Dodaj do ulubionych

Czy sędzia może komentować w mediach

04.07.20, 11:37
działanie wymiaru sprawiedliwości? Oczywiście bez znajomości akt! Ile to lat zamykano nam usta, że nie wolno pisnąć słowka bez przeczytania od deski do deski (niedostępnych!) tomów akt. Ale przyszła pilna potrzeba polityczna i niemieccy właściciele polskich mediów postanowili wybrać nam prezydenta.

Cytat
Sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych Pro Familia:
- Sytuacja tych dwóch kobiet to jest potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna, której sprawcą jest tak ten skazany mężczyzna, jak państwo polskie - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia".

- Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Odpowiedź wydaje się oczywista - mówi. - Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a to pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Zaznacza, że ani prezydent, ani żaden z jego urzędników nie zainteresował się zapewne, czy skrzywdzona przez ojca córka otrzymała właściwą pomoc psychologiczną.

- A przecież to dziecko doznało krzywdy, której nie da się z głowy wyrzucić. Jak córka mogła wybaczyć coś takiego? Ona teraz wybiera namiastkę normalności, zmuszona najpewniej względami finansowymi - mówi.

- Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w ostatnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwości, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, bo te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościołem - podkreśla sędzia Sosińska.


Obserwuj wątek
  • astra18 Re: Czy sędzia może komentować w mediach 04.07.20, 11:59
   oleg3 napisał:


   > - Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze
   > strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Problem w tym, że w osta
   > tnich latach te ośrodki, które powinny być finansowane z Funduszu Sprawiedliwoś
   > ci, pozostającego w gestii ministra sprawiedliwości, były pozbawiane środków, b
   > o te trafiały do organizacji o profilu prawicowym, często powiązanych z kościoł
   > em - podkreśla sędzia Sosińska.

   Biorąc pod uwagę fakt, kiedy zapadł wyrok, i środki, które jeszcze nie pozostawały w organizacjach o profilu prawicowym - jak zaznacza "niezależna i niezawisła" sędzina, puentą swojego wywodu strzeliła sobie w kolano. Albo w kolano ówczesnych władz.
   >
   >
   >

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka