Dodaj do ulubionych

Polska w ruinie staje się faktem,...

25.04.20, 14:57
...niekompetentna ćwierćinteligencja żoliborska miała dwie drogi (przypomnę, że już w styczniu pono służby alarmowały, co się święci):
1. Iść na zduszenie demokrawirusa.
2. Mieć go mniej więcej w dupie, zabezpieczając tylko najbardziej narażonych.

Droga 1. to rzeczywiście lokałt, ale totalny. Zamykamy się na miesiąc-półtora, zduszamy rozprzestrzenianie się choroby, testujemy na potęgę, po miesiącu-półtora jest po sprawie. Zrobiły tak Australia i Nowa Zelandia. Bardzo sprawnie, choć mieli intensywny import wirusów z Chin.

Droga 2. to olewamy zarazę, zabezpieczamy najbardziej zagrożonych i żyjemy normalnie, co jest racjonalne w wypadku, gdy zarażonych bez objawów jest od kilku do nawet kilkudziesięciu razy więcej niż chorych.

Tymczasem tupolewiści najpierw olali, że coś się zbliża, następnie stwierdzili, że za chwilę zatka się służba zdrowia i coś trzeba robić, bo sprawa jest "polityczna", więc zaczęli ograniczać wszystko nie mając przy tym ani pół planu, nie mówiąc już o środkach. Teraz przygłupy stwierdziły, że przy stałym nachyleniu krzywej nowych zachorowań, ale przy znacznie większej liczbie zakażonych, niż na początku, trzeba "otworzyć gospodarkę", w międzyczasie zapożyczając się na ponad 70 mld złotych w celu wykonania pozornych ruchów o piarowskiej nazwie "tarcza antywirusowa". Góvvno, ona nie działa, podobnie jak nie działa testowanie i jak za chwilę przestanie działać służba zdrowia. Bóg jeden wie, ilu ludzi zmarło przez demokrawirusowy bałagan na setki innych chorób, które dałoby się wyleczyć, gdyby je leczono.

Fakty wyjdą w statystykach zgonów za cały rok. Miarą burdelu będzie różnica między śmiertelnością roczną za 2020 minus liczba zgonów "na koronawirusa" a średnią śmiertelnością roczną za rok 2019. Czytałem gdzieś, że w Rzeszowie śmiertelność statystyczna wzrosła o 38% rdr, podczas gdy zgonów na cowida jest zaledwie kilka.

W międzyczasie wypieprza się gospodarka (zastanawiam się, czy nie celowo, bo nacjonalizacja upadłych przedsiębiorstw za dodrukowaną kasę będzie najłatwiejszą rzeczą na świecie pod hasłem dla gawiedzi "ratowania miejsc pracy"). Skoro podobno jest tylko 80 mld zł do tyłu, to dlaczego "tarcza antywirusowa" nr kolejny x+1 już dawno przekroczyła setkę miliardów?

O tym, że wypieprza się już ostatecznie państwo (które i tak było już wypieprzone), nie muszę mówić. Gorsze, że nie ma komu robić nowe.
Obserwuj wątek
  • benek231 Mogles sobie nie wybierac pisiorow :O) 25.04.20, 15:22
   Pamietam jak cieszyles sie z ich wygranej, jak opiewales tu ich sukcesy. Ale teraz, gdy wasza lajba nabiera wody, udajesz, ze to nie ty dales wlasnie z niej noge - jak szczur.

   Na coz wiec liczysz? Czy na moja krotka pamiec? Czy tez moze na to, ze to nowe panstwo bedziesz robil ty. Jako monarchie absolutna, oczywiscie, glupku.

   To ty, choc nie tylko ty, przez dlugi czas wspierales pisiorow i pomagales by doszli wlasnie tu, gdzie doszli. A teraz raptem olsnilo ciebie(?)
  • kalllka Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 25.04.20, 16:18
   działania antycovidowe, w Polsce i tutaj, nie bardzo się od siebie,różnia.
   Ale to pewnie banał dla ciebie, piqu. Pragnę jednak przypomnieć, ze my i reszta- cały świat,
   zostalismy zaskoczeni, przez błyskawicznie działająca siłę Która już zmieniła wszystko,
   od- po skład w komórce człowieczego białka.
   I to akurat nie jest ani smolenszczyzna, ani sąd ostateczny, tylko prosty fakt ,
   z którym trudno się oswoić, a cóż dopiero szybko zmierzyć.
   Nie wiem, może narzekanie na forum to twój sposób, na stres i realnie towarzyski niebyt...
   lecz mnie, tkwiącej między niebem i ziemia- między Polska, a UK, podcina skrzydła, uziemia i straszy.
   • qwardian Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 26.04.20, 17:21
    www.mirror.co.uk/news/uk-news/first-woman-vaccine-trial-doing-21928859

    First woman on vaccine trial 'doing fine' following vile rumours she had died
    A University of Oxford zoology expert who became one of the first humans in Europe to receive a dose of a potential Covid-19 vaccine has been forced to deny fake news reports she had died.


    Twoje wzburzenie Kaleczko dotyczy szerszego zagadnienia..    --
    10V
    • kalllka Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 26.04.20, 17:57
     Aj tam żadne wzburzenie. Jak chyba każdy, w związku z sytuacja, jestem zdezorientowana.
     A ze męczą mnie upolitycznione niestety narzekania?
     Wszyscy wiemy, ze stress to główny naganiacz choroby. Jaka by nie była przechodzi się ja ciężej gdy brak wsparcia.
     Wszyscy , na całym świecie mamy informacyjny galimatias i różne rozwiązania i niekoniecznie wdrażane przy społecznej akceptacji nie mówiąc o zadowoleniu ale tylko w krewkiej Polsce, dodatkowo mamy konflikt serologiczny. większość, mediów przestała pasożytowa
     Wszyscy z niecierpliwością na to czekają.. ale tylko u nasz- w Polszcze, na tle wirusa mamy dodatkowy problem konflikt serologiczny.
     Rozumiem, ze większość gospodarek o zdecydowanie mocniejszym statusie, zaproponowało swoim poddanym, ekonomicznie lepsze rozwiązania niż w Polsce, ale do tego to już chyba zdołaliśmy się przyzwyczaić..
     ZUS jak kradł za komuny tak kradnie do dzisiaj ale tylko dzięki mentalności urzędasow- biurw unijnych tez, których wciąż na stołkach pod dostatkiem... No ale to już chyba narzekania, w dodatku na inny temat / państwa policyjnego?/
      • kalllka Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 26.04.20, 20:03

       Do medialnych polsko czy angielsko jezycznych bredni juz się przyzwyczaiłam. Jak 80% tutejszych, choć inaczej się tutaj przyjmuje wiadomości, newsy. Inaczej, w moim rozumieniu- bo przez te grupę społeczna, która uznaje sie za middle class w związku z tym, o wyznaczonych przez pozycje statusie ale obowiązkach.
       Jak myśle, gdy przyglądam i porównuje stad-
       mentalnie Polacy byli i są bliżsi amerykańskiemu stylowi życia- pewnie trochę kowbojstwu;
       Nie dziwi mnie wiec bardzo , choć dziwi niepomiernie- wielkie powodzenie benkowych wątków, tworzonych tasmowo bredni...
       Choc nie dziwiłaby, przemyslawszy system,
       ze być może, możliwość dopisywania się i powielania jego kretynizmow- sprowadzania się i forum, do jego poziomu, to właściwie sprowadzanie do poziomu jego kieszeni (?)
       Who know..

       • qwardian Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 26.04.20, 22:33
        To znaczy Kaleczko, traktuję co się dzieje jak wiadomość o lądowaniu UFO, więc nie potrafię zachować powagi, ale może to być spowodowane defektem emocjonalnym. Pobieżnie czytam bo męczę trochę trudne pozycje, które wymagają uwagi przy każdej linijce.

        --
        10V
        • kalllka Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 27.04.20, 08:31
         Przeczytałam dzisiaj, o Czechach.
         Czy to prawda ze maja stan wyjątkowy który przedłużyli do 25 maja ale jednoosobowa decyzje ministra handlu wprowadzająca ograniczenia w handlu i poruszaniu się oraz zgromadzeniach, sąd uznał za błąd i od 24 kwietnia wolno im się poruszać, gromadzić w grupach do 10 osób, a także podróżować, także za granice, byle z zaświadczeniem o niekoronowaniu?
         • qwardian Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 27.04.20, 13:13
          Taki sobie człowiek Cheddar sprzed 9 tysięcy lat, dużo starszy żeby budować Stonehenge, ale słynniejszy w Wlk. Brytanii niż Churchill.. Mieszkał sobie w wąwozie i media wymogły na naukowcach badania współczesnej populacji po sąsiedzku. Wyobraź sobie, że mieli wspólną maternal DNA grupę U5. Materiał na genialną publikację.

          Nie wspomnieli, że Cheddar nie mógł przekazać tego materiału obecnej populacji, bo był mężczyzną. Po drugie w Wlk. Brytanii wspólny maternal DNA U5 datuje się dopiero od czasów miedzi (brązu), więc dużo później, możliwe nawet, że od Saxonów, czy Vikingów. Media potrafią zrobić wirówkę z mózgu, daleko nie trzeba szukać jak tytuł wątku..

          --
          10V
   • piq jest kwestia oceny, ile ma się... 26.04.20, 16:06
    ...sił i środków, kasy i możliwości technicznych, żeby wybrać jeden z tych wariantów. Każdy z nich jest lepszy, niż to, co się u nas zrobiło, czyli najpierw na niby zastosować wariant 1, a potem złapać się za puste czaszki i przejść chaotycznie do udawanego wariantu 2. Bo tak to wygląda.

    Wszystkie tzw. działania są pozorne od samego początku, włącznie z tym, że selekcja przybywających ze świata ludzi na granicach przy ich zamykaniu była albo udawaniem, albo szopką. Akcja z "porotem do domu" także, pakowano grupy w jeden samolot i heja. Jak ktoś latał samolotem rejsowym, to wie, że wystarczy jeden kaszlący z grypką na pokładzie i po kilku dniach duża część współpasażerów jest chora. A potem było podobnie. Kumpel wrócił z zagranicy, gdzie jego wspólnik bardzo ciężko przeszedł demokrawirusa. Sam sobie w Polsce zorganizował kwarantannę, po kilku dniach miał objawy, ale ustąpiły dość szybko, po około tygodniu. Ma starych rodziców, więc zgłosił się do testu. Wyśmiano go wszędzie, że się chyba z choinki urwał, skoro nawet lekarza mu nie trzeba. Tak to krva wygląda. Gdyby nie był odpowiedzialny (zrobił sobie dodatkowe 2 tygodnie kwarantanny), Bóg jeden wie, ilu ludzi by zaraził, w tym własnych starych i schorowanych rodziców.
    • kalllka Re: jest kwestia oceny, ile ma się... 26.04.20, 17:09
     Moja znajoma, wróciła z zagranicy ostatnim, lotem z cyklu „powrót do domu”
     w miejscu zadokowaniu
     Wszystkim pasażerom zrobiono testy, zapakowano do autobusu i przewieziono na kwarantannę do akademików.
     Kompletna izolacja przez dwa tygodnie / posiłki były im dostarczane przez rodziny- na recepcje-kontakt tylko telefoniczny albo przez okna.
     No, i to wyglądało w innej części Polski...
  • t_ete Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 25.04.20, 18:37
   piq napisał:

   > Droga 1. to rzeczywiście lokałt, ale totalny. Zamykamy się na miesiąc-półtora,
   > zduszamy rozprzestrzenianie się choroby, testujemy na potęgę, po miesiącu-półto
   > ra jest po sprawie. Zrobiły tak Australia i Nowa Zelandia. Bardzo sprawnie, cho
   > ć mieli intensywny import wirusów z Chin.

   Obywatele Nowej Zelandii - kilka godzin przed 'lockdownem' dostali sms-a

   "Postępuj tak, jakbyś sam chorował na COVID-19. To ocali ludzkie życia"

   Lockdown ma sens wowczas gdy podczas niego - jak napisales -
   'testuje sie na potege' - bo to jest najlepszy sposob
   na wychwycenie osob zakazonych. Izolowanie - i tym
   samym 'odcinanie' drogi wirusowi.

   U nas szosty tydzien zamkniecia mija a wladza nadal nie potrafi
   sobie poradzic :

   - za malo wymazowek
   - 'wymazobus' nie dojechal
   - widocznie lekarze nie kieruja na wymazy
   - sanepid nie widzi podstaw do pobrania wymazu
   - piaty dzien czekamy na 'wymazobus'
   - 'mozemy robic 20 tys testow dziennie a nawet wiecej'

   Robimy 7300 testow na mln obywateli. Nowa Zelandia 23800.

   Szpital w Koszalinie, ktory zostal wskazany
   jako zakazny 'jednoimienny' wiele tygodni temu - nie ma laboratorium do
   badan wymazow ; wszystkie probki jezdza do Szczecina ...
   Gryfice, Kolobrzeg i Koszalin - to teraz najwieksze ogniska
   covid-19 w zachodniopomorskim.

   Zmarnowany czas.

   Nie moge pojac oslego uporu wladzy w sprawie testowania
   pracownikow medycznych. Przeciez to zwieksza bezpieczenstwo
   pacjentow szpitali (tych chorych na 'choroby wspolistniejace').

   Taniej jest zamykac oddzialy, cale szpitale, ewakuowac pacjentow,
   wysylac personel medyczny na kwarantanne ?

   Cale te akcje sanepidowskie przypominaja mi bardziej
   chaotyczne bieganie w rozne miejsca z 'gasnica' gdy juz sie
   pali. Ktos zglosil pozar - to jedziemy. Ale jest kolejka -
   dojedziemy za 3-5 dni. Jest goraczka ? Kaszel ? Prosze
   obserwowac.

   Nie ma w tym zadnej koncepcji, planu.

   Smutne to Piq poniewaz koszt lockdownu jest ogromny.


   tete

  • maksimum Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 25.04.20, 18:38
   piq napisał:

   > Droga 1. to rzeczywiście lokałt, ale totalny. Zamykamy się na miesiąc-półtora,
   > zduszamy rozprzestrzenianie się choroby, testujemy na potęgę, po miesiącu-półto
   > ra jest po sprawie. Zrobiły tak Australia i Nowa Zelandia. Bardzo sprawnie, cho
   > ć mieli intensywny import wirusów z Chin.
   --------------
   Wymieniles dwa kraje,ktore:
   1-Maja bardzo niska gestosc zaludnienia,czyli wszyscy byli w separacji jeszcze przed przybyciem korony
   2-Nie maja granicy z Wlochami czy Niemcami ani NIKIM innym,bo przez Polska granice w dalszym ciagu sie codziennie przechodzi.
   3-Testowanie NIE ma zadnego znaczenia,bo nie leczy i ta sama osoba moze byc testowana 3x w tyg a nast dnia zachoruje.

   Jak kazdy komuch masz glebokie problemy z mysleniem.
   • benek231 Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 25.04.20, 19:39
    maksimum napisał:

    3-Testowanie NIE ma zadnego znaczenia,bo nie leczy i ta sama osoba moze byc testowana 3x w tyg a nast dnia > zachoruje.
    **
    A od kogo sie zarazi skoro wszyscy wokol mieli minus? Badz "tych troje" z plusami wychwycono, czyli takze pozostaly same minusy?
    >
    > Jak kazdy komuch masz glebokie problemy z mysleniem.
    • maksimum Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 26.04.20, 04:52
     benek231 napisał:

     > A od kogo sie zarazi skoro wszyscy wokol mieli minus? Badz "tych troje" z plusa
     > mi wychwycono, czyli takze pozostaly same minusy?
     ---------------
     OK,to ma sens,ale.....80% tych pozytywnych przechodzi chorobe bardzo lekko lub bezobjawowo.

     Problem jest w alokacji sil i srodkow.
     www.worldometers.info/coronavirus/#countries
     W Rosji na ponad 2,7 mln testow wykryto 74 tys zakazonych czyli ponizej 3% co znaczy ze ponad 97% testow ktore kosztuja od 10-100 dol za sztuke zostalo zmarnowanych.
     Do zrobienia tylu milionow testow to trzeba armie pielegniarek i setki lub tysiace ludzi w laboratoriach.
     Wychodzi na to ze bardzo grube miliony doll zostaly zmarnowane nie pomagajac w zaden sposob ludziom.

     Jestem za ;
     1-noszeniem masek-sam nosze.
     2-zachowaniem odleglosci
     3-Jesli ma sie objawy-pozostaniem w domu(kwarantanna),bo 80% przechodzi to lekko.
     4-Jesli sprawa staje sie powazna-zawiezieniem do szpitala.
     • benek231 Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 26.04.20, 16:37
      maksimum napisał:

      > benek231 napisał:
      >
      > > A od kogo sie zarazi skoro wszyscy wokol mieli minus? Badz "tych troje" z plusami wychwycono, czyli takze > pozostaly same minusy?
      > ---------------
      > OK,to ma sens,ale.....80% tych pozytywnych przechodzi chorobe bardzo lekko lub bezobjawowo.
      **
      Ale testowanie pozwala na odsianie wszystkich zakazonych, czyli im wiecej testowania tym wieksza szansa na odsianie wiekszej ilosci zakazonych. Gdy testowana jest cala populacja to ujawnieni i wyliminowani zostaja wszyscy zakazeni z tej populacji.
      • maksimum Sercowcy umieraja w domu,bo boja sie szpitali 27.04.20, 22:54
       benek231 napisał:

       > Ale testowanie pozwala na odsianie wszystkich zakazonych, czyli im wiecej testo
       > wania tym wieksza szansa na odsianie wiekszej ilosci zakazonych. Gdy testowana
       > jest cala populacja to ujawnieni i wyliminowani zostaja wszyscy zakazeni z tej
       > populacji.
       ------------
       GDZIE ich odsiejesz?
       4-osobowa rodzina ma jedno mieszkanie i jedna osobe chora.
       GDZIE ja odsiejesz?
       Ma jechac na wies do dziadkow,ktorzy sa zdrowi?
       Zle sie czujesz,kaszlesz-sam sie odsiewasz w jakis kat w domu i czekasz az przejdzie.
       Moze to byc korona ,moze nie,ale jak pojdziesz do szpitala to tam na 100% zlapiesz korone.

       Teraz jest inny problem.
       Sercowcy czy inni chorzy cierpia i umieraja cicho w domu bo boja sie isc do szpitala.
   • t_ete Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 25.04.20, 20:45
    maksimum napisał:

    > 2-Nie maja granicy z Wlochami czy Niemcami ani NIKIM innym,bo przez Polska gran
    > ice w dalszym ciagu sie codziennie przechodzi.

    Oficjalne zamkniecie granicy 15 marca
    pozwalalo osobom, ktore pracuja w Niemczech/Czechach przekraczac granice.
    13 kwietnia zdecydowano, ze ktos kto 'wraca' do Polski
    - musi poddac sie kwarantannie. Niemcy wprowadzili podobne zarzadzenie.
    Czesi chyba takze. Ludzie, ktorzy kazdego dnia dojezdzali do pracy
    w Niemczech musieli podjac decyzje - albo zostaja w Polsce (bez pracy)
    albo w Niemczech - pracuja i korzystaja z 'dodatku hotelowego'.

    W zachodniopomorskim najwieksze ogniska zakazen sa w Koszalinie,
    Kolobrzegu i Gryficach. Bez zwiazku z granica z Niemcami.
    Mniej zakazen wykryto w rejonie przygranicznym - czyli tam - gdzie
    ludzie pracujacy w Niemczech przemieszczali sie kazdego dnia
    az do 13 kwietnia.

    Czyli - nie masz racji. Gdybys mial - rejon przygraniczny bylby ogniskiem zakazen.
    A nie jest.

    > 3-Testowanie NIE ma zadnego znaczenia,bo nie leczy i ta sama osoba moze byc tes
    > towana 3x w tyg a nast dnia zachoruje.

    Kto ci wdrukowal to haslo 'testowanie nie leczy' ?

    Rownie dobrze moglbys mantrowac, ze zadne badanie 'nie leczy'.
    Bo nie leczy. Ale jest niezbedne w ocenie stanu zdrowia,
    postawieniu wlasciwej diagnozy, ordynacji odpowiedniego leczenia.

    Testowanie masowe w czasie epidemii sluzy wychwyceniu zakazen,
    izolowaniu nosicieli i przesledzeniu drog zakazen.

    Gdyby testowano pracownikow medycznych - moznaby zapobiec
    zamykaniu calych szpitalnych oddzialow, szpitali. Nie musialoby
    dochodzic do ewakuacji pacjentow, kwarantanny wszystkich
    pracownikow i dezynfekcji szpitalnych pomieszczen.

    W szpitalach jak wiadomo - nie zalegaja na lozkach ludzie zdrowi
    a chorzy. I dla nich zakazenie koronawirusem czesto oznacza wyrok
    smierci.

    Zapewne w slabo zaludnionym terenie - inaczej przenosi sie wirus niz w
    metropoliach. To oczywiste.
    Ale gdy na tym slabo zaludnionym terenie wrod lasow - zdarzy sie jakis dom seniora
    czy DPS - to wystarczy jedna pracujaca w nim zakazona pielegniarka, kucharka czy lekarz
    zeby doszlo do tragedii.


    tete
    • maksimum Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 27.04.20, 22:47
     t_ete napisała:

     > Rownie dobrze moglbys mantrowac, ze zadne badanie 'nie leczy'.
     > Bo nie leczy. Ale jest niezbedne w ocenie stanu zdrowia,
     > postawieniu wlasciwej diagnozy, ordynacji odpowiedniego leczenia.
     -------
     OK.chcesz zaordynowac odpowiednie leczenie osobie,ktora NIE jest chora.

     > Testowanie masowe w czasie epidemii sluzy wychwyceniu zakazen,
     > izolowaniu nosicieli i przesledzeniu drog zakazen.
     ----------
     Jeszcze raz,bo nie pojelas:
     1-nakaz noszenia masek
     2-nakaz zostania w domu,jesli sa jakiekolwiek objawy choroby
     3-jesli stan zdrowia sie nie poprawia,zgloszenie sie do szpitala.
     Chinczycy to pojeli szybko i dlatego udalo im sie zwalczyc wirusa dosc szybko z mala iloscia ofiar.
     Zapominasz o jednym,ze sa OGRANICZONE srodki i zasoby ludzkie w czasie epidemii,czyli;
     1-czym wiecej robisz testow-tym wiecej ludzi ROBI testy,zamiast LECZYC.
     2-w czasie epidemii nie zwiekszysz ilosci lekarzy,pielegniarek,laborantow itd.

     > Gdyby testowano pracownikow medycznych - moznaby zapobiec
     > zamykaniu calych szpitalnych oddzialow, szpitali. Nie musialoby
     > dochodzic do ewakuacji pacjentow, kwarantanny wszystkich
     > pracownikow i dezynfekcji szpitalnych pomieszczen.
     -----------
     Gdyby testowano pracownikow medycznych to by sie okazalo,ze polowa z nich jest zarazona i trzeba polowe szpitali zamknac,a chorych przeniesc,no wlasnie GDZIE? Bo druga polowa szpitali juz jest przeladowana.
     Tak wlasnie bylo w NYC.
     Pracownikow medycznych umieszczono w hotelach i zapewniono im wyzywienie,wszystko za darmo,a nawet McDonald serwuje im sniadania za darmo.
     www.cnn.com/2020/04/22/business/mcdonalds-meal-coronavirus-trnd/index.html
     www.thrillist.com/news/nation/free-food-for-healthcare-workers
     Ale mam dla ciebie b.zla wiadomosc. Epidemia w NYC sie konczy a ja sie na nia nie zalapalem.
  • qwardian Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 25.04.20, 21:31
   Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce kiedy Lenin płacił półtora rubla robotnikom, żeby nie przychodzili do pracy, a Republika Weimarska przymknęła całą aktywność gospodarczą. Dopiero Stalin wypędził ludzi do pracy w Sowietach, a Adolf w III Rzeszy. Kiepsko to widzę, bo to międzynarodowy spisek, a te zawsze kończą się z przytupem...

   --
   10V
   • benek231 To wlasnie jest sposob postepowania z pisiorami:O) 25.04.20, 22:23
    institoris2 napisał(a):

    > forum, wydaje mi sie piqu nader watpliwy.
    > Towarzystwo jest tak zainfekowane schematem PiS-antyPiS, ze nie jest w stanie p
    > odjac jakielkolwiek sensownej dyskusji.
    **
    Sensownej dyskusji z kim, z toba? Przeciez odkad tu jestes to zawsze z takich dyskusji wycofujesz sie rakiem. Bo jestes pisior. Tyle, ze pisior rozszyfrowany - choc masz nadzieje, ze nie.

    Jestescie banda sukinsynow, w dodatku antydemokratycznych, zatem jaki inny schemat dyskusji ty sobie wyobrazasz, ty antydemokratyczne gowno.

    • institoris2 Krzysiu, 25.04.20, 22:29
     piszac o "sensownej dyskusji" jakos tak nie pomyslalem o Tobie, co bylo, jak sie okazuje, bledem niewybaczalnym!

     benek231 napisał:


     > Sensownej dyskusji z kim, z toba? Przeciez odkad tu jestes to zawsze z takich d
     > yskusji wycofujesz sie rakiem. Bo jestes pisior. Tyle, ze pisior rozszyfrowany
     > - choc masz nadzieje, ze nie.
     >
     > Jestescie banda sukinsynow, w dodatku antydemokratycznych, zatem jaki inny sche
     > mat dyskusji ty sobie wyobrazasz, ty antydemokratyczne gowno.
     >
   • t_ete Re: nie nazywam się Warzecha, wbrew pozorom:... 27.04.20, 00:06
    piq napisał:

    > wiadomosci.onet.pl/opinie/wybory-prezydenckie-2020-i-koronawirus-lukasz-warzecha-komentuje/mzpttby

    Ja tez sie nie nazywam Warzecha smile
    ale o chaosie prawnym z wyborami korespondencyjnymi
    pisalam wczesniej.

    Zgadzam sie z Warzecha takze w sprawie bezsensownej blokady
    dla ludzi pracujacych w rejonach przygranicznych. Tym bardziej, ze
    dotyczy to Czech (ktore zdaje sie opanowaly rosnaca liczbe
    zakazen w stopniu o jakim aktualnie moglibysmy zamarzyc) i Niemiec,
    ktore testuja na potege ... a nie Bialorusi, w ktorej Lukaszenko
    doradza 'setke' jako lekarstwo na epidemie.
    Wiele tysiecy ludzi bez pracy - bo komus sie wydaje, ze wirus
    jest 'na zewnatrz'.... jakby nie bylo go 'wewnatrz'.

    Moim zdaniem - powinni zniesc nakaz kwarantanny
    dla 'przygranicznych' i monitorowac sytuacje.


    tete
  • boomerang to trend światowy 27.04.20, 03:41
   Australia na walkę z pandemią której nie ma wydają właśnie 35% PKB. Za każdego zatrudnionego płaci biznesom 3000 AU$ miesięcznie, żeby go nie zwalniali z pracy. Bezrobotnym i emerytom wypłaca premie. Szaleństwo. Widać coś dopiero ma nadejść, a ten wirus to pikuś.


   --
   jestem zabanowany, a fachowcy z Czerskiej twierdzą że nie jestem
   "Logowanie chwilowo niedostępne. Blokada antyspamowa"
   • taniarada Re: jak nie działa tarcza antywirusowa:... 28.04.20, 04:28
    piq napisał:

    > ...Wrocław: Prawie 500 wniosków o pomoc złożonych przez przedsiębiorców, wszyst
    > kie odrzucone przez urzędników PUP. To działanie systemowe, bo PiS nie ma pieni
    > ędzy - gdyż je wydał na korupcję seweryna.
    Ciekawa sprawa.
    Coś mało widać "artystów", "aktorów", których zawsze pełno było, żeby dołożyć Kaczorowi, a którzy dzisiaj czekają na kasę od znienawidzonego rządu PiS.
    Żadnych zdjęć z kartkami na FB w stylu "Nie głosuję w wyborach, bo umrę" itd... Dziwne.
    Janda dalej obesrana?  • taniarada Re: Polska w ruinie staje się faktem,... 28.04.20, 04:23
   Obecny rząd jest "propolski", a świadczą o tym choćby:
   1) "rozdawnictwo" - poprzednie ekipy musiały troszczyć się przede wszystkim o interes swoich patronów. Teraz znacznie większy procent wytworzonego majątku zostaje przekierowany do obywateli.
   2) Żywiołowe ataki na rząd ze WSZYSTKICH możliwych stron.
   3) Fanatyczne wręcz dążenie Kaczyńskich do niezależności energetycznej Polski. Warto przypomnieć, że gazociąg północny został storpedowany pierwszy raz przez Jerzego Millera, a drugi raz przez Donalda Tuska.
   4) Na liście Macierewicza TYLKO Porozumienie Centrum J. Kaczyńskiego było wolne od agentury. Gdy komunistyczne służby budowały scenę polityczną "polskiej demokracji", partia Kaczyńskiego była "poza rozdzielnikiem". Według instrukcji Kiszczaka "SB może i powinna (...) zapewnić sobie możliwość kontroli operacyjnej partii politycznych na szczeblach podstawowych i centralnych". W Porozumieniu Centrum nie mieli takiej możliwości, stąd ataki medialne (trwające do dziś) na partię Kaczyńskiego.
   5} Milioner Ryszard Opara, z którym miałem okazję kilkukrotnie rozmawiać 15 lat temu, powiedział mi, że "PiS- to dziady" co mnie ostatecznie przekonało do tej partii. Wspominał on ówczesne partie (PO. SLD, PSL, LPR, Samoobrona) mówiąc "stoją za nimi potężne pieniądze" . Opara był dobrze poinformowany, bo jest kojarzony ze środowiskiem "wojskówki" – głównym organizatorem "pierestrojki" w Polsce.
   6) Telewizja publiczna jest polska. Choć pięknoduchom nie podoba się "nachalna propaganda", Jacek Kurski z pewnością był współautorem zwycięstw Zjednoczonej Prawicy. TVP Historia jest wręcz znakomita. Ile już powstało wartościowych, patriotycznych filmów!
   7) Ten rząd znacząco ukrócił systemowy rabunek polskich finansów odbywający się często pod osłoną instytucji państwa.
   8) Radosław Sikorski z rzeszą przyjaciół zwalczają obecny rząd.

   Źródło: niepoprawni.pl/blog/leopold/co-kaczynski-ma-na-rekach

  • andrzejg w końcu PiS proponuje coś sensownego 28.04.20, 08:52
   I wycofuje się z tego raczkiem.
   Możliwość swobodnego zwalniania, obniżenia wynagrodzeń bez konsultacji ze związków zawodowych, swoboda zwalniania pracowników z innym dochodem....

   Prościej jest podwyższyć zasiłki dla bezrobotnych niż udawać, że daje się jakąś pomoc, obwarowaną wnioskami do których nie ma precyzyjnych przepisów i na których można się wyłożyć , do tego będąc pod groźbą kontroli przez najbliższe lata.
   • qwardian Re: w końcu PiS proponuje coś sensownego 28.04.20, 09:14
    andrzejg napisał:

    > Możliwość swobodnego zwalniania, obniżenia wynagrodzeń bez konsultacji ze związ
    > ków zawodowych, swoboda zwalniania pracowników z innym dochodem....


    Dokładnie. A to jest niepowtarzalna szansa wyrzucić darmozjadów z administracji i stosować sprawdzony system fire and hire jak to ma miejsce w Stanach. Szkoda, ale może ten rozsądny projekt powróci po wyborach..

    --
    10V

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka