Dodaj do ulubionych

Obejrzalem wystepy trojki klamczuchow :O)

27.05.20, 16:50
ktorych zamiarem jest tworzenie atmosfery niepokoju, jesli nie strachu. Pod przywodztwem Kaczynskiego, w ktorym obudzil sie bajarz.

www.youtube.com/watch?v=GXt4vn3jPa0
Kaczor klamal jak z nut a za nim dwojka tych oslizglych przydupasow.

Mam nadzieje, ze Senat bedzie obradowal nad ustawa o wyborach przez 29 dni czyli krocej niz poprzednio. To nie jest zadna obstrukcja gdy Senat (w tym przypadku) wykorzystuje przynalezny mu czas, bez przekraczania go. Partia rzadzaca, a juz szczegolnie taka bandycka partia jak PiS, musi zdawac sobie sprawe z tego, ze opozycja nie ma obowiazku wspolpracowania z nimi - musi sie liczyc z tym, ze Senat skorzysta z calego przyslugujacego mu czasu. Tupanie, robienie groznych min, czy te tajemniczo zawoalowane sugestie o uzywaniu wszelkich srodkow, nie sluza niczemu oprocz mozliwemu przyczynieniu sie do spowodowania spolecznego niepokoju.

A w ogole, to jestem za tym aby Kaczynskiemu zmajstrowac mownice wyzsza o 60 cm. Zasluzyl sobie.

Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: Obejrzalem wystepy trojki klamczuchow :O) 27.05.20, 17:57
   "To nie jest zadna obstrukcja gdy Senat (w tym przypadku) wykorzystuje przynalezny mu czas, bez przekraczania go. Partia rzadzaca, a juz szczegolnie taka bandycka partia jak PiS, musi zdawac sobie sprawe z tego, ze opozycja nie ma obowiazku wspolpracowania z nimi - musi sie liczyc z tym, ze Senat skorzysta z calego przyslugujacego mu czasu."

   Ćwierćinteligent1 padnie trupem, kiedy to przeczyta.
  • benek231 Czy na złamanie Konstytucji można się umówić? :O) 27.05.20, 18:24
   Dlaczego termin 28 czerwca jest niekonstytucyjny?
   Dlatego, że marszałek Sejmu nie ma żadnej podstawy do tego, by ogłosić nowe wybory. A władza ma obowiązek działać na podstawie i w granicach prawa. Odwrotnie niż obywatel, który może robić wszystko to, co nie jest zakazane. A więc – chcę, by to wybrzmiało – marszałek Sejmu nie ma "podkładki", by wyznaczyć termin nowych wyborów.
   Ale przecież głosowanie 10 maja się nie odbyło, a kadencja Andrzeja Dudy się wkrótce skończy. To co teraz? Nie będzie nowego prezydenta?
   Teraz trzeba tak jak w każdej innej sytuacji przestrzegać Konstytucji RP. Wybory 10 maja minęły – tego terminu nie da się przełożyć ani odnowić. Nowe wybory muszą być rozpisane w ciągu 14 dni po tym, jak opróżniony zostanie urząd prezydenta.
   Co to znaczy "opróżniony"?
   Najbardziej klasycznym przypadkiem opróżnienia urzędu prezydenta jest moment, gdy upływa kadencja głowy państwa. Ale są też inne przewidziane prawem przypadki, jak np. zrzeczenie się urzędu przez prezydenta lub okoliczności losowe, które uniemożliwiają mu pełnienie swoich obowiązków, takie jak ciężka choroba lub śmierć.
   Czyli jeśli nie zajdą nadzwyczajne okoliczności, a Andrzej Duda nie zrzeknie się urzędu, to Elżbieta Witek ma obowiązek ogłosić nowe wybory w ciągu 14 dni od 6 sierpnia?

   natemat.pl/310055,wybory-prezydenckie-beda-28-czerwca-dr-mikolaj-malecki-niekonstytucyjne

   Art. 128.
   2. Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej - nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.

   Art. 129.
   3. W razie stwierdzenia nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej przeprowadza się nowe wybory, na zasadach przewidzianych w art. 128 ust. 2 dla przypadku opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka