Dodaj do ulubionych

Co zrobia Konfederaci w II turze ?

30.06.20, 09:33
Cezary Warzecha na swojej twitterowej stronie przeprowadzil sonde.
Zwrocil sie z pytaniem do wyborcow Konfederacji.

Oto jej wyniki.

"Jako wyborca Konfederacji w 2. turze zagłosuję (na) :

Andrzeja Dudę 31.4%

Rafała Trzaskowskiego 32.6%

Nie zagłosuję 35.9% "

twitter.com/lkwarzecha/status/1277370157116141569

.........................................................................................................................................................................

Z wpisow na naszym forum wynika, ze aquanetowi wyborcy Konfederacji zaglosuja
w II turze wyborow prezydenckich na Andrzeja Dude.
Z sondy przeprowadzonej przez Warzeche wynika, ze postapi tak mniej niz 1/3 wyborcow
Konfederacji.

Interesujace.

tete
Obserwuj wątek
    • xiazeluka Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 10:33
      To nie jest interesujące, lecz dosyć oczywiste.

Konfederacja (na razie, Mła ma nadzieję) oficjalnie odmówiła poparcia obu fatalnym kandydatom (Dziambor nazwał tę alternatywę wyborem między gilotyną a rozstrzelaniem).
      Po drugie, na Konfederację nie głosuje tylko ideowa prawica, lecz także ci, którzy podzielają jej postulaty lub traktują ją jako nowość/odmianę do POPISU.
      Po trzecie, Duda to beznadziejny kandydat.
      Po czwarte, istnieje tendencja wyboru Czaskowskiego jako przeciwwagi dla rozwydrzenia LiN.

Jednym słowem - wolność, różnorodność, samodzielne zdanie. W przeciwieństwie do zakutych pał fanatyków z LiN czy Peło.
      • perla_roztocza Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 10:53
        xiazeluka napisała:

> Jednym słowem - wolność, różnorodność, samodzielne zdanie. W przeciwieństwie do
        > zakutych pał fanatyków z LiN czy Peło.

to prawda ale jakieś ogólne idee są wspólne przecież.
        Głosowałem na Konfederację w wyborach do sejmu i nie wyobrażam sobie aby ktoś z tego grona wyborców postawił krzyżyk przy jawnym zwolenniku lgbt coś tam, oraz przeciwniku Marszu Niepodległości właśnie.
        • qwardian Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 11:18
          Dlaczego, ja zapaliłem swastykę w lasku wodzisławskim w obecności telewizji TVN i jestem otwarty jeżeli Trzaskowski załatwi delikatne sprawy, do których moja delikatna ręka się nie dołoży. Kandydat musi zakomunikować przydatność dla robotnika narodowego..
      • t_ete Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 11:09
        xiazeluka napisała:

> To nie jest interesujące, lecz dosyć oczywiste.

Po komentarzach wnioskuje, ze nie dla
        wszystkich wszystko jest oczywiste.

> Po drugie, na Konfederację nie głosuje tylko ideowa prawica, lecz także ci, kt
        > órzy podzielają jej postulaty lub traktują ją jako nowość/odmianę do POPISU.

Albo prezentuja postawe 'antysystemowa'.

> Po trzecie, Duda to beznadziejny kandydat.
        > Po czwarte, istnieje tendencja wyboru Czaskowskiego jako przeciwwagi dla rozwyd
        > rzenia LiN.

Przeciwwaga to dobry argument. W mojej opinii.

> Jednym słowem - wolność, różnorodność, samodzielne zdanie. W przeciwieństwie do
        > zakutych pał fanatyków z LiN czy Peło.

No co Ty powiesz ... 'Zakute paly z PO' chca przeciwwagi dla rozwydrzenia PiS
        ale to sie nie liczy bo sa 'zakutymi palami z PO' w przeciwienstwie do
        konfederackiej 'roznorodnosci, wolnosci i samodzielnego zdania' - ktore chce
        przeciwwagi dla rozwydrzenia PiS.

'Moja przeciwwaga jest lepsza niz Twoja' ...

smile

tete
        • xiazeluka Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 11:35
          Zakute pały z Peło nie chcą przeciwwagi, lecz odsunięcia LiN od władzy i zajęcie ich miejsca. Dlatego takie zakute pały Mła nazwał fanatykami. Tacy fanatycy zagłosują na kogokolwiek albo cokolwiek, byle nie na kandydata popieranego przez LiN.

Na tym polega różnica.
          • t_ete Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 14:44
            xiazeluka napisała:

> Zakute pały z Peło nie chcą przeciwwagi, lecz odsunięcia LiN od władzy i zajęci
            > e ich miejsca. Dlatego takie zakute pały Mła nazwał fanatykami. Tacy fanatycy z
            > agłosują na kogokolwiek albo cokolwiek, byle nie na kandydata popieranego przez
            > LiN.
            >
            > Na tym polega różnica.

"W moim świecie słowo kompromis jest synonimem słowa życie.
            A gdzie jest życie, tam są kompromisy. Przeciwieństwem kompromisu nie jest
            prawość ani idealizm, nie jest też determinacja ani poświęcenie.
            Przeciwieństwem kompromisu jest fanatyzm i śmierć."(Amos Oz)

Kompromis.

W kulturze politycznej niezbedny. A u nas z tym kiepsko.

tete
        • kalllka Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 01.07.20, 12:32
          A co, (...) z zakutymi palami fanatyków z Lin
          (czy Pelo)” tete...
          Jasnym, dla mnie, ze uniosłas się na
          zakute pały... jednak zupelnie pominęłas podmiot zdania, fanatykow(!) z obu wymienionych a nawet alfabetycznie, partii.
          Mam więc prośbę, mogłabyś w skrócie, przedstawić, jak to robisz, ze rozbijasz wypowiedź I sprawiasz, ze (xl) odpowiada wyłącznie na wybrana przez ciebie cześć?

• t_ete Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 01.07.20, 13:13
            kalllka napisała:

> Jasnym, dla mnie, ze uniosłas się na
            > zakute pały...

A ktory wyborca godzi sie z zaliczeniem go do 'zakutych pal' - szczegolnie gdy odmawia mu sie
            w glosowaniu na Trzaskowskiego w II turze - takiej motywacji, ktora aprobuje sie
            u wyborcow Bosaka .... ?

Naprawde nie rozumiesz tego co napisalam ?

>jednak zupelnie pominęłas podmiot zdania, fanatykow(!) z obu wy
            > mienionych a nawet alfabetycznie, partii.
            > Mam więc prośbę, mogłabyś w skrócie, przedstawić, jak to robisz, ze rozbija
            > sz wypowiedź I sprawiasz, ze (xl) odpowiada wyłącznie na wybrana przez ciebi
            > e cześć?

Niestety - mimo wysilkow zupelnie nie rozumiem o co Ci chodzi ...

tete
            • kalllka Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 01.07.20, 13:55
              No właśnie, a który wyborca godzi się z zaliczeniem, go do zakutych pal, szczególnie gdy odmawia mu się, gdy deklaruje, ze w II turze nie zagłosuje na Trzaskowskiego bo ten nie spełnia warunków wyborcy, które spełniał Bosak /?/..
              Myśle, ze gdy odpowiesz na przeformułowane, przeze mnie,Twoje- retoryczne pytanie - dowiem dlaczego twoje wysiłki, to wciąż
              „ryby... na niby”.
              • t_ete Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 01.07.20, 19:29
                kalllka napisała:

> No właśnie, a który wyborca godzi się z zaliczeniem, go do zakutych pal, szcze
                > gólnie gdy odmawia mu się, gdy deklaruje, ze w II turze nie zagłosuje na Trzas
                > kowskiego bo ten nie spełnia warunków wyborcy, które spełniał Bosak /?/..
                > Myśle, ze gdy odpowiesz na przeformułowane, przeze mnie,Twoje- retoryczne pyta
                > nie - dowiem dlaczego twoje wysiłki, to wciąż
                > „ryby... na niby”.

Kallko, dyskusje o zakutych palach powinnas raczej prowadzic z Xieciem
                - poniewaz to on ocenia w ten sposob ludzi. Ja nie.

Sonda Warzechy mogla byc w tym watku wstepem do pogadania
                o ewentualnych motywacjach, decyzjach.

Schematyczna plemienna nawalanka z uzyciem epitetow to nie moja bajka.

tete

• sz0k Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 10:46
      t_ete napisała:

> Cezary Warzecha na swojej twitterowej stronie przeprowadzil sonde.
      > Zwrocil sie z pytaniem do wyborcow Konfederacji.
      >
      > Oto jej wyniki.

W jaki sposób została dokonana weryfikacja osoby klikającej?

> Interesujace.

Niebywale...
        • sz0k Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 11:13
          t_ete napisała:

> Jak sie nie ma do czego przyczepic to zawsze mozna
          > zrobic mine, prawda ?

Jaką minę? Ankieta, której wartość z definicji jest bliska zeru (nie da się ustalić czy osoba klikająca to rzeczywiście ktoś kto głosował na Konfederację/Bosaka w I turze) - nawet po wynikach (rozkład niemalże idealnie 1/3, 1/3, 1/3) pokazuje jej kompletną pomijalność...
          Co w tych wynikach jest interesującego? Toż to jest kompletne przeciwieństwo bycia interesującym. Interesujące to by były jakby miały 90% odpowiedzi na jedną albo drugą stronę.
          • t_ete Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 14:29
            sz0k napisał:

> Jaką minę? Ankieta, której wartość z definicji jest bliska zeru (nie da się ust
            > alić czy osoba klikająca to rzeczywiście ktoś kto głosował na Konfederację/Bosa
            > ka w I turze) - nawet po wynikach (rozkład niemalże idealnie 1/3, 1/3, 1/3) pok
            > azuje jej kompletną pomijalność...

To twitter a nie jakies socjologiczne badania.
            Nie wiem czego pan oczekiwal ...
            Sonda na stronie Warzechy plus
            wymiana opinii pod nia -
            wartosc ma identyczna - jak dyskusje na Aqua.

> Co w tych wynikach jest interesującego? Toż to jest kompletne przeciwieństwo by
            > cia interesującym. Interesujące to by były jakby miały 90% odpowiedzi na jedną
            > albo drugą stronę.

Ano wlasnie. Gdy czyta sie dyskusje na naszym forum - mozna
            odniesc wrazenie, ze wyborca Bosaka ma jedno wyjscie : glosowac
            na Dude. Okazuje sie, ze jest druga i trzecia
            mozliwosc, ktora wyborcy Bosaka wezma (byc moze) pod uwage.
            Dlatego uznalam wyniki sondy za interesujace.

tete
            • oleg3 Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 14:35
              > Ano wlasnie. Gdy czyta sie dyskusje na naszym forum - mozna odniesc wrazenie, ze wyborca Bosaka ma
              > jedno wyjscie : glosowac na Dude. Okazuje sie, ze jest druga i trzecia

Tete. Toż luka to wyjaśnił. I perła . Na forum są s t a r e koty. Kociaki zmienne są. Jestem przekonany, że analiza wyborców Hołowni wskazuje Ci jednoznacznie, że będą głosować na Trzaskowskiego. Otóż wyborcy Hołowni i Bosaka z I tury zrobią co będą chcieli. Poza tym są tacy wyborcy, którzy olewają eliminacje i głosują tylko w finale.
              • t_ete Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 14:54
                oleg3 napisał:

> Tete. Toż luka to wyjaśnił. I perła . Na forum są s t a r e koty. Kociaki zmien
                > ne są. Jestem przekonany, że analiza wyborców Hołowni wskazuje Ci jednoznacznie
                > , że będą głosować na Trzaskowskiego. Otóż wyborcy Hołowni i Bosaka z I tury zr
                > obią co będą chcieli. Poza tym są tacy wyborcy, którzy olewają eliminacje i gło
                > sują tylko w finale.

Oleg, wszyscy wyborcy zrobia co beda chcieli.
                Niektorzy moze nawet samych siebie zaskocza ... ?

Nie mam konta na twitterze - czasem zagladam
                na rozne strony (w sensie politycznych roznic)
                i obserwuje dyskusje. Im mniej tam
                klubowej adoracji wzajemnej - tym ciekawsza
                dyskusja.

tete
        • sz0k Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 11:25
          qwardian napisał:

> No Szoku, jeżeli jesteś teraz wyznawcą Spinozy

Hahahahha, chcesz żebym zajadów dostał? smile Ja głosowałem na Dudę nawet w I turze bo liczyłem jednak, że da się uniknąć kontynuacji tego cyrku. Już nawet nie chodzi o oszczędność związaną z organizacją II tury, ale mam taką prywatną "teorię spiskową", że rząd czeka na "po wyborach", aby wreszcie znieść do końca te wszystkie durne ograniczenia związane z kolanoświrusem. No i chciałem żeby to było jak najszybciej.
            • sz0k Re: Co zrobia Konfederaci w II turze ? 30.06.20, 11:48
              xiazeluka napisała:

> "mam taką prywatną "teorię spiskową", że rząd czeka na "po wyborach", aby wresz
              > cie znieść do końca te wszystkie durne ograniczenia związane z kolanoświrusem.
              > "
              >
              > A ta kombinacja to na czym miałaby polegać?

Uważam, że są w tym rządzie ludzie, którzy widzą bezsensowność dalszego utrzymywania tych obostrzeń, ale za żadne skarby ich nie cofną przed końcem wyborów żeby nie dawać broń Boże pretekstu Targowicy do piłowania ryja o "mordowaniu Polaków" i "narażaniu ich życia i zdrowia". A po wyborach to who cares?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka