Dodaj do ulubionych

K.Lozinski: Czy my w ogóle mamy prezydenta? :O)

07.08.20, 18:13
03.08.2020

Gdy pojawiła się pandemia COVID-19 i stało się jasne, że nie da się przeprowadzić w terminie normalnych wyborów prezydenckich, rząd, zgodnie z konstytucją, powinien ogłosić stan klęski żywiołowej i przeprowadzić wybory po jego zakończeniu. Nie zrobił tego.

Zamiast tego, łamiąc konstytucję, przeprowadzono wybory podczas klęski żywiołowej (epidemii), a więc w terminie bezprawnym.

Dodatkowo, łamiąc prawo, zmieniono ordynację wyborczą tuż przed wyborami. Przeprowadzono więc wybory w bezprawnym terminie według nieważnej ordynacji.


Bezprawną ustawę o zmianie ordynacji podpisał prezydent, będący kandydatem w dotyczących jej wyborach, czyli ustanowił reguły gry dla siebie samego. Złamał w ten sposób konstytucyjną zasadę równości kandydatów, więc i wyborów.

Przeprowadzono wybory w nieważnym terminie, według nieważnej ordynacji, w nieważny konstytucyjnie sposób.

Ważność wyborów powinien, zgodnie z konstytucją orzec Sąd Najwyższy. Ale wcześniej, w sposób bezprawny zmieniono skład Sądu Najwyższego, dodając dwie izby wybrane przez KRS. Dlaczego bezprawnie? Bo ta KRS została bezprawnie powołana, z naruszeniem konstytucji, a nawet z naruszeniem niekonstytucyjnej ustawy, którą ją powołano.

Kolejnym bezprawnym aktem było ustanowienie, że o ważności wyborów ma decydować bezprawnie powołana izba SN, a nie cały SN. W dodatku zmieniono, bo nie wybrano, pierwszą prezes SN. Nie wybrano, bo procedura wyboru nie została zakończona, a w procesie wyboru brali udział nie-sędziowie Sądu Najwyższego, bo osoby powołanie do tych dwóch izb, przez nieważną KRS, które nie są sędziami, a te izby nie są sądami. Taki nie-wybór przeprowadził prezydent spośród nie-kandydatów.

Prezydent, który jednocześnie kandydował w nieważnych wyborach, ustanowił skład ciała (i jego szefa), które miało zatwierdzać jego wybór.

A więc:

Przeprowadzono wybory w nieważnym terminie, według nieważnej ordynacji, w nieważny konstytucyjnie sposób, których ważność zatwierdziło ciało bezprawne, złożone z nie-sędziów, pod wodzą nie-prezes SN.

Pytam, ile jeszcze razy trzeba złamać prawo, by w końcu naród uznał, że przeprowadzono nieważne wybory i wybrano nieważnego prezydenta?

Mam czelność twierdzić, że gdy Andrzej Duda skończy bieżącą kadencję, nie będzie już prezydentem, lecz uzurpatorem.

Mam czelność twierdzić, że po tym terminie Polska nie będzie już miała prawowitego prezydenta.

Pomijam już kwestię skrajnie nieuczciwej gry wyborczej i gigantycznego kłamstwa serwowanego wyborcom przez media państwowe, a także próbę zastąpienia Państwowej Komisji Wyborczej Jackiem Sasinem.

studioopinii.pl/archiwa/199538
Krzysztof Lozinski mowil o udokumentowanych faktach. Dla mnie najwazniejsza jest jednak pewnosc, ze wynik tych wyborow jest niezgodny z prawda - ze wybory zostaly sfalszowane.

Pisiory mialy w rekach wszystkie narzedzia niezbedne do ogloszenia takiego wyniku wyborow jaki im odpowiadal - bez wzgledu na stan faktyczny. Po drugie nie mogli sobie pozwolic na to by w uczciwym liczeniu glosow to Trzaskowski zdobyl np. 2% wiecej glosow niz Du*a. Oni musili wygrac w tych wyborach - bez wzgledu na to w jaki sposob. Bali sie, ze trafia pod sad za lamanie konstytucji oraz inne zbrodnie. Zatem przekonany jestem, ze koncowy wynik wyborow "wyliczyla sobie" szajka Kaczynskiego, jeszcze przed zakonczeniem liczenia glosow. I taki wynik przekazala do PKW, by ta go oglosila. Co, pewien jestem, za jakis czas zostanie ujawnione.
Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: K.Lozinski: Czy my w ogóle mamy prezydenta? : 07.08.20, 19:19
   "Gdy pojawiła się pandemia COVID-19 i stało się jasne, że nie da się przeprowadzić w terminie normalnych wyborów prezydenckich, rząd, zgodnie z konstytucją, powinien ogłosić stan klęski żywiołowej i przeprowadzić wybory po jego zakończeniu. Nie zrobił tego.

   Zamiast tego, łamiąc konstytucję, przeprowadzono wybory podczas klęski żywiołowej (epidemii), a więc w terminie bezprawnym."

   Ten Łoziński za dużo pije i traci wątek na dystansie trzech kolejnych zdań.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka