Dodaj do ulubionych

Pisiory gotowe sa sfalszowac wynik wyborow :O)

05.06.20, 15:16
Nie cieszcie się za wcześnie z Trzaskowskiego. PiS może sfałszować te wybory

Eliza MichalikEliza Michalik

05 czerwca 2020, 09:32

Rafał Trzaskowski wystartował z bardzo dobrą kampanią prezydencką: jest charyzmatyczny, otwarty, stanowczy, energiczny i bije Andrzeja Dudę i pozostałych kandydatów opozycji na głowę. Dlatego rozumiem radość pobrzmiewającą w wypowiedziach jego zwolenników, tak medialnych, jak i obywateli zbierających dla niego podpisy. Może zresztą radość nie jest dobrym słowem. To raczej nadzieja - ludzi udręczonych autorytarną pętlą zaciskającą się od kilku lat na ich szyi, zmęczonych ordynarnymi kłamstwami, łamaniem prawa, deptaniem Konstytucji, kpieniem z nich w żywe oczy i co gorsza okradaniem (ten mechanizm genialnie opisuje nowa "Polityka”. Rozumiem te uczucia, ale przestrzegam przed nimi.

Nie czas na to. Rafał Trzaskowski, który sądząc po naprawdę dobrym początku jego kampanii powinien być już jedynym kandydatem opozycji (głosowanie na innych w pierwszej turze to niezbyt dobry pomysł wobec wewnętrznych sondaży PiS pokazujących, że drugiej może nie być) zaczyna nierówną walkę. A PiS postara się o to, by spotkał na swojej drodze wiele paskudnych przeszkód, bynajmniej nie z gatunku tych powyżej pasa. Dużo poważniejszych niż propaganda TV, której bynajmniej nie można lekceważyć, ponieważ realnie kształtuje sposób myślenia milionów wyborców.
Moje obawy są dużo poważniejsze. Po pierwsze i piszę to z pełną odpowiedzialnością za słowa, świadoma wielkiej wagi tego zarzutu – uważam, że na tym etapie, na którym teraz znajduje się Polska demokracja, nie można wykluczyć próby sfałszowania przez PiS wyborów.

Wobec zmian w kodeksie wyborczym i zmniejszeniu uprawnień i roli Państwowej Komisji Wyborczej, wobec częściowego uzależnienia autonomicznego dotąd procesu wyborczego od polityków i możliwości, że w sporej części Polski, zwłaszcza w rejonach o dużej zachorowalności na Covid, wybory odbędą się głównie korespondencyjnie – a w tej metodzie wymontowano wszystkie bezpieczniki uniemożliwiające dotąd fałszerstwo, a przynajmniej bardzo je utrudniające (nie będzie trzeba kwitować odbioru pakietów wyborczych i nikt nie sprawdzi, ile pakietów wydano, a ile wróciło) – uważam, że taka teza jest w pełni uprawniona.
Sama postanowiłam jednak wziąć udział w wyborach, pomimo ich niekonstytucyjności, tylko dlatego, że będzie także możliwość głosowania w lokalach wyborczych, a tu, choć pole do nadużyć nadal istnieje, jest znacząco mniejsze.

Ów fakt niekonstytucyjności to jednak mój kolejny argument na to, żeby przedwcześnie się nie cieszyć z dobrych notowań Trzaskowskiego. Powiedział to wyraźnie profesor Marcin Matczak: „Przeprowadzając wybory nielegalnie sami prosimy się o chaos”.
Jest dość oczywiste i łatwe do wyobrażenia, że w sytuacji wygranej Rafała Trzaskowskiego PiS, korzystając z opanowanego przez swoich ludzi i całkowicie upolitycznionego Sądu Najwyższego, po prostu doprowadzi do stwierdzenia nieważności wyborów. I będzie miał rację! A opozycja, spętana tym, że wzięła udział w niekonstytucyjnej farsie, nie będzie mogła nic powiedzieć. A jeśli nawet powie, nie zostanie potraktowana poważnie.

Czy to oznacza, że wybory trzeba zbojkotować? Piszę to z ciężkim sercem, ale nie – ponieważ oprócz racji konstytucyjnych, jedynych, które się liczą w państwie prawa, są też racje polityczne. Racje skuteczności, które zyskują na znaczeniu w sytuacji walki o życie (a Polska walczy dziś o życie). Wtedy nie ma dylematów, czy to, co zrobię jest dobre czy złe, moralne czy niemoralne, liczy się tylko: czy jest skuteczne? Czy pomoże mi wygrać?
Takie są dziś zasady gry i choć walka jest ustawiona i wydaje się z góry przegrana, stoczyć ją, to jedyna możliwość. Inaczej Duda zwycięży bez jednego wystrzału, a wiadomo, ze oznacza to wyjście Polski z UE i rządy bezprawia, bez praw obywatelskich, z ograniczeniem praw opozycji, z likwidacją wolnych mediów, ze złodziejstwem i łajdactwami polityków władzy na każdym kroku i represjonowaniem jej krytyków.Dlatego działać należy precyzyjnie i ostrożnie i patrzeć na ręce PiS, także za pomocą niezależnych obserwatorów, na każdym kroku.

natemat.pl/310981,nie-cieszcie-sie-za-wczesnie-z-trzaskowskiego-pis-moze-sfalszowac-wybory
Takze, oraz, od dawna jestem zdania, ze w razie potrzeby pisiory zdecyduja sie nawet na sfalszowanie wyborow. Mechanizmy o ktorych mowi Michalik, z uzyciem "swojego SN" sa oczywiste. Mamy przeciez do czynienia z gangiem klamcow, oszustow, manipulantow, zlodziei, przekretasow, oraz budzetowych pijawek. Tych ludzi stac jest na kazda podlosc. A jesli stac jest ich na podlosc to i dopuszcza sie jej z cala pewnoscia. Gdy tylko uczciwe postepowanie nie zagwarantuje im wygranej.

By jednak mozna bylo miec pewnosc, ze pisiory sfalszowali wybory, czy tez oszukali w inny sposob, nalezy najpierw wziac w nich udzial i wygrac.


Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: Pisiory gotowe sa sfalszowac wynik wyborow :O 05.06.20, 15:30
   Kretynie52, Mła już wie, co nagryzmolisz po wyborach:

   Mówiłem i ostrzegałem, że katofaszyści sfałszują wybory i miałem rację / Mówiłem i zachęcałem do głosowania, bo słusznie zakładałem, że ludzie mają już dość klerofaszystów i to tak, że klerofaszystom nie uda się sfałszować wyborów i miałem rację.
  • perla_roztocza Re: Pisiory gotowe sa sfalszowac wynik wyborow :O 05.06.20, 15:56
   Eliza Michalik jest pośmiewiskiem dziennikarskim, faszysto.

   "Inaczej Duda zwycięży bez jednego wystrzału, a wiadomo, ze oznacza to wyjście Polski z UE i rządy bezprawia, bez praw obywatelskich, z ograniczeniem praw opozycji, z likwidacją wolnych mediów, ze złodziejstwem i łajdactwami polityków władzy na każdym kroku i represjonowaniem jej krytyków"

   jeżeli w te bradnie wierzysz to stwierdzam, że Książe przed laty był zbyt łaskaw nadając ci imię Kretyn52 właśnie.
   • benek231 Pisiory gotowe sa sfalszowac wynik wyborow :O) 05.06.20, 16:49
    perla_roztocza napisał:

    Książe przed laty był zbyt łaskaw nadając ci imię Kretyn52 właśnie.
    **
    Malpowal, jak to kabotyn. Bo wczesniej nadalem mu imie Kretyn1, jako najwiekszemu kretynowi forum. Ty biegales jako Kretyn5, czyli kretyn nieco mniejszy, a Szkop byl Kretynem7 (madrzejszy od ciebie, i tego drugiego bauwana)..., i tak dalej. I tak wam zostalo, kretynom. A 52 to numer bardzo odlegly od Kretyna doskonalego.

    Zupelnie jak ten bufon i kabotyn Trump, ostatnio. Ameryka robila sobie podsmichujki, ze polecial schowac sie do bunkra, gdy demonstranci podeszli pod Bialy Dom to na drugi dzien koniecznie musial udowodnic, ze wcale nie stchorzyl i kazal rozpedzic sila pokojowa demonstracje, i oczyscic cala okolice, by moc przejsc kilka krokow pod kosciol w celu foto-op. By pokazac, ze on nie peka. Pewnie nie mogl spac cala noc, jak nasz Kretyn.
    • xiazeluka Re: Pisiory gotowe sa sfalszowac wynik wyborow :O 05.06.20, 17:05
     Kretyn52 jak zwykle kłamie, albo jak zwykle zapodział gdzieś swoje obie komórki mózgowe.

     Otóż, Demencjo52, Mła raczył określić Twoją sprzeczną z biologią osobę mianem "Kretyna52" już na początku lutego 2002 roku (wszystkie najlepszego przy okazji - obchodzisz osiemnastkę). Ty zacząłeś małpować Mła (a raczej jakiegoś OAZĘ z Grecji) dopiero w 2004 roku, kiedy opracowałeś numerowaną listę najwybitniejszych postaci forum tego.
     • benek231 Pisiory gotowe sa sfalszowac wynik wyborow :O) 05.06.20, 17:46
      perla_roztocza napisał:

      > benek231 napisał:
      >
      > > A 52 to numer bardzo odlegly od Kretyna doskonalego.
      >
      > wtedy skrobałeś jako Krzys52 i widać Książe uznał, że hańbisz imię Krzysztof i
      > tak zostałeś Kretynem52 właśnie.
      **
      Co za roznica jak kabotyn zmalpowal. Wazne, ze zmalpowal. Oraz to, ze byl, jest, i pozostanie najwiekszym kretynem tego forum - takim kretynskim diamentem. A ty jestes tylko malorolny gluptas z bagien - Kretyn5.
   • benek231 Pisiory gotowe sa sfalszowac wynik wyborow :O) 05.06.20, 20:17
    perla_roztocza napisał:

    > Eliza Michalik jest pośmiewiskiem dziennikarskim, faszysto.
    >
    > "Inaczej Duda zwycięży bez jednego wystrzału, a wiadomo, ze oznacza to wyjście
    > Polski z UE i rządy bezprawia, bez praw obywatelskich, z ograniczeniem praw opo
    > zycji, z likwidacją wolnych mediów, ze złodziejstwem i łajdactwami polityków wł
    > adzy na każdym kroku i represjonowaniem jej krytyków"
    **
    Przede wszystkim to faszysta jestes ty - takze jako antydemokratyczne gowno.

    Obawiam sie, ze Michalik ma racje, palancie. Twoje pisiory poszly na konflikt z demokracja oraz Unia Europejska. Ostatnio nieco przystopowaly ale tylko z powodu checi wyrwania z Unii dodatkowej kasy dla dotknietych skutkami epidemii koronawirusa. A gdy tylko wyrwia to powroca do polityki sprzed epidemii - do rycia pod demokracja oraz zwiazkami UE. Dlaczego? Bo taka macie ideologie, oraz jestescie ludzmi podlymi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka