Dodaj do ulubionych

Polaku! załóż oczko wodne!

03.06.20, 09:10

Umarłam ze śmiechu. I śmieszne i straszne.
Warto popatrzeć na słuchających.

Patrioto, OKO wodne.
Na końcu, retencji - łysinka prezia - w kształcie oczka....

www.youtube.com/watch?v=iYoCh4RrXd8
Obserwuj wątek
    • t_ete Re: Polaku! załóż oczko wodne! 03.06.20, 09:55
      calamity.miriam napisała:

>
      > Umarłam ze śmiechu. I śmieszne i straszne.
      > Warto popatrzeć na słuchających.

A jakie komentarze w necie, jakie memy ... poplakalam sie wczoraj smile
      Pomysl z twittera : w kazdym ogrodku oczko wodne - potem przekop
      do sasiada - dalej i dalej ... cala siec wodna.
      A w miastach otworzy sie studzienki sciekowe ...

Program Kaluza+

smile))
      tete
        • t_ete Re: Polaku! załóż oczko wodne! 03.06.20, 16:52
          a000000 napisała:

> Ma rację prezydent i każdy , który mówi, że należy wodę gromadzić i oszczędzać.
          > Sprawa jest bardzo ważna i poważna . Na kpiny nie ma tu miejsca, gdyż jest t
          > o kwestia przetrwania rodzaju ludzkiego.

Gromadzenie i oszczedzanie wody - to raczej zbieranie deszczowki.
          Zasilenie oczka wodnego deszczowka - to inna sprawa bo zdaje sie trzeba filtry
          zamontowac by rybek (jesli ktos w oczku hoduje) nie zakatrupic.
          Poza tym gdy ktos juz sobie to oczko wodne sprawi i zacznie w nim hodowac
          specjalna odmiane rybek - to nie bedzie ich odlawial gdy zechce - w ramach
          oszczedzania - podlac kwiatki w ogrodzie woda z oczka.... (a moze bedzie
          odlawial ?) ale raczej uzyje deszczowki.

Jestem wiec za zbieraniem deszczowki, ktora mozna wykorzystac do podlewania
          roslin w domu i w ogrodzie. Podobno takze do prania. Nie wiem czy do mycia samochodu
          sie nadaje.

A tu masz podpowiedz - gdzie mozna oszczedzac wode :

"Jak w Polsce wykorzystujemy tę wodę?
          W 75% na potrzeby przemysłu,15% na usługi komunalne i
          10% na nawodnienia w rolnictwie i leśnictwie oraz stawy rybne."

Mozemy wiec ograniczyc korzystanie z wody w domu - bez zadnych doplat.
          Mozemy w prosty sposob zbierac deszczowke. Mozemy pokusic sie o
          fotowoltaike (sa doplaty).

Wystarczy konsekwentna akcja edukacyjna.

Ale woda - zuzywana przez przemysl ... to jest dopiero wyzwanie dla
          rzadu. Kto to 'ugryzie' ?

Kto 'ugryzie' wydobycie wegla i elektrownie weglowe ?

"średnia światowa poboru wody dla energetyki wynosi 7 procent, w Niemczech to
          18 procent, a w Polsce – 70 procent"

Znacznie latwiej jest oglosic program 'Oczko wodne Plus', nadac mu
          ekologiczno-praktyczny walor i co najwazniejsze : zaoferowac
          doplaty wink Szczegolnie podczas kampanii wyborczej.

tete
          • a000000 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 03.06.20, 18:20
            t_ete napisała:

odnoszę wrażenie, że czepiasz się słowa "oczko wodne".... możliwe, że sama nazwa kojarzy się z nowobogacką modą z rybkami. Ja , z kontekstu wypowiedzi, zrozumiałam, że chodzi o zwyczajne i powszechne oszczędzanie wody.

> Jestem wiec za zbieraniem deszczowki, ktora mozna wykorzystac do podlewa
            > nia
            > roslin w domu i w ogrodzie. Podobno takze do prania. Nie wiem czy do mycia samo
            > chodu sie nadaje.

kiedyś matki łapały deszczówkę do mycia włosów. Dziś nie polecam, przy dzisiejszym zanieczyszczeniu atmosfery - można ołysieć.

> "Jak w Polsce wykorzystujemy tę wodę?
            > W 75% na potrzeby przemysłu,15% na usługi komunalne i
            > 10% na nawodnienia w rolnictwie i leśnictwie oraz stawy rybne."

powyższe jest niejednoznaczne, gdyż elektrociepłownia jest zaliczana do przemysłu, ale świadczy usługi komunalne.
            Ale ... ciekawe, jak to wszystko zmierzono. W rubryce : przemysł, znajduje się pozycja: elektrociepłownie i kopalnie - 70%.. Czy produkcja mięsna to przemysł, czy rolnictwo? No bo zawsze słyszałam, że rolnictwo zużywa że ho ho!, ale o kopalniach nikt nic nie wspominał, dla mnie to zaskoczenie.

>
            > Mozemy wiec ograniczyc korzystanie z wody w domu - bez zadnych doplat.
            > Mozemy w prosty sposob zbierac deszczowke. Mozemy pokusic sie o
            > fotowoltaike (sa doplaty).

nie u każdego fotowoltaika będzie opłacalna. Należy najpierw dowiedzieć się z jakim nasłonecznieniem mamy do czynienia i policzyć czy interes się opłaca - pamiętajmy, że takie panele co jakiś czas trzeba wymieniać, a to droga zabawa.

> Wystarczy konsekwentna akcja edukacyjna.

święte słowa!!! EDUKACJA. Również w zakresie wiedzy ogólnej, rozumieniu słowa pisanego i logicznego kojarzenia faktów. Tak, edukacja u nas szwankuje.

>
            > Ale woda - zuzywana przez przemysl ... to jest dopiero wyzwanie dla
            > rzadu. Kto to 'ugryzie' ?

Może pan Trzaskowski???? taki elokwentny , energiczny, wszystkowiedzący.... no i na wodzie zna się jak nikt.... ostatnio zasilił nawet Wisłę....

> Kto 'ugryzie' wydobycie wegla i elektrownie weglowe ?
            >
            > "średnia światowa poboru wody dla energetyki wynosi 7 procent, w Niemczech to
            > 18 procent, a w Polsce – 70 procent"

Jak rozumieć słowo: pobór? Bo niektóre elektrownie wodę używają ale nie zużywają. Woda do środowiska wraca.
            Czyli problemem nie jest używanie wody tylko jej marnotrawstwo. Brak retencji i owych "oczek" łapiących co się da, zanim do morza się oddali....
            Co innego woda uzdatniona.... tu mamy faktycznie marnotrawstwo niebotyczne. Całość w kanał.

> Znacznie latwiej jest oglosic program 'Oczko wodne Plus', nadac mu
            > ekologiczno-praktyczny walor i co najwazniejsze : zaoferowac
            > doplaty wink Szczegolnie podczas kampanii wyborczej.

Tyle, że jeden obietnice spełnia, a drugi po wyborach natychmiast o nich zapomina. Uważam, że poważna dbałość o ekologię, w kraju postkomunistycznym, gdzie istnieją "kopciuchy" i bieda, wymaga ingerencji państwa.

• t_ete Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 11:28
              a000000 napisała:

> odnoszę wrażenie, że czepiasz się słowa "oczko wodne".... możliwe, że sama nazw
              > a kojarzy się z nowobogacką modą z rybkami. Ja , z kontekstu wypowiedzi, zrozum
              > iałam, że chodzi o zwyczajne i powszechne oszczędzanie wody.

Oczko wodne nowobogackie ? Moze jeszcze elitarne ? smile))

Zbieranie deszczowki - jest dobrym pomyslem. Napisalam o tym.
              Oczko wodne - paruje, wysycha.

> powyższe jest niejednoznaczne, gdyż elektrociepłownia jest zaliczana do przemys
              > łu, ale świadczy usługi komunalne.

Chodzi ci o to, ze dostarcza cieplo ? Owszem - marnujac nieprzebrana ilosc wody.

> Ale ... ciekawe, jak to wszystko zmierzono. W rubryce : przemysł, znajduje się
              > pozycja: elektrociepłownie i kopalnie - 70%.. Czy produkcja mięsna to przemysł
              > , czy rolnictwo? No bo zawsze słyszałam, że rolnictwo zużywa że ho ho!, ale o k
              > opalniach nikt nic nie wspominał, dla mnie to zaskoczenie.

Poczytaj. Znajdziesz informacje w necie.

> nie u każdego fotowoltaika będzie opłacalna. Należy najpierw dowiedzieć się z j
              > akim nasłonecznieniem mamy do czynienia i policzyć czy interes się opłaca - pam
              > iętajmy, że takie panele co jakiś czas trzeba wymieniać, a to droga zabawa.

A jednak ponad 100 tys gospodarstw w ubieglym roku zainstalowalo panele.
              Czyli pomysl z doplatami zadzialal.

> święte słowa!!! EDUKACJA. Również w zakresie wiedzy ogólnej, rozumieniu słowa
              > pisanego i logicznego kojarzenia faktów. Tak, edukacja u nas szwankuje.

> Może pan Trzaskowski???? taki elokwentny , energiczny, wszystkowiedzący.... no
              > i na wodzie zna się jak nikt.... ostatnio zasilił nawet Wisłę....

Czyli - gdy problem z kopalniami i elektrowniami weglowymi - to
              do prezydenta trzeba uderzac a nie do PMM ?

> Jak rozumieć słowo: pobór? Bo niektóre elektrownie wodę używają ale nie zużywaj
              > ą. Woda do środowiska wraca.
              > Czyli problemem nie jest używanie wody tylko jej marnotrawstwo. Brak retencji i
              > owych "oczek" łapiących co się da, zanim do morza się oddali....
              > Co innego woda uzdatniona.... tu mamy faktycznie marnotrawstwo niebotyczne. Ca
              > łość w kanał.

"— Największe problemy z niedoborem wody spowodowanym przez odwadnianie kopalń mają mieszkańcy w zasięgu leja depresji. To obszar otaczający kopalnię, na którym obniżyły się wody podziemne. Przykładowo lej depresji wokół odkrywek KWB Bełchatów ma około 700 km. Na takich terenach obserwuje się zubożenie lub zanik zasobów wód podziemnych w ujęciach, zmniejszenie przepływów wód w ciekach, opadanie stanu wody w jeziorach, stawach i na obszarach podmokłych, aż do ich zaniku.
              (...)
              Z przybliżonych szacunków zmiany bilansu wodnego Polski wynika, że w okresie 110 lat należy się spodziewać zmniejszenia odnawialnych zasobów wodnych o 35–40 proc. — dodaje Sylwester Kraśnicki. Zabezpieczenie przed wyczerpywaniem zasobów wody to jedno z najtrudniejszych wyzwań, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższych 10 latach. Dla polskiej energetyki, a przede wszystkim rządu, to najwyższy czas, by przemyśleć, jak sektor ma wyglądać za kilkanaście lat. Wiadomo, że od razu nie zrezygnujemy z węgla. Warto jednak przyspieszyć budowanie innego miksu energetycznego. I nie obrażać się na OZE.
              (...)
              W celu wydobycia węgla odpompowuje się duże ilości wód podziemnych. Toksyczna zawiesina powstała przy płukaniu węgla przedostaje się do lokalnych zbiorników wodnych. Odprowadzenie kwaśnych wód z odpadów kopalnianych prowadzi do trwałego zanieczyszczenia wody, którego bardzo trudno się pozbyć.
              (...)
              Do płukania węgla pobierana jest woda z coraz mniej zasobnych źródeł. Często wykorzystuje się do tego niebezpieczne środki chemiczne. Odprowadzane ścieki zanieczyszczają rzeki i mogą przeniknąć do wód gruntowych.
              (...)
              Woda potrzebna jest do chłodzenia, napędzania turbiny parowej i do wypłukiwania odpadów paleniskowych i ich nawilżania. Elektrownia o mocy 500 MW z chłodzeniem w systemie otwartym potrzebuje basenu olimpijskiego wody co trzy minuty. Woda jest również potrzebna do usuwania zanieczyszczeń, m.in. rtęci, dwutlenku siarki i tlenków azotu. Mimo takiego oczyszczania spalanie węgla powoduje powstawanie kwaśnych deszczy.
              (...)
              W wyniku spalania węgla powstają ogromne ilości toksycznych substancji, które są składowane w osadnikach i na hałdach. Te składowiska odpadów stanowią długotrwałe zagrożenie dla lokalnych społeczności i zasobów wody, ponieważ mogą przesiąkać z osadników, zalać teren lub infiltrować do wód podziemnych."

www.pb.pl/wielki-skok-branzy-energetycznej-na-wode-836920

> Tyle, że jeden obietnice spełnia, a drugi po wyborach natychmiast o nich zapomi
              > na. Uważam, że poważna dbałość o ekologię, w kraju postkomunistycznym, gdzie is
              > tnieją "kopciuchy" i bieda, wymaga ingerencji państwa.

Ekologia jest wazna. Ingerencja panstwa w sprawie 'kopciuchow' - OK.
              Ale mam watpliwosci czy 'ogrodowe oczka wodne' z panstwowa doplata
              to wlasciwa polityka i rozsadne wydawanie pieniedzy podatnikow.

Jak juz pisalam poprzednio - gromadzenie wody deszczowej w celu jej
              wykorzystania - to absolutnie sensowne dzialanie.
              Propagowane od lat, finansowane przez samorzady, fundusz ochrony
              srodowiska.

Program 'Zlap deszcz', 'beczka+', 'mala retencja' - w wielu miastach
              wiekszych i mniejszych - w calej Polsce.
              Prekursorem byl chyba Krakow - w 2013.

tete

• a000000 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 13:04
                t_ete napisała:

> Ale mam watpliwosci czy 'ogrodowe oczka wodne' z panstwowa doplata
                > to wlasciwa polityka i rozsadne wydawanie pieniedzy podatnikow.

a ja wątpliwości nie mam. Te ogrodowe oczka to fanaberie, siedliska komarów - zero dotacji. Fanaberie na własny koszt.

natomiast to, o czym mowa w przemówieniu, to oszczędzanie i magazynowanie zasobów wodnych, każdych i wszędzie. Gdzie i do kogo prezydent mówił? W małym miasteczku do ludzi, którzy mają niewielkie ogródki przydomowe? Tam i to oczko zatrzyma trochę deszczu i wprowadzi wilgoć do gleby... pod warunkiem, że nie jest to owo nowobogackie oczko plastikowe z akwariowymi rybkami ozdobnymi.
                A wiesz, że widziałam oczka wodne w swym środowisku naturalnym, czyli w lesie???? takie malutkie zbiorniczki wody - w Bieszczadach nawet takie coś nazwę miało: szmaragdowe.

> Prekursorem byl chyba Krakow - w 2013.

nie wiem czy Kraków czy wcześniej... w każdym razie do słusznego działania należy powrócić. Prezydent widzi to tak - w małej skali - oczka i obywatele, dużej skali - zbiorniki retencyjne i państwo.

Ja tam nie widzę niczego zdrożnego czy godnego wyszydzenia. Inaczej się mówi do obywateli z możliwościami mikro, a inaczej do wielkich przemysłowców ,którzy mogą dużo.

No ale co byśmy nie powiedziały w temacie ogolone czy ostrzyżone , mamy problem. Bytowy. Bo i woda, i energia, i środowisko to dla nas być albo nie być.
                Ja jestem przeciwniczką węgla, no ale uwarunkowania mamy paskudne. Jakoś z tego wyjść musimy, nie w drodze wyszydzania i kłótni, bo wówczas każdy się okopie na swoim stanowisku, ale w drodze zrozumienia i życzliwych kompromisów.
                Bajka? możliwe.

• t_ete Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 14:05
                  a000000 napisała:

> nie wiem czy Kraków czy wcześniej... w każdym razie do słusznego działania nale
                  > ży powrócić.
                  Prezydent widzi to tak - w małej skali - oczka i obywatele, dużej
                  > skali - zbiorniki retencyjne i państwo.

Powrocic ? To sugeruje, ze takich dzialan zaprzestano. A to nieprawda.
                  Raczej nalezy je kontynuowac, wzmacniac finansowo.
                  Prezydent nie wie, ze takie programy istnieja ? Ze sa realizowane
                  w roznych miastach ?
                  Jesli 'okulawila' je - pandemia - to trzeba kasy dosypac.

Prawda taka, ze w kampanii wyborczej lepiej brzmi 'oczko wodne plus' niz
                  'dofinansujemy mala retencje realizowana przez samorzady' smile

> Ja tam nie widzę niczego zdrożnego czy godnego wyszydzenia. Inaczej się mówi do
                  > obywateli z możliwościami mikro, a inaczej do wielkich przemysłowców ,którzy m
                  > ogą dużo.

A jeszcze inaczej mowi sie do spolek skarbu panstwa, ktorymi sie zarzadza smile
                  Wszak Polska 'weglem stoi'. To kolosalny problem, ktorego staraja sie nie tykac.
                  W gruncie rzeczy - wcale sie nie dziwie. Polityczna cena, ktora przyszloby
                  za to zaplacic jest wysoka.

> Jakoś z teg
                  > o wyjść musimy, nie w drodze wyszydzania i kłótni, bo wówczas każdy się okopie
                  > na swoim stanowisku, ale w drodze zrozumienia i życzliwych kompromisów.
                  > Bajka? możliwe.

Jeszcze raz : mozemy skorzystac z roznych pomyslow, z dotacji unijnych - i
                  wszelkie dzialania sluzace oszczedzaniu wody, gromadzeniu wody
                  - skierowane do obywateli, malych spolecznosci lokalnych,
                  samorzadow - sa w mojej opinii czyms dobrym.
                  Wcale sie o to nie kloce.

'Beczka+' (nazwijmy tak umownie system gromadzenia wody deszczowej)
                  to jednak nie jest 'Oczko wodne+'. Z tego drugiego sie podsmiewalam.

tete
                  • a000000 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 15:39
                    t_ete napisała:

> Powrocic ? To sugeruje, ze takich dzialan zaprzestano. A to nieprawda.

tak, powrócić. Po pamiętnym roku 1997, gdy w Opolu czy Wrocławiu woda sięgała do pierwszego piętra, rozpoczęto akcję regulacji wodnych, budowy zbiorników retencyjnych.... już wówczas mówiono, że klimat się zmienia na gwałtowny więc musimy - cimy.... owszem, coś tam zaczęto budować..... i sprawa na lata ucichła....

> Prawda taka, ze w kampanii wyborczej lepiej brzmi 'oczko wodne plus' niz
                    > 'dofinansujemy mala retencje realizowana przez samorzady' smile

nie znam się na bajeczkach kampanijnych. Ważne, aby do ludzi dotarła groza sytuacji i zamiast latać po ulicach jako zwolennicy przeciwnika, czy tam przeciwnicy zwolennika, jak kto woli, i zabrali się za to co naprawdę ważne.

> A jeszcze inaczej mowi sie do spolek skarbu panstwa, ktorymi sie zarzadza smile
                    > Wszak Polska 'weglem stoi'. To kolosalny problem, ktorego staraja sie nie tykac

owszem, to JEST problem bardzo poważny. Politycy go omijają, bo nie wiedzą co zrobić....

> 'Beczka+' (nazwijmy tak umownie system gromadzenia wody deszczowej)
                    > to jednak nie jest 'Oczko wodne+'. Z tego drugiego sie podsmiewalam.

A mnie wcale nie do śmiechu, gdy za oknem susza od wielu lat.... wówczas nawet to liche "oczko wodne" ma jakiś minimalny sens...

• calamity.miriam Re: Polaku! załóż oczko wodne! 03.06.20, 19:43
          Azerko, tylko prezydent Duda nie odniósł się do globalnego kryzysu, o którym napisałaś, i forma przekazu jest po prostu żałośnie śmieszna. Kolejny raz zrobił z siebie publicznie durnia, widać kompletnie go prezes wyssał, widać, ze chłop nie jest w formie.

pozdrowienia!
          • oleg3 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 03.06.20, 19:51
            > forma przekazu jest po prostu żałośnie śmieszna
            Wierzę Miriam. Ty jesteś specjalistką od formy. Nie masz jednak bladego pojęcia o treści. Lemingi domów nie mają. Lemingi kochają Gaję, ale to Janusze i Grażynki mają domy, domki, chałupy i chałupki. To Janusze I Grażynki płacą za śmieci, wodę i ścieki. Lemingi płacą czynsz.
          • a000000 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 03.06.20, 21:03

> Azerko, tylko prezydent Duda nie odniósł się do globalnego kryzysu, o którym na
            > pisałaś,

Duda odnosił się do kryzysu w POLSCE. Nie wiem czy wiesz, ale mamy jedne z najmniejszych zasobów wodnych w Europie. Dlatego tak ważne jest wypracowanie w narodzie mechanizmów oszczędzania i magazynowania każdej kropli.

widać kompletnie go prezes wyssał, widać, ze
            > chłop nie jest w formie.

nie prezes a sytuacja w jakiej się znaleźliśmy. Siły wysysa epidemia nałożona na codzienność. Ktoś kto zdaje sobie sprawę ze skutków i zdrowotnych i gospodarczych aktualnej pandemii - nie ma powodów do radości..... a wówczas energia z człowieka ucieka.

Miriam, czy uważasz, że prezes jest omnipotentnym dyktatorem? Że jest w stanie zniszczyć prezydenta? A może to tak jest, że i prezydent i premier mają takie samo zdanie w wielu sprawach jak prezes? I nikt ich nie przymusza do słuchania prezesa, tylko oni tak z własnej woli...?
            Ja bym prezesa nie deifikowała - to nie on wysysa siły z pisiorów bynajmniej.

Trzymaj się..... życie jest jak sinusoida.... po nocy nastaje dzień... tak w kółko.
            • calamity.miriam Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 01:51
              a000000 napisała:

> Duda odnosił się do kryzysu w POLSCE. Nie wiem czy wiesz, ale mamy jedne z najm
              > niejszych zasobów wodnych w Europie. Dlatego tak ważne jest wypracowanie w naro
              > dzie mechanizmów oszczędzania i magazynowania każdej kropli.

To wszystko, co piszesz, świadczy o Twoich sympatiach, które nie są moimi.
              Nie jest nam po drodze.
              Duda duka i osmiesza się coraz bardziej poruszając jakikolwiek ważny temat - kładzie go na łopatki, chcą zupełnie przecinego rezultatu.

>
              > widać kompletnie go prezes wyssał, widać, ze
              > > chłop nie jest w formie.
              >
              > nie prezes a sytuacja w jakiej się znaleźliśmy. Siły wysysa epidemia nałożona
              > na codzienność. Ktoś kto zdaje sobie sprawę ze skutków i zdrowotnych i gospoda
              > rczych aktualnej pandemii - nie ma powodów do radości..... a wówczas energia z
              > człowieka ucieka.
              >

> Miriam, czy uważasz, że prezes jest omnipotentnym dyktatorem?

Widzę to. Często bywam w Sejmie, mam tam jakąś robótkę, nie-ważne.
              Aspiruje Kaczyński ( i już nim jest) do rangi dyktatora i faktycznie partia - "ruki pa szwam" - co prezes powie
              - święte. Nawet wyjście z Sejmu jest dla niego - specjalne, aż śmieszne, żeby schodzić do czeluści podpiwniczenia, żeby nie spotkać się z dziennikarzami.

Że jest w stanie
              > zniszczyć prezydenta? A może to tak jest, że i prezydent i premier mają takie
              > samo zdanie w wielu sprawach jak prezes? I nikt ich nie przymusza do słuchania
              > prezesa, tylko oni tak z własnej woli...?
              > Ja bym prezesa nie deifikowała - to nie on wysysa siły z pisiorów bynajmniej.
              >
              > Trzymaj się..... życie jest jak sinusoida.... po nocy nastaje dzień...

tak w k
              > ółko.

Wiesz, już większości kreci sie w głowie od tych "sinusoid". Ale nie ma sensu nasza wymiana czegokolwiek, jeśli jesteś po stronie pis.

ukłony

Miriam
              • a000000 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 10:04

> To wszystko, co piszesz, świadczy o Twoich sympatiach, które nie są moimi.
                > Nie jest nam po drodze.

ech, że nie jest nam po drodze to wiem od wielu lat.... Ale nie oznacza to, że nie możemy wymienić kilku zdań bez gryzienia. Mam bliskie osoby - zajadłe pisiory, także inne- zajadłe platfusy czy inne liberały... i CO??? Ano NICO. Zapewne wiesz co oznacza słowo TIMSZEL, kto je powiedział i do kogo. I tego się trzymajmy.

> Duda duka i osmiesza się coraz bardziej poruszając jakikolwiek ważny temat - kł
                > adzie go na łopatki, chcą zupełnie przecinego rezultatu.

KAŻDY polityk mówiąc któryś tam miesiąc zaczyna się się powtarzać, gubić.... nawet gdy dany polityk jest papugą.... to tylko oznacza, że jest człowiekiem, nie androidem gadającym jak nakręcona katarynka.
                Ja się nie dziwię, nie potępiam, staram się zrozumieć sytuację.
                Zgadzam się z jednym - straszne to, gdy politycy z powodów pozamerytorycznych niszczą ważne tematy.

> Widzę to. Często bywam w Sejmie, mam tam jakąś robótkę, nie-ważne.

No to życzę powodzenia w tym kłębowisku żmij.

> Aspiruje Kaczyński ( i już nim jest) do rangi dyktatora i faktycznie partia - "
                > ruki pa szwam" - co prezes powie
                > - święte.

czyli chłop ma autorytet.... to dla całości partii dobrze wróży. Nic tak doskonale nie niszczy jedności grupy jak wewnętrzne wojenki o władzę.

Nawet wyjście z Sejmu jest dla niego - specjalne, aż śmieszne, żeby s
                > chodzić do czeluści podpiwniczenia, żeby nie spotkać się z dziennikarzami.

a tu to się nie dziwię i nawet rozumiem. Sprawcą tych zmian (bo kiedyś tak nie było) jest działalność opozycji totalnej, która dyszy nienawiścią.... Już tak było, że kodziarstwo napadło na jego samochód...
                >

> Wiesz, już większości kreci sie w głowie od tych "sinusoid".

Kręci się tym starszym.... młodsi jeszcze wierzą, że zdobyli świat....

>Ale nie ma sensu nasza wymiana czegokolwiek, jeśli jesteś po stronie pis.

mam nadzieję, że żartujesz.... taka postawa wzmacnia podziały i buduje mury. Tylko rozmowa może doprowadzić do jakiegoś konsensusu, do tolerancji wobec INNYCH, do zrozumienia i pokojowego istnienia.... Gdy ludzie o odmiennych poglądach przestaną ze sobą rozmawiać ( KULTURALNIE - zaznaczam) - jest to początek wojny.

trzymaj się. Porzuć emocje i sięgnij po pragmatyzm - wówczas sinusoida nieco się wygładzi. Jak to mówi minister - wypłaszczy.
                Teraz ciekawam, w którym miejscu mnie ugryziesz....

• calamity.miriam Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 14:57
                  Po pierwsze, nikogo nie gryzę.
                  Faktycznie, to forum z tego słynie...
                  Jeśli masz na myśli moje wpisy dotyczące perłowego tematu, to
                  tylko prawda. Prawda, a nie złośliwość.

Do tematu właściwiego, chodziło mi o to, że z każdego, najbardziej poważnego tematu, można zrobic farsę i tu Duda to zrobił - zachwycony samym sobą, dosłownie jak "małpa w kapieli" - nie ma dystanstu do siebie i wystąpienia prezydenta zmieniło się w jakieś bogojczyźniane gaworzenie.

I Wiesz, o co mi chodzi.

Jeśli chodzi o Sejm, zapewniam Cię, że najgorsze knajactwo to posłowie Pisu.
                  Tego nie da się opisać, nawet gdy przymilają się do dziennikarzy TVN, i wg siebie
                  STARAJĄ się - są obrzydliwi. Ten uśmieszek, mający dyskwalifikować współrozmówcę,
                  nie ma co - od stóp po czubek głowy, a Terleckim na czele. Jak się przed kamerą "wypłaszczają"...

Jeśli chodzi o wszystkich, którzy sympatyzują z pis o kulturze nie mamy co gadać.
                  Niestety, Pis bardzo pracowicie budował, pracowicie miłośnicy podawali cegły, betonowe zbrojenia...
                  Trzeba jednak usiąść do okrągłego stołu. Trzeba.

Natomiast Nowacka, Szczerba, Czarzasty, Sienkiewicz, Pihowicz, Kosiniak-Kamysz itd- są osoby OK

To, co otacza Kaczyńskiego, to nie jst autorytet, to rodzaj strachu.
                  Na co go stać, wykrzyczał o zdradzieckich mordach.
                  Jego brat NIGDY czegoś podobnego nie zrobiłby.
                  Kaczyński ma ogromne poczucie niższości wobec brata.
                  I słusznie.

Jeśli ktoś "dyszy nienawiścią" to manipulatorsko Rydzyk i jego radio i słuchacze.
                  No i co powiesz o politykach PISU?
                  Łagodni, z klasą, pogodni?
                  • a000000 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 16:14

> Jeśli masz na myśli moje wpisy dotyczące perłowego tematu, to
                    > tylko prawda. Prawda, a nie złośliwość.

nie włażę między wódkę a zakąskę... tą sprawę musicie między sobą załatwić.

>
                    > Do tematu właściwiego, chodziło mi o to, że z każdego, najbardziej poważnego te
                    > matu, można zrobic farsę i tu Duda to zrobił - zachwycony samym sobą, dosłownie
                    > jak "małpa w kapieli" - nie ma dystanstu do siebie i wystąpienia prezydenta zm
                    > ieniło się w jakieś bogojczyźniane gaworzenie.

jak każdy polityk. Nihil novi sub sole.

> I Wiesz, o co mi chodzi.

wiem. Oglądam od wielu lat. Czasem nie wiem, gdzie oczy podziać....

>a Terleckim na czele.

co chcesz, przecież to hippies!!!

>Jak się przed kamerą "wypłaszczają"...

to się nawet naukowo nazywa: dbałość o wizerunek.

> Trzeba jednak usiąść do okrągłego stołu. Trzeba.

ano, trzeba.... bo inaczej ta nienawiść wzajemna nas zeżre.

> Natomiast Nowacka, Szczerba, Czarzasty, Sienkiewicz, Pihowicz, Kosiniak-Kamysz
                    > itd- są osoby OK

nie znam ich, ale z tego co i jak mówią, wyłaniają mi się zbyt agresywni a jednocześnie nieskorzy do kompromisów. A pani Pihowicz bardzo niegrzeczna w wypowiedzi. Może sobie mówić co uważa, ale krzyczeć i grozić palcem starcowi, to już przesada.... jest przekonana o jedynie słusznej racji.... czyli nietolerancyjna wobec inaczej myślących.
                    i tak:
                    pani Nowacka - OK. Kultura wypowiedzi i stabilność poglądów. Choć nie moja bajka.
                    pan Szczerba - pajac i harcownik
                    pan Czarzasty - cwany lis, nie lekceważyć!!!!
                    pan Sienkiewicz - i tu mam problem.... jakiś taki szary... w tle...
                    pani Pihowicz - absolutnie odrzucam.... agresja i przemoc, słowna.
                    pan Kosiniak - Kamysz .... no, ten chyba sam nie wie jakie ma poglądy....

>
                    > To, co otacza Kaczyńskiego, to nie jst autorytet, to rodzaj strachu.

daj spokój.... a kto się boi schorowanego starca bez żadnej władzy sprawczej???? że wyrzuci z partii??? No i co z tego? można utworzyć nową partię. Nie, Miriam... sądzę, że tu chodzi o wspólnotę poglądów.

> Na co go stać, wykrzyczał o zdradzieckich mordach.

i miał rację!!!! i tak był delikatny. Oglądałam to posiedzenie i widziałam, jak sypali mu sól na ranę.

> Jeśli ktoś "dyszy nienawiścią" to manipulatorsko Rydzyk i jego radio i słuchacze.

nie wiem, nie znam, nie słucham, nie oglądam..... po prostu tego typu przekaz mi nie odpowiada. Niektórym odpowiada? wolna wola... radio jest legalne i stanowi przeciwwagę dla mediów lewicowych. To się nazywa - pluralizm.

> No i co powiesz o politykach PISU?

a co mam powiedzieć? są jacy są.... jedni mądrzy, inni mniej mądrzy.... jedni pokorni inni pyszałkowaci... Parlament to emanacja społeczeństwa, więc mamy co mamy.

• calamity.miriam Re: Polaku! załóż oczko wodne! 05.06.20, 00:17
                      a000000 napisała:

jak każdy polityk. Nihil novi sub sole.

Andrzej Duda NIGDY nie budził we mnie szacunku. W obietnicach przedwyborczych mocno postawił na wyborców spośód oszukanych frankowiczów, do których należę. Abuzywne klauzule itd. Powiedział, że zajmie się tą grupa pokrzywdzonych. I zajął się tylko i wyłącznie panem Pawlickim, który wyprodukował film o Smoleńsku, spłacić frankowe zobowiązania, a były to miliony złotych.

>
                      > > I Wiesz, o co mi chodzi.
                      >
                      > wiem. Oglądam od wielu lat. Czasem nie wiem, gdzie oczy podziać....
                      >
                      >
                      >
                      > >a Terleckim na czele.
                      >
                      > co chcesz, przecież to hippies!!!

Jesteś w pogodnym nastroju, to miło. Kpiny?
                      Ta karykatura? Jakże on jest niechętny do ruszenia ręką nawet,
                      co dopiero udzielenia odpowiedzi. Skrzywiony wiecznie i nadskakujący prezesowi.
                      >
                      >
                      > >Jak się przed kamerą "wypłaszczają"...
                      >
                      >
                      > to się nawet naukowo nazywa: dbałość o wizerunek.

Nie, jest róznica. W wykonaniu posłów pisu jest to coś, co śmiało mogę okreslić jako wazeliniarstwo.
                      Dbałośc o wizerunek wygląda inaczej.

media tvn i polsat a tvp - także ci "redaktorzy" to jest... dno niejednokrotnie. Ci z tvp od razu mają na twarzy ten uśmieszek, który ma degradować osobę, do której zwracają się o wypowiedź.
                      Jeśli czekają na kogoś z pis - bierz pędzel i maluj - jak pisałCzechow w "Martwych duszach"
                      jaka metamorfosis - z nastroszonego red bulla pozostaje poczciwy, drobno drepczący ratler bystry z uszkami po sobie.

>
                      >
                      > > Trzeba jednak usiąść do okrągłego stołu. Trzeba.
                      >
                      > ano, trzeba.... bo inaczej ta nienawiść wzajemna nas zeżre.

> > Natomiast Nowacka, Szczerba, Czarzasty, Sienkiewicz, Pihowicz, Kosiniak-K
                      > amysz itd- są osoby OK
                      >
                      > nie znam ich, ale z tego co i jak mówią, wyłaniają mi się zbyt agresywni a
                      jednocześnie nieskorzy do kompromisów. A pani Pihowicz bardzo niegrzeczna w wypowie
                      > dzi. Może sobie mówić co uważa, ale krzyczeć i grozić palcem starcowi, to już p
                      > rzesada.... jest przekonana o jedynie słusznej racji.... czyli nietolerancyjna
                      > wobec inaczej myślących.
                      > i tak:
                      > pani Nowacka - OK. Kultura wypowiedzi i stabilność poglądów. Choć nie moja bajk
                      > a.

Rzeczywiście Pihowicz jest energiczna i konkretna. to jest poza wszystkim dobry człowiek.

> pan Szczerba - pajac i harcownik
                      > pan Czarzasty - cwany lis, nie lekceważyć!!!!
                      > pan Sienkiewicz - i tu mam problem.... jakiś taki szary... w tle...
                      > pani Pihowicz - absolutnie odrzucam.... agresja i przemoc, słowna.
                      > pan Kosiniak - Kamysz .... no, ten chyba sam nie wie jakie ma poglądy....
                      >
                      > >
                      > > To, co otacza Kaczyńskiego, to nie jst autorytet, to rodzaj strachu.
                      >
                      > daj spokój.... a kto się boi schorowanego starca bez żadnej władzy sprawczej???
                      > ? że wyrzuci z partii??? No i co z tego? można utworzyć nową partię. Nie, Miria
                      > m... sądzę, że tu chodzi o wspólnotę poglądów.

Ten starzec ma na wszystkich w swojej partii tzw "haki".
                      Na Kurskiego, któremu nie zapomni tego, jak wyśmiewał jego obsesję smoleńską, na Ziobre, któremu nie zapomni itd
                      Wiadomo. Duda jest jego ofiarą, Morawiecki - niewolnikiem.
                      >
                      >
                      > > Na co go stać, wykrzyczał o zdradzieckich mordach.
                      >
                      > i miał rację!!!! i tak był delikatny. Oglądałam to posiedzenie i widziałam, ja
                      > k sypali mu sól na ranę.

No, to nie wolno, jeśli chce się być traktowanym a szacunkiem, poważnie, tak zachowywać się.
                      To świat troglodytów politycznych.
                      Siedzi w krzesłach, w tej masce, zza której wyglądają małe, złośliwe oczka.

No i "styl" partii.. dostaję telefon przed północą, że będzie głosowanie.
                      Wszyscy wiedzą, kiedy będzie, bo tylko wtedy zjawia się Kaczyński.
                      Moi dzadkowie, Kalabińscy, prawdziwi patrioci, nie chcieliby, żeby im śmieci wynosił.

> > Jeśli ktoś "dyszy nienawiścią" to manipulatorsko Rydzyk i jego radio i sł
                      > uchacze.
                      >
                      > nie wiem, nie znam, nie słucham, nie oglądam..... po prostu tego typu przekaz m
                      > i nie odpowiada. Niektórym odpowiada? wolna wola... radio jest legalne i stano
                      > wi przeciwwagę dla mediów lewicowych. To się nazywa - pluralizm.

A ja - z ciekawości - czasami słucham.
                      >
                      > > No i co powiesz o politykach PISU?
                      >
                      >
                      > a co mam powiedzieć? są jacy są.... jedni mądrzy, inni mniej mądrzy.... jedni p
                      > okorni inni pyszałkowaci... Parlament to emanacja społeczeństwa, więc mamy co
                      > mamy.
                      >
                      Azerio, napisz, kogo z pisu szanujesz i za co.
                      Tak, jak wypunktowałaś nazwiska i osoby, które podałam.

Morawiecki, Gliński, Ziobro, Duda, Kamiński (ten) i innych.

Poza wszystkim tiwerdzi sie już oficjalnie, że Ziobro jest zaburzony. Już na studiach. jego żona ze światka przestepczego, a on i prokurator i minister sprawiedliwości, jak Ci się to podoba?
                      Takie curiosum?

dobrej nocy
    • au999 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 03.06.20, 23:10
      akurat była u mnie burza to wyłączyłem net.
      A jak włączyłem to mnie przelogowało i zobaczyłem ten wątek.
      Otóż o dwa rzuty siekierą mam rzeczkę, która pełza w dolince. otoczoną łąką. Kiedyś koszenie tej łąki było pożywieniem dla bydła. Chłopi kłócili się o miedzę na tej łące.
      A dziś nikt tym się nie interesuje. Więc zainteresowały się bobry i zalały ową dolinkę.
      To nasza retencja jest i dzięki bobrom nie mamy problemów z wodą.
      Problem z wodą polega na tym czy patrzy się przez okno czy politycznie.
      A teraz przelogowuję się właśnie.
      • au999 a jeszcze jedno jest 03.06.20, 23:21
        nawet nie wiesz Miriam jak bardzo cieszę się, że nadal żyjesz.
        Bo z tych esemesów które mi wysyłasz w środku nocy wynikałaby coś innego.
        Więc albo zejdź albo przestań mnie dręczyć takimi tekstami.
        No chyba, że wysyłasz je już z innego świata właśnie.
    • taniarada Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 02:58
      Czego rechotasz

Dr. Łukasz Kozub: najważniejsze, żebyśmy przestali szybko tracić wodę
      O zdanie w sprawie programu "Moja woda" oraz komentarz dot. aktualnej sytuacji suszowej w Polsce poprosiliśmy dr. Łukasza Kozuba,

- Nie widziałem jeszcze przepisów wykonawczych projektu, ale samo założenie gromadzenia wody opadowej przez mieszkańców na posesjach celem jej późniejszego wykorzystania jest sensowne. Najlepiej byłoby, gdyby były to zbiorniki podziemne, bo w ten sposób ograniczamy parowanie wody, którą można potem wykorzystać do podlewania ogródka, upraw lub jako wodę szarą w oddzielnym obiegu, zasilając np. spłuczkę w toalecie Więc czego rechotasz? www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://noizz.pl/ekologia/5-tys-zl-dotacji-na-oczko-wodne-ekspert-komentuje-pomysl-dudy-moja-woda/de88hse&ved=2ahUKEwjQ1bfR-ObpAhXOs4sKHdrRAFMQqOcBMAB6BAgJEAQ&usg=AOvVaw1hYgu_QNUHPQCT6NUun92s&cshid=1591232276969
      • oleg3 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 08:58
        > Najlepiej byłoby, gdyby były to zbiorniki podziemne

Przymierzam się to takiego projektu w moim domku z ogródkiem. Jeżeli zrobimy wspólnie z sąsiadem to dostaniemy (aktualne stawki) 10 tys. (2 x 5) dokładając z własnych kieszeni po 2 tys. To powinno wystarczyć na zrobienie czegoś sensownego. Ewentualnie dołożymy więcej. Może dotacja wzrośnie?
      • t_ete Beczka czy oczko ? 04.06.20, 09:59
        taniarada napisał(a):

> - Nie widziałem jeszcze przepisów wykonawczych projektu, ale samo założenie gromadzenia wody opadowej przez mieszkańców na posesjach celem jej późniejszego wykorzystania jest sensowne. Najlepiej byłoby, gdyby były to zbiorniki podziemne, bo w ten sposób ograniczamy parowanie wody, którą można potem wykorzystać do podlewania ogródka, upraw lub jako wodę szarą w oddzielnym obiegu, zasilając np. spłuczkę w toalecie

>Więc czego rechotasz?

Masz odpowiedz w tekscie, ktory zalinkowales. Oczko wodne jako dekoracyjny element ogrodu
        z roslinnoscia i rybkami - moze byc zasilane deszczowka ale jesli opadow brak .... wysycha i trzeba je 'zasilic'
        woda wodociagowa.Taka prawda.

'Lapanie deszczu' do zbiornika - to gromadzenie wody i oszczednosc.
        Oczko wodne praktykowane w ogrodach - niekoniecznie.

tete
      • a000000 Re: Polaku! załóż oczko wodne! 04.06.20, 10:12
        wkkr napisał:

> To jest program "Komar na swoim".
        >

każdy zbiornik wody stojącej to "komar na swoim"... dlatego zawsze lepiej jest zakopać zamknięty baniak do ziemi, ale wówczas trzeba założyć pompę...
        taki baniak z wodą na powierzchni , mały - 1m3.... pęknie pod własnym ciężarem jednej tony. Widziałam. Wiesz Hipciu gdzie.... Skończyło się pojemnikiem pod ziemią, który zbiera wodę (ostatnio nieliczną) z rynien.

• t_ete No widzisz :) 04.06.20, 13:41
          a000000 napisała:

> każdy zbiornik wody stojącej to "komar na swoim"... dlatego zawsze lepiej jest
          > zakopać zamknięty baniak do ziemi, ale wówczas trzeba założyć pompę...

Sama przyznajesz - zbiornik 'lapiacy deszczowke' - to dobre rozwiazanie.
          I sprawdzone.

tete

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka