Dodaj do ulubionych

Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O)

09.05.20, 08:35
"Jan Lityński: Szybko zrozumiałem, że charakter Jarosława Kaczyńskiego sprowadza się do tego, by mieć mentalny hak na każdego"

WYWIAD Krystyna Naszkowska
9 maja 2020 | 05:58

Ten autorytaryzm jest słaby, to prawda, ale jest słaby, bo jesteśmy w Unii. Mógłby być bardzo mocny, gdyby nie te unijne więzy. Rozmowa z Janem Lityńskim

KRYSTYNA NASZKOWSKA: Znasz się na psychice Kaczyńskiego?
JAN LITYŃSKI: To jest człowiek, który zawsze interesował się tylko kto, z kim i przeciwko komu. Kiedy wypytywał mnie o wydarzenia Marca ’68, to nie pytał, czym był Marzec, kim byli ludzie Marca, tylko chciał wiedzieć, kto przeciwko komu wtedy grał. To go interesowało.

Do praktycznego wykorzystania?
– Niezaprzeczalnie umiał to wykorzystywać. W tym miernym gościu zbierającym ploteczki była siła na zbudowanie formacji, która zwróciła się do ludzi z czymś bardzo ważnym. Oni na to czekali i on to wyczuł. Nasze społeczeństwo miało różne problemy, jak narastające różnice społeczne, słabość zbiurokratyzowanych związków zawodowych, poczucie wyobcowania. Niestety, jego recepta na polskie słabości okazała się znacznie gorsza od choroby.

Co zaproponował?
– Państwo autorytarne. Ten autorytaryzm jest słaby, to prawda, ale jest słaby, bo jesteśmy w Unii. Mógłby być bardzo mocny, gdyby nie te unijne więzy.

Ktoś, kto osiągnął taką pozycję, jest „mierny”?
– Mam na myśli jego sposób myślenia. Kaczyński nie ma żadnego pomysłu, jak powinno funkcjonować społeczeństwo, on ma tylko pomysł, jak sterować społeczeństwem dla własnych celów.

Rozbudzać złe instynkty w ludziach i je wykorzystywać?
– Kiedy czytam, co piszą jego zwolennicy, to wszystko sprowadza się do kompletnego lekceważenia drugiej strony. Kaczyński na tym gra. On im mówi: wiecie swoje i nie zauważajcie tych, którzy myślą inaczej.

Wybór jednej wartości nie pozwala zauważyć innej, sytuacja jest czarno-biała. W tym sensie już mamy totalitaryzm. Bo w demokracji każdy może mieć swoją rację, w systemie totalitarnym racja jest tylko jedna.

Podobny mechanizm działał w ZSRR w latach 30. Wtedy każdy, kto miał inne zdanie, był wrogiem, nawet kiedy nie wiedział, że ma to inne zdanie. Dlatego mówię o mentalności bolszewickiej. Bolszewicy, jak sama nazwa wskazuje, twierdzili, że mają rację, bo są większością. Przy czym większość wynika nie z liczebności, lecz z przekonania, że posiada się prawdę na wyłączność.

Kiedy patrzę na młodych polityków PiS, widzę czysty cynizm, nic więcej. Zaraz po wojnie, w 1945, ’46, ’47, też byli bardzo młodzi ludzie, którzy niszczyli przeciwników. Ale oni mieli przynajmniej wizję świata sprawiedliwości społecznej, tam był pewien element ideowy. Bolszewicy mordowali swoich przeciwników, potem sami byli mordowani, tworzyli system przerażającego morderczego bezprawia, ale wierzyli, że budują lepszy świat. Nasi bolszewicy są w większości cynikami. Na szczęście od zbrodni dzieli ich kilka długości.

Łączy ich natomiast gwałt na historii, zwany polityką historyczną. Tworzy się mit „wyklętych” połączony z uwielbieniem dla NSZ i obrazem zjednoczonego narodu w walce z komunizmem. Wałęsę ma zastąpić Kaczyński, Wałęsa jest okrzyknięty zdrajcą. To żywcem powtórka z „Krótkiego kursu historii WKP(b)”. I jak w czasach komunizmu zapowiada się wielkie budowy – czy to ogromnego portu lotniczego, czy przekopywania mierzei. I jak wtedy towarzyszy temu rozdawnictwo synekur.

To w końcu co dziś najbardziej ci przeszkadza?
– Niczym nieprzesłonięte, wszechogarniające kłamstwo. Kiedy się zagląda na fora internetowe, to widać tam gwałt na prawdzie i na słowie. Humpty Dumpty w „Alicji po drugiej stronie lustra” mówi: „Zmuszam słowo, by znaczyło to, co chcę, by znaczyło”. Lecz tu akcent optymistyczny – Humpty Dumpty z hukiem spadł z muru. I nikt mu nie pomógł zebrać się do kupy.

Wchodzimy w kryzys gospodarczy, być może największy od początku XX wieku. On umocni władzę PiS czy ją skruszy?
– Ta władza właśnie pokazuje swoją nieumiejętność zarządzania. Przedstawiają te „tarcze antykryzysowe” i zanim przedstawią do końca, to już poprawiają, a i tak nikt nie jest zadowolony. Ogłaszają otwieranie przedszkoli z zaskoczenia, bez przygotowania. Nie mają żadnego pomysłu, jak zorganizować kraj. To jest oczywiście trudne dla każdego polityka, ale dla tych, co mówili, że zawsze mają rację, jest najtrudniejsze.

Jednak dobre 30 proc. nadal uważa, że władza się sprawdza, a Andrzej Duda jest świetnym prezydentem.
– To normalne, wielu ludzi chce wierzyć, że kierują nami osoby, które wiedzą, co robią. Gdyby w marcu ’68 r. zrobiono taki sondaż, to nie 30, ale co najmniej 50 proc. poparłoby Gomułkę. A Gierka w 1970 r. na pewno ponad 50 proc. Ludzie chcą wierzyć, że władza jest kompetentna. A jeśli na dodatek słuchają rządowych mediów, z których wylewa się nienawiść, to nie ma się czemu dziwić. Przecież to, na kogo w oczach wielu ludzi wykreowano Tuska, najlepiej pokazuje, jaką ma siłę propaganda. Można Tuska nie lubić, można podawać w wątpliwość jego pomysły lub ich brak, ale to jest polski mąż stanu. Ilu naszych polityków osiągnęło taką pozycję w Unii?

Kiedy poznałeś Jarosława K.?
– W 1979 roku. Pamiętam bardzo dobrze. To było w mieszkaniu u Romaszewskich**. Miałem chłopaka do pomocy w biurze interwencyjnym, zresztą poleconego przez Zosię Romaszewską. Nagle Zosia uznała, że on jest podstawiony przez władze. Ten chłopak do mnie przyszedł zrozpaczony, popłakał się. Byłem przekonany, że jest czysty. Poszedłem do Zosi go bronić. I tam siedział Kaczyński, którego nie znałem, nie miałem pojęcia, kto to. Uważałem podejrzenia Zosi za bardzo mało konkretne, on mnie poparł. Kiedy wyszedł, spytałem, kto to był. A Zosia: „Taki łepek, co zbiera plotki”. Wtedy pierwszy i jedyny raz mi się podobał. Dobrze się wtedy zachował.

A dlaczego potem już ci się nie podobał?
– Bo szybko zrozumiałem, że jego charakter sprowadza się właśnie do tego zbierania ploteczek, by mieć mentalny hak na każdego.

Zwolennicy i przeciwnicy PiS w jednym są zgodni – Lech Kaczyński był porządnym człowiekiem.
– Taki był. Miły, dobry, otwarty, przyzwoity człowiek. Z Leszkiem się kolegowałem.

Ale bardzo słuchał się brata.
– Kiedyś, a był wówczas prezydentem Warszawy, piliśmy wino i w pewnym momencie dałem mu do zrozumienia, co myślę o jego bracie. Powiedziałem coś takiego: „Leszku, twoja normalność jest proporcjonalna do odległości od Jarka”.

Jak zareagował?
– Strasznie. Zaczął na mnie krzyczeć. „Wy, wy uważacie, że Jarek jest zły, a to nieprawda!”. I zakończył takim zdaniem: „Mnie możecie zrobić krzywdę, ale nie pozwolę skrzywdzić Jarka”.

(...) >>

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25931454,jan-litynski-szybko-zrozumialem-ze-charakter-jaroslawa-kaczynskiego.html
Czyli ta jak sadzilem, Kaczynski to knuj, taka mala wesz.
Obserwuj wątek
    • xiazeluka Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 09.05.20, 10:27
      " Tworzy się mit „wyklętych” połączony z uwielbieniem dla NSZ i obrazem zjednoczonego narodu w walce z komunizmem. Wałęsę ma zastąpić Kaczyński, Wałęsa jest okrzyknięty zdrajcą. To żywcem powtórka z „Krótkiego kursu historii WKP(b)”."

Towarzysz Lityński rzeczywiście na nowo redaguje historię WKP(b). Bolek był zdrajcą (a nie "został okrzyknięty"), a NSZ naprawdę należy się szacunek jako jedynej do końca antykomunistycznej sile podziemnej. Dlaczego tow. Lityński postanowił łamać i gwałcić konstytu... pardon... historię? Może dlatego:

Jako kilkuletnie dziecko 22 lipca 1952 wręczał kwiaty Bolesławowi Bierutowi. Scenę tę zarejestrowała Polska Kronika Filmowa. Był członkiem Hufca Walterowskiego. Od 1966 do 1967 należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej.

A może dlatego:

Został odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim oraz Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Lityński, jako Żyd, doskonale zna żydowskie przysłowie "Cóż dobrego Ci uczyniłem, że mnie tak nienawidzisz?"
      • benek231 Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 09.05.20, 17:14
        kretynaluka napisała:

kupe glupot, jak zwykle
        **
        Widzisz, Kretyn, ja wiem, ze nauczyli cie czytac i pisac, oraz zapewne kronikarstwa, poprawne i okragle zdanka klecic nauczyli, i moze cos jeszcze, ale z mysleniem i wyciaganiem wlasciwych wnioskow masz powazne problemy.

Prawde mowiac Litynski tyle mnie obchodzi co zeszloroczny snieg, ale te mende Kaczynskiego opisal wlasnie tak jak go sobie wyobrazalem - jako knuja i mende. I pasuje na "Balbine" jak ulal. Nie zapominaj wiec o Balbinie, Kretyn, gdy probujesz obrabiac dupe Litynskiemu. Ktorego uwiodl ten caly komunizm ale nie mozna byc tym zaskoczonym bo ten komunizm wraz z ruskimi, ktorzy go przywiezli, byl dla takich jak Litynski, wowczas, cudem boskim - darem zycia. Pozniej im to jednak przeszlo i stali sie prodemokratycznymi antykomunistami. A kim stal sie ten twoj idol z Nowogrodzkiej, jaka byla jego przemiana na lepsze? Bo nawet komusza mentalnosc mu pozostala: mentalnosc autorytarna jesli nie totalitarna, mentalnosc dzierzymordy, ty wolnosciowcu za piataka.

No ale przeciez tobie wlasnie o to chodzilo, by Polska rzadzil jakis autorytarny rezym i dlatego wczesniej stales sie pisiorem, oraz antydemokratycznym gownem.

• xiazeluka Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 09.05.20, 18:03
          Hiczkokowski wstęp...

" z mysleniem i wyciaganiem wlasciwych wnioskow masz powazne problemy"

...a potem coraz nudniej i chaotyczniej. Dlatego, że Kretyn52 nie przeczytał albo nie zrozumiał (co na jedno wychodzi) komentarza Mła.

Kretynie52, tak między nami dziewczynami, jak Ty się dogadujesz ze swoim Murzynem, skoro na uwagę "Pada deszcz" reagujesz dwugodzinnym wywodem o wpływie lodowca na owłosienie białych myszek w czwartorzędzie na parterze?
          • benek231 Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 10.05.20, 15:35
            kretynaluka napisała:

glupot ciag dalszy.
            **
            Ciagle zastanawiam sie jak mozna byc takim poyebem jak ty, tzn. kims kto preferuje zamordyzm zamiast demokracji, kto popiera takie antydemokratyczne gowno pn. PiS, oraz jego szefa. Ciebie chyba rodzice po flaszce denaturatu plodzili, czy czegos podobnego, bo nawet samo bycie plynnym gownem w ludzkiej skorze nie tlumaczy zwolennika rzadow autorytarnych, ktore poodbieraja mu jego wlasne prawa i wolnosci, gdy tylko wpadna na taki pomysl. Tylko czlowiek wyjatkowo pokrzywdzony przez los moze chciec by raczej bylo mu gorzej niz lepiej.

Chyba, ze jest ruskim trollem, badz upatruje dla siebie miejsca u stolu aktualnie trzymajacych wladze. Badz chocby pod stolem. Bedac jednoczesnie pisiorem oraz ruskim trollem. Bo celem jest wygumkowanie Polski z rodziny europejskich demokracji, a pozniej z UE. Dziwnym trafem wspolny to cel kk, wstecznych pisiorow, oraz Kremla - czyli kolejnej Targowicy.

Czyli debilizm albo agentura. Chociaz jak dla mnie to ty jestes debilny agent, Kretynie.

• xiazeluka Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 10.05.20, 20:49
              "Ciagle zastanawiam sie jak mozna byc takim poyebem jak ty, tzn. kims kto preferuje zamordyzm zamiast demokracji"

Zamiast oddawać się czynności, której nie opanowałeś na poziomie choćby elementarnym, po prostu zapytaj. Z nielicznymi wyjątkami Mła jest łaskawy dla wszystkich organizmów żywych, więc aplikuj.

"kto popiera takie antydemokratyczne gowno pn. PiS, oraz jego szefa. "

No, tutaj Mła nie chce wchodzić w cudze gumiaki, więc nie będzie się za popierających LiN i jego firera wypowiadał. Po co Ci informacje z drugiej ręki? Aplikuj u maksia.

"Ciebie chyba rodzice po flaszce denaturatu plodzili, czy czegos podobnego"

A, czyli w Twoim środowisku tak się załatwia kwestie prokreacyjne. W grę wchodzi także gwałt czy po denaturacie panuje konsensus?
              Bo wiesz, my, arystokracja, raczymy się trunkami, których etykiety są dla Ciebie nieczytelne.

"bycie plynnym gownem w ludzkiej skorze nie tlumaczy zwolennika rzadow autorytarnych"

Rzeczywiście, nie tłumaczy, ale tę sprawę omów ze swoimi kameradami z NSDAP. Mła może Ci objaśnić świat z punktu widzenia wolnościowca, co najwyżej.

"Tylko czlowiek wyjatkowo pokrzywdzony przez los moze chciec by raczej bylo mu gorzej niz lepiej."

No, tu Mła by polemizował. Popularność socjalizmu, neomarksizmu, genderu, zboczeń sprawia wrażenie powszechnego pędu ku przepaści. To nie są wyjątki, to jest globalny trend. Tak więc wygląda na to, że błędnie sformułowałeś założenie.

"Chyba, ze jest ruskim trollem"

No, może tak być, więc zagrajmy w otwarte karty: jesteś ruskim trollem, Kretynie52?

"badz upatruje dla siebie miejsca u stolu aktualnie trzymajacych wladze"

Kiedy Kaczyński dowie się, co Mła sądzi o awanturze warszawskiej i katastrofie w Smoleńsku, przeklnie Mła i obrzuci wieczystymi klątwami. Czyli Mła nie ma szans na karierę przy tym korycie. Co innego Ty - jesteś friendem Lecha Kaczyńskiego, dostałeś od niego order.

"Bo celem jest wygumkowanie Polski z rodziny europejskich demokracji, a pozniej z UE"

Tak, to jest cel Mła. Ale niestety nie LiN. Dlatego się na siebie gniewamy (Mła z LiNem).

"Dziwnym trafem wspolny to cel kk, wstecznych pisiorow, oraz Kremla - czyli kolejnej Targowicy."

No właśnie to nie jest wspólny cel tych środowisk. Pisiory chcą trwać w Mumii, chcą nadal być w kajdanach traktatu lizbońskiego, kretyńskich dyrektyw mumijnych i zboczonej deklaracji stambulskiej. Czyli, jak wyżej.

"Czyli debilizm albo agentura. "

Masz ograniczone horyzonty, Kretynie52. Możliwości jest więcej.

"Chociaz jak dla mnie to ty jestes debilny agent"

To dobrze czy źle? No bo skoro debilny, to skuteczny. Wiele razy powtarzałeś, że obecna sytuacja jest winą m. in. Mła. Ciesz się, że Mła nie jest genialnym agentem.
      • benek231 Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 12.05.20, 20:17
        pisioraluka napisała:
        >
        > Towarzysz Lityński od 1966 do 1967 należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej.
        **
        Wasza Pawlowicz tez nalezala i jakos ci to nie przeszkadzalo, obludniku. Piotrowicz byl sekretarzem i takze nie pisales slowa. Kaczynski to byly komuch w calej okazalosci - tez ci nie przeszkadzalo.
        Bo zapewne i twoi rodzice byli komuchami. W Warszawie bylo ich najwiecej, w Polsce. Przez co z domu wyniosles niechec do demokracji. W wielu domach "pokrzywdzonych komuchow" panowala atmosfera niecheci i wrogosci w stosunku do demokratycznych przemian i demokracji. I tak nasiakala ta twoja skorupka od dziecka, a pod skorupka, miedzy uszami, roslo antydemokratyczne gowno.
        • xiazeluka Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 12.05.20, 21:06
          Kretynie52, omawiamy życiorys tow. Lityńskiego, a nie pozostałych nazwisk z książki telefonicznej. Przynależność Pawłowicz do ZSMP nie usprawiedliwia Lityńskiego i na odwrót.

Demokracja to siostra rodzona komunizmu, co sytuuje Cię tam, gdzie sytuuje, Kretynie52.
          • benek231 Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 13.05.20, 08:53
            pisioraluka napisała:

> Kretynie52, omawiamy życiorys tow. Lityńskiego, a nie pozostałych nazwisk z ksi
            > ążki telefonicznej. Przynależność Pawłowicz do ZSMP nie usprawiedliwia Lityński
            > ego i na odwrót.
            >
            > Demokracja to siostra rodzona komunizmu, co sytuuje Cię tam, gdzie sytuuje, Kre
            > tynie52.
            **
            Pewnie, ze komuchowatosc twoich pisiorow nie usprawiedliwia komuchowatosci Litynskiego, oraz twoich rodzicow. Ale wlasnie przez to nie jestes niczym usprawiedliwiony ty sam gdy wytykasz Litynskiemu to samo o czym "zapominalo ci sie" w przypadku pozostalych wymienionych. Ja nie stosuje symetryzmu, ale teraz - gdy akurat ci wygodniej - okazuje sie, ze juz nie podoba ci sie symetryzm. Przyznajesz, ze jestes oszukujaca gnida.

*
            > Demokracja to siostra rodzona komunizmu, co sytuuje Cię tam, gdzie sytuuje, Kre
            > tynie52.
            **
            I wlasnie dlatego popierasz neo-komunizm pisu, ty plynne gowno w ludzkiej skorze.
            • xiazeluka Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 13.05.20, 09:08
              Kretyie52, jeszcze raz powoli, żebyś zrozumiał: jeśli omawia się przeszłość A, to nie ma powodu, by omawiać przeszłość osób od B do Z. Dotarło, Kretynie52?

"wytykasz Litynskiemu to samo o czym "zapominalo ci sie" w przypadku pozostalych wymienionych. Ja nie stosuje symetryzmu"

Co za kretyn z tego amoralnego demotfukratycznego nazikomunistycznego gowna, Kretyna52. Symetrysta zapewniający o swoim braku symetryzmu.
              • benek231 Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 13.05.20, 18:24
                pisioraluka napisała:

> Kretyie52, jeszcze raz powoli, żebyś zrozumiał: jeśli omawia się przeszłość A,
                > to nie ma powodu, by omawiać przeszłość osób od B do Z. Dotarło, Kretynie52?
                **
                O! to teraz nie lubisz symetryzmu? Teraz juz nie podoba ci sie to samo co uprawiales tu przez wiele ostatnich miesiecy, gnido?
                >
                *
                > "wytykasz Litynskiemu to samo o czym "zapominalo ci sie" w przypadku pozostalyc
                > h wymienionych. Ja nie stosuje symetryzmu"
                >
                > Co za kretyn z tego amoralnego demotfukratycznego nazikomunistycznego gowna, Kr
                > etyna52. Symetrysta zapewniający o swoim braku symetryzmu.
                **
                Tylko, ze - w przeciwienstwie do ciebie - ja nie oszukuje, gdyz twierdze, ze we wszystkich przypadkach postepowanie bylo naganne. Podczas gdy ty przeciw 'A' wyciagales 'B' i nigdy! nie przyznales, ze postepowanie/stanowisko 'A' takze bylo niewlasciwe. Zawsze u ciebie jedynie 'B' nalezala sie krytyka - nigdy 'A'.

Jesli wiec to co zaprezentowalem bylo symetryzmem to byl to symetryzm zdecydowanie rozny od twojego, ty plynne gowno w ludzkiej skorze. Oraz baranie - bo tak pieknie dales sie wmanewrowac. smile
                • xiazeluka Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 13.05.20, 19:15
                  Mła uprawiał symetryzm? A dzisiaj mamy Boże Narodzenie, prawda?

Mła nie mógł "przyznać", że stanowiska B ... Z także były niewłaściwe, ponieważ pisał o Lityńskim, a nie życiorysach wszystkich pozostałych polityków. Jako symetrysta nie łapiesz niuansów, Ty amoralne nazikomunistyczne demotfukratyczne gowno.
                  • benek231 Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 13.05.20, 19:55
                    pisioraluka napisała:

> Mła uprawiał symetryzm? A dzisiaj mamy Boże Narodzenie, prawda?
                    **
                    Ty smieciu.

*
                    > Mła nie mógł "przyznać", że stanowiska B ... Z także były niewłaściwe, ponieważ
                    > pisał o Lityńskim, a nie życiorysach wszystkich pozostałych polityków. Jako sy
                    > metrysta nie łapiesz niuansów, Ty amoralne nazikomunistyczne demotfukratyczne gowno.
                    **
                    Ty plynne gowno w ludzkiej skorze.
                    • xiazeluka Re: Slaby autorytaryzm Kaczynskiego :O) 14.05.20, 08:34
                      Twój równie zabawny i inteligentny kumpel, sinyszparag vel baobab vel... dużo było tych vel (wiesz, o co chodzi, też się tak zabawiałeś, przebierańcu), napisał celnie, że jak ktoś nie ma niczego do powiedzenia, to bluzga jadem. Z niewyjaśnionych powodów nie wymienił Ciebie, lecz Bogu ducha winne inne osoby, ale wszyscy wiemy, komu należy się laur, nieprawdaż, skarżypyto Kretynie52?
    • piq kompromitacja twoja, Lityńskiego i platfuśni,... 10.05.20, 16:51
      ...od zawsze wiadomo, że tawariszcz prezessimus to wydmuszka, a wam straszenie ludzi tym ćwierćinteligentem z Żoliborza tak się spodobało, że sami uwierzyliście we własne bzdury, że to geniusz zła i straszny potwór. Kaczyńskiemu wystarczyłoby pogrzebać w papierach i jednocześnie zabijać go śmiechem. Nie z tego, że jest kaprawy fizycznie i nie ma konta, tylko z jego domniemanej "mocy". Wszystkie fakty leżą na stole, tylko wy jesteście tak głupi i niepozbierani, że nie pojmujecie oczywistych rzeczy. I dzisiaj wpadasz w schizę z jednej strony twierdząc, że to gigant straszliwości, a z drugiej, że byle kto. Czyli jesteście beznadziejnymi matołkami, ty, Lityński i platfuśnia.
      • benek231 Piles? Nie jedz :( 10.05.20, 18:07
        piq napisał:

Kaczyńskiemu wystarczyłoby pogrzebać w papierach i jednocześnie zabijać go śmiechem.
        **
        Z ciebie widze drugi Sherlock Holmes sie zrobil, albo i lepiej. Tylko jeszcze musisz pogrzebac w papierach. Oczywiscie jestes w ich posiadaniu. No to grzeb.
        Dopiero co wyles tu zrozpaczony niecnymi posunieciami Ziobry i proba zamachu na wlasnosc obywatela, z pominieciem sadu. A jak myslisz, geniuszku, dlaczego Ziobro mogl pozwolic sobie na taki numer? OK powiem ci. Otoz on ma w dupie ten twoj geniusz i ciagle wymadrzanie sie, gdyz wie, ze jestes zero i nic nie znaczysz. W przeciwienstwie do Kaczynskiego ktory jest silny i znaczy duzo. A wlasnie ten Kaczynski daje Ziobrze gwarancje bezkarnosci. W poczuciu ktorej wejdzie ten Ziobro do twojego mieszkania i wezmie z niego co tylko zechce - jak najbardziej legalnie. Na co ty, mondrala najwiekszy, potrafiles jedynie skomlec tu na forum, zamiast zabrac sie za tego Ziobre. A to przeciez ty jestes w Polsce i masz do Zobry blizej. Sprobuj wiec byc mondrala na wlasny uzytek.

Ja wrzucam tutaj wywiad z Litynskim gdyz wydal mi sie interesujacy, i chcialem zinteresowac nim tych ktorzy na wywiad nie natrafili. Mnie zaciekawily wzmianki o Kaczynskim. Bo ja nie mam tego stolu, ktory masz ty, tego stolu na ktorym "wszystkie fakty leżą". No ale ty oczywiscie olewasz siegniecie po te "wszystkie fakty" i zrobienie z nich uzytku. Bo ci sie zwyczajnie nie chce, prawda? O zesz ty qrwa debilu.

Ja napisalem, ze 'Kaczynski to knuj, taka mala wesz'. Nigdy nie mowilem o nim "gigant straszliwości", czy tez "geniusz" - to twoje insynuacje. Twierdzilem natomiast, ze jest sterowany przez kler i postepuje dokladnie tak jak mu w skrypcie kler napisze.
        A nasze forum jest miejscem prezentowania osobistych opinii a nie miejscem (tajnych) spotkan czynnej opozycji antypisowskiej, jest miejscem do wymiany zdan. Takze dla takiego jak ja Polaka mieszkajacego z dala od Polski i nieuczestniczacego czynie w polskim zyciu politycznym.
        Cale szczescie, ze nie komentowalem polityki zagranicznej krola Jagielly bo moze jeszcze wyjechalbys na mnie z pyskiem, ze knuje z krzyzakami, albo wspolnie z Jagiella prowadze Polske ku upadkowi.

Jesli wiec wyglaszasz takie madrosci, ze "wszystkie fakty leżą na stole, tylko wy jesteście tak głupi i niepozbierani, że nie pojmujecie oczywistych rzeczy", to wyjasnij matole jakie to fakty, na jakim stole, oraz jakie to sa rzeczy ktorych ja nie pojmuje (nie jacys my bo ja jestem tu w pojedynke). Zupelnie jakby Monie czytal. Wstydz sie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka