Dodaj do ulubionych

W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie nic

11.08.20, 11:03

"Rząd PiS przestał być chorążym demokracji w Europie Wschodniej. Zamiast tego postawił na Łukaszenkę, sądząc, że w obliczu mocarstwowej Moskwy będzie on lepszym gwarantem suwereności Białorusi niż liderzy opozycji. Ta koncepcja polityczna poniosła dziś klęskę...."

Tak uważa red. GW. No może trochę robimy, bo np. pomagamy (sami też zyskując) tysiącom Białorusinów, którzy znajdują w Polsce pracę i utrzymanie. Ale jakieś sankcje (jak dla oligarchów z Rosji), jakieś napiętnowanie Łukaszenki za dyktatorskie rządy i zwalczanie opozycji.... nie miało miejsca. Marszałek Senatu zachwycony był osobą Bat'ki. Teraz, raptem, proponujemy aby UE zajęła się (doraźnie) tematem wydarzeń w Białorusi. Odpowiedź można było przewidzieć. Wniosek naszego Premiera nie został przyjęty. Nie mamy autorytetu i zaufania w UE. Jeśli demonstracje będą nadal; porządek w Białorusi zrobi chyba Putin.... zmieniając Łukaszenkę na kogoś ze "swoich" Jak na Ukrainie było .
.
Obserwuj wątek
    • czuk1 Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 11.08.20, 11:06
      Jak podaje RMF FM, prośba premiera Mateusza Morawieckiego o zwołanie nadzwyczajnego szczytu UE ws. wydarzeń na Białorusi, spotkała się z krytyką przedstawicieli organów unijnych. "Polskie władze zirytowały urzędników w Brukseli próbą kreowania się na lidera obrońców praworządności" - pisze korespondentka stacji.
        • czuk1 Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 27.08.20, 10:02
          sz0k napisał:

> czuk1 napisał:
          >
          > > pisze korespondentka stacji
          >
          > A ja jej wierzę bez zastrzeżeń bo sam już dawno przestałem myśleć samodzielnie
          > (o ile w ogóle kiedykolwiek myślałem).
          >
          Ja informuję, że korespondentka PISZE a ty jej WIERZYSZ bez zastrzeżeń.
          Opanuj się. Nie baw się w satyryka i mojego recenzenta.
          Wcześniej taki monopol wypracował sobie Xiazeluka.
          Nie zauważacie, że was olewam ?
          • sz0k Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 27.08.20, 10:27
            czuk1 napisał:

> Ja informuję, że korespondentka PISZE a ty jej WIERZYSZ bez zastrzeżeń.

Po co to zacytowałeś w takim razie? Jaki miałeś w tym cel?

> Opanuj się. Nie baw się w satyryka i mojego recenzenta.

Dlaczego? Piszesz na publicznym forum i oczekujesz, że nikt nie będzie oceniał i recenzował Twojej twórczości i Twoich poglądów? Dobrze się czujesz?

> Wcześniej taki monopol wypracował sobie Xiazeluka.

Towarzyszu my wierzymy w wolny rynek i nikt tutaj żadnych monopoli (na cokolwiek) sobie nie wypracowywuje.

> Nie zauważacie, że was olewam ?

Nie zauważyłem, ale dzięki za info. Strata to dla mnie żadna, raczej zysk, jako że trudno aktualnie o znalezienie większego nudziarza na tym forum, do tego notorycznie mającego problemy z ogarnięciem technicznej strony działania postów (ze szczególnym uwzględnieniem cytowania). Także sajonara.
            • czuk1 Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 28.08.20, 09:21
              >sz0k napisał: Po co to zacytowałeś w takim razie? Jaki miałeś w tym cel?
              Ciekawy byłem jak wniosek Premiera został przyjęty. Okazało się, że krytycznie.
              Z informacji wcale się nie ucieszyłem.
              Postawiłem wpis , jako sygnał pośredni, że w UE nie traktują nas poważnie.
              Okazało się, że na Białorusi narasta niezadowolenie . Duże demonstracje
              wskazały na determinację Białorusinów, by finalizować wyrzucenie Łukaszenki.
              I wreszcie uniści zmienili zdanie . Zebrali się i wyrazili stanowisko UE w sprawie
              wydarzeń w UE,

> Dlaczego? Piszesz na publicznym forum i oczekujesz, że nikt nie będzie oceniał
              > i recenzował Twojej twórczości i Twoich poglądów? Dobrze się czujesz?
              Irytuje mnie ton , forma, poniżanie mojej osoby. Zauważ czy ktoś inny na forum jest
              tak traktowany ? Pomijam styl wpisów Xiazeluki i Benka231.... on jest stały.

> [.......] my wierzymy w wolny rynek i nikt tutaj żadnych monopoli (na cokolwiek)
              sobie nie wypracowywuje.
              Wiadomo, że tak. Ale naruszanie ( w wpisach nawiązujących do moich) netykiety
              niewiele ma z rynkiem. Ogólnie odnosić się mamy do treści wpisów. A proszę
              zobaczyć .... ile bezpodstawnych obelg na mnie spływa..... za całe PRL, za życie
              w tamtych czasach i błędy ówczesnych rządzących.

>[.....] trudno aktualnie o znalezienie większego nudziarza na tym forum, do tego
              notorycznie mającego problemy z ogarnięciem technicznej strony działania postów (
              > ze szczególnym uwzględnieniem cytowania).
              Także sajonara.
              Wpisów nudziarzy nie czytam, nie włączam się do ich polemik.
              Okazuje sie, ze forumowicze stosują różną formę graficzną postów.
              I to Cię nie bulwersuje. Dla mnie ważne jest , abym wiedział kto co napisał a następnie,
              aby znany był login odpowiadającego i wyróżniona graficznie treść jego odpowiedzi
              .
              W mojej formie graficznej wpisów jest taki szablon, powszechnie stosowany :
              1 xxxx napisał - treść wpisu albo cytat jakiegoś art , oznakowany "...." z linkiem
              lub adresem,
              2 podwójny odstęp
              3 dalej jest mój wpis/odpowiedź wyróżniająca się kursywą/pismem pochyłym.
              Chyba miałeś na myśli moje częste erraty, podwójne wpisy i treść .Tu masz rację.
        • czuk1 Re: A co mielibyscie zrobic? Nic nie znaczycie :O 27.08.20, 10:18
          Po 2 tygodniach możemy porównać to co napisałem 2 tygodnie temu (na początek kryzysu białoruskiej władzy):

Tak uważa red. GW. No może trochę robimy, bo np. pomagamy (sami też zyskując) tysiącom Białorusinów, którzy znajdują w Polsce pracę i utrzymanie. Ale jakieś sankcje (jak dla oligarchów z Rosji), jakieś napiętnowanie Łukaszenki za dyktatorskie rządy i zwalczanie opozycji.... nie miało miejsca. Marszałek Senatu zachwycony był osobą Bat'ki. Teraz, raptem, proponujemy aby UE zajęła się (doraźnie) tematem wydarzeń w Białorusi. Odpowiedź można było przewidzieć. Wniosek naszego Premiera nie został przyjęty. Nie mamy autorytetu i zaufania w UE. Jeśli demonstracje będą nadal; porządek w Białorusi zrobi chyba Putin.... zmieniając Łukaszenkę na kogoś ze "swoich" Jak na Ukrainie było .
      • czuk1 Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 28.08.20, 08:14
        perla_roztocza napisał:

> to wy czuk1 chcecie bronić Białorusi?
        > A przed kim? Marzą się wam stare czasy z braterską pomocą właśnie.

Wstydź się. Wstrzelony jesteś w polski neobolszewizm.
        Swoją drogą, gdzie ty byłeś, gdzie żyłeś, w starych czasach ?
        Dziś, co tu robisz na forum ? Jakie masz specjalne prawo ?
        Czym się roztoczaku... ode mnie tu wyróżniasz ?
        Nie licz na to, że pozwolę ci na prześladowanie.
        Nie myślę jednak paprać się w twoich życiowych brudach.

Ad rem. Kto , przed kim/czym i kiedy bronił Białoruś?
        Czy kiedykolwiek potrzebna była jej "braterska pomoc z Polski" ?
        Coś ci się pomieszało .... z Czechosłowacją ?
        I tu również obelgą jest posądzanie polskich żołnierzy o
        pochwalanie najazdu na Czechosłowację.
          • czuk1 Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 30.08.20, 03:49
            boomerang napisał: > czy mógłbyś uściślić przed kim chciałbyś bronić Białoruś?

To egzamin ? Czy przesłuchanie ?
            Otwierając watek i w innych dwóch moich wpisach; jest o tym mowa.
            .Czekam na opinie, by polemizować.

Z tą obroną to przenośnia. Przecież o fizyczną obronę nie chodzi
            ale o wspieranie Białorusinów drogą dyplomatyczną,
            metodami tradycyjnie stosowanymi już dawno.
            Choćby sankcjami stosowanymi do Rosji. I w miarę potrzeb pomocą
            materialną (jak była dla Ukrainy)gdyby sytuacja tego wymagała.
            Piszę o tym wcześniej.
            Ogólnie , chodzi o wspieranie Białorusinów w pokojowych staraniach
            o usunięcie dyktatura Łukaszenki , w drodze demokratycznych wyborów..
            A następnie o wpływanie różnymi działaniami na wprowadzanie
            na Białorusi demokracji.
            • boomerang Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 30.08.20, 04:14
              Czekam na opinie, by polemizować.

Z tą obroną to przenośnia.

Z przenośniami się nie polemizuje.

Kogo wstawiłbyś na miejsce Łukaszenki? Jeśli Cichanouską, to wiedz że to kandydatka Putina. Kilku innych kandydatów Putina, Łukaszenka zdążył przed wyborami wsadzić za kratki. Twoja obrona Białorusi naprawdę, a nie w przenośni, skończy się tym że Białoruś ucieknie z deszczu pod rynnę.
              • czuk1 Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 30.08.20, 13:58
                boomerang napisał:
                > Kogo wstawiłbyś na miejsce Łukaszenki? Jeśli Cichanouską, to wiedz że to kandydatka Putina. Kilku innych kandydatów Putina, Łukaszenka zdążył przed wyborami wsadzić za kratki. Twoja obrona Białorusi naprawdę, a nie w przenośni, skończy się tym że Białoruś ucieknie z deszczu pod rynnę.

NIE MOJA TO OBRONA , TYLKO MÓJ POSTULAT ROZSĄDNYCH DZIAŁAŃ UE I POLSKI
                - DYPLOMATYCZNYCH I GOSPIDARCZYCH W ODNIESIENIU DO ROSJI I BIAŁORUSI.
                A nie "misie" b, marszałka Senatu z dyktatorem Białorusi i peany pod jego adresem.
                Też zauważam, że "Białoruś ucieknie z deszczu pod rynnę." Przecież Putin "nie odpuści"
                a Lukaszenko pójdzie "na całość". To człowiek chory na władzę.
                Pisałem już , podobnie.
                Z tego źródła można wiele się dowiedzieć:
                wiadomosci.onet.pl/politico/bialorus-jaki-kandydat-moze-zastapic-aleksandra-lukaszenke/jmypysz?utm_source=browser_viasg_wiadomosci&utm_medium=push&utm_campaign=allonet_00d_5d1d1b5e3598479&srcc=ucs&utm_v=2
                ps Jestem politykierem-samoukiem, z ulicy. I moje poglądy kształtowane są z różnych źródeł,
                w tym medialnych. Takich m.in jak to "Jeśli Ciechanowska, to wiedz że to kandydatka Putina".
                Odpowiedź: Możliwe Nie jestem ze służb specjalnych.
                • czuk1 Re: W obronie Białorusi nie zrobiliśmy prawie n 30.08.20, 14:55
                  czuk1 napisał:

> boomerang napisał:
                  ..... Twoja obrona Białorusi [........] skończy się tym że Białoruś ucieknie z deszczu pod rynnę.

Prawdopodobnie - tak. Ale cieszy powszechna świadomość , dojrzałość Białorusinów do demokracji (ustroju lepszego od dyktatury). A także determinacja i masowe domaganie się ustąpienia Łukaszenki - dyktatora i nieudacznika. Moim zdaniem uruchomiony został proces społeczny , który za rok - dwa, zakończyć się może buntem społecznym, który zmiecie dyktatora i pozwoli na (częściowe przynajmniej) zbliżenie się Białorusi do
                  państw UE. Być może to jest tylko moje chciejstwo.
                  Wierzę w białoruskie hasło- hymn buntu narodowego, zapożyczone od Polaków dla swego narodu :
                  ....."Wyrwij murom zęby krat
                  Zerwij kajdany, połam bat
                  A mury runą, runą, runą
                  I pogrzebią stary świat!
                  Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów
                  Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i dusz
                  Śpiewali wiec, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał
                  I ciążył łańcuch, zwlekał świt, on wciąż śpiewał i grał,,,,,"

ps. i jaki zbieg okoliczności.... 40 lat temu ; podobna sytuacja
                  (buntu narodowego) była w Polsce.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka