Dodaj do ulubionych

Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O)

24.05.20, 15:43
gdyz realizuje zlecenie polskich biskupow na wyprowadzenie Polski z demokracji oraz UE.


Druzgocący raport europarlamentu nt. polskich władz. "Działania PiS prowadzą do polexitu"

Aleksandra Gersz

24 maja 2020, 14:12

>>
Szef komisji sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim Juan Fernando Lopez Aguilar w poniedziałek zaprezentuje raport o przestrzeganiu praworządności w Polsce. Jak dowiedziało się RMF FM, jest on bardzo krytyczny wobec polskich władz. Unijny polityk stwierdził wręcz, że działania rządu PiS "prowadzą do polexitu", a eurodeputowani byli wręcz "zszokowani" po rozmowie z wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą.

Rząd PiS idzie coraz bardziej na zwarcie z Unią Europejską – powiedział Juan Fernando Lopez Aguilar w rozmowie z korespondentką radia RMF FM Katarzyną Szymańską-Borginon w niedzielę. Szef Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych w Parlamencie Europejskim przyznał, że po telekonferencji członków PE z Sebastianem Kaletą, wiceministrem sprawiedliwości, "wielu eurodeputowanych było zszokowanych konfliktowym nastawieniem polskich władz".

Polityk podkreślił, że wiceminister nie tylko nie wyraził woli przestrzegania orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości w UE, ale mówił o obronie "narodowej tożsamości" i "prymacie prawa krajowego nad unijnym". – Polska nie wykazuje chęci kompromisu i nie zamierza się dostosować do orzeczeń TSUE. (...) Uważamy, że można być Polakiem i obywatelem UE – i nawet polski rząd nie ma prawa przeciwstawiać polskiej narodowej tożsamości unijnym wartościom – ciągnął Lopez Aguilar.
– Polska jest członkiem Unii Europejskiej i jej obywatele chcą być w Unii, ale działania rządu PiS w praktyce prowadzą do swego rodzaju polexitu. (...) Zapytaliśmy: czy tego chcecie? Czy na tym polega wasza strategia: żeby wypchnąć Polskę z Unii? Bo my tego nie chcemy" – powiedział też w RMF FM Lopez Aguilar, który w poniedziałek ma zaprezentować krytyczny raport o praworządności w Polsce przygotowany przez swoją komisję.

– To nie jest raport przygotowany przez UFO czy jakąś instytucję z innej galaktyki, która wymusza swoje stanowisko na Polsce – powiedział Lopez Aguilar i podkreślił, że dokument jest po prostu oceną działań rządu w Warszawie przygotowaną przez Europarlament, który reprezentuje również Polaków. Dodał również, że PE broni demokracji, która jest m.in. obroną mniejszości.

Parlament Europejski o demokracji w Polsce

– Stan demokracji w Polsce stale się pogarsza, podobnie jak stan praworządności i ochrony praw podstawowych. Demokracja oznacza chronienie mniejszości. W Polsce pod stałą presją znajdują się prawa mniejszości seksualnych, prawo do swobody wypowiedzi, wolność mediów czy prawo do krytykowania rządu. Żadna większość nie ma prawa łamać praw mniejszości. Dlatego zajmujemy się demokracją w Polsce – dodał Lupez Aguilar.
Polityk zaznaczył też, że raport – który będzie traktowany jako stanowisko całego Parlamentu Europejskiego – nie jest wymierzony w Polskę. Eurodeputowany wyjawił, że domagać się będzie rozszerzenia trwającej obecnie procedury wobec Polski z art. 7 Traktatu Unii Europejskiej. Polskie władzy nie będą mogły nanieść na niego poprawek.
– Przygotowując raport, rozmawialiśmy z wieloma przedstawicielami polskich władz, ale gotowego już raportu nie będziemy dyskutować z władzami w Warszawie. To raport Parlamentu Europejskiego i poprawki do niego będą mogli składać wyłącznie eurodeputowani – zaznaczył unijny polityk.

natemat.pl/309629,pe-zaprezentuje-raport-o-praworzadnosci-w-polsce-pis-idzie-na-zwarcie-z-ue
Sprawy zaszly tak daleko takze dzieki pomocy samej Unii. Bo juz dawno powinna dac Polsce porzadnego kopa w dupe, a juz lud pracujacy miast i wsi zlapalby pisiorow za krawaty - gdy tylko odczulby skutki tego kopa w postaci braku dofinansowania rolnictwa i jeszcze paru. Takze gdyby stanal wprost przed mozliwoscia pozegnania sie z cywilizowanym swiatem. Ale moze jeszcze uda im sie posadzic na dupie te bezczelna klero-faszystowska swolocz.
Obserwuj wątek
   • oleg3 Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O 24.05.20, 16:13
    perla_roztocza napisał:


    > coś mu się pokićkało, pewnie myślał Niemcy i Szwecja a powiedział Polska właśnie.

    Juan Fernando López Aguilar

    Ur. 10 czerwca 1961. W 1983 przystąpił do Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE).
    To wyjaśnia dlaczego jest ślepy!

    dorzeczy.pl/tylko-na-dorzeczy/138371/polska-dziennikarka-relacjonuje-dramat-w-hiszpanii-wprowadzono-dyktature.html
    Pisząc o "ruinie kraju" ma pani na myśli jedynie czynnik zdrowotny?

    Nie. Dziś chodzi nie tylko o kryzys związany z pandemią, gigantyczny kryzys ekonomiczny, ale też kryzys demokracji czy jak mówią niektórzy – wprowadzenie dyktatury. Ogłoszony 46 dni temu stan alarmowy jest de facto stanem wyjątkowym, w którym rząd przyznał sobie nieograniczone prerogatywy, a więc zniósł kontrolę demokratyczną parlamentu, podporządkował władzą sądowniczą i rządzi z pomocą dekretów oraz ogranicza prawa i wolności obywatelskie.

    W jaki sposób?

    Cenzurując media, sieci społecznościowe a nawet komunikatory jak WhatsApp, czego sama doświadczam.

    Czy ludzie buntują się przeciw rządowym restrykcjom?

    Nie są w stanie się buntować, ponieważ rząd trzyma ludzi w zamknięciu do 9 maja. Rząd Sancheza najpierw długo lekceważył epidemię, później spóźnił się z przyjęciem najbardziej podstawowych środków zapobiegawczych, a na koniec zafundował Hiszpanom najsurowszy reżym, jaki ogłoszono, gdziekolwiek na świecie w związku z epidemią. Ludzie mogą opuścić mieszkanie tylko, gdy mogą się wylegitymować: przepustką do pracy, koniecznością wyjścia do lekarza, apteki lub najbliższego sklepu. Od tego poniedziałku dopiero po 41 dniach jeden rodzic może wyprowadzić na godzinny spacer jedno dziecko. Jedyne, co mogą robić Hiszpanie, to wyrażać swój sprzeciw na balkonach poprzez tzw. caceroladę, czyli bicie w garnki i hałasowanie o określonej godzinie albo zwoływanie wirtualnych manifestacji na YouTubie.
    • benek231 Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O) 25.05.20, 09:03
     oleg3 napisał:

     > perla_roztocza napisał:
     >
     >
     > > coś mu się pokićkało, pewnie myślał Niemcy i Szwecja a powiedział Polska
     > właśnie.
     **
     Czy twierdzisz, zatem, Oleg, ze nie dazycie do "Polexitu"?

     Nie ma zadnego znaczenia, absolutnie zadnego, co bedziesz wygadywal na Lupeza Aguilara. Unia i tak zrobi to co Unia bedzie uwazala za stosowne .
     Ponadto nie adresujesz swojej rutynowej pisiorskiej propagandy do ludu smolenskiego lecz do mnie. Moze sie wiec nie wysilac na takie pierdoły.

     Ja ciagle mam nadzieje, ze w Unii jednak przewazy potrzeba posiadania w swym gronie Polski jako demokratycznego partnera, nad potrzeba posiadania Polski wylacznie jako rynku. Jesli to pierwsze to wylecicie z Unii i przejdziecie na garnuszek kk, ktory tyle sie nakradl, ze moze utrzymac kraj i Polakow przez kolejnych kilka lat.
      • benek231 Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O) 25.05.20, 15:41
       oleg3 napisał:

       > > Czy twierdzisz, zatem, Oleg, ze nie dazycie do "Polexitu"?
       >
       > Kim są ci, o których napisałeś "nie dążycie"?
       **
       No nieee, Oleg, glupa strugasz prawie koncertowo. Albo jestes taki glup - doprawdy nie wiem.

       'Kim są ci, o których napisałem, ze "dążycie" do "Polexitu"? Jak mogles sie nie domyslec, Oleg? O was pisalem - o pisiorach z Kaczynskim i ta cala wladza na czele, o pisiorach smolenskich, o klerze kk, oraz o pisiorach z naszego forum czyli o tobie i twojej ferajnie z Kretynem, Perla, Szokiem, i reszta antydemokratycznego gowna.

       Tym razem pominalem innych wrogow UE, np. z Konfederacji, ale pamietam o nich. Pamietam.
       • oleg3 Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O 25.05.20, 17:47
        > - o pisiorach z Kaczynskim i ta cala wladza na czele, o pisiorach smolenskich, o klerze kk, oraz o pisiorach z naszego forum czyli o tobie i twojej ferajnie z Kretynem, Perla, Szokiem, i reszta antydemokratycznego gowna

        Krzysiu, wszystko ci się popierdoliło. Wrzucasz do jednego wora partię polityczną, wspólnotę religijną i osoby (nicki) prywatne. Ja mogę się wypowiadać wyłącznie w imieniu własnym.
        • oleg3 Generalnie Krzysiu 25.05.20, 18:01
         to UE rozumiana jako komisarze ze swoimi sztabami, TSUE i tego typu ozdobniki, mogą Polsce skoczyć. Gospodarka głupcze! Polska właśnie została piatym partnerem handlowym Niemiec i jest zbyt ważna, by można było ją stracić. Jest duża, z rosnącą gospodarką i ten Hiszpan socjalista może pana Olega w dupę pocałować.
        • benek231 Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O) 25.05.20, 18:05
         oleg3 napisał:
         >
         > Krzysiu, wszystko ci się popierdoliło. Wrzucasz do jednego wora partię politycz
         > ną, wspólnotę religijną i osoby (nicki) prywatne. Ja mogę się wypowiadać wyłącz
         > nie w imieniu własnym.
         **
         Przeciez ja nie obciazam ciebie np. zaoraniem sadownictwa. Za to odpowiedzialnosc ponosi Kaczynski z kolegami.
         Wrzucam was do tego samego worka bo wszyscy jestescie wrogo nastawieni do demokracji oraz UE.
         Oczywiscie kazdy robi tyle na ile go stac. Tak wiec Kaczynski z Du*a robia wiecej na rzecz Polexitu niz ty, czy Kretyn. Na swoja miare jednak kazdy z was cos robi - np. antyunijna i antydemokratyczna propagande, okraszona wspieraniem rzadu pisiorow, waszego rzadu.

  • monalisa2016 Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O 25.05.20, 10:09
   Wszystko ma swój cel nawet krytyka, według analizy Centrum Europejskich Badań Gospodarczych Polska mogłaby stać się jednym z największych płatników netto do funduszu odbudowy zaproponowanego przez Angelę Merkel i Emmanuela Macrona.
   Odbiorcami netto byłyby tylko kraje południowej Europy i Francja.
   Największym beneficjentem byłyby Włochy, następnie Hiszpania, Francja, Grecja, Portugalia, Cypr i Chorwacja.
   • qwardian Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu 25.05.20, 10:30
    > Polska mogłaby stać się jednym z największych płatników netto do funduszu odbudowy zaproponowanego przez Angelę Merkel i Emmanuela Macrona. Odbiorcami netto byłyby tylko kraje południowej Europy i Francja.

    Ooo, to oprócz producentów maseczek i szczepionek podłączyli się kolejni bumelanci i próżniacy...
     • qwardian Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu 25.05.20, 15:00
      next.gazeta.pl/next/7,168930,25972636,die-welt-polska-moze-znalezc-sie-wsrod-glownych-platnikow.html

      Polska może być jednym z największych płatników netto unijnego Funduszu Odbudowy po koronakryzysie, jeżeli jedynym kryterium podziału środków będzie wielkość recesji - twierdzą eksperci Europejskiego Centrum Badań nad Gospodarką (ZEW) w Mannheim.

      Nieopublikowaną jeszcze symulację podziału środków z funduszu o wartości 500 mld euro, który zaproponowali kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron, opisuje w poniedziałek (25.05.2020) niemiecki dziennik "Die Welt".
      • monalisa2016 Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu 25.05.20, 15:26
       Die Welt nie wzial danych z nieba tylko z Zentrum für Europäische Wirtschaftsforschung GmbH (ZEW) / Centrum Europejskich Badań Gospodarczych, wszystko jest ustalone i obliczone z gory. smile

       nachrichten.idw-online.de/2020/05/25/zew-kurzexpertise-zum-merkel-macron-modell-polen-kann-groesster-nettozahler-werden/?groupcolor=5
   • benek231 Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O) 26.05.20, 06:58
    monalisa2016 napisał(a):

    > Wszystko ma swój cel nawet krytyka, według analizy Centrum Europejskich Badań G
    > ospodarczych Polska mogłaby stać się jednym z największych płatników netto do f
    > unduszu odbudowy zaproponowanego przez Angelę Merkel i Emmanuela Macrona.
    **
    A ty, Monia, jak zwykle straszysz oraz szczujesz - jak to naziolka. Teraz wynalezliscie argument, ze Polska juz nie bedzie brala lecz przyjdzie jej dawac. Liczac na to, ze wielu Polakom bardzo podoba sie bycie pasozytem. Taki narod, taka religia, taka mentalnosc - takie podejscie do wspolnoty. Wycyckac ile sie da i w nogi. W dodatku w obliczu mozliwosci pomagania bogatszym krajom. Ciekawe dlaczego na twojej liscie nie ma Niemiec? Powiem ci. Bo w to juz by ci nie uwierzyli.
    Mozna bylo spodziewac sie, ze w pewnym momencie Polska gospodarka dojdzie juz do takiego poziomu przy ktorym nie bedzie juz wypadalo by tylko cyckac. Dojdzie dzieki pomocy panstw Unii, ktorej teraz ty chcialabys splunac w twarz ustami tych ktorych wlasnie podjudzasz.Podczas gdy nalezy sie cieszyc wlasnie i przede wszystkim z tego poziomu. A ty pewnie wolalabys by Polska nadal kleczala z czapka w reku - byle by nie placila. Zalosna jestes, Monia. Tragiczna postac z ciebie.
    • monalisa2016 Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O 27.05.20, 00:02
     benek231 napisał:

     > A ty, Monia, jak zwykle straszysz oraz szczujesz - jak to naziolka.

     Po pierwsze nie jestem naziołką w przeciwności do ciebie Benio, po drugie nie straszę tylko donoszę i cytuje w postaci linku w którym jest wszystko zawarte nawet podział danin którymi ma się "ratować pewne panstwa" innymi słowami gaśić "pożar" banków który samemu, znaczy ta twoja wspólnota z niekompetencji spowodowała. Gdzie popłyną te pieniądze z przymusowej daniny, do narodu, do przemysłu czy do banków? Znaczy po raz kolejny podatnik ma ratować to co powołująca się na panstwo brukselsko-strasburska organizacja zawaliła nie mając żadnych w tych kierunkach kompetencji wydawania jakichkolwiek dyrektyw panstwom które niezgodne są z ich wewnetrznymi prawami. Więc gdzie widzisz tu nazizm albo w mnie osobiscie naziłkę?


     > Teraz wynalezliscie argument, ze Polska juz nie bedzie brala lecz przyjdzie jej dawac.
     > Liczac na to, ze wielu Polakom bardzo podoba sie bycie pasozytem. Taki narod, taka
     > religia, taka mentalnosc - takie podejscie do wspolnoty. Wycyckac ile sie da i
     > w nogi. W dodatku w obliczu mozliwosci pomagania bogatszym krajom. Ciekawe dla
     > czego na twojej liscie nie ma Niemiec? Powiem ci. Bo w to juz by ci nie uwierzyli.

     Benio co to znaczy "Teraz wynalezliscie argument"? Od kiedy znane nam osoby podszywasz pod całe społeczenstwa? Tylko niepojętny nicpon tak robi! smile Ja się nie identyfikuję z tymi dwoma osobami więc nie należę do sekcji "WY". O jakiej wspólnocie ty piszesz, istnieje ona? Zarzucasz, że na liscie nie ma Niemiec, podałam link w którym jest wszystko napisane wraz z sumami, procentami i że Polska, Rumunia po Niemczech będzie największym płatnikiem w tym związku który nazywasz wspólnotą.


     > Mozna bylo spodziewac sie, ze w pewnym momencie Polska gospodarka dojdzie juz do
     > takiego poziomu przy ktorym nie bedzie juz wypadalo by tylko cyckac. Dojdzie
     > dzieki pomocy panstw Unii, ktorej teraz ty chcialabys splunac w twarz ustami tych
     > ktorych wlasnie podjudzasz.Podczas gdy nalezy sie cieszyc wlasnie i przede
     > wszystkim z tego poziomu. A ty pewnie wolalabys by Polska nadal kleczala z czapka
     > w reku - byle by nie placila. Zalosna jestes, Monia. Tragiczna postac z ciebie.
     > .

     Benio przetrzyma ten związek, przetrzymają te osoby chcące rządzić całym światem na obecnych stanowiskach, te które zniszczyli własne kraje, a teraz zniszczą rozbijając na cząstki to co nazywasz wspólnotą. Tragikomendiaten jesteś właśnie ty ponieważ nie masz najmniejszego pojecia co piszczy w trawie, a mimo tego zabierasz głos w rzeczach o których nie masz żadnego pojęcia poza cytowaniem obcych stanowisk przyswając je w kolejności za twoje. smile Na tym polega u ciebie wiedza jak i własny światopogląd?
     • benek231 Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O) 27.05.20, 15:55
      monalisa2016 napisał(a):

      > benek231 napisał:
      >
      > > A ty, Monia, jak zwykle straszysz oraz szczujesz - jak to naziolka.
      >
      > Po pierwsze nie jestem naziołką w przeciwności do ciebie Benio...
      **
      Jestes jestes - poslugujesz sie ich metodami szczucia, siania nienawisci, budzenia i poruszania jak najpaskudniejszymi instynktami ludzkimi (na czele z podloscia i zawiscia), czy zerowania na niewiedzy.

      Jesli Polska ekonomia wspiela sie do takiego poziomu na ktorym Polska moze juz byc platnikiem netto, to uwazam, ze nalezy cieszyc sie z tego i zachecac innych aby takze sie cieszyli. A ty polujesz na podle ciemniactwo i szczujesz: "patrzcie, teraz bedziecie musieli placic na tych cwaniakow i nierobow, a oni beda swietnie zyc na wasz koszt". Ale ty, Monia, jestes tu dobrze znana jako antydemokratyczne i antyunijne gowno, wiec tym bardziej mnie to nie zaskakuje.
  • taniarada Re: Od lat twierdze, ze PiS dazy do "Polexitu" :O 25.05.20, 22:16
   Bujasz kolego i to naprawdę .Shejtowany Wojewódzki i jego Hellena.Co się tam działo. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.dorzeczy.pl/kraj/141276/goraco-na-facebooku-produktu-reklamowanego-przez-wojewodzkiego-powodem-film-latkowskiego.html&ved=2ahUKEwjTtvHU6c_pAhWMwcQBHTBjApE4ChAWMAN6BAgGEAE&usg=AOvVaw16Fp9D0lGjSXv27JCZJ3ZX

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka