Dodaj do ulubionych

Koszmarny powrot KretynaLuki :O)

05.07.20, 17:02
Mialem wielka nieprzyjemnosc zapoznania sie ze szpagatami Kretyna w watku nt. ulaskawienia pedofila przez Du*e.
Az tak balwanic sie potrafi tylko on - na zasadzie "zesram sie a nie dam sie".

Teraz nieco inny aspekt sprawy.
**

Duda ułaskawił pedofila. Co Ziobro zrobił z pieniędzmi dla ofiar przestępstw?

Wojciech Czuchnowski
5 lipca 2020 | 14:37


Za wnioskami rodziny o ułaskawienie ojca pedofila stoją głównie względy ekonomiczne. Ministerstwo Sprawiedliwości ma specjalny fundusz pomocy ofiarom przestępstw. Ale pieniądze z niego idą na CBA, do kościelnej organizacji i reklamy w TVP.

Wokół sprawy prezydenckiego aktu łaski dla mężczyzny, który przez lata gwałcił córkę i znęcał się nad jej matką, pojawiają się nowe wątpliwości. Z ustaleń "Wyborczej" potwierdzonych później przez PAP wynika, że rodzina domagała się dla niego ułaskawienia z prostego powodu: po wyjściu z więzienia mężczyzna zaczął pomagać jej finansowo. Pokrzywdzone kobiety tonęły w długach, zalegały z czynszem i nie pracowały. Pomoc materialna ze strony dawnego oprawcy była dla nich jedynym ratunkiem. Dlaczego jednak takiej pomocy nie dostały od państwa?

Koszmarny "powrót taty"
- To jest przerażające. Potworna w swojej oczywistości przemoc ekonomiczna wobec tych kobiet. To dlatego, że zapewne nie mają co do garnka włożyć, godzą się na "powrót taty". Czy gdyby miały środki do życia, to też by tego chciały? Odpowiedź jest raczej oczywista - mówi Onetowi Karolina Sosińska, sędzia sądu rodzinnego i prezes Stowarzyszenia Sędziów Sądów Rodzinnych "Pro Familia". - Można było pomóc na wiele sposobów. Niekoniecznie stosować prawo łaski. Czy w sytuacji, gdyby panie zostały objęte po pierwsze opieką psychologiczną, psychiatryczną, po drugie wsparciem finansowym, czy one byłyby chętne do otwarcia drzwi temu oprawcy? Czy gdyby te kobiety miały pieniądze, to tak pozytywnie odnosiłyby się do tego człowieka? Ojca, który zgwałcił córkę? Przecież one nie miały co do garnka włożyć, a tu pojawił się "dobrodziej", który i kran naprawił, i pieniądze dał... To jest przerażające, ta niemoc tych dwóch kobiet - podkreśla sędzia Sosińska.

Rozmówczyni Onetu przypomina: - Te dwie kobiety powinny dostać maksymalne wsparcie ze strony państwa oraz ze strony ośrodków opiekujących się ofiarami przestępstw. Do kogo w takiej sytuacji miała się zwrócić córka zgwałcona przez ojca? To jest koszmarne i trudno mi to w ogóle poukładać sobie w głowie. Powiem wprost: po znęcaniu się i gwałcie ta rodzina nie funkcjonuje, więc wniosek o ułaskawienie nigdy nie powinien być uwzględniony. Zamiast "scalać rodzinę", której nie ma, prezydent powinien zainteresować się losem tych kobiet. Choćby ufundować stypendium ze środków kancelarii, zadbać o to, by nie musiały mieszkać pod jednym dachem ze swoim oprawcą... Zrobić cokolwiek, by efektywnie pomóc, a nie powtarzać, że "rodzina jest najważniejsza". Bo tej rodziny po prostu nie ma.

Pieniądze dla ofiar dostają CBA, strażacy i ksiądz
Wniosek o ułaskawienie poparł i skierował do Kancelarii Prezydenta Robert Hernand. To zastępca Zbigniewa Ziobry, prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Sobotnie Fakty TVN, przypomniały, że w resorcie Ziobry od lat działa Fundusz Sprawiedliwości zasilany z pieniędzy wpłacanych w ramach kar i nawiązek przez sprawców przestępstw. Gdy w 2011 r. Fundusz powstawał, miał być wykorzystywany na wsparcie dla ofiar przestępstw, finansować ośrodki pomocy, domy opieki, stypendia itp. Fundusz dysponuje środkami rzędu 400 mln zł rocznie. Ale odkąd władzę przejął PiS, a na czele resortu sprawiedliwości stoi Ziobro, do ofiar idzie znikoma część pieniędzy. Ostro podsumował to NIK. Jak podała Izba: z 385 mln zł, które wpłynęły do Funduszu w 2016 r., na bezpośrednią pomoc ofiarom przestępstw wydano jedynie 16 mln zł. Na 2017 r. na ten cel zaplanowano podobną kwotę. Co z resztą? Przed rokiem TVN 24 ujawnił, że 25 mln zł Fundusz przekazał do CBA na zakup środków kontroli operacyjnej. Nie podano dokładnie, o co chodzi, ale z ustaleń dziennikarzy wynika, że CBA kupiło za to system Pegasus służący do podsłuchiwania smartfonów i używany przez służby totalitarnych krajów do inwigiliacji przeciwników politycznych. Ziobro pytany, na co idą pieniądze z Funduszu, stwierdził: "Na szpitale i straż pożarną". Strażacy z OSP otrzymali z Funduszu 100 mln zł. Ministerstwo wydało też 42 mln zł na informowanie o działaniach Funduszu w mediach. Jak podało OKO.press, większość pieniędzy poszła do TVP i do portalu Wp.pl. Tam, pod nazwiskami fikcyjnych dziennikarzy, ukazywały się teksty zachwalające Ziobrę.

Na początku 2020 r. - zapewne pod wpływem krytycznych opinii - resort rozpisał też konkurs na utworzenie sieci specjalistycznych centrów wsparcia dla ofiar przestępstw. Jak podaje TVN, "miałyby udzielać takiej pomocy, jakiej zabrakło w przypadku wykorzystywanej przez ojca dziewczynki i jej matki. To między innymi: pomoc prawna, opłacona edukacja, zakupione leki, jedzenie i ubranie, a przede wszystkim - schronienie, gdy nie ma gdzie pójść".

Ale konkursu nie wygrała żadna z organizacji pozarządowych z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w pomocy ofiarom przestępstw. 50 mln zł dotacji dostanie katolicka fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Jej prezesem jest ksiądz Michał Olszewski, były egzorcysta.

"Formy przepowiadania Ewangelii"
Fundacja nie ma żadnego doświadczenia w tego typu pracy w polskich warunkach. I nie do tego została powołana. W jej statucie czytamy, że celem jest: *wspieranie działalności Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego (Księża Sercanie), Prowincja Polska, w zakresie kultu religijnego; *samodzielna działalność w zakresie kultu religijnego, w szczególności poprzez różnego rodzaju formy przepowiadania Ewangelii, z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu jak radio, TV, portale internetowe, strony www i blogi; *działalność w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania, *działalność w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji; *podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; *wspieranie misjonarzy i misji prowadzonych przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dopiero przy działalności zagranicznej pojawia się wątek, w którym fundacja zajmuje się ofiarami przestępstw. Ale nie w Polsce, lecz na Filipinach. Pomaga tam "dziewczynom w wieku 8-25 lat, które zostały wykorzystane fizycznie przez brata, ojca, wujka – a następnie w wyniku ujawnienia problemu zostały wykluczone z rodziny i niejednokrotnie pozostawione same sobie. Fundacja pozyskuje środki na ich utrzymanie". Działania charytatywne sercanie prowadzą też w Kongo i Urugwaju.


Obserwuj wątek
  • benek231 Koszmarny powrot KretynaLuki :O) - 2 05.07.20, 17:10
   Manipulacje Ziobry
   W ostatnich dniach Ziobro aktywnie włączył się w obronę Dudy. W TVP oskarżał media, że zajmując się sprawą,"dopuszczają się ponownego gwałtu na ofiarach". Mówił też, że Duda, de facto "zastosował łaskę wobec ofiar", a mówienie, że prezydent "ułaskawił pedofila jest kłamstwem i manipulacją". Tyle że argumenty Ziobry są nieprawdziwe. Po pierwsze nie można "ułaskawić ofiar". Ułaskawieniu podlega sprawca przestępstwa skazany prawomocnym wyrokiem. Mówienie o "ułaskawieniu ofiar" to publicystyka, nie mająca nic wspólnego z doktryną prawną.

   Po drugie, w źródłowym dokumencie, jakim jest komunikat Kancelarii Prezydenta o ułaskawieniu z 14 marca 2020 r. jest wyraźna informacja, że akt łaski dotyczy "zniesienia środka karnego w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych". Komunikat jasno stwierdza też, że ułaskawiony to sprawca czynu pedofilskiego (art. 197 par. 3 pkt. 2 i 3 kodeksu karnego) oraz znęcania się nad rodziną. Kancelaria podaje zresztą błędnie, że przytoczony przepis odnosi się do "innej czynności seksualnej", tymczasem kodeks karny jednoznacznie stwierdza, że chodzi tu o "zgwałcenie" osoby małoletniej, będącej naturalnym lub przysposobionym (adoptowanym) dzieckiem sprawcy. Prawdopodobnie z powodu błędnego zapisu w komunikacie własnej kancelarii Duda, gdy sprawa wybuchła, twierdził, że "gwałtu nie było". Te tłumaczenia powtarzała potem część mediów.

   wyborcza.pl/7,75398,26100182,duda-ulaskawil-pedofila-co-ziobro-zrobil-z-pieniedzmi-dla-ofiar.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze
   A to ci niespodzianka - stworzyli fundusz na jedno a pieniadze poszly na cos innego. Zupelnie jak nie w Polsce. A poszly glownie na ten zlodziejski kosciolek i pies z kulawa noga nie dowiedzialby sie o tym gdyby nie przypadek: bo Du*a ulaskawil pedofila. A z moich wieloletnich obserwacji wynika, ze zlodziejski kosciolek, gdy tylko ujrzy kase takze w postaci jakiejs fundacji czy innego funduszu, to natychmiast podpina sie do cycka tej kasy niewiele przejmujac sie takim oto drobiazgiem, ze te pieniadze mialy byc przeznaczone dla kogos zupelnie innego. Najwieksze kurwy pasozyty w historii Polski.
   • xiazeluka Re: Koszmarny powrot KretynaLuki :O) - 2 05.07.20, 21:09
    Czuchnowski i wszystko jasne - to typek od mokrej roboty. Przystępuje do akcji wówczas, kiedy nie ma już na podorędziu innych szubrawców.

    1. Wniosek napisały pokrzywdzone.
    2. Kurator sprawdził sytuację rodziny.
    3. Sąd pierwszej instancji poparł wniosek.
    4. Sąd drugiej instancji poparł wniosek.
    5. Wniosek poparł prokurator generalny.
    6. PAD zastosował akt łaski wobec pozostałych środków karnych, a nie wyroku za pedofilię.

    Tak więc mówienie, że prezydent "ułaskawił pedofila jest kłamstwem i manipulacją".
    • wykrywacz_klamcow Czy zawsze musisz potwierdzać swoją miałkość? 05.07.20, 21:49
     xiazeluka napisała:
     > 6. PAD zastosował akt łaski wobec pozostałych środków karnych, a nie wyroku za
     > pedofilię.
     >
     > Tak więc mówienie, że prezydent "ułaskawił pedofila jest kłamstwem i manipulacj
     > ą".
     >

     Prawo łaski stosuje się wobec osoby skazanej, nie wobec środków karnych. Ułaskawiony został pedofil.
     Nie siej ruskiej propagandy, bo robisz z siebie większego .... niż z pewnością jesteś 😛

     Prezydent RP stosuje prawo łaski w szczególności wobec osób skazanych wyrokiem przez sąd powszechny za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, w zakresie wymierzonej tym wyrokiem kary lub środków karnych.
     • benek231 Kretyn gotow jest oddac za nia zycie :O) 05.07.20, 22:43
      wykrywacz_klamcow napisał:

      > Prawo łaski stosuje się wobec osoby skazanej, nie wobec środków karnych. Ułaska
      > wiony został pedofil.
      **
      Probujesz to wyjasnic kompletnie oglupialemu pisiorowi, ktory dziala tu zgodnie z zasada "zesram sie a nie dam sie". Czyli wszelka dyskusja z tym debilem nie ma najmniejszego sensu. Ja znam Kretyna od 20 lat i doskonale wiem co to za wszarz.

      Oczywiscie, ze ulaskawiony zostal pedofil - ulaskawiony poprzez skrocenie mu kary zakazu dostepu do swych ofiar. Ktora to kara byla w tym samym pakiecie co kara wiezienia. Zakaz zblizania sie do tych kobiet, wprawdzie, byl dobrodziejstwem dla nich, oraz srodkiem ich ochrony, tak jak jego kara wiezienia, ale ten zakaz dla niego byl czescia kary. Czyli Du*a ulaskawil pedofila. Coz z tego, ze czesciowo.
     • xiazeluka Re: Czy zawsze musisz potwierdzać swoją miałkość? 06.07.20, 10:04
      Skazany odbył pełną karę za pedofilię, czyli odpokutował swój czyn. Środek karny nie jest karą za pedofilię:

      Art. 93b. § 1. Sąd może orzec środek zabezpieczający, gdy jest to konieczne, aby
      zapobiec ponownemu popełnieniu przez sprawcę czynu zabronionego, a inne środki
      prawne określone w tym kodeksie lub orzeczone na podstawie innych ustaw nie są
      wystarczające.

      PAD nie ułaskawił zatem pedofila, bo facet karę za pedofilię odsiedział, lecz uwolnił go od środka zabezpieczającego, który w zgodnej opinii zainteresowanych, kuratora, sądów obu instancji i prokuratura generalnego nie jest już konieczny, ponieważ nie zachodzi niebezpieczeństwo ponownego zaistnienia przestępstwa.
      • wykrywacz_klamcow czyli jak odsiedział wyrok przestał być pedofilem? 06.07.20, 10:14
       xiazeluka napisała:

       > bełkot...
       >

       to po co rejestr pedofilów, skoro już nie są pedofilami po odbyciu kary więzienia? tongue_out

       dla przypomnienia: był rok 2018 niejaki andrzej d.:
       „Ja uznaję ułaskawienie za środek nadzwyczajny. Może być zastosowany, aby ulżyć komuś w sytuacji, gdy kara wydaje się istotnie nieadekwatna do winy (...) Odrzucam z góry: gwałty czy rozboje, niezależnie od sytuacji osobistej sprawców. Z reguły nie ułaskawiam też sprawców przestępstw przeciwko rodzinie."

       Jak widać podpisał co mu podsunęli z przyzwyczajenia a teraz próbuje się z tego tłumaczyć a cała rzesza lemingów powtarza te bzdury.
       Ja sądzę, że podsunął mu to zero i on też wysłał info o tym teraz do prasy.
       • wykrywacz_klamcow errata: to słowa Lecha Kaczyńskiego 06.07.20, 10:49
        wykrywacz_klamcow napisał:


        >
        > dla przypomnienia: był rok 2018 niejaki andrzej d.:
        > „Ja uznaję ułaskawienie za środek nadzwyczajny. Może być zastosowany, aby ulżyć
        > komuś w sytuacji, gdy kara wydaje się istotnie nieadekwatna do winy (...) O
        > drzucam z góry: gwałty
        czy rozboje, niezależnie od sytuacji osobistej sp
        > rawców
        . Z reguły nie ułaskawiam też sprawców przestępstw przeciwko rodzi
        > nie.
        "
        >
        > Jak widać podpisał co mu podsunęli z przyzwyczajenia a teraz próbuje się z tego
        > tłumaczyć a cała rzesza lemingów powtarza te bzdury.
        > Ja sądzę, że podsunął mu to zero i on też wysłał info o tym teraz do prasy.
        >
        >

        ale sens zostaje ten sam
       • xiazeluka Re: czyli jak odsiedział wyrok przestał być pedof 06.07.20, 13:37
        A skazany za kradzież po odbyciu kary więzienia jest nadal złodziejem? Ukradł, odsiedział, wyszedł, ma nową kartę, a za kilka lat - również czystą kartę w wyniku zatarcia skazania. Zatarciu ulega nawet wyrok dożywocia (jakkolwiek to dziwacznie brzmi). Wyrok za przestępstwo nie jest stygmatem na całe życie. Wy, towarzyszu, całe życie jesteście idiotą, ale to nieco inna kategoria.

        "dla przypomnienia: był rok 2018 niejaki andrzej d.:"

        Tego nie powiedział PAD, lecz Lech Kaczyński. Mła wykrył właśnie kłamcę.
          • wykrywacz_klamcow no chyba, że ksiądz :P 06.07.20, 14:48
           xiazeluka napisała:

           > Osoba skazana za pedofilię trafia do rejestru pedofili. Znajduje się tam niezal
           > eżnie od tego czy wymierzono jej dodatkowo środki karne. Czego nie rozumiesz, b
           > aobab?
           >

           ksiądz nie trafia do rejestru, bo to sprawa parafialna, ten też zniknie z rejestru, bo sprawa rodzinna tongue_out

           skoro trafił do rejestru pedofili tzn. że pedofil i długopis ułaskawił pedofila - czego nie rozumiesz, pisiaczku?
           • czuk1 Re: no chyba, że ksiądz :P 07.07.20, 11:59


            > xiazeluka napisała: > Osoba skazana za pedofilię trafia do rejestru pedofili. Znajduje się tam
            > niezależnie od tego czy wymierzono jej dodatkowo środki karne. Czego nie rozumiesz, baobab?

            Minister-wnioskodawca stał się wspierającym pedofila i jego rodzinę, namówił prezydenta do
            decyzji ocenianej negatywnie. Osobom pokrzywdzonym , będącym w trudnej finansowej powinien
            pomóc właśnie sam - min. ZZ - z funduszu przeznaczonego m.in. na taką pomoc.
            Jakie znaczenie ma w tej sprawie fakt wpisania pedofila do rejestru ?
             • wykrywacz_klamcow krązysz, krążysz i boisz się napisać 08.07.20, 09:10
              xiazeluka napisała:

              > To wewnętrzna sprawa tej rodziny, a nie żerowisko dla podstarzałych biurokratów i ich niepros
              > zonych rad.
              >

              No przecież już pisałem, że wszystko jest jasne, bo sam długopis powiedział, że to sprawa rodzinna. I ja to rozumiem: "pedofilia to sprawa rodzinna" nie musisz powtarzać za długopisem.

              a przy okazji byście towarzysze radzieccy uzgodnili sami ze sobą stanowisko, bo ciężko za wami nadążyć:

              xazedukacz napisał:
              > PAD nie ułaskawił zatem pedofila, bo facet karę za pedofilię odsiedział

              xazedukacz napisał:
              > Skoro typek jest w rejestrze, to znak, że nie został ułaskawiony, ponieważ nie ma zatarcia czynu pedofilskiego.

              boomerang napisał:
              > ten facet nie jest pedofilem

              pominę już te kurioza o tym, że jak nie było penetracji to nie było pedofilii

              p.s. dla przypomnienia, bo krótką masz pamięć: to twój kolega ogłosił, że jest tutaj nożyczkowym, więc mnie do tego nie mieszaj:
              forum.gazeta.pl/forum/w,13,169974725,169974725,Wyrzucilem_watek_Xiecialulki_bo_wole_M_Gersdorf.html
              • xiazeluka Re: krązysz, krążysz i boisz się napisać 08.07.20, 09:53
               Baobab, zadawajcie pytania Mła, a nie Koledze z obcego kontynentu. Mła nie odpowiada za innych, szczególnie za takich, którzy są samodzielni.

               PAD nie ułaskawił pedofila, bo gdyby ułaskawił, śladu po wpisach w rejestrach by nie było. Pedofilia nie była objęta aktem łaski. Czego nie rozumiecie?

               A za kasowanie wpisów Mła odpowiada jakaś wstrętna menda. Wy pasujecie do portretu psychologicznego takiego szubrawca, więc nie udawajcie niewiniątka.
               • wykrywacz_klamcow i nadal krążysz i boisz się napisać 08.07.20, 10:41
                xiazeluka napisała:

                > Baobab, zadawajcie pytania Mła, a nie Koledze z obcego kontynentu. Mła nie odpo
                > wiada za innych, szczególnie za takich, którzy są samodzielni.
                >
                > PAD nie ułaskawił pedofila, bo gdyby ułaskawił, śladu po wpisach w rejestrach b
                > y nie było. Pedofilia nie była objęta aktem łaski. Czego nie rozumiecie?
                >
                > A za kasowanie wpisów Mła odpowiada jakaś wstrętna menda. Wy pasujecie do portr
                > etu psychologicznego takiego szubrawca, więc nie udawajcie niewiniątka.
                >

                Po raz kolejny i ostatni ci powtarzam niedouczony lemingu pisowski: prawo łaski dotyczy osoby a nie środków karnych, więc ułaskawienie dotyczy osoby, czyli w tym wypadku pedofila.
                Dla leminga pisowskiego pomoc wizualna tongue_out
                a co do twoich schiz to już pisałem udaj się do swojego lekarza tongue_out
                • xiazeluka Re: i nadal krążysz i boisz się napisać 08.07.20, 11:19
                 Prawo łaski wobec osoby, która była skazana za [...] , lecz akt łaski nie dotyczy tego wyroku, lecz dodatkowych środków karnych, które zostały wszczęte po dobyciu pełnej kary. Typ nie został ułaskawiony z czynów pedofilskich, a więc nie można mówić, że prezydent ułaskawił pedofila.
                 • wykrywacz_klamcow da, da waniuszka 08.07.20, 11:41
                  xiazeluka napisała:
                  > bełkot do kwadratu
                  >

                  Nic nie mieni faktów, że doszło do ułaskawienia człowieka skazanego za pedofilię i kazirodztwo, nie istotne jakie środki karne mu zdjęto.

                  dla inteligentnych jest cała analiza (lemingi pisowskie nie zrozumieją):
                  www.dogmatykarnisty.pl/2020/07/ulaskawienie-sprawcy-zgwalcenia/
                  • xiazeluka Re: da, da waniuszka 08.07.20, 14:15
                   "Nic nie mieni faktów, że doszło do ułaskawienia człowieka skazanego za pedofilię i kazirodztwo, nie istotne jakie środki karne mu zdjęto."

                   O, właśnie. Nie chodzi o fakty i prawdę, lecz pretekst do napaści na prezydenta.
  • boomerang Re: Koszmarny powrot KretynaLuki :O) 06.07.20, 10:18
   Ten facet nie jest pedofilem. Konkubina go oskarżyła i namówiła młodocianą córkę do składania nieprawdziwych zeznań. Takie oskarżenia mieszczą się znakomicie w naturze kobiety i bardzo często mają miejsce. Kto o tym nie wie, ma po prostu za małe doświadczenie z kobietami, o co cię uBenku podejrzewam, tak jak i tych sędziów którzy skazali tego niewinnego człowieka (sędziowie na całym świecie mają skłonności, o czym wszyscy wiedzą).
   • wykrywacz_klamcow nie idzcie tą drogą towarzysze :P 06.07.20, 10:39
    boomerang napisał:

    > Ten facet nie jest pedofilem. Konkubina go oskarżyła i namówiła młodocianą córk
    > ę do składania nieprawdziwych zeznań. Takie oskarżenia mieszczą się znakomicie
    > w naturze kobiety i bardzo często mają miejsce. Kto o tym nie wie, ma po prostu
    > za małe doświadczenie z kobietami, o co cię uBenku podejrzewam, tak jak i tych
    > sędziów którzy skazali tego niewinnego człowieka (sędziowie na całym świecie m
    > ają skłonności, o czym wszyscy wiedzą).
    >

    obrońcy pedofila idą na całego tongue_out nikt nawet długopis nie wspominał o tym, że jest niewinny
    a wy towarzyszu jak widać jesteście szklaną kulą, sędzią i biegłym w jednej osobie, byle tylko wybielić kremlowskiego towarzysza.
    Ciekawe jak będzie gdakać, jak się za chwile okaże, że znów zaczął się znęcać nad rodziną i gwałcić

    Sąd mimo to nie miał wątpliwości co do winy mężczyzny. Biegli wskazywali, że córka z powodu traumatycznych doświadczeń cierpi m.in. na bóle brzucha, głowy, lęk w relacjach społecznych i zaniżoną samoocenę.
     • wykrywacz_klamcow nie brnij towarzyszu w to bagno :P 06.07.20, 11:15
      boomerang napisał:

      > kiedy ostatnio miałeś kobietę?
      >

      ty uważasz, że kobietę można bić i gwałcić? jesteś z tego "lepszego" sortu jak widzę tongue_out

      wsparcie dla kobiet pokrzywdzonych przez pedofila miało iść z Funduszu Sprawiedliwości, tymczasem pieniądze w nim się rozpłynęły:
      NIK wielokrotnie wykazywała nieprawidłowości w działaniu funduszu podległego Ministerstwu Sprawiedliwości. W ocenie NIK, Ministerstwo Sprawiedliwości złamało prawo przekazując CBA 25 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości w 2017 roku. Izba złoży wniosek o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych – czytaliśmy w zeszłym roku w komunikacie.
      W lipcu tego roku pojawiły się kolejne zarzuty ze strony NIK. Miliony złotych z Funduszu Sprawiedliwości na całkowicie nieuzasadnione zadania, marginalizacja podstawowych celów funduszu oraz dotowanie organizacji bez doświadczenia – to tylko niektóre z ustaleń, do których dotarło OKO.press. Np. na projekt z kamizelkami odblaskowymi dla najmłodszych wyłożono ponad 24 milionów złotych.


      szumowiny z pis w akcji
      • boomerang Re: nie brnij towarzyszu w to bagno :P 06.07.20, 11:26
       a kobiety, płeć słaba, zawsze niewinne... jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę - o to że facet za mało kasy daje kobiecie, o to oskarżyć go nie można, ale zawsze znajdzie się oskarżenie zastępcze. Ucz się synu, bo zakładam że kobiety cię jednak seksualnie interesują.
      • oleg3 Re: nie brnij towarzyszu w to bagno :P 06.07.20, 12:46
       wykrywacz_klamcow czyli wariograf! Istnieje pewna przesłanka, że boomerang ma rację. To by dodatkowo wyjaśniało wszelkie rozterki psychologów związane z "wybaczeniem oprawcy". To oprawca wytrzeźwiał (w rozumieniu 12 kroków AA). Oczywiście to są tylko moje spekulacje. Przesłanka poniżej

       Cytat
       Oskarżony nie przyznaje się do popełnienia zarzucanych mu czynów i nigdy nie doprowadzał (...) do innych czynności seksualnych. Być może zbyt surowo traktował (...) wyzywając ją od głąbów, jednak tak prymitywnie rozumiał proces wychowawczy (...). Potwierdzają to opinie sądowo-psychiatryczne i psychologiczno-seksuologiczne, w których stwierdzono u A. W. zaburzenia psychiczne i uzależnienie od alkoholu przy jednoczesnym braku zaburzeń preferencji seksualnych pod postacią parafilii - wskazywał 7 lat temu obrońca mężczyzny.


       P.S.
       Przy okazji wyjaśniło się, że "ułaskawiony pedofil" został skazany za "inne czynności seksualne".       • wykrywacz_klamcow to tylko przesłanka, a gdzie fakty? 06.07.20, 13:29
        oleg3 napisał:

        > wykrywacz_klamcow czyli wariograf! Istnieje pewna przesłanka, że boomerang ma
        > rację. To by dodatkowo wyjaśniało wszelkie rozterki psychologów związane z "wyb
        > aczeniem oprawcy". To oprawca wytrzeźwiał (w rozumieniu 12 kroków AA). Oczywi
        > ście to są tylko moje spekulacje. Przesłanka poniżej
        >
        > Cytat
        > Oskarżony nie przyznaje się d
        > o popełnienia zarzucanych mu czynów i nigdy nie doprowadzał (...) do innych czy
        > nności seksualnych. Być może zbyt surowo traktował (...) wyzywając ją od głąbó
        > w, jednak tak prymitywnie rozumiał proces wychowawczy (...). Potwierdzają to o
        > pinie sądowo-psychiatryczne i psychologiczno-seksuologiczne, w których stwierdz
        > ono u A. W. zaburzenia psychiczne i uzależnienie od alkoholu przy jednoczesnym
        > braku zaburzeń preferencji seksualnych pod postacią parafilii - wskazywał 7 la
        > t temu obrońca mężczyzny.

        >

        >
        > P.S.
        > Przy okazji wyjaśniło się, że "ułaskawiony pedofil" został skazany za "inne czy
        > nności seksualne".


        sąd to uwzględnił, ale nie uznał za niewinnego. Został uznany za winnego pedofili i nie zmieni tego odwracanie kota ogonem.
        Został skazany za zgwałcenie:
        Sprawca został w końcu skazany na podstawie art. 197 §2 i §3 kodeksu karnego. Są to przepisy dotyczące zgwałcenia. Technicznie rzecz biorąc, §2 dotyczy przestępstwa doprowadzenia do tzw. innych czynności seksualnych. Dopiero §3 zawiera zastrzeżenie, w myśl którego sprawca, który dopuścił się zgwałcenia osoby poniżej 15 roku życia podlega zaostrzonej odpowiedzialności karnej.

        abyście towarzysze nie musieli szukać w kodeksie:
        Art. 197. [Zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej]
        § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego,

        podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
        § 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
        § 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia:
        1) wspólnie z inną osobą,
        2) wobec małoletniego poniżej lat 15,
        3) wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry,

        podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


        i w akcie łaski jest mowa o tym, że został skazany m.in z paragrafu 3 artykułu 197, czyli za gwałt:
        https://i2.wp.com/gazetaplus.pl/wp-content/uploads/2020/06/komunikat.jpg?w=1160&ssl=1

        To są fakty. Trzymajmy się faktów a nie domysłów.
        • oleg3 Re: to tylko przesłanka, a gdzie fakty? 06.07.20, 14:25
         oleg > Przy okazji wyjaśniło się, że "ułaskawiony pedofil" został skazany za "inne czynności seksualne".
         wariograf > abyście towarzysze nie musieli szukać w kodeksie: Art. 197. [Zgwałcenie i wymuszenie czynności seksualnej]

         Gdybyście wariograf dysponowali odrobiną inteligencji, bez trudu zrozumielibyście, że kategoria "zgwałcenie" w kk obejmuje też "inną czynność seksualną". Mnie idzie o to, że ten "ułaskawiony pedofil" zdaniem sądu nie dopuścił się penetracji.
         • wykrywacz_klamcow brnięcie towarzysze coraz głębiej :P 06.07.20, 14:36
          oleg3 napisał:
          > Gdybyście wariograf dysponowali odrobiną inteligencji, bez trudu zrozumielibyśc
          > ie, że kategoria "zgwałcenie" w kk obejmuje też "inną czynność seksualną". Mnie
          > idzie o to, że ten "ułaskawiony pedofil" zdaniem sądu nie dopuścił się penetra
          > cji.


          czyli według pis jak nie ma penetracji to już nie pedofil - brawo! to się pedofile teraz ucieszą
          ułaskawicie teraz wszystkich, którzy nie penetrowali? tongue_out
           • wykrywacz_klamcow jak zwykle - pisiaki kiedy trzeba mówić o faktach 06.07.20, 14:50
            oleg3 napisał:

            > > czyli według pis jak nie ma penetracji to już nie pedofil
            > Jakiś pis wypowiadał się w tej sprawie. Wypowiadał się oleg czyli ja. Wypowiada
            > ł się na nieosiągalnym dla was wariograf poziomie. Spierdalajcie zatem albo bez
            > odbioru.

            to tracą grunt pod nogami i zaczynają od inwektyw tongue_out
            jednak muszę ci przyznać, że w degrengoladzie weszliście towarzyszu na wyższy poziom niż wasz przełożony, bo tamten chociaż nie błaźnił się tą penetracją tongue_out
            • qwardian Re: jak zwykle - pisiaki kiedy trzeba mówić o fak 06.07.20, 16:25
             Wyjaśnię Tobie spokojnie jak narodowy robotnik. Duda pomógł rodzinie być razem, bo tego chcieli, ale też nie jest bez winy, bo pozwolił żydowskiemu pedofilowi zwiać z Polski w 2016 roku. Ziobro wystąpił do prokuratury o ekstradycję, a sprzedajny sąd go puścił. Stąd za pięć lat po upłynięciu kadencji Dudy zagłosujemy na Ziobro..
             • wykrywacz_klamcow Tak już wiem: pedofilia to sprawy rodzinne 06.07.20, 16:29
              qwardian napisał:

              > Wyjaśnię Tobie spokojnie jak narodowy robotnik. Duda pomógł rodzinie być razem,
              > bo tego chcieli, ale też nie jest bez winy, bo pozwolił żydowskiemu pedofilowi
              > zwiać z Polski w 2016 roku. Ziobro wystąpił do prokuratury o ekstradycję, a sp
              > rzedajny sąd go puścił. Stąd za pięć lat po upłynięciu kadencji Dudy zagłosujem
              > y na Ziobro..
              >


              duda już wszystko wyjaśnił, powiedział, że to sprawy rodzinne.
              Jak ksiądz jest pedofilem to wtedy są sprawy parafialne.
              Wszystko już jasne, nie mam więcej pytań panie narodowo-socjalistyczny robotniku.
              • qwardian Re: Tak już wiem: pedofilia to sprawy rodzinne 06.07.20, 20:58
               Bądą ich rżnąć równo..

               Partnerka i córka ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę mężczyzny zapowiadają pozew przeciwko wydawcy "Faktu", Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem 1 mln zł zadośćuczynienia. "Dziennikarze i politycy nie mają prawa tak działać" - napisały kobiety.

               "Publikacja dziennika "Fakt" spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Nikt nas przed nią o nic nie pytał, nie uprzedził, nikt nie próbował poznać naszego zdania. W brutalny sposób nasz cała rodzina została napiętnowana" - czytamy w oświadczeniu partnerki i córki ułaskawionego mężczyzny. Kobiety reprezentuje mec. Krzysztof Wąsowski i to on w ich imieniu złoży pozew.
               • wykrywacz_klamcow To już żenujące się robi towarzyszu 06.07.20, 21:44
                qwardian napisał:
                >Kobiety reprezentuje mec. Krzysztof Wąsowski i to on w ich imieniu złoży pozew.[/i]
                >

                Po co tyle bełkotu? Tyle co zacytowałem wystarczy. Pan z ordo iuris, obrońca starucha 😂

                Organizacja, która nie chce, by pisać o jej finansowaniu przez rosję. 😜
                Na ochłonięcie twojej gorącej głowy: sprawa jest z góry przegrana, bo Fakt nie ujawnił ich danych, więc trudno mówić o napiętnowaniu. Napiętnowała się sama zgadzając się na występy dla tvpis i to od tvpis mogłaby coś skubnąć.
                • benek231 Du*a dal dupy podwojnie :O) 06.07.20, 22:34
                 Raz ulaskawil pedofila, zamiast pomoc pokrzywdzonym kobietom. Ale tylko dlatego, ze - dwa - docelowy fundusz na pomoc ofiarom podobnych bydlakow jego zarzadca Ziobro rozdysponowal glownie na cele pozastatutowe bo dla kk oraz CBA. A przerozni frajerzy w dobrej wierze wplacali na ten fundusz - na pomoc ofiarom przemocy (seksualnej).

                 Ponadto obowiazkiem panstwa bylo rozpoznanie w sytuacji materialnej tych kobiet i zapewnienie im niezbednej pomocy. Tymczasem panstwo, na dodatek, nie wywiazalo sie z obowiazku dopilnowania by pedofil, zgodnie z wyrokiem, nie mogl zblizyc sie do swych ofiar, po wyjsciu z wiezienia. Gdyby panstwo wywiazalo sie z wymienionych obowiazkow to Du*a nie mialby kogo ulaskawiac - nie byloby takiej potrzeby. Kobiety mialyby zapewniona pomoc materialna, podczas gdy pedofil trzymal sie od nich z daleka.
                 wykrywacz_klamcow napisał:

                 • qwardian Re: Du*a dal dupy podwojnie :O) 07.07.20, 05:56
                  benek231 napisał:

                  > Tymczasem panstwo, na dodatek, nie wywiazalo sie z obowiazku dopilnowania by pedofil, zgodnie z wyrokiem, nie mogl zblizyc sie do swych ofiar, po wyjsciu z wiezienia.


                  Złodziej po odbyciu kary jest mile widziany w sklepie, albo banku. Jeżeli rodzina chciała być razem nie było powodu, żeby państwo ich rozdzieliło..
                  • wykrywacz_klamcow To jeszcze raz, bo widać, że nie trafia 07.07.20, 09:15
                   qwardian napisał:

                   > Złodziej po odbyciu kary jest mile widziany w sklepie, albo banku. Jeżeli rodzi
                   > na chciała być razem nie było powodu, żeby państwo ich rozdzieliło..

                   Skoro po odbyciu kary pedofil przestaje być pedofilem to dlaczego wprowadziliście towarzyszu rejestr pedofilów? Zajrzyj do skryptów dla pisowskich lemingów, może tam jest odpowiedź 😜
                   • qwardian Re: To jeszcze raz, bo widać, że nie trafia 07.07.20, 10:00
                    Każdy kto popełnił przestępstwo jest w jakimś rejestrze, kierowcy za jazdę po pijanemu nie zabrania się wchodzić do sklepu z alkoholem. Teraz będzie zakaz zbliżania się dziennikarzy Faktu do rodziny, którą zbrukali, a potem wypłacą im ładne pieniążki...
     • kalllka Re: nie idzcie tą drogą towarzysze :P 06.07.20, 11:26
      Zona X system.
      Choć to bywaly w świecie,
      podczas weekendów potrafił siedzieć na podglądzie i chwalić się przed swoimi -wycinaniem postów na zlecenie.
      Widać wciąż jest jakiś gap / jak myśle podczas przerw reklamowych / i ciągnie przez przekształcenia w tropikach / jak ćma ze światłowodów/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka