ustalono ani w doktrynie ani w praktyce statusu kowala wyzyskujacego ucznia

Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: Przyspieszona edukacja Obywateli 09.04.20, 07:45
   Konkluzja:

   "Podsumowując, od strony formalnej stanowisko fiskusa jest prawidłowe. Otwarte pozostaje pytanie, czy jest ono zgodne z celem, jakiemu miało służyć wprowadzenie przepisów przeciwdziałających ekonomicznym skutkom epidemii COVID-19."

   Kwieciście opisał chaotyczne działania reżimu poseł Braun:


   www.youtube.com/watch?v=BqazwEqsRyQ

   --
   Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka