Dodaj do ulubionych

PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi

09.08.20, 23:04
to znakomita wiadomość dla Polski.
Nadal będziemy mieli spokój z tym państwem właśnie.
Obserwuj wątek
  • qwardian Re: PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi 10.08.20, 08:43
   Pokładam w Łukaszence wielkie nadzieje, że wyzwoli mój pruski lud w Berlinie od bliskowschodnich, murzyńskich i tureckich okupantów. Bronisław Kamiński wyzwolił Warszawę z masońskiej pajęczyny i jest dla mnie większym autorytetem od zaciężnego żołdaka Tadeusza Kościuszki..
  • wikul Re: PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi 10.08.20, 11:48
   Zmącę trochę twoją radość.

   ... Z części komisji wyborczych wyciekły jednak prawdziwe wyniki wyborów. Wynika z nich, że Łukaszenka przegrał z Cichanouską, a wybory zostały sfałszowane. Białorusini zmęczeni trwającymi ponad 25 lat rządami Alaksanda Łukaszenki wyszli na ulice. Nie tylko w stolicy kraju, ale także w mniejszych miejscowościach, doszło do brutalnego tłumienia demonstracji. ...

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26196906,bialorus-bielsat-w-protestach-zginela-co-najmniej-jedna-osoba.html#s=BoxMMtImg2
   • perla_roztocza Re: PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi 10.08.20, 12:45
    a czy ja napisałem, że wygrał uczciwie?
    Ważne, że wygrał.
    Łukaszenka nie ma żądań terytorialnych, opłaca polskie szkoły, nie prześladuje kościoła, w muzeach nie zakłamuje naszej historii na tamtych terenach.
    Diabli wiedzą co by było gdyby wygrała ta baba oderwana od garów.
    Ty Wikul odkąd się stałeś się zadymiarzem lgbt+++ to już w ogóle nie patrzysz na interes Polski, a PP Łukaszenka jest w naszym interesie właśnie.
    • oleg3 Re: PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi 10.08.20, 15:44
     perla_roztocza napisał:


     > Ty Wikul odkąd się stałeś się zadymiarzem lgbt+++ to już w ogóle nie patrzysz na interes Polski, a PP Łukaszenka jest w naszym interesie właśnie.

     Interes czego? Toż sensem życia Wikula jest powieszenie pisiactwa na latarniach. Nic innego nie ma znaczenia.
     • wikul Re: PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi 14.08.20, 19:06
      oleg3 napisał:

      > perla_roztocza napisał:
      >
      >
      > > Ty Wikul odkąd się stałeś się zadymiarzem lgbt+++ to już w ogóle nie patr
      > zysz na interes Polski, a PP Łukaszenka jest w naszym interesie właśnie.
      >
      > Interes czego? Toż sensem życia Wikula jest powieszenie pisiactwa na latarniach
      > . Nic innego nie ma znaczenia.


      Spisiałe i schamiałe barany najlepiej wiedza o czym marzą inni i co jest sensem ich życia. Rzygać się chce.

      Ale ad rem. Twój pupil Perła chyba już się pakuje bo jego OMON brata się z ludem, żołnierze wyrzucają do śmieci mundury, zrywają pagony i bratają się z protestującymi a robotnicy strajkują. To już koniec Perła, K O N I E C !!!

      go.tvn24.pl/live,1/tvn24-hd,1
      • oleg3 Re: PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi 15.08.20, 12:28
       Wikul, nie napinaj się tak. Za parę lat albo ty umrzesz, albo jarkacza umrze, albo PiS przegra wybory.

       P.S.
       Cobyś się nie obraził podaję źródło parafrazy. Bajka ruska. Pewien człowiek z głodu obiecał carowi, że w rok nauczy carską sukę mówić. Został przyjęty na służbę. Przyjaciel załamuje ręce - car każe ci ściąć głowę. Za rok, odpowiada nowy sługa carski, albo ja umrę, albo car umrze, albo suka zdechnie
    • czuk1 Re: PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi, 10.08.20, 18:37
     perla_roztocza napisał:

     -Wokul.... już w ogóle nie patrzysz na interes Polski, a PP Łukaszenka jest w naszym interesie właśnie.

     Premier, Minister SZ , komisarz praw człowieka Rady Europy, sami Białorusini napiętnują Łukaszenkę za
     dyktaturę, za sfałszowane wybory, za siłowe tłumienie manifestacji a tu .....czytamy o interesie p-r = interesowi Polski. Znaczy... wszyscy robimy interes na dyktaturze Łukaszenki, na Ukrainie. wink
  • benek231 PP Łukaszenka wygrał wybory na Białorusi 10.08.20, 19:17
   perla_roztocza napisał:

   > to znakomita wiadomość dla Polski.
   > Nadal będziemy mieli spokój z tym państwem właśnie.
   **
   Znakomita wiadomosc ale dla Kaczynskiego. Bo bedzie mial towarzytwo brata-dzierzymordy. W kupie razniej - powiedzialo jedno antydemokratyczne gowno do drugiego antydemokratycznego gowna.
  • qwardian Skopiowane z netu.. 22.08.20, 19:34
   S. Ciechanouska zapewne jest dzielną kobietą, ale czy ma w sobie tyle sił i charyzmy by udźwignąć rolę lidera opozycji? Osobiście wątpię. W tym przekonaniu utwierdziły mnie kolejne poczynania p. Swietłany. Otóż, ogłosiła ona powołanie Rady Koordynacyjnej, czyli swoistego rodzaju rządu na wygnaniu, w której skład na chwilę obecną wchodzi ponad 70 osób. Aby wspomniana Rada uzyskała walor funkcjonalności wyłoniono spośród należących do niej ludzi kilkuosobowe Prezydium. Tworzy je siedmiu członków. To bardzo ciekawe ciało…

   Ktoś mądry powiedział niegdyś, że „króla tworzy dwór”. Jaki zatem dwór „tworzy” p. Swietłanę? W tym miejscu nie będę prześwietlał wszystkich najbliższych współpracowników kontrkandydatki A. Łukaszenki, ale o kilku z nich trzeba wspomnieć.

   Najjaśniejszym blaskiem w tym towarzystwie świeci Swiatłana Aleksijewicz, tj. laureatka literackiej Nagrody Nobla (2015 r.). Trzeba przyznać, że dla świata to nie byle kto. Problem w tym, że p. Aleksijewicz tak naprawdę jest osobą bez właściwości. Przesadzam? A skąd! Według słów wygłoszonych przez nią samą nie utożsamia się z jakąkolwiek narodowością, chociaż… Często deklaruje się jako osoba zanurzona po uszy w kulturze rosyjskiej i wspierająca przedsięwzięcia podejmowane przez W. Putina. Ba! Jednocześnie, jeszcze do niedawna, wypowiadała się z szacunkiem i uznaniem o… Łukaszence. Prócz tego – jako zadeklarowana kosmopolitka – lubi a nawet kocha wszystkich ludzi… Z jednym wyjątkiem. Jakim? W roku 2016 podczas spotkania z nowojorskimi czytelnikami powiedziała, że „Kolaboranci, którzy działali na terenie Białorusi, oni wszyscy byli z Ukrainy. Powiem więcej, nie tylko na Litwie i Łotwie niszczono Żydów, jeszcze zanim przyszli tam Niemcy. To miało miejsce również na Ukrainie. A najgorzej odnosili się do Żydów Polacy. Bywało, że księża wprost na kazaniach mówili: „Zabij Żyda!”. Ale to nie wszystko! Rok później, podczas bytności w jednej z rosyjskich telewizji, oświadczyła: „Dajcie tu [na Białoruś] czołgi, dajcie tu broń i katolicy będą zabijać prawosławnych czy kogo tam jeszcze.” Dodam, że w popularnym rozumieniu naszych słowiańskich braci zza Buga „katolicy” to synonim... Polaków.

   Obok p. Aleksijewicz przy boku p. Ciechanouskiej występują m.in. Valentin Tishko i Maria Kolesnikova. Obie postacie nie wsławiły się jakimś tytanicznym wysiłkiem w walce z dyktaturą białoruskiego prezydenta. Mają za to inne walory… Są znane jako działacze społeczni (cokolwiek to znaczy) posiadający rozliczne kontakty z Europą Zachodnią oraz jako aktywiści ruchu… LGBT. O! Kolejna nietuzinkową figurą jest Alana Gabremariam. „Afro-białorusinka” o zdecydowanie lewicowych, żeby nie powiedzieć lewackich poglądach. To tyle…

   W sumie na siedmiu członków prezydium aż pięcioro (licząc p. Ciechanouską) to ludzie bez przygotowania politycznego i twardego, ukształtowanego w zmaganiach z trudnościami życia codziennego, charakteru. Cóż tego wynika?

   Dla mnie symptomatycznym jest popieranie p. Ciechanouskiej przez ośrodki zachodnie i marginalizowanie przez nie ludzi, którzy w rzeczywiście trudnych czasach dowiedli w praktyce swych przekonań oraz odwagi. O takich postaciach jak Z. Pazniak czy A. Milinkiewicz właściwie nic nie słychać. Obaj kontestowali stosunki panujące na Białorusi już w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy samo posiadanie wydawnictw bezdebitowych było w ZSRR czynem heroicznym. Natomiast wszystkie siły i środki wpompowuje się w dziwaczną (według wielu obserwatorów) Radę Koordynacyjną. Osobiście przypuszczam, że dla sponsorów „ruchów prodemokratycznych” na Białorusi zarówno Pazniak, jak i Milinkiewicz wydają się omszałymi postaciami z piekła rodem. Znają białoruski, mają dość przyzwoitą przeszłość, byli szykanowani przez komunistów i – co najważniejsze – reprezentują poglądy mniej lub bardziej pronarodowe. A przecież to wielka „zbrodnia”!


   Znamy to..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka