Dodaj do ulubionych

zrobiłem niebywały wysiłek umysłowy...

03.05.20, 15:33
...pod moim pogardy godnym brakiem włosów, żeby sprawdzić, jak bardzo idiotyczne jest zarządzanie kryzysem, a właściwie "zarządzanie kryzysem", przez panujący nam reżym. Oto zestawienie zachorowalności na cowida w przeliczeniu na milion mieszkańców dla poszczególnych województw w Polsce (ostatnia kolumna liczbowa). Obrazuje ono, jak bezmyślnie wprowadzono centralne ograniczenia dla zupełnie różnych sytuacji epidemiologicznych. Prawdopodobnie jeszcze dziwniej byłoby w odniesieniu do poszczególnych powiatów.
Obserwuj wątek
    • piq Re: zrobiłem niebywały wysiłek umysłowy... 03.05.20, 15:53
      Na pewno Dolny i Górny Śląsk to problem. potem wyraźna grupa Mazowsze, Wielkopolska, Opolszczyzna i Łódzkie, odstęp 100, grupa Podlasie - Małopolska - Kujawy - Pomorze Zachodnie - Świętokrzyskie i na końcu dość arbitralnie (w obrębie ok. 100 zachorowań na milion) Pomorze - Lubelszczyzna - Podkarpacie - Warmia z Mazurami i Lubuskie. Róznica w zachorowalności na Śląsku i w Lubuskiem to prawie 500 przypadków na milion! Czyli sześciokrotnie częstsze zachorowania na Dolnym Śląsku niż w Lubuskiem!
    • au999 Re: zrobiłem niebywały wysiłek umysłowy... 03.05.20, 16:01
      czyli kupą mości panowie, wszyscy albo nikt.
      Niemniej taki podział na województwa jest zbyt ogólny. Są powiaty, w których w ogóle nie ma wirusa a w innych jest. Albo takie lubelskie. To duże terytorialnie województwo. Ludzie są rozproszeni. No i co ma Tomaszów Lubelski do Białej Podlaskiej skoro to ze 300 km. Toż Kraków i Katowice są o wiele bliżej mimo, że to 2 różne województwa.
      Aby zarządzać tym wirusem trzeba skupić się na ogniskach, a te są znane - szpitale i DPS-y, czyli tam gdzie działa tzw. służba zdrowia.
      Jak to mówią, są 3 rodzaje białej śmierci - sól, cukier i lekarz właśnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka