Dodaj do ulubionych

Wprawdzie furgonetka byla Pro-Life ale :O)

10.08.20, 08:22
wypisane na niej tresci byly agresywnie homofobiczne.

Ministrze Ziobro, osoby lżone nie będą miłe. Co pan zrobi z homofobiczną furgonetką?

Wojciech Tymowski
9 sierpnia 2020 | 21:11

"Niech się pani wstydzi apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT" - napisał w niedzielę minister Zbigniew Ziobro. Odniósł się do słów komisarz Rady Europy, która apelowała o uwolnienie aktywistki Margot. Czy teraz, gdy aktywistka już siedzi, minister zwróci też uwagę na agresję przekazu z zaatakowanej przez nią furgonetki?

Minister sprawiedliwości już w sobotę zrobił konferencję prasową, na której zaprezentował krążące w sieci nagranie pokazujące atak na furgonetkę Fundacji „Pro” Prawo do życia propagującą homofobiczne treści. Widać na nim, jak grupa osób, w tym Margot, szarpie się na ulicy z kierowcą furgonetki. Usiłują wyrwać mu telefon, chyba po to, by przestał nagrywać. W pewnym momencie przewracają go; jak się potem okaże, kierowca ma lekkie obrażenia. Atakujący niszczą plandekę, na której wypisane są homofobiczne hasła. Prezentacja służyła temu, by przekonać ludzi, że areszt Margot to słuszna odpowiedź państwa na akt agresji i wandalizmu.

Jak wiadomo, prokuratura postawiła Margot zarzuty, a sąd zdecydował wobec niej najpierw o dozorze policyjnym, a w piątek zmienił dozór na areszt. Kara, odbierana jako nadmiarowa, wywołała społeczny protest, który zakończył się brutalną i chaotyczną akcją policyjną. Zdjęcia z niej obiegły świat i są teraz świadectwem polskiej zinstytucjonalizowanej homofobii.

W niedzielę na TT minister Ziobro skarcił komisarz praw człowieka Rady Europy Dunję Mijatović, która apelowała o uwolnienie z aresztu Margot. "Niech się pani wstydzi swojego apelu w obronie agresora i przeprosi bezbronnego człowieka, pobitego przez aktywistę LGBT” - napisał minister.

Państwo zamknęło Margot, ale wobec homofobicznej furgonetki zaatakowanej przez aktywistkę aparat ścigania jest bezradny, a raczej po prostu bezczynny.

Furgonetka bezkarnie głosi kłamstwa poniżające osoby LGBT, wywołujące wobec nich niechęć i nakręcające agresję. Działacze Fundacji nazywają to walką z pedofilią. Na argument, że słuszny sprzeciw wobec pedofilii można okazać, nie poniżając osób LGBT, nie ma reakcji. W hasłach na furgonetce Fundacja ciągle zrównuje homoseksualizm z pedofilią, wypisuje brednie o nauce masturbacji czterolatków itd. Na nagraniu przedstawianym przez ministra Ziobrę też słychać w tle część tej narracji, która codziennie rozlega się z głośników na ulicach Warszawy i innych miast.

„Ideologia LGBT nie ma żadnych moralnych granic. Molestowane dziecko praktycznie nie ma możliwości obrony. Środowiska homoseksualne przygotowują społeczeństwo do akceptacji pedofilii”. Dalej słychać o tym, że edukacja seksualna ma na celu uzależnienie dzieci od seksu.

To jednocześnie piramidalne bzdury i generalizujące zniewagi dla osób LGBT. Należy się więc liczyć z tym, że ci, których ta narracja poniża, nie będą ciągle tolerować rozpowszechnianych publicznie obelg. Że ktoś nie wytrzyma i uderzy. Nie pochwalam fizycznych ataków, ale wiem, że nie można oczekiwać, że ludzie obrażani będą ciągle uprzejmi i mili wobec sprawców swojej opresji. Skoro państwo wobec lżenia osób LGBT jest bierne, to ktoś zdesperowany bierze sprawy w swoje ręce.

Bo przekaz z furgonetki wciąż się rozpowszechnia, wielu przyjmuje na wiarę np. to, że to osoby homoseksualne są z natury swojej orientacji bardziej skłonne do pedofilii niż osoby hetero. Powszechnej edukacji seksualnej, która powiedziałaby, że to nieprawda, nie ma. Przeciwnie, jest demonizowana jako „seksualizacja dzieci”. Na lekcjach w szkołach nie tłumaczy się, że życie w zgodzie ze swoją orientacją i tożsamością seksualną nie krzywdzi innych. Że tu chodzi o prawo do szczęścia dla wszystkich, którego obecna władza osobom LGBT odmawia. A jak nie ma tej edukacji, to szkoła nie tłumaczy też dzieciom, co to jest „zły dotyk”, i dziecko nie wie, że może się obronić, choćby informując o tym, a nie ukrywając latami swoją traumę.

W zeszłym roku Fundacja „Pro” Prawo do Życia dostała sądowy zakaz rozpowszechniania informacji szkalujących osoby LGBT m.in. poprzez zrównywanie pedofilii i homoseksualności na furgonetkach. Jednak Fundacja nie przestała nękania osób LGBT.

Czy w poniedziałek furgonetka Fundacji „Pro” Prawo do życia znów wyjedzie na ulice i nadal będzie głosić generalizacje szkalujące środowisko LGBT? Czy policja, prokuratura albo sam minister Ziobro tym razem zareagują? Czy też uznają, że niektórych można lżyć bezkarnie?

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26196219,ministrze-ziobro-osoby-lzone-nie-beda-mile-co-pan-zrobi-z.html?_ga=2.103186697.886426053.1592126245-214425431.1529977133
Czytajac wzmianki prasowe TVP, Wprost, i kilku innych prawicowych gazetek, odnioslem wrazenie, ze Margot rzucila sie na jeden z tych pojazdow z wizerunkami krwawych plodow, przed ktorymi Ketyn spozywa posilki.

Fotografia tej ciezarowki, zamieszczona w artykule, nie pozostawia zludzen co do tego, ze mamy do czynienia z homofobia na kolkach.
Czy usprawiedliwia to chuliganski wyczyn Margot - nie sadze. Pozwala jednak zrozumiec jej zachowanie.
Obserwuj wątek
  • xiazeluka Re: Wprawdzie furgonetka byla Pro-Life ale :O) 10.08.20, 10:02
   Lewactwo zrobiło krok dalej: towarzysze otwarcie już dowodzą, że treści, które im się nie podobają, można poddać agresji fizycznej oraz że wolność słowa i tolerancja to wartości mniej ważne od dobrego humoru ideologów LGBTWCNSDAP.

   Kretynie52, Mła zawsze powtarzał, że jesteś faszystą i oto mamy tego najlepszy dowód.
   • benek231 Wprawdzie furgonetka byla Pro-Life ale :O) 10.08.20, 15:14
    kretynaluka napisała:

    > Lewactwo zrobiło krok dalej: towarzysze otwarcie już dowodzą, że treści, które
    > im się nie podobają, można poddać agresji fizycznej oraz że wolność słowa i tol
    > erancja to wartości mniej ważne od dobrego humoru ideologów LGBTWCNSDAP.
    >
    > Kretynie52, Mła zawsze powtarzał, że jesteś faszystą i oto mamy tego najlepszy
    > dowód.
    **
    Wlasnie pekla ci ta zylka. Nawet nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, jako absolwent tego 499-go uniwersytetu.

    A ja bardzo wyraznie napisalem powyzej: "Czy usprawiedliwia to chuliganski wyczyn Margot - nie sadze." Co oznacza, ze ja ani nie usprawiedliwiam jej wyczynu ani nie pochwalam. Choc rozumiem.

    Bardzo wyraznie padlo ci na glowke, Kretyn, i pewnie zaraz zaczniesz gryzc. Nie rozmawiam juz z toba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka